Aurora (Metea Valley) Results
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
11.18 | SB | Arthur Cox III | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
11.37 | Daniel Pere | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
12.02 | Dion Lacy | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
12.08 | Juantel Sherieves | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.11 | Daniel Pere | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
24.77 | SB | Christian Smith | 16th | Finals H1 | Complete Results |
26.77 | Sean Smith | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
27.07 | SB | Suhas Palla | 14th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
57.55 | Darrell Space | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
59.94 | Yaswin Chebrolu | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
1:00.57 | Jalien Shegog | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:14.03 | SB | Haricharan Musunuri | 12th | Finals H1 | Complete Results |
2:16.35 | SB | Zach Johnson | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
2:16.37 | SB | Jerry Cicero | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:16.81 | Connor Vine | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:35.56 | SB | Austin Brown | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4:59.88 | SB | Zach Ortland | 9th | Finals H1 | Complete Results |
5:02.34 | SB | Joshua Murray | 18th | Finals H1 | Complete Results |
5:06.05 | Rohan Aleti | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:27.24 | Alexander Trimeloni | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
12:02.97 | Martin Howley | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.55 | Sushrut Warekar | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
51.90 | Sushrut Warekar | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.72 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:31.63 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1:43.52 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:13.83 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:59.13 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
9:59.92 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-9.5 (5.42m) | Jalien Shegog | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
17-0.25 (5.19m) | Andrey Voropayev | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
15-3.5 (4.66m) | Saujas Patil | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
13-5 (4.09m) | Nico Carrier | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
36-9 (11.2m) | Jalien Shegog | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
36-8.25 (11.18m) | Andrey Voropayev | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
121-1.25 (36.91m) | Evan Sweeney | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
105-9 (32.23m) | Luke Gavin | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
69-9.75 (21.28m) | Sam Lanka | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
48-6.25 (14.79m) | Evan Sweeney | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
26-7 (8.1m) | Braden Ventrella | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
26-4.5 (8.04m) | Braden Ventrella | 19th | Finals H1 | Complete Results |