8th Grade Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Aiden Williams Maroa-Forsyth 13.19a
2 Jonathan Rosenow Tri-Valley 13.34a
3 Trevin Hadfield Tri-Valley 13.53a
4 Talan Rhodes Central A & M 13.64a
5 Jerrin Taylor Maroa-Forsyth 13.68a
6 Jonah Grove Maroa-Forsyth 13.69a
7 Zachary Snow Central A & M 13.73a
8 Christcheon Taylor American Dreamer STEM A 14.62a
9 Payton Brown Tri-Valley 14.84a
10 Lucas Cline Maroa-Forsyth 14.97a
11 Noah Zientara Decatur Lutheran School 15.39a
12 Navdeep Bhamrah Maroa-Forsyth 15.59a
13 Tom Zhu Maroa-Forsyth 15.62a
Colby Parrott Maroa-Forsyth NT
Evan Cruzan Tri-Valley NT
Alex Halm Tri-Valley NT
8th Grade Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Aiden Williams Maroa-Forsyth 25.84a
2 Dawson Templeton Central A & M 26.14a
3 Talan Rhodes Central A & M 27.46a
4 Zachary Snow Central A & M 27.88a
5 Carlson Jones American Dreamer STEM A 28.53a
6 Jonah Grove Maroa-Forsyth 28.61a
7 Caston Cross Decatur Lutheran School 29.63a
8 Payton Brown Tri-Valley 30.33a
9 William Gentle Maroa-Forsyth 30.58a
10 Christcheon Taylor American Dreamer STEM A 31.69a
11 Noah Zientara Decatur Lutheran School 31.88a
12 Tyler Feinstein Maroa-Forsyth 35.22a
13 Amiliyan Scott American Dreamer STEM A 35.43a
14 Benjamin Cain Maroa-Forsyth 36.81a
Navdeep Bhamrah Maroa-Forsyth NT
Jake Myers Tri-Valley NT
Koen Rebenszki Tri-Valley NT
Jerrin Taylor Maroa-Forsyth NT
Lukas Kuzel Decatur Lutheran School NT
8th Grade Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kadyn Higgins Central A & M 1:02.33a
2 Lukas Kuzel Decatur Lutheran School 1:03.25a
3 Kevin Hong Maroa-Forsyth 1:04.70a
4 William Gentle Maroa-Forsyth 1:09.22a
5 Cash Rowcliffe Central A & M 1:10.14a
6 Caston Cross Decatur Lutheran School 1:12.51a
7 Asher Mirock Tri-Valley 1:13.34a
8 Tom Zhu Maroa-Forsyth 1:16.55a
9 Drew Morr Maroa-Forsyth 1:17.45a
10 Tyler Feinstein Maroa-Forsyth 1:25.08a
11 Xavier Gerling Maroa-Forsyth 1:29.58a
Austin Leverton Tri-Valley NT
8th Grade Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Cash Rowcliffe Central A & M 2:52.31a
2 Asher Mirock Tri-Valley 2:58.96a
3 Joseph Dewitt Central A & M 3:06.05a
4 Max Taylor Central A & M 3:38.99a
8th Grade Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Koen Rebenszki Tri-Valley 5:44.63a
2 Max Taylor Central A & M 5:50.82a
3 Joseph Dewitt Central A & M 6:53.92a
8th Grade Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Rhett McLain Central A & M 17.11a
2 Emett Stenger Central A & M 18.03a
3 Colby Parrott Maroa-Forsyth 19.15a
4 Caston Cross Decatur Lutheran School 19.95a
5 Preston Cryer Tri-Valley 20.92a
6 Noah Zientara Decatur Lutheran School 21.92a
Jonathan Rosenow Tri-Valley NT
8th Grade Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Tri-Valley 51.64a
2 American Dreamer STEM Academy 1:01.20a
8th Grade Boys 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Central A & M 1:50.44a
2 Tri-Valley 2:07.23a
8th Grade Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Central A & M 4:18.46a
2 Tri-Valley 4:48.32a
3 Maroa-Forsyth 5:09.53a
8th Grade Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dawson Templeton Central A & M 39-3.25
2 Caebrin Lee Maroa-Forsyth 39-2.75
3 Rhett McLain Central A & M 36-6.50
4 Camden Trendler Maroa-Forsyth 33-9
5 Max Taylor Central A & M 31-11
6 Payton Brown Tri-Valley 28-6.50
7 Jacob Knuppel Maroa-Forsyth 28-5.25
8 Carter Scott Maroa-Forsyth 26-4.75
9 CJ Stoutenborough Maroa-Forsyth 22-11
10 Avery Smith Decatur Lutheran School 22-7.75
Declan Shannon Maroa-Forsyth ND
8th Grade Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dawson Templeton Central A & M 144-2
2 Camden Trendler Maroa-Forsyth 104-3
3 Max Taylor Central A & M 102-6
4 Carter Scott Maroa-Forsyth 81-11
5 Avery Smith Decatur Lutheran School 70-3
6 Nate Rieken Tri-Valley 69-9
7 Jacob Knuppel Maroa-Forsyth 69-2
Jonathan Rosenow Tri-Valley ND
CJ Stoutenborough Maroa-Forsyth ND
8th Grade Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
5 Austin Leverton Tri-Valley 5-2
1 Rhett McLain Central A & M 5-1
2 Caston Cross Decatur Lutheran School 5-1
7 Talan Rhodes Central A & M 5-0
4 Drew Morr Maroa-Forsyth 4-10
6 Lukas Kuzel Decatur Lutheran School 4-10
8 Emett Stenger Central A & M 4-10
3 Caebrin Lee Maroa-Forsyth 4-8
9 Christcheon Taylor American Dreamer STEM Ac 4-6
8th Grade Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Asher Mirock Tri-Valley 7-0
8th Grade Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jonah Grove Maroa-Forsyth 15-4.50
2 Zachary Snow Central A & M 15-0
3 Colby Parrott Maroa-Forsyth 14-10
3 Trevin Hadfield Tri-Valley 14-10
5 Kadyn Higgins Central A & M 14-4
6 Lukas Kuzel Decatur Lutheran School 14-3
7 Ryne Sager Maroa-Forsyth 12-10
8 Kellan Shannon Maroa-Forsyth 12-3
9 Jake Myers Tri-Valley 12-1.50
10 Spence Kohtz Maroa-Forsyth 11-5.50
11 Noah Zientara Decatur Lutheran School 11-5
Payton Bradshaw Maroa-Forsyth ND
Evan Cruzan Tri-Valley ND