Loading
MileSplit Illinois
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
HF Mini Invite #2 2020
Feb 14, 2020
Homewood-Flossmoor High School
Flossmoor, IL
Hosted by
Flossmoor (Homewood-F.)
Timing/Results
Illinois Prep Top Timing
Registration Closed - View Your Entries
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Entries
Chicago (Whitney Young) Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
60 Meter Dash
7.86
Sydney Robinson
3rd
Finals
H1
Complete Results
7.92
Madison Saunders
4th
Finals
H1
Complete Results
8.05
Rachel Robinson
6th
Finals
H1
Complete Results
8.14
Lovie Annafi
8th
Finals
H1
Complete Results
8.26
SB
Autumn Caldwell
11th
Finals
H1
Complete Results
8.27
Aria Mallare
12th
Finals
H1
Complete Results
8.28
Jayden Eickhoff-Brown
1st
Finals
H1
Complete Results
8.48
SB
London Gibson-purcell
2nd
Finals
H1
Complete Results
8.49
Alana Berry
16th
Finals
H1
Complete Results
8.51
SB
River Curry
18th
Finals
H1
Complete Results
8.61
Paris Somerville
21st
Finals
H1
Complete Results
8.80
SB
Nahdia Levy
7th
Finals
H1
Complete Results
8.84
Aria Fifer
9th
Finals
H1
Complete Results
8.96
SB
autumn mallare
13th
Finals
H1
Complete Results
8.98
SB
Roshni Matthew
14th
Finals
H1
Complete Results
9.01
SB
Kennedy Blakemore
15th
Finals
H1
Complete Results
9.20
SB
Christina Jordan
20th
Finals
H1
Complete Results
9.22
SB
Kennedy Jones
21st
Finals
H1
Complete Results
9.32
Camryn Young
32nd
Finals
H1
Complete Results
9.45
Christi Zollicoffer
27th
Finals
H1
Complete Results
9.89
SB
Charlotte Nordwall
36th
Finals
H1
Complete Results
10.16
SB
Autumn Battles
37th
Finals
H1
Complete Results
11.81
Emily Donegan
42nd
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
25.76
Sydney Robinson
2nd
Finals
H1
Complete Results
26.77
Madison Saunders
3rd
Finals
H1
Complete Results
27.28
Rachel Robinson
5th
Finals
H1
Complete Results
27.72
London Gibson-purcell
1st
Finals
H1
Complete Results
27.76
Jayden Eickhoff-Brown
2nd
Finals
H1
Complete Results
28.02
Aria Mallare
9th
Finals
H1
Complete Results
28.51
SB
Alana Berry
12th
Finals
H1
Complete Results
28.76
SB
River Curry
13th
Finals
H1
Complete Results
28.86
SB
Autumn Caldwell
14th
Finals
H1
Complete Results
29.46
SB
Paris Somerville
18th
Finals
H1
Complete Results
30.40
SB
autumn mallare
8th
Finals
H1
Complete Results
30.67
SB
Kennedy Blakemore
10th
Finals
H1
Complete Results
31.21
SB
Camryn Young
28th
Finals
H1
Complete Results
32.24
SB
Aria Fifer
18th
Finals
H1
Complete Results
34.73
SB
Autumn Battles
26th
Finals
H1
Complete Results
44.82
Emily Donegan
29th
Finals
H1
Complete Results
51.38
SB
Kennedy Jones
32nd
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
1:03.69
River Curry
1st
Finals
H1
Complete Results
1:08.09
SB
Jayden Eickhoff-Brown
1st
Finals
H1
Complete Results
1:12.52
SB
Roshni Matthew
2nd
Finals
H1
Complete Results
1:12.56
SB
Kennedy Blakemore
3rd
Finals
H1
Complete Results
1:13.65
SB
Aria Fifer
4th
Finals
H1
Complete Results
1:18.17
SB
Charlotte Nordwall
9th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:30.45
Alana Berry
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:41.45
SB
Charlotte Lawrence
5th
Finals
H1
Complete Results
2:56.45
Olivia Bruusema
6th
Finals
H1
Complete Results
2:56.79
SB
Cecelia Thyen
7th
Finals
H1
Complete Results
3:14.77
SB
Olivia Esquivel
2nd
Finals
H1
Complete Results
3:16.16
SB
Debbie Silverstein
3rd
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
6:00.48
SB
Alex Burr
2nd
Finals
H1
Complete Results
6:14.61
SB
Nikki Chopra
3rd
Finals
H1
Complete Results
6:25.15
SB
Yasmin Alsaud
4th
Finals
H1
Complete Results
6:33.62
Morgan Michicich
5th
Finals
H1
Complete Results
6:33.82
Reese Hoffman
6th
Finals
H1
Complete Results
6:37.34
Siena Navarro
7th
Finals
H1
Complete Results
60 Meter Hurdles
10.02
Paris Somerville
4th
Finals
H1
Complete Results
11.20
Kennedy Jones
1st
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
5:01.55
Relay Team
5th
Finals
H1
Complete Results
5:19.50
Relay Team
5th
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-11.75 (1.52m)
Aria Mallare
1st
Finals
H1
Complete Results
4-6 (1.37m)
Christina Jordan
2nd
Finals
H1
Complete Results
4-6 (1.37m)
Olivia Bruusema
3rd
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
38-7.75 (11.78m)
SB
Lovie Annafi
1st
Finals
H1
Complete Results
35-1.75 (10.71m)
SB
Madison Saunders
2nd
Finals
H1
Complete Results
33-4.75 (10.18m)
SB
Autumn Caldwell
3rd
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
30-7.75 (9.34m)
Priya Wingood
4th
Finals
H1
Complete Results
24-5.25 (7.45m)
SB
Christi Zollicoffer
4th
Finals
H1
Complete Results
21-10.5 (6.67m)
Nahdia Levy
7th
Finals
H1
Complete Results
20-11.25 (6.38m)
Jari Styles
9th
Finals
H1
Complete Results