Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Aidan Knoblett Robinson 11.4
2 Blake Green Robinson 11.6
3 Evan Zumbahlen Newton 11.8
4 AJ Gower Robinson 12.1
4 Ian Caudill Neoga 12.1
4 Parker Shaffer Newton 12.1
7 Brandon Taylor Robinson 12.2
8 Gavyn Odell Robinson 12.5
8 Fisher Porter Neoga 12.5
8 Gavin Root Olney (Richland County) 12.5
11 Mason Brown Olney (Richland County) 12.6
12 Kellen Poole Robinson 12.8
12 Rylan Eaton Neoga 12.8
14 Hunter Goupil Robinson 12.9
15 Robby Eller Robinson 13.0
15 Bo McFarland Marshall 13.0
17 Casey Simpson Robinson 13.2
18 Josh Crouse Robinson 13.4
18 Connor Grove Olney (Richland County) 13.4
18 Dalton Marshall Newton 13.4
18 Khylin Poole Robinson 13.4
22 Billy Guillemette Marshall 14.2
23 Josh Hand Robinson 15.0
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Matthew Haskett Newton 24.4
2 Madix Weddle Marshall 24.7
3 Brandon Taylor Robinson 25.2
4 Parker Shaffer Newton 25.5
5 Gavin Ray Neoga 25.5
6 Gavin Root Olney (Richland County) 26.0
7 Asher Cardinal Neoga 26.1
8 Hudson Kuhn Olney (Richland County) 26.3
8 Gavyn Odell Robinson 26.3
10 Jason Macke Marshall 26.5
10 Mason Brown Olney (Richland County) 26.5
12 Kellen Poole Robinson 26.7
13 Hunter Goupil Robinson 27.0
13 Jackson Young Olney (Richland County) 27.0
15 Robby Eller Robinson 27.4
16 Khylin Poole Robinson 27.9
17 Connor Grove Olney (Richland County) 28.2
18 Harrison Kinkade Newton 28.7
19 Aaron Carroll Newton 29.5
20 Mitchell Spiker Newton 29.6
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tanner Whitaker Newton 57.2
2 Brayden Ray Neoga 58.1
3 Henry Will Newton 58.2
4 Bo McFarland Marshall 58.3
5 Kaeden Davis Olney (Richland County) 58.6
6 Paulo Davi Olney (Richland County) 58.9
7 Tyler Erickson Robinson 58.9
8 Reid Brown Olney (Richland County) 59.5
9 Hudson Kuhn Olney (Richland County) 1:00.0
10 Alessandro Ghelfi Olney (Richland County) 1:02.2
11 Asher Cardinal Neoga 1:05.5
11 Kyle Will Neoga 1:05.5
13 Josh Hand Robinson 1:18.1
14 Braxton Pethal Robinson 1:20.1
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Wyatt Herrington Robinson 2:10.4
2 Jackson Green Marshall 2:13.8
3 Jackson Sornberger Newton 2:15.3
4 Brett Matusus Neoga 2:16.2
5 Steven Hendrixson Marshall 2:18.5
6 Kaden Einhorn Dieterich 2:19.4
7 Austin Carter Robinson 2:19.8
8 Hayden Borgic Newton 2:24.7
9 Paulo Davi Olney (Richland County) 2:31.0
10 Kyle Will Neoga 2:38.0
11 Tate Christner Neoga 2:45.1
12 Thomas Weber Marshall 3:01.0
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Luke Weber Newton 4:40.4
2 Trevor Crutcher Dieterich 4:40.4
3 Jackson Green Marshall 5:03.3
4 Steven Hendrixson Marshall 5:06.9
5 Brock Probst Newton 5:09.5
6 Holden Barthelemy Newton 5:17.7
7 Ben Coonce Robinson 5:27.2
8 Kaydn Cooley Olney (Richland County) 5:33.5
9 Ruger Stevens Olney (Richland County) 5:33.8
10 Tate Christner Neoga 6:15.8
11 Thomas Weber Marshall 6:22.4
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kaden Einhorn Dieterich 10:43.8
2 Caleb McNary Robinson 10:46.4
3 Wade Ochs Newton 11:42.8
4 Ben Coonce Robinson 11:58.7
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kyden Boyer Marshall 14.9
2 Evan Baltzell Newton 16.0
3 Miles Hardiman Robinson 16.0
4 Owen Schackmann Newton 16.5
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kyden Boyer Marshall 42.1
2 Evan Baltzell Newton 44.4
3 Owen Schackmann Newton 45.5
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Robinson 45.9
1) Aidan Knoblett 2) AJ Gower
3) Jevan Wampler 4) Blake Green
2 Newton 46.8
1) Evan Zumbahlen 2) Evan Baltzell
3) Owen Schackmann 4) Brayden Bergbower
3 Marshall 47.9
1) Kaiden Sanders 2) Madix Weddle
3) Jason Macke 4) Kyden Boyer
Robinson 49.0
1) Kellen Poole 2) Tyler Erickson
3) Mason Arnone 4) Brandon Taylor
4 Neoga 51.2
1) Rylan Eaton 2) Ian Caudill
3) Fisher Porter 4) Jayton Hanfland
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Robinson 1:37.8
1) Noah Gilmore 2) Mason Arnone
3) AJ Gower 4) Blake Green
2 Neoga 1:43.5
1) Ian Caudill 2) Asher Cardinal
3) Jayton Hanfland 4) Gavin Ray
3 Newton 1:45.8
1) Brayden Bergbower 2) Evan Zumbahlen
3) Parker Shaffer 4) Matthew Haskett
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Newton 3:48.1
1) Drew Earnest 2) Henry Will
3) Jackson Sornberger 4) Luke Weber
2 Marshall 3:51.7
1) Kyden Boyer 2) Madix Weddle
3) Jackson Green 4) Turner Graham
3 Robinson 3:53.3
1) Tyler Erickson 2) Wyatt Herrington
3) Austin Carter 4) Ben Coonce
4 Neoga 3:58.4
1) Fisher Porter 2) Brayden Ray
3) Brett Matusus 4) Jayton Hanfland
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Newton 9:10.6
1) Jackson Sornberger 2) Hayden Borgic
3) Brock Probst 4) Tanner Whitaker
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jevan Wampler Robinson 45-11.5
2 Jackson Goble Robinson 38-10.5
3 Brayden Neece Neoga 36-7
4 Bryce Griguhn Marshall 33-1.5
5 Ricky Gibson Marshall 33-0
6 Aaron Carroll Newton 31-6
7 Zander Schrader Olney (Richland County) 31-0
8 Gavin Groves Robinson 30-5
9 Tanner Koester Neoga 30-0
10 Harrison Kinkade Newton 27-5
11 Tyler Worthey Neoga 22-6
12 Braxton Pethal Robinson 21-3
13 Zach Worstell Robinson 21-0.25
14 Billy Guillemette Marshall 20-11.5
15 Wesley Burress Marshall 18-6.25
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jevan Wampler Robinson 128-8.5
2 Wade Wickham Newton 116-5.5
3 Jackson Goble Robinson 110-7
4 Zander Schrader Olney (Richland County) 104-0
5 Drew Earnest Newton 101-4
6 Ricky Gibson Marshall 94-0.5
7 Gavin Groves Robinson 81-1
8 Jason Macke Marshall 78-1.5
9 Aaron Carroll Newton 77-6.5
10 Bryce Griguhn Marshall 72-11.5
11 Tanner Koester Neoga 71-0.5
12 Bo McFarland Marshall 70-8
13 Brayden Neece Neoga 59-8
14 Harrison Kinkade Newton 59-5.5
15 Zach Worstell Robinson 57-5
16 Braxton Pethal Robinson 52-8
17 Billy Guillemette Marshall 50-1
18 Tyler Worthey Neoga 42-8
19 Wesley Burress Marshall 41-8.5
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Noah Gilmore Robinson 6-8
2 Gavin Root Olney (Richland County) 5-10
3 Brayden Ray Neoga 5-4
4 Hudson Kuhn Olney (Richland County) 5-2
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Wade Wickham Newton 12-6
2 Maverik Cordell Olney (Richland County) 9-0
3 Gavyn Odell Robinson 7-6
4 Casey Simpson Robinson 7-0
4 Josh Crouse Robinson 7-0
Mitchell Spiker Newton NH
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Blake Green Robinson 19-7
2 Madix Weddle Marshall 17-7.5
3 Henry Will Newton 16-4.5
4 Kyle Will Neoga 15-10
5 Brandon Taylor Robinson 15-9
6 Kellen Poole Robinson 15-4
7 Casey Simpson Robinson 14-10
8 Trevor Crutcher Dieterich 14-4.25
9 Fisher Porter Neoga 14-4
10 Khylin Poole Robinson 13-8.5
11 Josh Hand Robinson 12-3
Josh Crouse Robinson ND
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Noah Gilmore Robinson 43-2.25
2 Owen Schackmann Newton 37-10.75
3 Kaiden Sanders Marshall 35-6.5