Peru (St. Bede) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.65 | Hallie Mcguire | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
13.96 | Antonia Cattani | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.10 | Kaelyn Condon | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
28.81 | SB | Anna Postula | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:20.25 | SB | Mary Lowery | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
1:25.69 | Gabi Garcia | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
3:03.13 | SB | Pamela Needs | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:52.75 | SB | Mary Lowery | 12th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
21.11 | Payton Linnig | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
59.97 | Payton Linnig | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.37 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.02 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-9 (1.45m) | Christine Senica | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-6 (4.72m) | Kaelyn Condon | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
14-4 (4.37m) | Christine Senica | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
78-9 (24m) | Jane Barnes | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
65-9 (20.04m) | Berklee Linnig | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
29-3 (8.92m) | Jane Barnes | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
27-2 (8.28m) | Hannah Johnson | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.01 | Austin Torri | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
13.31 | SB | Donald Li | 3rd | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.33 | Austin Torri | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
25.71 | SB | Zach Roebuck | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
57.66 | SB | Anthony Hernandez | 4th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:08.43 | SB | Anthony Hernandez | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:14.84 | Curt Lang | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:22.05 | Jacob Marcinkus | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
6:16.20 | SB | Joe Peacock | 9th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:18.60 | SB | Jacob Marcinkus | 5th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
45.27 | Zach Roebuck | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.26 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.31 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:48.79 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:10.36 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-4 (5.59m) | Daryl Seneca | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
63-0 (19.2m) | Peter Sampson | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
23-4 (7.11m) | Peter Sampson | 20th | Finals H1 | Complete Results |