Girls 100 Meter - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Smith, Molly SR Cambridge 13.55
2 Frankhauser, Kate 11 BPCAWP Spartans 14.43
3 Newell, Amy Williamsfield 14.47
4 Downs, Andria SR Rushville-Industry 14.80
5 Brooks, Taylor SR Cambridge 14.82
6 Brockley, Brianne SR Astoria 15.13
7 Link, Taylor SO West Central 15.82
Girls 100 Meter - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Billingsley, Anna SO Rushville-Industry 15.10
2 Spears, Olivia SO West Central 15.64
3 Hammond, Brittany SO Farmington 15.70
4 Ralston, Maicee FR Farmington 15.87
5 Donnelly, Sarah SR Cuba 15.97
6 McClain, Alexis SO Warsaw 16.47
7 Powell, Felisia SR Cuba 17.17
8 Tracey, Carly 10 BPCAWP Spartans 17.29
Girls 100 Meter - Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sperry, Megan FR ROWVA 15.37
2 McClay, Lisa FR ROWVA 16.22
3 Eshelman, Mia SO United 16.45
4 Schnere, Emma SO United 16.54
Girls 200 Meter - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Johnson, Christy SO United 31.88
2 Spears, Olivia SO West Central 32.01
3 Brooks, Taylor SR Cambridge 32.04
4 Workman, Courtney SO Farmington 34.31
5 Powell, Felisia SR Cuba 39.45
Girls 200 Meter - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 McKee, Addy FR United 30.00
2 McCormick, Shayla FR Elmwood 30.41
3 Perry, Kaity JR Astoria 31.06
4 Brockley, Brianne SR Astoria 31.15
5 O'Riley, Curran SO Galva 31.50
6 Miller, Hannah SO Cuba 32.38
7 McClay, Lisa FR ROWVA 33.87
Girls 200 Meter - Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Smith, Molly SR Cambridge 26.68
2 Moreland, Julie SR Rushville-Industry 28.26
3 Chance, Chalyn SO Rushville-Industry 28.58
4 Walker, Ashleigh JR ROWVA 28.65
5 Newell, Amy Williamsfield 28.68
6 Frankhauser, Kate 11 BPCAWP Spartans 28.73
7 Hendrickson, Kaylan 11 BPCAWP Spartans 29.00
8 Teel, Payton SO Elmwood 29.15
Girls 400 Meter - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Malott, Dacey FR Astoria 1:16.70
2 Kaufman, Kat SO Galva 1:25.11
3 Aufderheide, Kassidee JR Galva 1:26.11
Girls 400 Meter - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Perry, Kaity JR Astoria 1:08.32
2 Franck, Jamie FR Cambridge 1:08.60
3 Fletcher, Calli SO Farmington 1:10.37
4 Dunniway, Mariah JR Elmwood 1:10.99
5 Nelson, Sophie FR Elmwood 1:11.79
6 Feltmeyer, Abby SO United 1:12.86
7 Curry, Mackenzie FR Rushville-Industry 1:16.69
8 Wolf, Kristin JR West Central 1:16.71
Girls 400 Meter - Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Reed, Megan FR Cambridge 1:03.55
2 Link, Allison FR West Central 1:06.25
3 Melton, Courtney SO ROWVA 1:06.52
4 Hendrickson, Kaylan 11 BPCAWP Spartans 1:06.62
5 Galloway, Lakin SO ROWVA 1:07.23
6 Camp, Allyx SO Farmington 1:07.33
7 McKee, Addy FR United 1:07.70
8 Ward, Madeline FR Rushville-Industry 1:08.90
Girls 800 Meter - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bishop, Caitlin SO United 2:47.36
2 Haines, Emily SO Farmington 3:08.09
3 Southwood, Lauren SO Astoria 3:08.81
4 Allen, Caitie JR Cambridge 3:10.15
5 Camp, Austyn SR Farmington 3:11.46
6 Jones, Sarah JR Cuba 3:16.06
7 Westin, Jackie SR Cuba 3:18.62
8 Patch, Carrie SO ROWVA 3:21.12
9 Holt, Rachel SR Galva 3:53.00
Girls 800 Meter - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 McWhorter, Blake SR Rushville-Industry 2:33.58
2 Althiser, Olivia SR Elmwood 2:34.18
3 Moore, Annjeannette JR West Central 2:37.30
4 Shyrack, Miranda SR ROWVA 2:37.65
5 Bryant, Zara 9 BPCAWP Spartans 2:43.99
6 McCoy, Jordan SR Elmwood 2:46.64
7 Wooldridge, Kristin FR Rushville-Industry 2:49.64
8 Kveton, Madison JR Astoria 2:51.81
9 Miller, Katie SO Cambridge 2:53.65
10 Rux, Greta FR Galva 2:56.71
11 Williams, Vanessa 10 BPCAWP Spartans 2:59.99
Girls 1600 Meter - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lehman, Hannah FR Astoria 6:25.46
2 Reed, Taylor SR Cambridge 6:35.72
3 Rux, Greta FR Galva 6:50.21
4 Gibbons, Ella SO ROWVA 6:53.06
5 Thompson, Courtney SR Rushville-Industry 7:04.52
6 Feltmeyer, Abby SO United 7:31.02
Girls 1600 Meter - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Moore, Annjeannette JR West Central 5:51.02
2 Fricke, Katelyn SR Elmwood 5:51.65
3 Bishop, Caitlin SO United 5:58.00
4 Shyrack, Miranda SR ROWVA 6:15.06
5 Bryant, Zara 9 BPCAWP Spartans 6:18.90
6 Williams, Vanessa 10 BPCAWP Spartans 6:27.65
7 Kessel, Alyssa SR Rushville-Industry 6:33.27
8 Smith, Jessie SO Cambridge 6:34.65
Girls 3200 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Melton, Courtney SO ROWVA 13:29.65
2 Williams, Vanessa 10 BPCAWP Spartans 14:32.24
3 Thompson, Courtney SR Rushville-Industry 14:56.06
4 Stufflebeam, Lauren FR Elmwood 15:36.43
5 Manasco, Kelsey JR Cambridge 15:41.78
6 Armbruster, Taylor SO Elmwood 16:37.50
7 Carlson, Montana JR ROWVA 16:43.68
Girls 100 Meter Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Haywood, Kattie SR Rushville-Industry 18.37
2 Gorham, Cassidy SO Elmwood 18.90
3 Williamson, Becka JR ROWVA 20.05
4 Williams, Makenzie 10 BPCAWP Spartans 20.22
5 Himpsl, Gabi FR Rushville-Industry 20.47
6 Sperry, Megan FR ROWVA 21.04
Girls 300 Meter Hurdles - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Campen, Amber SO Farmington 52.46
2 Smith, Sierra SO West Central 57.35
3 Himpsl, Gabi FR Rushville-Industry 1:06.82
Girls 300 Meter Hurdles - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Smith, Molly SR Cambridge 46.78
2 Haywood, Kattie SR Rushville-Industry 50.75
3 Gardner, Matti SO ROWVA 51.65
4 Gorham, Cassidy SO Elmwood 52.31
5 Williamson, Becka JR ROWVA 55.18
6 Kipling, Brooke 11 BPCAWP Spartans 56.34
7 Brooks, Taylor SR Cambridge 57.84
Girls 4 x 100 Relay - Heat #1
============================================================
Team Time
============================================================
1 ROWVA 'A' 57.19
Baumgardner, Schafer, Walker, Carlson
2 Warsaw 'A' 58.78
McClain, Whitcomb, Runge, Henze
3 United 'A' 59.95
Johnson, Schnere, Eshelman, McKee
Girls 4 x 100 Relay - Heat #2
============================================================
Team Time
============================================================
1 Rushville-Industry 'A' 53.34
Chance, Simpson, Downs, Moreland, Collins
2 West Central 'A' 55.06
Link, Link, Spiker, Cooper
3 Cambridge 'A' 57.01
Wexell, Franck, Smith, McDonough, Brooks, Wexell
4 BPCAWP Spartans 'A' 57.21
McCleery, Hughes, Malinowski, Frankhauser, Wayne
5 Elmwood 'A' 57.33
Teel, McCormick, Steele, Nelson
6 Farmington 'A' 58.90
Hammond, Workman, Ralston, Fletcher, Camp
7 Cuba 'A' 1:02.57
Donnelly, Powell, Miller, Ault, Westin, Hanson, Jones, Hungerford
Girls 4 x 200 Relay - Heat #1
============================================================
Team Time
============================================================
1 Warsaw 'A' 2:03.33
Runge, Henze, Ellingboe, Johnson
2 United 'A' 2:09.15
Johnson, Schnere, Eshelman, McKee
3 Cuba 'A' 2:32.24
Hanson, Hungerford, Schleich, Thompson, Westin, Powell
Girls 4 x 200 Relay - Heat #2
============================================================
Team Time
============================================================
1 Rushville-Industry 'A' 1:53.85
Chance, Collins, Simpson, Moreland, Plumer, Curry
2 Cambridge 'A' 1:55.74
Smith, Reed, Brooks, Meyer, Wexell, Franck, Smith
3 ROWVA 'A' 1:59.69
Walker, Libby, Baumgardner, Carlson
4 Elmwood 'A' 2:00.37
Rosecrans, Dunniway, Nelson, Delaney
5 BPCAWP Spartans 'A' 2:04.33
McCleery, Wayne, Malinowski, Hughes, Tompkins, Williams
6 Farmington 'A' 2:06.16
Hammond, Workman, Ralston, Gayon, Cecil, Jostes, Broadway
Girls 4 x 400 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Farmington 'A' 4:26.92
Campen, Fletcher, Camp, Jostes, Haines, Broadway
2 Rushville-Industry 'A' 4:27.30
Ward, Plumer, Plumer, Curry, Collins, Haywood, McWhorter
3 ROWVA 'A' 4:34.88
Galloway, Libby, Melton, Shyrack, Kalb, McClay
4 Elmwood 'A' 4:40.55
Althiser, McCoy, Book, Nelson
5 Warsaw 'A' 4:47.62
Henze, Ellingboe, Johnson, Syfert
6 Cambridge 'A' 4:51.88
Smith, Wexell, Miller, McDonough, Franck, Reed, Brooks
7 BPCAWP Spartans 'A' 4:54.26
Bryant, Beaird, Malinowski, McCleery, Tompkins
Girls 4 x 800 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Rushville-Industry 'A' 10:57.46
Kessel, Wooldridge, Wilson, Gordley, Thompson
2 Warsaw 'A' 11:20.00
Clough, Ellingboe, Johnson, Syfert
3 BPCAWP Spartans 'A' 11:28.32
Williams, Hendrickson, Kipling, Bryant, Beaird
4 Elmwood 'A' 11:33.03
Nelson, Rosecrans, Book, Fricke
5 Farmington 'A' 12:26.00
Haines, Camp, Couch, Cecil, Campen, Broadway
6 ROWVA 'A' 12:46.30
Kalb, Keener, Gibbons, Patch
7 Cambridge 'A' 13:08.15
Esp, Smith, Allen, Reed, Miller
Girls High Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Collins, Allison JR Rushville-Industry 5-4
2 Gardner, Matti SO ROWVA 5-2
3 Lehman, Hannah FR Astoria 5-0
4 Cooper, Maddy SO West Central 5-0
5 Miller, Katie SO Cambridge 4-10
6 Wexell, Paige SO Cambridge 4-10
7 Camp, Allyx SO Farmington 4-8
8 Carlson, Harley SO ROWVA 4-8
9 Ward, Madeline FR Rushville-Industry 4-8
10 McCormick, Shayla FR Elmwood 4-8
11 Fletcher, Calli SO Farmington 4-6
12 Newell, Amy Williamsfield 4-6
13 Tompkins, Alexis 12 BPCAWP Spartans 4-4
Girls Pole Vault
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Simpson, Rachel SR Rushville-Industry 10-6
2 Campen, Amber SO Farmington 10-0
3 Kipling, Brooke 11 BPCAWP Spartans 8-6
4 Plumer, Riley SO Rushville-Industry 8-6
5 Workman, Courtney SO Farmington 7-6
6 Frankhauser, Kate 11 BPCAWP Spartans 7-0
Girls Long Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Newell, Amy Williamsfield 15-4
2 Spiker, Kendra FR West Central 15-3.5
3 Reed, Megan FR Cambridge 15-2.5
4 Simpson, Rachel SR Rushville-Industry 14-9.5
5 Lamb, Michaela JR Rushville-Industry 14-5.5
6 Johnston, Sarah SR ROWVA 14-1
7 Donnelly, Sarah SR Cuba 13-9.5
8 Malinowski, Nicole 9 BPCAWP Spartans 13-5.5
9 Walker, Ashleigh JR ROWVA 13-4
10 Ellingboe, Kylee FR Warsaw 13-3
11 Hughes, Haleigh 11 BPCAWP Spartans 12-11
12 Smith, Mady SO Cambridge 12-1
13 Hungerford, Ivory FR Cuba 8-8
Girls Triple Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Reed, Megan FR Cambridge 34-4
2 Wexell, Paige SO Cambridge 32-2
3 Johnston, Sarah SR ROWVA 31-8
4 Lamb, Michaela JR Rushville-Industry 30-5
5 Donnelly, Sarah SR Cuba 30-0
6 Teel, Payton SO Elmwood 29-5
7 McCleery, Jontae 9 BPCAWP Spartans 28-4.5
8 Hughes, Haleigh 11 BPCAWP Spartans 27-0
9 Thomas, Shea FR Rushville-Industry 26-9
10 Kalb, Madison FR ROWVA 26-5.5
11 Rux, Greta FR Galva ND
Girls Shot Put - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Lauzon, Megan SR Rushville-Industry 40-7
2 Jefko, Jasmine JR Cambridge 38-8
3 Benson, Madison 12 BPCAWP Spartans 35-11
4 Norris, Colette 12 BPCAWP Spartans 32-4
5 Neff, Tiffany SR Elmwood 30-4.5
6 Neese, Ellen SO Rushville-Industry 29-5
7 Libby, Hannah FR ROWVA 29-1
8 DeFrance, Casey JR Farmington 28-6.5
9 Redilich, Sydnee SR ROWVA 27-4
10 Coulter, Cassidy SR Elmwood 27-2
Girls Shot Put - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Johnson, Karlie SO Warsaw 27-10
2 Thompson, Madison SR Cuba 25-6.5
3 Miller, Hannah SO Cuba 24-1
4 Whitcomb, Amanda JR Warsaw 23-11
5 Klein, Katelyn JR Galva 22-8
6 McCormick, Blake JR Astoria 22-7.5
7 Poole, Madeline SR United 22-7
8 Dennis, Dani SO United 22-6
9 Czolgosz, Chloe JR Cambridge 22-4
10 Humphrey, Jonelle SR Galva 21-11
11 Ragle, Ashley SR Astoria 18-7
Girls Discus - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Lauzon, Megan SR Rushville-Industry 108-5
2 Whitcomb, Amanda JR Warsaw 104-9
3 Benson, Madison 12 BPCAWP Spartans 103-6
4 Bledsoe, Kyla SO ROWVA 95-5
5 O'Riley, Curran SO Galva 91-2
6 Bean, Alyssa SR ROWVA 89-3
7 Neese, Ellen SO Rushville-Industry 83-2
8 DeFrance, Casey JR Farmington 80-5
9 Jefko, Jasmine JR Cambridge 73-7
10 Poole, Madeline SR United 68-9.5
Girls Discus - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Coulter, Cassidy SR Elmwood 88-4
2 Batterton, Alyssa SR Astoria 88-3
3 Thompson, Madison SR Cuba 78-11.5
4 Zimmermann, Lydia SR Elmwood 72-6
5 Vail, Morgan FR United 70-3.5
6 Schleich, Emily JR Cuba 64-3
7 Garrett, Hannah JR Cambridge 61-6
8 McCormick, Blake JR Astoria 58-8.5
9 Day, Lacey 12 BPCAWP Spartans 55-0
10 Ballard, Savannah JR Galva 50-6