Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Drew Farnsworth Williamsville 11.04a
2 Reid Carlen Toledo (Cumberland) 11.05a
3 Colton Deetz Decatur (St. Teresa) 11.37a
4 Earl Clark Williamsville 11.43a
5 Payton Warrior Arthur (A.-Lovington-At 11.62a
6 Kwame Calhoun Bethany (Okaw Valley) 11.63a
7 Owen DeRosear New Berlin 11.71a
8 Brady Crews New Berlin 12.10a
9 Daylon Doggett Arthur (A.-Lovington-At 12.12a
10 Joey Sweeney Decatur (St. Teresa) 12.24a
11 Trevor Kraus Warrensburg (W.-Latham) 12.40a
12 Cameron Brown Toledo (Cumberland) 12.62a
13 Kylan Collins Bethany (Okaw Valley) 13.08a
14 Roman Hunter Argenta (A.-Oreana) 13.27a
15 Shamus Mcnealy Argenta (A.-Oreana) 14.88a
Alec Murray Warrensburg (W.-Latham) DNS
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Drew Farnsworth Williamsville 22.72a
2 Reid Carlen Toledo (Cumberland) 23.19a
3 Kwame Calhoun Bethany (Okaw Valley) 23.33a
4 Payton Warrior Arthur (A.-Lovington-At 23.80a
5 Braddock Cates Williamsville 23.82a
6 Easton Frederick Arthur (A.-Lovington-At 23.95a
7 Cael McMechan Toledo (Cumberland) 25.27a
8 Alec Murray Warrensburg (W.-Latham) 25.72a
9 Mason Wann New Berlin 26.13a
10 Logan Rankins Warrensburg (W.-Latham) 26.30a
11 John Cook Bethany (Okaw Valley) 26.31a
12 Justin Flowers Argenta (A.-Oreana) 26.55a
13 Gavin George Argenta (A.-Oreana) 28.65a
14 Erik Hayden Decatur (St. Teresa) 30.38a
15 Jake Walters Decatur (St. Teresa) 31.72a
Griffin Fuchs New Berlin DNS
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Colton Deetz Decatur (St. Teresa) 53.95a
2 Kaleb Bierman Toledo (Cumberland) 55.26a
3 Garron Williams Williamsville 55.61a
4 Mason Stinson New Berlin 56.62a
5 Quentin Dulong Toledo (Cumberland) 59.64a
6 Charlie Neuman New Berlin 1:00.37a
7 Logan Rankins Warrensburg (W.-Latham) 1:00.66a
8 John Cook Bethany (Okaw Valley) 1:00.84a
9 Myles Scrimpsher Warrensburg (W.-Latham) 1:01.93a
10 Mason Thomas Arthur (A.-Lovington-At 1:06.03a
11 Kristoffer Collins-Brown Argenta (A.-Oreana) 1:06.59a
12 Thomas Evans Williamsville 1:07.62a
13 Wyatt Kendall Argenta (A.-Oreana) 1:12.82a
14 Erik Hayden Decatur (St. Teresa) 1:12.90a
Xavier Coney Bethany (Okaw Valley) DNS
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Drew Mirabile Williamsville 2:10.16a
2 Cameron Roedl Toledo (Cumberland) 2:11.00a
3 Jonathan Janssen Williamsville 2:11.52a
4 Riley Morgan Toledo (Cumberland) 2:12.31a
5 Chris Bandy New Berlin 2:14.05a
6 Tyson Oros Argenta (A.-Oreana) 2:23.14a
7 Jake Dominick Warrensburg (W.-Latham) 2:26.43a
8 Matt Auburn Decatur (St. Teresa) 2:26.78a
9 Andrew Larry Decatur (St. Teresa) 2:26.93a
10 Joey Dominick Warrensburg (W.-Latham) 2:35.59a
11 Cooper Shoemaker Arthur (A.-Lovington-At 2:47.00a
12 Garrett Ferguson Bethany (Okaw Valley) 2:47.31a
13 Owen Herring Arthur (A.-Lovington-At 2:47.49a
14 Kylan Collins Bethany (Okaw Valley) 2:48.06a
15 Wade Kimler Argenta (A.-Oreana) 2:48.55a
16 Michael Biesenthal New Berlin 2:55.67a
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Evan Cook Decatur (St. Teresa) 4:46.61a
2 Lucas Hollinshead Williamsville 4:50.22a
3 Cameron Roedl Toledo (Cumberland) 4:59.72a
4 Chris Bandy New Berlin 5:05.56a
5 Nathaniel Babcock Decatur (St. Teresa) 5:11.62a
6 Luke Milnes Williamsville 5:18.38a
7 Tyson Oros Argenta (A.-Oreana) 5:25.77a
8 Kade Bradley Toledo (Cumberland) 5:31.68a
9 Jesus Corona Arthur (A.-Lovington-At 5:35.45a
10 Landon Robinson New Berlin 6:18.73a
11 Tristan Keagle Arthur (A.-Lovington-At 6:36.24a
12 Matthew Jackson Argenta (A.-Oreana) 7:46.27a
Aiden Baker Warrensburg (W.-Latham) NT
Logan Mason Warrensburg (W.-Latham) NT
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Lucas Hollinshead Williamsville 10:38.20a
2 Riley Morgan Toledo (Cumberland) 11:11.34a
3 Ethan Grebner Williamsville 12:02.88a
4 Michael Biesenthal New Berlin 12:17.20a
5 Aiden Baker Warrensburg (W.-Latham) 12:28.89a
6 Carter Boyer Decatur (St. Teresa) 12:43.36a
7 Adam Nicholls Argenta (A.-Oreana) 14:11.65a
8 Austin Matthews Argenta (A.-Oreana) 14:58.25a
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Joey Reinders Williamsville 23.09a
2 Brennon Hutson Arthur (A.-Lovington-At 24.29a
3 Max Baumberger New Berlin 25.32a
Nathan Rademacher Williamsville DNS
Luke Hyden Warrensburg (W.-Latham) DNS
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Logan Gerhardt Toledo (Cumberland) 50.22a
2 Micah McCollum Warrensburg (W.-Latham) 54.82a
3 Easton Frederick Arthur (A.-Lovington-At 57.13a
4 Brennon Hutson Arthur (A.-Lovington-At 57.72a
5 Joey Reinders Williamsville 1:03.46a
6 Nathan Rademacher Williamsville 1:06.83a
7 Adam Nicholls Argenta (A.-Oreana) 1:07.79a
8 Max Baumberger New Berlin 1:08.68a
Collin Featherston New Berlin DNS
Luke Hyden Warrensburg (W.-Latham) DNS
Alex Ragsdale Argenta (A.-Oreana) DNS
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Williamsville 45.00a
1) Earl Clark 2) Colin Burge
3) Jackson Meyer 4) Drew Farnsworth
2 New Berlin 46.50a
1) Brady Crews 2) Michael Pecoraro
3) Conner Stinson 4) Owen DeRosear
3 Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond) 46.82a
1) Daylon Doggett 2) Cruz Hale
3) Easton Frederick 4) Justin Schrock
4 Toledo (Cumberland) 46.92a
1) Logan Gerhardt 2) Kaleb Bierman
3) Cooper Yocum 4) Reid Carlen
5 Argenta (A.-Oreana) 48.43a
1) Justin Flowers 2) Logan Jobe
3) Gavin George 4) Adam Nicholls
6 Warrensburg (W.-Latham) 48.82a
1) Alec Murray 2) Micah McCollum
3) Simarjot Singh 4) Caz White
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Williamsville 1:36.13a
1) Drew Farnsworth 2) Colin Burge
3) Mason Lyttaker 4) Braddock Cates
2 Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond) 1:38.42a
1) Cruz Hale 2) Cash Hale
3) Easton Frederick 4) Payton Warrior
3 New Berlin 1:40.93a
1) Brady Crews 2) Conner Stinson
3) Wyatt Oshwald 4) Owen DeRosear
4 Toledo (Cumberland) 1:44.89a
1) Elliot Dryden 2) Cameron Brown
3) Cooper Yocum 4) Cael McMechan
5 Warrensburg (W.-Latham) 1:45.39a
1) Alec Murray 2) Caz White
3) Trevor Kraus 4) Micah McCollum
6 Argenta (A.-Oreana) 1:48.87a
1) Justin Flowers 2) Kristoffer Collins-Brown
3) Adam Nicholls 4) Alex Ragsdale
7 Decatur (St. Teresa) 1:51.15a
1) Joey Sweeney 2) Parker Martin
3) Drazzie Knotts 4) Adrian Cook
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Williamsville 3:46.26a
1) Drew Mirabile 2) Jonathan Janssen
3) Garron Williams 4) Jackson Meyer
2 Toledo (Cumberland) 3:47.28a
1) Logan Gerhardt 2) Cooper Yocum
3) Kaleb Bierman 4) Riley Morgan
3 New Berlin 3:52.64a
1) Conner Stinson 2) Mason Stinson
3) Brody Bilbruck 4) Peyton Stinson
4 Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond) 3:53.37a
1) Justin Schrock 2) Cash Hale
3) Cruz Hale 4) Brennon Hutson
Argenta (A.-Oreana) DNS
1) Wade Kimler 2) Wyatt Kendall
3) Gavin George 4) Kristoffer Collins-Brown
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Williamsville 9:16.08a
1) Drew Mirabile 2) Luke Milnes
3) Lucas Hollinshead 4) Jonathan Janssen
2 Decatur (St. Teresa) 9:25.12a
1) Evan Cook 2) Nathaniel Babcock
3) Matt Auburn 4) Andrew Larry
3 Warrensburg (W.-Latham) 9:54.20a
1) Jake Dominick 2) Joey Dominick
3) Logan Mason 4) Myles Scrimpsher
4 Toledo (Cumberland) 9:56.13a
1) Kade Bradley 2) Landon Finn
3) Sawyer Wellbaum 4) Quentin Dulong
5 Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond) 10:25.95a
1) Jesus Corona 2) Owen Herring
3) Tristan Keagle 4) Cooper Shoemaker
6 New Berlin 10:33.92a
1) Brody Bilbruck 2) Gabriel Molloy
3) Aidan Harris 4) Landon Robinson
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anthony Beckman Williamsville 14.67m
2 Jacob Tighe Arthur (A.-Lovington-Atw 14.23m
3 Sean Jerebek Decatur (St. Teresa) 12.35m
4 Wesley Kirkman Williamsville 12.11m
5 Noah Sloan Decatur (St. Teresa) 12.02m
6 Reed Cordts Warrensburg (W.-Latham) 11.90m
7 Hayden Surratt New Berlin 11.21m
8 Brayan Martinez Arthur (A.-Lovington-Atw 11.19m
9 Lynn Clough Toledo (Cumberland) 11.10m
10 Kwame Calhoun Bethany (Okaw Valley) 10.64m
11 Brett Wolke Toledo (Cumberland) 10.46m
12 Jaxson Milligan Warrensburg (W.-Latham) 9.15m
13 Alexander Jones Argenta (A.-Oreana) 9.14m
14 Andrew Bishoff New Berlin 9.06m
15 Ty Jones Warrensburg (W.-Latham) 8.36m
Dylan Ragsdale Argenta (A.-Oreana) ND
Erick Keeling Bethany (Okaw Valley) ND
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anthony Beckman Williamsville 44.70m
2 Aiden Johnson Decatur (St. Teresa) 41.88m
3 Noah Sloan Decatur (St. Teresa) 40.60m
4 Reed Cordts Warrensburg (W.-Latham) 40.30m
5 Kamden Morfey Arthur (A.-Lovington-Atw 37.38m
6 Kyler Stone Arthur (A.-Lovington-Atw 36.90m
7 Wesley Kirkman Williamsville 36.33m
8 Michael Pecoraro New Berlin 34.72m
9 Kamren Jenkins Argenta (A.-Oreana) 33.24m
10 Mitchell Blade Toledo (Cumberland) 32.51m
11 Brett Wolke Toledo (Cumberland) 30.28m
12 James Curry New Berlin 28.91m
13 Ty Jones Warrensburg (W.-Latham) 27.47m
14 Alexander Jones Argenta (A.-Oreana) 25.05m
15 Jaxson Milligan Warrensburg (W.-Latham) 18.91m
Erick Keeling Bethany (Okaw Valley) ND
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Quincy Carter Argenta (A.-Oreana) 1.90m
2 Dylan Ragsdale Argenta (A.-Oreana) 1.90m
3 Cash Hale Arthur (A.-Lovington-Atw 1.77m
4 Cooper Shoemaker Arthur (A.-Lovington-Atw 1.72m
5 Braddock Cates Williamsville 1.72m
5 Brandt Crews New Berlin 1.72m
7 Kaleb Bierman Toledo (Cumberland) 1.62m
8 Griffin Fuchs New Berlin 1.57m
Sawyer Wellbaum Toledo (Cumberland) NH
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brady Crews New Berlin 6.07m
2 Earl Clark Williamsville 5.92m
3 Dylan Ragsdale Argenta (A.-Oreana) 5.87m
4 Mason Lyttaker Williamsville 5.60m
5 Adrian Cook Decatur (St. Teresa) 5.49m
6 Alec Murray Warrensburg (W.-Latham) 5.45m
7 Landon Finn Toledo (Cumberland) 5.43m
8 DJ Nebel Toledo (Cumberland) 5.40m
9 Braiden Mathiesen New Berlin 5.33m
10 Alex Ragsdale Argenta (A.-Oreana) 5.14m
11 Payton Warrior Arthur (A.-Lovington-Atw 5.12m
12 Caz White Warrensburg (W.-Latham) 5.11m
Xavier Coney Bethany (Okaw Valley) ND
Joey Sweeney Decatur (St. Teresa) ND
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Earl Clark Williamsville 13.12m
2 Anthony Rice Decatur (St. Teresa) 12.68m
3 Daylon Doggett Arthur (A.-Lovington-Atw 11.32m
4 Cash Hale Arthur (A.-Lovington-Atw 11.31m
5 DJ Nebel Toledo (Cumberland) 11.22m
6 Wyatt Kendall Argenta (A.-Oreana) 10.30m
7 Braiden Mathiesen New Berlin 10.28m
8 Wyatt Oshwald New Berlin 10.16m