Art Campbell Lake County Invitational

Lake County, IL

Complete Results

Boys 3 Mile Run Varsity
PL	Score	Bib	Name	Team	Mark	Pace	YR
1	1	136	Nicholas Laning	Barrington HS	15:12.6	5:04/M	sr	 
2	2	528	Alex Tam	Libertyville HS	15:15.4	5:05/M	sr	 
3	3	583	Michael Parduhn	Mundelein HS	15:28.2	5:09/M	jr	 
4	4	75	Brett Lucas	Adlai E. Stevenson HS	15:31.4	5:10/M	sr	 
5	5	561	Dillon Blake	Mundelein HS	15:35.1	5:12/M	so	 
6	6	105	Nikita Smyrnov	Adlai E. Stevenson HS	15:44.1	5:15/M	sr	 
7	7	591	Robert St. Clair	Mundelein HS	15:49.9	5:16/M	jr	 
8	8	559	Aidan Afonso	Mundelein HS	15:50.9	5:17/M	jr	 
9	9	782	Collin Luell	Zion-Benton Twp. HS	15:53.1	5:18/M	sr	 
10	10	564	Dario Carrillo	Mundelein HS	15:53.7	5:18/M	jr	 
11	11	443	Nathan Schnitt	Lake Forest HS	15:54.0	5:18/M	so	 
12	12	588	Carl Schoenfield	Mundelein HS	16:00.3	5:20/M	sr	 
13	13	678	James McDonald	Vernon Hills HS	16:01.8	5:20/M	jr	 
14	(< 5)	736	Marcos Garcia	Waukegan HS	16:05.8	5:22/M	sr	 
15	14	372	Connor Riss	Grayslake North HS	16:15.7	5:25/M	jr	 
16	15	703	Adam Fox	Wauconda HS	16:22.0	5:27/M	sr	 
17	16	313	Eli Minsky	Grayslake Central HS	16:25.5	5:28/M	sr	 
18	17	169	Bradley Brodsky	Deerfield HS	16:31.8	5:30/M	jr	 
19	18	131	Jack Deweerdt	Barrington HS	16:32.0	5:31/M	jr	 
20	19	135	Aidan King	Barrington HS	16:36.1	5:32/M	sr	 
21	20	523	Max Sauers	Libertyville HS	16:36.3	5:32/M	jr	 
22	21	520	Will Gordon	Libertyville HS	16:39.3	5:33/M	so	 
23	22	442	Ben Rosa	Lake Forest HS	16:45.2	5:35/M	so	 
24	23	138	Gregory Van Hollen	Barrington HS	16:46.2	5:35/M	jr	 
25	24	46	Alex Beckerman	Adlai E. Stevenson HS	16:48.4	5:36/M	jr	 
26	25	486	Talon Knauf	Lakes Community HS	16:48.6	5:36/M	so	 
27	26	132	Paddy Furlong	Barrington HS	16:53.0	5:38/M	so	 
28	27	631	Diego Giron	Round Lake HS	16:53.6	5:38/M	fr	 
29	28	133	Michael Hendrickson	Barrington HS	16:56.6	5:39/M	jr	 
30	29	501	Ethan Schommer	Lakes Community HS	16:57.4	5:39/M	jr	 
31	30	350	Brandt Batteau	Grayslake North HS	16:59.8	5:40/M	so	 
32	31	257	Justin Splitt	Grant HS	17:01.2	5:40/M	so	 
33	32	134	Jeffrey Hesselbein	Barrington HS	17:05.1	5:42/M	sr	 
34	33	107	Jacob Sparreo	Adlai E. Stevenson HS	17:05.9	5:42/M	sr	 
35	34	505	Owen Wenberg	Lakes Community HS	17:06.6	5:42/M	jr	 
36	35	247	Nathan Ehrenhofer	Grant HS	17:12.3	5:44/M	sr	 
37	36	674	Theodore Chen	Vernon Hills HS	17:13.6	5:44/M	sr	 
38	(> 7)	130	Sean Cleary	Barrington HS	17:14.0	5:45/M	jr	 
39	37	683	Evan Webber	Vernon Hills HS	17:14.3	5:45/M	sr	 
40	38	527	Nate Sweitzer	Libertyville HS	17:19.3	5:46/M	sr	 
41	39	572	Kevin Garcia	Mundelein HS	17:19.9	5:46/M	sr	 
42	40	84	Corey Pacernick	Adlai E. Stevenson HS	17:21.7	5:47/M	so	 
43	41	482	Charlie Halberg	Lakes Community HS	17:24.2	5:48/M	jr	 
44	(> 7)	137	Ryan Sorenson	Barrington HS	17:25.1	5:48/M	sr	 
45	42	319	Luke Reblin	Grayslake Central HS	17:26.4	5:49/M	sr	 
46	43	478	Jack Erwin	Lakes Community HS	17:26.5	5:49/M	jr	 
47	(> 7)	129	Aayush Agarwal	Barrington HS	17:27.4	5:49/M	jr	 
48	(> 7)	582	Matt Olorvida	Mundelein HS	17:29.9	5:50/M	jr	 
49	44	104	Ethan Simanek	Adlai E. Stevenson HS	17:31.0	5:50/M	sr	 
50	45	438	Eric Krieg	Lake Forest HS	17:34.7	5:51/M	sr	 
51	46	492	Rj Migas	Lakes Community HS	17:38.3	5:53/M	so	 
52	(> 7)	568	Aaron De Lara	Mundelein HS	17:38.7	5:53/M	so	 
53	47	65	Raven Jo	Adlai E. Stevenson HS	17:40.3	5:53/M	sr	 
54	48	435	Elijah Fietsam	Lake Forest HS	17:46.2	5:55/M	jr	 
55	(> 7)	563	Kaleb Carlson	Mundelein HS	17:52.6	5:57/M	sr	 
56	(> 7)	58	Tim Green	Adlai E. Stevenson HS	17:56.2	5:59/M	sr	 
57	49	783	Victor Mares	Zion-Benton Twp. HS	17:56.6	5:59/M	jr	 
58	50	440	Joshua Lane	Lake Forest HS	17:57.1	5:59/M	so	 
59	51	529	Jon Timm	Libertyville HS	17:57.2	5:59/M	jr	 
60	52	178	Will Dowell	Deerfield HS	18:00.7	6:00/M	sr	 
61	(> 7)	88	Aaron Portman	Adlai E. Stevenson HS	18:01.4	6:00/M	sr	 
62	53	524	Connor Shinn	Libertyville HS	18:01.7	6:00/M	sr	 
63	(> 7)	108	Cameron Sprague	Adlai E. Stevenson HS	18:02.9	6:01/M	so	 
64	54	635	Marco Hernandez	Round Lake HS	18:03.8	6:01/M	sr	 
65	55	681	Evan Peepo	Vernon Hills HS	18:04.0	6:01/M	jr	 
66	56	244	Ryan Bishop	Grant HS	18:08.8	6:03/M	so	 
67	57	172	Matt Butler	Deerfield HS	18:09.4	6:03/M	sr	 
68	58	202	Brett Needelman	Deerfield HS	18:11.2	6:04/M	jr	 
69	59	441	Kyle Levin	Lake Forest HS	18:13.8	6:04/M	sr	 
70	60	680	Cameron Overbeck	Vernon Hills HS	18:16.0	6:05/M	jr	 
71	61	711	Mike Messacar	Wauconda HS	18:16.4	6:05/M	sr	 
72	62	616	Cody Arenas	Round Lake HS	18:16.8	6:05/M	fr	 
73	63	174	Aaron Cohen	Deerfield HS	18:18.0	6:06/M	sr	 
74	64	521	Benjamin Johnson	Libertyville HS	18:19.5	6:06/M	jr	 
75	65	439	Ethan Lane	Lake Forest HS	18:19.6	6:06/M	so	 
76	66	784	Jason Mascorro	Zion-Benton Twp. HS	18:22.7	6:07/M	jr	 
77	67	717	Sam Rayzman	Wauconda HS	18:24.7	6:08/M	sr	 
78	68	321	Ty Sato	Grayslake Central HS	18:27.3	6:09/M	jr	 
79	69	367	Seneca Lawson	Grayslake North HS	18:28.2	6:09/M	sr	 
80	70	779	Alex Garcia	Zion-Benton Twp. HS	18:28.6	6:09/M	sr	 
81	71	701	Nick Brunn	Wauconda HS	18:28.7	6:09/M	jr	 
82	72	619	Marco Barcenas	Round Lake HS	18:30.0	6:10/M	jr	 
83	73	245	Donald Cardy	Grant HS	18:33.9	6:11/M	jr	 
84	74	710	Mickey Landvick	Wauconda HS	18:33.9	6:11/M	sr	 
85	75	353	Jordaan Boxer	Grayslake North HS	18:36.2	6:12/M	jr	 
86	(> 7)	525	Matthew Smith	Libertyville HS	18:38.9	6:13/M	jr	 
87	76	375	Ryan Schroeder	Grayslake North HS	18:41.4	6:14/M	jr	 
88	77	645	Sam Ruiz	Round Lake HS	18:41.7	6:14/M	sr	 
89	78	676	Matthew Huse	Vernon Hills HS	18:42.0	6:14/M	jr	 
90	79	366	Alex Larrivee	Grayslake North HS	18:45.6	6:15/M	so	 
91	80	252	Colton Romig	Grant HS	18:46.1	6:15/M	fr	 
92	81	166	Declan Black	Deerfield HS	18:46.2	6:15/M	jr	 
93	82	326	Roman Tovar	Grayslake Central HS	18:47.6	6:16/M	jr	 
94	83	503	Timothy Smith	Lakes Community HS	18:49.8	6:16/M	so	 
95	84	629	Nathan Etherington	Round Lake HS	18:55.0	6:18/M	sr	 
96	85	176	Jason Dahlberg	Deerfield HS	18:55.6	6:18/M	so	 
97	(< 5)	737	Pedro Lopez-Vargas	Waukegan HS	19:00.6	6:20/M	so	 
98	86	354	Connor Brennan	Grayslake North HS	19:00.8	6:20/M	sr	 
99	87	679	Antoni Okinczyc	Vernon Hills HS	19:02.7	6:21/M	jr	 
100	(> 7)	163	Joe Ariano	Deerfield HS	19:03.3	6:21/M	so	 

101	88	655	Alex Urbina	Round Lake HS	19:03.7	6:21/M	jr	 
102	89	791	Avedis Sarkisian	Zion-Benton Twp. HS	19:07.0	6:22/M	jr	 
103	(> 7)	436	Jack Galvan	Lake Forest HS	19:11.7	6:24/M	sr	 
104	90	300	Matt Droessler	Grayslake Central HS	19:12.2	6:24/M	jr	 
105	91	295	Augustus Bankson	Grayslake Central HS	19:12.5	6:24/M	so	 
106	92	325	Sushil Suresh	Grayslake Central HS	19:12.9	6:24/M	fr	 
107	(> 7)	323	Logan Spaulding	Grayslake Central HS	19:14.5	6:25/M	so	 
108	(> 7)	167	Noah Blaustein	Deerfield HS	19:19.7	6:26/M	sr	 
109	93	775	Kevin Daniels	Zion-Benton Twp. HS	19:22.9	6:27/M	jr	 
110	(> 7)	677	Sean Kim	Vernon Hills HS	19:26.4	6:29/M	jr	 
111	(> 7)	177	Zach Dolnick	Deerfield HS	19:26.5	6:29/M	sr	 
112	(< 5)	731	Daniel Arroyo	Waukegan HS	19:31.2	6:30/M	jr	 
113	(> 7)	618	Anthony Barajas	Round Lake HS	19:32.1	6:31/M	so	 
114	(> 7)	518	Collin Beattie	Libertyville HS	19:35.2	6:32/M	sr	 
115	94	781	Mark Leamy, Jr.	Zion-Benton Twp. HS	19:37.4	6:32/M	so	 
116	(> 7)	777	Tristan Fitzgerald	Zion-Benton Twp. HS	19:38.8	6:33/M	jr	 
117	95	709	Marcus Keller	Wauconda HS	19:40.5	6:33/M	jr	 
118	(> 7)	522	Nick Otto	Libertyville HS	19:43.8	6:34/M	jr	 
119	(> 7)	433	Garrett Carden	Lake Forest HS	19:45.2	6:35/M	jr	 
120	(> 7)	498	Jay Patel	Lakes Community HS	19:46.8	6:35/M	jr	 
121	(> 7)	682	Bryan Shim	Vernon Hills HS	19:51.5	6:37/M	sr	 
122	(> 7)	793	Lance Storey	Zion-Benton Twp. HS	19:56.9	6:39/M	jr	 
123	(< 5)	739	Christian Quiroz	Waukegan HS	20:01.8	6:40/M	jr	 
124	(> 7)	316	Justin Parmer	Grayslake Central HS	20:03.6	6:41/M	jr	 
125	(> 7)	305	Craig Hundley	Grayslake Central HS	20:04.4	6:41/M	so	 
126	(> 7)	639	Daniel Lopez	Round Lake HS	20:19.0	6:46/M	sr	 
127	(> 7)	475	Ethan Abanero	Lakes Community HS	20:30.8	6:50/M	sr	 
128	96	713	Nate Murdock	Wauconda HS	20:36.0	6:52/M	jr	 
129	(> 7)	364	John Kalstrup	Grayslake North HS	20:42.8	6:54/M	so	 
130	(> 7)	656	Justin Vega	Round Lake HS	20:53.4	6:58/M	jr	 
131	97	243	Nolan Bauer	Grant HS	20:56.3	6:59/M	jr	 
132	98	251	Jalen Rios	Grant HS	21:03.1	7:01/M	fr	 
133	(> 7)	259	Ethan Wagaman	Grant HS	21:14.4	7:05/M	jr	 
134	99	412	David Sun	Lake Forest Academy	21:35.0	7:12/M	jr	 
135	(> 7)	256	Blake Sieckowski	Grant HS	21:58.6	7:19/M	so	 
136	100	406	Jared Felitto	Lake Forest Academy	22:25.7	7:28/M	so	 
137	101	409	Thomas Leonetti	Lake Forest Academy	22:35.3	7:32/M	so	 
138	102	414	Alex Zhou	Lake Forest Academy	23:01.9	7:40/M	so	 
139	103	405	Aiden Dee	Lake Forest Academy	23:04.5	7:41/M	sr	 
140	104	408	David Krivoshik	Lake Forest Academy	23:06.8	7:42/M	sr	 
141	105	411	Pliny Smith	Lake Forest Academy	23:17.6	7:46/M	sr	 
142	(> 7)	410	Calvin Osborne	Lake Forest Academy	23:29.7	7:50/M	fr	 
143	(> 7)	413	Calvin Wang	Lake Forest Academy	25:05.6	8:22/M	sr	 
144	(> 7)	407	Justin Hone	Lake Forest Academy	26:09.6	8:43/M	sr

Girls 3 Mile Run Varsity
PL	Score	Bib	Name	Team	Mark	Pace	YR
1	1	511	Melissa Manetsch	Libertyville HS	18:02.1	6:01/M	sr	 
2	2	32	Isabelle Sparreo	Adlai E. Stevenson HS	18:42.8	6:14/M	jr	 
3	3	659	Lauren Katz	Vernon Hills HS	18:45.6	6:15/M	sr	 
4	4	238	Danielle Osmon	Grant HS	18:49.3	6:16/M	jr	 
5	(< 5)	603	Fatima Giron	Round Lake HS	18:50.1	6:17/M	so	 
6	5	470	Olivia Schmitt	Lakes Community HS	19:02.2	6:21/M	so	 
7	6	665	Caroline Sear	Vernon Hills HS	19:07.9	6:22/M	so	 
8	7	31	Natalie Sorenson	Adlai E. Stevenson HS	19:18.3	6:26/M	so	 
9	8	661	Payton Makowskyj	Vernon Hills HS	19:21.2	6:27/M	jr	 
10	9	516	Nora Tucker	Libertyville HS	19:22.5	6:27/M	sr	 
11	10	347	Kelli Tosic	Grayslake North HS	19:23.3	6:28/M	so	 
12	11	33	Natalie Sparreo	Adlai E. Stevenson HS	19:25.3	6:28/M	jr	 
13	12	669	Kathryn Wilkowski	Vernon Hills HS	19:29.8	6:30/M	jr	 
14	13	670	Leah Wilkowski	Vernon Hills HS	19:30.0	6:30/M	jr	 
15	14	37	Caimin Xi	Adlai E. Stevenson HS	19:39.2	6:33/M	fr	 
16	15	664	Ryan Schofield	Vernon Hills HS	19:42.3	6:34/M	jr	 
17	16	25	Kendall Roberts	Adlai E. Stevenson HS	19:47.5	6:36/M	so	 
18	17	513	Maggie Shutts	Libertyville HS	19:51.5	6:37/M	sr	 
19	18	754	Kelsey Hamilton	Zion-Benton Twp. HS	19:53.1	6:38/M	fr	 
20	19	456	Megan Knuettel	Lakes Community HS	19:56.9	6:39/M	jr	 
21	20	234	Eva Cardy	Grant HS	20:00.9	6:40/M	jr	 
22	21	510	Payton Golwas	Libertyville HS	20:01.9	6:40/M	jr	 
23	22	12	Gabriela Jagielo	Adlai E. Stevenson HS	20:03.0	6:41/M	jr	 
24	23	471	Brooke Stromsland	Lakes Community HS	20:12.3	6:44/M	fr	 
25	24	540	Andrea Cordova	Mundelein HS	20:20.4	6:47/M	jr	 
26	25	458	Simone Lippmann	Lakes Community HS	20:21.6	6:47/M	jr	 
27	26	329	Gabi Conceicao	Grayslake North HS	20:23.0	6:48/M	so	 
28	27	512	Jenna Ocheltree	Libertyville HS	20:27.6	6:49/M	sr	 
29	28	663	Hannah Ray	Vernon Hills HS	20:30.5	6:50/M	jr	 
30	29	273	Maura Fitzgerald	Grayslake Central HS	20:31.7	6:50/M	jr	 
31	(> 7)	668	Vivian Tsai	Vernon Hills HS	20:35.2	6:52/M	jr	 
32	30	39	Michelle Yu	Adlai E. Stevenson HS	20:38.4	6:53/M	fr	 
33	31	691	Abigail McHugh	Wauconda HS	20:47.5	6:56/M	jr	 
34	32	291	Abby Tonkery	Grayslake Central HS	20:53.4	6:58/M	jr	 
35	33	152	Kelley Osborn	Deerfield HS	20:53.5	6:58/M	sr	 
36	34	515	Sarah Townsend	Libertyville HS	20:57.4	6:59/M	sr	 
37	35	240	Eliza Scoggin	Grant HS	20:59.9	7:00/M	so	 
38	36	448	Alex Bryant	Lakes Community HS	21:00.3	7:00/M	fr	 
39	37	507	Margaret Buchert	Libertyville HS	21:05.9	7:02/M	so	 
40	38	282	Vanessa Olmos	Grayslake Central HS	21:06.1	7:02/M	sr	 
41	39	554	Claire Schoenfield	Mundelein HS	21:07.4	7:02/M	jr	 
42	40	284	Greta Ruhlmann	Grayslake Central HS	21:09.8	7:03/M	jr	 
43	41	455	Hannah Grant	Lakes Community HS	21:10.4	7:03/M	jr	 
44	(> 7)	1	Lauren Appell	Adlai E. Stevenson HS	21:14.9	7:05/M	jr	 
45	42	145	Izzy Kanter	Deerfield HS	21:16.0	7:05/M	sr	 
46	43	453	Morgan Gillespie	Lakes Community HS	21:18.2	7:06/M	jr	 
47	44	241	Roxanne Temple	Grant HS	21:21.2	7:07/M	sr	 
48	(> 7)	672	Eleanor Zaczek	Vernon Hills HS	21:22.7	7:07/M	jr	 
49	(> 7)	657	Lily Blase	Vernon Hills HS	21:24.4	7:08/M	so	 
50	45	271	M.k. Drevline	Grayslake Central HS	21:25.3	7:08/M	fr	 
51	46	279	Amy Moore	Grayslake Central HS	21:26.8	7:09/M	sr	 
52	47	695	Dakota Thompson	Wauconda HS	21:26.9	7:09/M	jr	 
53	(> 7)	15	Shea Kirby	Adlai E. Stevenson HS	21:28.0	7:09/M	jr	 
54	48	142	Sydney Burns	Deerfield HS	21:29.1	7:10/M	jr	 
55	49	422	Erika Marchant	Lake Forest HS	21:30.4	7:10/M	sr	 
56	50	157	Molly Segall	Deerfield HS	21:30.7	7:10/M	sr	 
57	51	698	Kayla Wisniewski	Wauconda HS	21:32.8	7:11/M	sr	 
58	52	288	Aandal Sridas	Grayslake Central HS	21:33.1	7:11/M	jr	 
59	(> 7)	262	Ruthie Baldwin	Grayslake Central HS	21:33.4	7:11/M	so	 
60	53	418	Grace Duggan	Lake Forest HS	21:34.2	7:11/M	sr	 
61	54	548	Jeanelle Jimenez	Mundelein HS	21:34.4	7:11/M	so	 
62	55	148	Gabi Martinez	Deerfield HS	21:35.5	7:12/M	jr	 
63	56	425	Skye Miller	Lake Forest HS	21:36.6	7:12/M	sr	 
64	57	236	Samantha Kaye	Grant HS	21:38.3	7:13/M	sr	 
65	58	743	Julia Athans	Zion-Benton Twp. HS	21:43.1	7:14/M	sr	 
66	59	725	Jacklyn Hernandez	Waukegan HS	21:50.5	7:17/M	jr	 
67	60	237	Jana Nehila	Grant HS	21:58.0	7:19/M	jr	 
68	61	419	Mary Gregg	Lake Forest HS	21:58.7	7:19/M	sr	 
69	62	151	Lucy Okmin	Deerfield HS	21:59.9	7:20/M	jr	 
70	63	551	Hope Peterson	Mundelein HS	22:02.2	7:21/M	fr	 
71	64	430	Chloe Tzau	Lake Forest HS	22:04.2	7:21/M	so	 
72	65	420	Tyler Guttmen	Lake Forest HS	22:12.7	7:24/M	sr	 
73	66	429	Ava Schumann	Lake Forest HS	22:13.7	7:24/M	fr	 
74	(> 7)	427	Grace Scheidler	Lake Forest HS	22:19.3	7:26/M	sr	 
75	67	696	Morgan Thompson	Wauconda HS	22:19.4	7:26/M	so	 
76	68	553	Leslye Rodriguez	Mundelein HS	22:23.8	7:28/M	jr	 
77	69	143	Jillian Getter	Deerfield HS	22:26.3	7:29/M	so	 
78	(> 7)	38	Taylor Yen	Adlai E. Stevenson HS	22:26.6	7:29/M	so	 
79	70	538	Beth Clow	Mundelein HS	22:33.8	7:31/M	jr	 
80	71	335	Maddie Kubas	Grayslake North HS	22:34.4	7:31/M	so	 
81	72	742	Janelle Athans	Zion-Benton Twp. HS	22:35.4	7:32/M	sr	 
82	73	239	Drue Polka	Grant HS	22:35.4	7:32/M	so	 
83	74	755	Maya Henderson	Zion-Benton Twp. HS	22:45.4	7:35/M	fr	 
84	(> 7)	155	Shaylee Roth	Deerfield HS	22:56.4	7:39/M	so	 
85	(> 7)	263	Lauren Brunk	Grayslake Central HS	22:58.5	7:39/M	jr	 
86	(< 5)	607	Jeny Martinez	Round Lake HS	23:02.7	7:41/M	so	 
87	(> 7)	144	Lauren Goldsmith	Deerfield HS	23:14.5	7:45/M	jr	 
88	(> 7)	233	Taylor Bushman	Grant HS	23:18.2	7:46/M	so	 
89	(> 7)	474	Jill Zwolinski	Lakes Community HS	23:20.4	7:47/M	sr	 
90	(> 7)	473	Ashley Whitis	Lakes Community HS	23:20.6	7:47/M	so	 
91	(< 5)	601	Jessica Cuna	Round Lake HS	23:33.9	7:51/M	sr	 
92	75	726	Jocelyn Olayo	Waukegan HS	23:37.2	7:52/M	sr	 
93	76	393	Hayes Kennedy	Lake Forest Academy	23:39.8	7:53/M	sr	 
94	77	769	Diana Rocha	Zion-Benton Twp. HS	23:39.9	7:53/M	jr	 
95	78	327	Leialani Akalaonu	Grayslake North HS	23:41.4	7:54/M	so	 
96	79	692	Karly Pikel	Wauconda HS	23:41.9	7:54/M	so	 
97	80	392	Morrison Katy	Lake Forest Academy	23:42.1	7:54/M	sr	 
98	81	532	Abby Ambrose	Mundelein HS	23:46.4	7:55/M	jr	 
99	82	388	Campisi Elizabeth	Lake Forest Academy	23:57.4	7:59/M	so	 
100	83	328	Ashlyn Castagna	Grayslake North HS	24:01.1	8:00/M	fr	 

101	(> 7)	537	Emily Bauman	Mundelein HS	24:02.2	8:01/M	so	 
102	(> 7)	539	Annie Corbin	Mundelein HS	24:05.8	8:02/M	jr	 
103	84	758	Victoria McAuly	Zion-Benton Twp. HS	24:06.3	8:02/M	jr	 
104	85	745	Steffany Banda	Zion-Benton Twp. HS	24:13.9	8:04/M	jr	 
105	86	724	Yolanda Galan	Waukegan HS	24:22.2	8:07/M	sr	 
106	87	689	Olivia Kuch	Wauconda HS	24:33.6	8:11/M	jr	 
107	88	332	Eden Hartigan	Grayslake North HS	24:35.1	8:12/M	so	 
108	(> 7)	763	Taylor Neas	Zion-Benton Twp. HS	24:37.4	8:12/M	sr	 
109	(> 7)	534	Emily Atkinson	Mundelein HS	25:02.5	8:21/M	fr	 
110	89	721	Katherine Angelopolous	Waukegan HS	25:10.9	8:23/M	jr	 
111	90	396	Dozois Lizzie	Lake Forest Academy	25:35.8	8:32/M	fr	 
112	91	728	Jessica Villalobos	Waukegan HS	26:40.4	8:53/M	jr	 
113	92	384	Mcgrill Audrey	Lake Forest Academy	26:59.7	9:00/M	so	 
114	93	385	Dee Becca	Lake Forest Academy	27:03.5	9:01/M	sr	 
115	94	381	Ava Ascroft	Lake Forest Academy	28:07.6	9:22/M	jr

Girls 3 Mile RUn JV
PL	Score	Bib	Name	Team	Mark	Pace	YR
1	1	147	Hope Leman	Deerfield HS	20:56.5	6:59/M	fr	 
2	2	508	Annalese Chudy	Libertyville HS	20:58.2	6:59/M	fr	 
3	3	509	Brilynn Dawson	Libertyville HS	21:08.8	7:03/M	sr	 
4	(< 5)	428	Courtney Schmidt	Lake Forest HS	21:15.3	7:05/M	jr	 
5	4	506	Claire Arnold	Libertyville HS	21:17.0	7:06/M	fr	 
6	5	4	Alyssa Collins	Adlai E. Stevenson HS	21:30.3	7:10/M	so	 
7	6	658	Katelyn Dohler	Vernon Hills HS	21:33.0	7:11/M	jr	 
8	7	673	Brynn Ziemke	Vernon Hills HS	21:37.4	7:12/M	so	 
9	8	557	Kat Weichering	Mundelein HS	21:59.1	7:20/M	fr	 
10	9	667	Valerie Smykalov	Vernon Hills HS	21:59.3	7:20/M	jr	 
11	10	514	Sarah Toohey	Libertyville HS	22:07.9	7:22/M	sr	 
12	11	36	Jessica Wang	Adlai E. Stevenson HS	22:11.7	7:24/M	jr	 
13	12	517	Joannie Wood	Libertyville HS	22:23.5	7:28/M	jr	 
14	13	671	Kassie Woolard	Vernon Hills HS	22:28.4	7:29/M	fr	 
15	14	666	Emily Singer	Vernon Hills HS	22:34.1	7:31/M	so	 
16	15	662	Autumn Matuch	Vernon Hills HS	22:37.5	7:32/M	jr	 
17	16	660	Abby Kempf	Vernon Hills HS	22:39.8	7:33/M	so	 
18	17	7	Hallie Feldman	Adlai E. Stevenson HS	22:49.3	7:36/M	so	 
19	18	697	Emily Trela	Wauconda HS	22:52.5	7:37/M	fr	 
20	19	139	Hailey Abramovitch	Deerfield HS	22:53.6	7:38/M	so	 
21	20	141	Liza Bluman	Deerfield HS	22:54.0	7:38/M	so	 
22	21	158	Emily Slutzky	Deerfield HS	22:59.5	7:40/M	so	 
23	22	550	Sucely Marcos	Mundelein HS	23:12.0	7:44/M	fr	 
24	23	149	Audrey Mertes	Deerfield HS	23:15.5	7:45/M	sr	 
25	24	542	Kelly Delgado	Mundelein HS	23:23.8	7:48/M	sr	 
26	25	5	Helena Ebeling	Adlai E. Stevenson HS	23:29.9	7:50/M	fr	 
27	26	154	Kelsey Peters	Deerfield HS	23:30.2	7:50/M	so	 
28	27	274	Anissah Groark	Grayslake Central HS	23:31.2	7:50/M	fr	 
29	28	10	Kendall Goldenson	Adlai E. Stevenson HS	23:33.3	7:51/M	fr	 
30	29	289	Brianna Storino	Grayslake Central HS	23:34.3	7:51/M	jr	 
31	30	146	Ella Katz	Deerfield HS	23:41.1	7:54/M	jr	 
32	(> 7)	160	Alexa Weinberg	Deerfield HS	23:41.6	7:54/M	jr	 
33	31	20	Kate Murphy	Adlai E. Stevenson HS	23:43.6	7:54/M	fr	 
34	32	9	Megan Fitzgerald	Adlai E. Stevenson HS	23:46.9	7:55/M	jr	 
35	(> 7)	30	Lisa Silverstein	Adlai E. Stevenson HS	24:03.6	8:01/M	fr	 
36	33	283	Carmen Ortiz	Grayslake Central HS	24:08.9	8:03/M	fr	 
37	(> 7)	140	Cate Ariano	Deerfield HS	24:10.2	8:03/M	fr	 
38	34	446	Tegan Baker	Lakes Community HS	24:10.6	8:03/M	fr	 
39	(< 5)	415	Grace Bentley	Lake Forest HS	24:11.9	8:04/M	sr	 
40	35	281	Catherine Nelson	Grayslake Central HS	24:13.9	8:04/M	so	 
41	(> 7)	156	Marni Schneider	Deerfield HS	24:18.0	8:06/M	so	 
42	36	280	Megan Morrissey	Grayslake Central HS	24:21.8	8:07/M	fr	 
43	37	265	Natalie Castillo	Grayslake Central HS	24:22.0	8:07/M	sr	 
44	38	276	Maeva Kleinofen	Grayslake Central HS	24:23.4	8:08/M	fr	 
45	39	452	Anna Gardner	Lakes Community HS	24:24.1	8:08/M	so	 
46	40	541	Alyssa Cruz	Mundelein HS	24:25.3	8:08/M	fr	 
47	(> 7)	159	Alex Tiatia	Deerfield HS	24:27.1	8:09/M	so	 
48	(> 7)	162	Rebecca Worth	Deerfield HS	24:29.7	8:10/M	sr	 
49	(> 7)	23	Marie Pascual	Adlai E. Stevenson HS	24:31.2	8:10/M	jr	 
50	(> 7)	286	Emily Siman	Grayslake Central HS	24:32.6	8:11/M	fr	 
51	(> 7)	275	Corinne Heidloff	Grayslake Central HS	24:36.4	8:12/M	so	 
52	41	685	Martyna Chmiel	Wauconda HS	24:36.4	8:12/M	fr	 
53	(> 7)	272	Rosie Drevline	Grayslake Central HS	24:36.8	8:12/M	jr	 
54	(> 7)	278	Callie Luczak	Grayslake Central HS	24:36.8	8:12/M	jr	 
55	(> 7)	161	Scarlette Wolk	Deerfield HS	24:41.9	8:14/M	so	 
56	(> 7)	150	Mandy Musleh	Deerfield HS	24:42.3	8:14/M	jr	 
57	42	460	Natalie Maguire	Lakes Community HS	24:43.4	8:14/M	sr	 
58	(> 7)	18	Liana McGhee	Adlai E. Stevenson HS	24:44.4	8:15/M	fr	 
59	43	686	Ritika Jawale	Wauconda HS	24:49.2	8:16/M	fr	 
60	44	333	Anahid Jerikian	Grayslake North HS	24:49.8	8:16/M	jr	 
61	45	338	Dasmary Mendoza	Grayslake North HS	24:50.4	8:17/M	jr	 
62	(< 5)	423	Hope Marwede	Lake Forest HS	24:52.4	8:17/M	jr	 
63	46	699	Rosalie Wisniewski	Wauconda HS	24:54.2	8:18/M	fr	 
64	47	556	Anna Vogt	Mundelein HS	24:55.4	8:18/M	fr	 
65	48	450	Danika Dortsch	Lakes Community HS	24:55.9	8:18/M	fr	 
66	49	552	Jessica Reisman	Mundelein HS	24:59.2	8:20/M	jr	 
67	(< 5)	606	Alicia Hernandez	Round Lake HS	25:03.6	8:21/M	so	 
68	(> 7)	2	Lauren Bagby	Adlai E. Stevenson HS	25:07.0	8:22/M	so	 
69	(> 7)	292	Julia Wasik	Grayslake Central HS	25:08.8	8:23/M	jr	 
70	(> 7)	17	Grace McGhee	Adlai E. Stevenson HS	25:11.3	8:24/M	fr	 
71	50	336	Bella Latayan	Grayslake North HS	25:13.9	8:24/M	jr	 
72	(> 7)	267	Angela Clapp	Grayslake Central HS	25:19.9	8:26/M	sr	 
73	(> 7)	8	Emma Finnegan	Adlai E. Stevenson HS	25:25.8	8:28/M	fr	 
74	51	337	Elle Maatta	Grayslake North HS	25:29.1	8:30/M	fr	 
75	52	688	Kelly Kroegel	Wauconda HS	25:35.4	8:32/M	jr	 
76	53	457	Breanna Lippmann	Lakes Community HS	25:41.8	8:34/M	fr	 
77	(< 5)	230	Alexis Bottalico	Grant HS	25:46.9	8:35/M	so	 
78	(> 7)	6	Emily Fejes	Adlai E. Stevenson HS	25:48.6	8:36/M	fr	 
79	(> 7)	3	Courtney Callen	Adlai E. Stevenson HS	25:49.5	8:36/M	so	 
80	(< 5)	426	Jaqueline Pink	Lake Forest HS	25:49.8	8:36/M	jr	 
81	54	462	Michelle Menconi	Lakes Community HS	25:49.9	8:36/M	sr	 
82	55	449	Kayla Dieringer	Lakes Community HS	25:49.9	8:36/M	fr	 
83	(> 7)	447	Saoirse Boyd	Lakes Community HS	25:50.3	8:37/M	fr	 
84	(> 7)	35	Cassandra Wang	Adlai E. Stevenson HS	25:50.8	8:37/M	so	 
85	56	533	Anna Ambrose	Mundelein HS	25:51.6	8:37/M	fr	 
86	(> 7)	22	Allison Oh	Adlai E. Stevenson HS	25:52.8	8:37/M	fr	 
87	57	753	Naya Gerena	Zion-Benton Twp. HS	25:56.5	8:39/M	sr	 
88	(> 7)	14	Joanne Kim	Adlai E. Stevenson HS	26:02.2	8:41/M	jr	 
89	(< 5)	722	Melissa Bueno	Waukegan HS	26:19.8	8:46/M	so	 
90	(> 7)	465	Anna Polak	Lakes Community HS	26:23.2	8:48/M	so	 
91	(> 7)	270	Kate Cruz	Grayslake Central HS	26:26.6	8:49/M	jr	 
92	(> 7)	285	Maria Sanchez-Martinez	Grayslake Central HS	26:27.5	8:49/M	sr	 
93	(< 5)	600	Olimpia Cruz	Round Lake HS	26:34.8	8:51/M	sr	 
94	(> 7)	463	Lauren Orie	Lakes Community HS	26:35.2	8:52/M	fr	 
95	(> 7)	290	Madelynn Struck	Grayslake Central HS	26:44.7	8:55/M	fr	 
96	(> 7)	287	Gautami Sonarikar	Grayslake Central HS	26:53.4	8:58/M	jr	 
97	(> 7)	451	Caitlyn Elizaga	Lakes Community HS	27:06.3	9:02/M	fr	 
98	(> 7)	546	Savannah Heidloff	Mundelein HS	27:09.0	9:03/M	sr	 
99	(> 7)	531	Andrea Amador	Mundelein HS	27:09.3	9:03/M	sr	 
100	58	687	Rebecca Kholodovsky	Wauconda HS	27:09.8	9:03/M	so	 

101	(< 5)	729	Natalie Villalobos	Waukegan HS	27:16.9	9:05/M	sr	 
102	59	744	Klyde Austria	Zion-Benton Twp. HS	27:19.2	9:06/M	so	 
103	(> 7)	26	Aishani Sahoo	Adlai E. Stevenson HS	27:21.0	9:07/M	fr	 
104	60	765	Alexia Rehling	Zion-Benton Twp. HS	27:22.8	9:07/M	sr	 
105	61	768	Angie Rivera	Zion-Benton Twp. HS	27:25.2	9:08/M	so	 
106	(< 5)	242	Kaytee Tyler	Grant HS	27:25.4	9:08/M	so	 
107	62	391	Schilling Katie	Lake Forest Academy	27:37.1	9:12/M	fr	 
108	(> 7)	34	Sarah Sweeney	Adlai E. Stevenson HS	27:37.7	9:12/M	so	 
109	(> 7)	29	Varsha Shreekumar	Adlai E. Stevenson HS	27:42.7	9:14/M	so	 
110	63	764	Dazlynn Panganiban	Zion-Benton Twp. HS	27:46.4	9:15/M	jr	 
111	(> 7)	19	Danielle Mock	Adlai E. Stevenson HS	27:47.4	9:16/M	so	 
112	64	330	Natasha Davila	Grayslake North HS	27:48.7	9:16/M	so	 
113	65	383	Ma Ashley	Lake Forest Academy	27:53.3	9:18/M	fr	 
114	66	751	Sarah Dubois	Zion-Benton Twp. HS	27:56.0	9:19/M	so	 
115	(< 5)	232	Alexia Bunge	Grant HS	27:59.0	9:20/M	so	 
116	(> 7)	535	Katie Atkinson	Mundelein HS	28:01.8	9:20/M	jr	 
117	(< 5)	613	Ashley Rodriguez	Round Lake HS	28:11.0	9:24/M	so	 
118	67	399	Garrick Morgane	Lake Forest Academy	28:31.6	9:30/M	fr	 
119	68	750	Noel Dubois	Zion-Benton Twp. HS	28:32.8	9:31/M	fr	 
120	(> 7)	749	Crizaber Cruz	Zion-Benton Twp. HS	28:49.3	9:36/M	so	 
121	(< 5)	235	Natalie Figueroa	Grant HS	28:49.5	9:36/M	jr	 
122	(> 7)	770	Kate Vieyra	Zion-Benton Twp. HS	28:59.7	9:40/M	sr	 
123	(> 7)	269	Kylie Connelly	Grayslake Central HS	29:00.6	9:40/M	so	 
124	(> 7)	748	Genavy Cervantes	Zion-Benton Twp. HS	29:06.2	9:42/M	sr	 
125	69	693	Frosia Raef	Wauconda HS	29:14.1	9:45/M	fr	 
126	(> 7)	21	Nikoletta Nikolaeva	Adlai E. Stevenson HS	29:19.5	9:46/M	fr	 
127	(> 7)	690	Emily McGovern	Wauconda HS	29:20.1	9:47/M	fr	 
128	70	382	Glass Asha	Lake Forest Academy	29:29.3	9:50/M	fr	 
129	71	390	Birmingham Jiulia	Lake Forest Academy	29:44.0	9:55/M	fr	 
130	(> 7)	261	Addy Arteaga	Grayslake Central HS	29:48.6	9:56/M	so	 
131	(> 7)	13	Christine Kim	Adlai E. Stevenson HS	29:55.2	9:58/M	fr	 
132	72	389	Wang Isabella	Lake Forest Academy	30:03.0	10:01/M	so	 
133	(> 7)	544	Emily Dunlap	Mundelein HS	30:13.3	10:04/M	fr	 
134	(> 7)	11	Laisha Infante	Adlai E. Stevenson HS	30:23.2	10:08/M	fr	 
135	(> 7)	766	Adellie Requena	Zion-Benton Twp. HS	30:43.2	10:14/M	sr	 
136	73	334	Sarah Krause	Grayslake North HS	30:48.0	10:16/M	fr	 
137	(> 7)	747	Dalilah Cantu	Zion-Benton Twp. HS	31:11.1	10:24/M	fr	 
138	(> 7)	762	Aja Myers	Zion-Benton Twp. HS	31:23.0	10:28/M	fr	 
139	74	403	Torres Quintani Vivi	Lake Forest Academy	31:41.6	10:34/M	fr	 
140	(> 7)	400	Herman Ramya	Lake Forest Academy	31:43.8	10:34/M	fr	 
141	(> 7)	397	Zhou Maggie	Lake Forest Academy	31:55.3	10:38/M	jr	 
142	75	345	Lesley Sanchez	Grayslake North HS	31:57.3	10:39/M	fr	 
143	(> 7)	401	Cathey Simone	Lake Forest Academy	32:03.5	10:41/M	fr	 
144	(> 7)	344	Olivia Sanborn	Grayslake North HS	32:04.2	10:41/M	fr	 
145	(> 7)	394	Guo Keren	Lake Forest Academy	32:07.2	10:42/M	fr	 
146	(> 7)	40	Ellany Zalova	Adlai E. Stevenson HS	32:20.7	10:47/M	fr	 
147	(> 7)	395	Schwartz Liesa	Lake Forest Academy	32:25.4	10:48/M	fr	 
148	(> 7)	530	Andrea Aguirre	Mundelein HS	32:26.4	10:49/M	fr	 
149	(> 7)	398	Sato Momoko	Lake Forest Academy	32:58.2	10:59/M	jr	 
150	(> 7)	759	Sarah Mitten	Zion-Benton Twp. HS	33:12.7	11:04/M	fr	 
151	(> 7)	757	Elyssa Martinez	Zion-Benton Twp. HS	33:40.5	11:13/M	so	 
152	(> 7)	402	Gu Vita	Lake Forest Academy	33:50.3	11:17/M	so	 
153	(> 7)	752	Lindsey Gallegos-Perez	Zion-Benton Twp. HS	34:00.6	11:20/M	fr	 
154	(> 7)	767	Karen Rios	Zion-Benton Twp. HS	34:04.0	11:21/M	fr	 
155	(> 7)	756	Charmaine Lachica	Zion-Benton Twp. HS	37:42.1	12:34/M	so	 
156	(> 7)	386	Murphy Briana	Lake Forest Academy	39:51.9	13:17/M	fr	 
157	(> 7)	760	Ashley Molina	Zion-Benton Twp. HS	41:25.0	13:48/M	fr

Boys 3 Mile RUn JV
PL	Score	Bib	Name	Team	Mark	Pace	YR
1	1	51	Cameron Coffey	Adlai E. Stevenson HS	17:28.3	5:49/M	so	 
2	(< 5)	437	Casey Hippel	Lake Forest HS	17:35.2	5:52/M	fr	 
3	2	580	Robert McKee	Mundelein HS	18:07.3	6:02/M	fr	 
4	3	590	Cale Sethna	Mundelein HS	18:09.2	6:03/M	fr	 
5	4	566	Nathan Clapp	Mundelein HS	18:09.3	6:03/M	fr	 
6	5	370	Jovan Perez	Grayslake North HS	18:23.7	6:08/M	fr	 
7	6	76	Ari MacHtinger	Adlai E. Stevenson HS	18:26.9	6:09/M	sr	 
8	7	53	Dawei Ding	Adlai E. Stevenson HS	18:34.4	6:11/M	jr	 
9	8	101	Alan Sherman	Adlai E. Stevenson HS	18:34.6	6:11/M	jr	 
10	9	44	David Balaban	Adlai E. Stevenson HS	18:36.8	6:12/M	jr	 
11	10	210	Josh Puyear	Deerfield HS	18:46.2	6:15/M	fr	 
12	11	708	Kai Keene	Wauconda HS	18:47.4	6:16/M	fr	 
13	12	560	Jonathon Aube	Mundelein HS	18:50.1	6:17/M	so	 
14	13	194	Ben Kraemer	Deerfield HS	18:52.1	6:17/M	so	 
15	14	74	Mark Lozovnoy	Adlai E. Stevenson HS	18:52.1	6:17/M	so	 
16	15	47	Soham Bhonagiri	Adlai E. Stevenson HS	19:01.2	6:20/M	fr	 
17	(> 7)	123	Caiyi Xi	Adlai E. Stevenson HS	19:03.3	6:21/M	sr	 
18	(< 5)	444	Andrew Walther	Lake Forest HS	19:09.0	6:23/M	sr	 
19	(> 7)	73	Chris Lermer	Adlai E. Stevenson HS	19:10.9	6:23/M	fr	 
20	16	707	Pat Jenkins	Wauconda HS	19:12.9	6:24/M	fr	 
21	(> 7)	54	Dominic Dipaolo	Adlai E. Stevenson HS	19:14.0	6:25/M	jr	 
22	17	322	Atticus Snow	Grayslake Central HS	19:22.8	6:27/M	fr	 
23	(> 7)	90	Stuart Rand	Adlai E. Stevenson HS	19:26.3	6:29/M	so	 
24	18	584	Jacob Perraud	Mundelein HS	19:27.3	6:29/M	so	 
25	19	374	Marcus Sandroni	Grayslake North HS	19:27.5	6:29/M	sr	 
26	20	575	Jeremy Hernandez	Mundelein HS	19:30.4	6:30/M	so	 
27	21	481	Aidan Gillespie	Lakes Community HS	19:34.6	6:31/M	fr	 
28	22	573	Jacob Green	Mundelein HS	19:38.5	6:33/M	so	 
29	(< 5)	445	Carson Ward	Lake Forest HS	19:39.3	6:33/M	so	 
30	23	223	Dylan Wheatley	Deerfield HS	19:40.5	6:33/M	sr	 
31	(> 7)	95	Daniel Saltz	Adlai E. Stevenson HS	19:43.4	6:34/M	jr	 
32	24	179	Grant Fisher	Deerfield HS	19:44.9	6:35/M	so	 
33	25	476	Ty Dwyer	Lakes Community HS	19:46.7	6:35/M	fr	 
34	26	377	Payton Taylor	Grayslake North HS	19:47.2	6:36/M	jr	 
35	27	218	Elai Spector	Deerfield HS	19:49.1	6:36/M	so	 
36	28	376	Connor Smith	Grayslake North HS	19:51.9	6:37/M	fr	 
37	29	786	Brandon Neas	Zion-Benton Twp. HS	19:52.8	6:37/M	so	 
38	30	360	Kyle Engstrom	Grayslake North HS	19:53.2	6:38/M	fr	 
39	31	191	Matt Kamen	Deerfield HS	19:57.6	6:39/M	sr	 
40	(> 7)	45	Robert Barreca	Adlai E. Stevenson HS	20:00.7	6:40/M	so	 
41	(> 7)	72	Jack Lee	Adlai E. Stevenson HS	20:00.8	6:40/M	fr	 
42	(> 7)	83	Conrad Oberhaus	Adlai E. Stevenson HS	20:01.9	6:40/M	sr	 
43	32	186	Charlie Hart	Deerfield HS	20:02.6	6:41/M	fr	 
44	(> 7)	180	Jack Fisher	Deerfield HS	20:02.9	6:41/M	sr	 
45	(> 7)	68	Tarun Kalyana Sundaram	Adlai E. Stevenson HS	20:03.4	6:41/M	fr	 
46	(> 7)	175	Mac Cooley	Deerfield HS	20:04.0	6:41/M	so	 
47	33	320	Nathan Sanborn	Grayslake Central HS	20:05.3	6:42/M	fr	 
48	34	368	Charlie Lay	Grayslake North HS	20:05.4	6:42/M	fr	 
49	(> 7)	42	Nir Alkalay	Adlai E. Stevenson HS	20:06.1	6:42/M	fr	 
50	35	314	Jared Nicholas	Grayslake Central HS	20:07.7	6:42/M	jr	 
51	(> 7)	208	Jeremy Plofsky	Deerfield HS	20:08.9	6:43/M	so	 
52	36	716	Anthony Rayzman	Wauconda HS	20:09.8	6:43/M	jr	 
53	(> 7)	77	Zach Mattson	Adlai E. Stevenson HS	20:11.4	6:44/M	so	 
54	(> 7)	119	Kenneth Wan	Adlai E. Stevenson HS	20:12.3	6:44/M	fr	 
55	37	294	Ryan Atkinson	Grayslake Central HS	20:13.3	6:44/M	fr	 
56	38	640	Jacob Minjares	Round Lake HS	20:15.1	6:45/M	fr	 
57	39	740	Danny Rojas	Waukegan HS	20:16.4	6:45/M	jr	 
58	40	318	Cole Polek	Grayslake Central HS	20:17.0	6:46/M	jr	 
59	41	497	David Ongkiko	Lakes Community HS	20:18.6	6:46/M	sr	 
60	(> 7)	190	Ben Kamen	Deerfield HS	20:19.2	6:46/M	sr	 
61	(> 7)	112	Eli Taitz	Adlai E. Stevenson HS	20:20.0	6:47/M	jr	 
62	42	617	Christian Bahena	Round Lake HS	20:21.8	6:47/M	sr	 
63	(> 7)	94	Ryan Salpietro	Adlai E. Stevenson HS	20:23.6	6:48/M	sr	 
64	(> 7)	193	Hayden Katz	Deerfield HS	20:25.0	6:48/M	fr	 
65	(> 7)	181	Ethan Friedman	Deerfield HS	20:25.3	6:48/M	fr	 
66	(> 7)	204	Jacob Nitsun	Deerfield HS	20:27.9	6:49/M	so	 
67	(> 7)	110	Hunter Stromig	Adlai E. Stevenson HS	20:30.1	6:50/M	jr	 
68	43	620	Ronnie Barrios	Round Lake HS	20:32.3	6:51/M	sr	 
69	44	647	John Sanchez	Round Lake HS	20:32.3	6:51/M	so	 
70	45	774	Jack Cruz	Zion-Benton Twp. HS	20:34.0	6:51/M	jr	 
71	(> 7)	61	Harry Hardcastle	Adlai E. Stevenson HS	20:34.8	6:51/M	jr	 
72	(> 7)	109	Jay Stegall	Adlai E. Stevenson HS	20:34.9	6:51/M	jr	 
73	(> 7)	127	Ray Zhang	Adlai E. Stevenson HS	20:35.9	6:52/M	fr	 
74	46	308	Joshua Landau	Grayslake Central HS	20:36.6	6:52/M	fr	 
75	(> 7)	92	Jacob Rubin	Adlai E. Stevenson HS	20:41.7	6:54/M	jr	 
76	(> 7)	184	Jake Goldstone	Deerfield HS	20:43.3	6:54/M	fr	 
77	(> 7)	206	Jaxson Perlow	Deerfield HS	20:43.8	6:54/M	sr	 
78	(> 7)	226	Ben Zamler	Deerfield HS	20:47.8	6:56/M	fr	 
79	(> 7)	114	Axel Vandenheuval	Adlai E. Stevenson HS	20:48.7	6:56/M	fr	 
80	(> 7)	98	Tristan Scott	Adlai E. Stevenson HS	20:51.3	6:57/M	fr	 
81	47	298	Miguel Campos	Grayslake Central HS	20:51.9	6:57/M	sr	 
82	(> 7)	192	Jonah Kaplan	Deerfield HS	20:55.4	6:58/M	fr	 
83	48	646	Pedro Salgado	Round Lake HS	20:56.0	6:59/M	fr	 
84	(> 7)	120	Connor Wang	Adlai E. Stevenson HS	20:57.0	6:59/M	fr	 
85	49	500	Ben Schneiderheinze	Lakes Community HS	21:00.2	7:00/M	fr	 
86	50	730	Guillermo Anaya	Waukegan HS	21:02.6	7:01/M	so	 
87	(> 7)	57	Jakob Friedman	Adlai E. Stevenson HS	21:03.7	7:01/M	so	 
88	51	706	Matt Jasinski	Wauconda HS	21:04.6	7:01/M	fr	 
89	(> 7)	586	Luke Roswick	Mundelein HS	21:05.5	7:02/M	so	 
90	(> 7)	52	Degaulle Dai	Adlai E. Stevenson HS	21:06.2	7:02/M	sr	 
91	(> 7)	574	Aaron Hernandez	Mundelein HS	21:08.5	7:03/M	fr	 
92	(> 7)	81	Stephen Moy	Adlai E. Stevenson HS	21:08.6	7:03/M	fr	 
93	(> 7)	307	Reese Kinzig	Grayslake Central HS	21:11.8	7:04/M	jr	 
94	(> 7)	570	Leighton Eddy	Mundelein HS	21:12.0	7:04/M	fr	 
95	52	479	Liam Faustino	Lakes Community HS	21:14.4	7:05/M	so	 
96	(> 7)	197	Matthew Kroscher	Deerfield HS	21:18.5	7:06/M	so	 
97	(> 7)	585	Jake Philbrick	Mundelein HS	21:18.5	7:06/M	so	 
98	53	248	Emilio Figueroa	Grant HS	21:19.9	7:06/M	fr	 
99	(> 7)	581	Daniel Nieto	Mundelein HS	21:22.0	7:07/M	jr	 
100	(> 7)	209	Micah Plofsky	Deerfield HS	21:22.1	7:07/M	so	 

101	(> 7)	55	Ugo Dos Reis	Adlai E. Stevenson HS	21:28.6	7:09/M	jr	 
102	54	778	Jonathan Galvan	Zion-Benton Twp. HS	21:38.4	7:13/M	sr	 
103	(> 7)	576	Colin Hogan	Mundelein HS	21:39.1	7:13/M	so	 
104	(> 7)	93	Aaron Rudloff	Adlai E. Stevenson HS	21:39.3	7:13/M	jr	 
105	(> 7)	205	Andrew Osborn	Deerfield HS	21:39.5	7:13/M	fr	 
106	55	499	Rudra Patel	Lakes Community HS	21:39.7	7:13/M	jr	 
107	56	359	Camden Ellingsen	Grayslake North HS	21:40.1	7:13/M	fr	 
108	(> 7)	214	Noah Seed	Deerfield HS	21:40.9	7:13/M	jr	 
109	57	638	Javier Jaime	Round Lake HS	21:45.5	7:15/M	so	 
110	58	773	Salvador Cortes Olemdo	Zion-Benton Twp. HS	21:45.5	7:15/M	fr	 
111	(> 7)	593	Tyler Winkelman	Mundelein HS	21:47.1	7:16/M	jr	 
112	59	250	Carl Himpelmann	Grant HS	21:47.7	7:16/M	so	 
113	(> 7)	312	Ben Miller	Grayslake Central HS	21:48.5	7:16/M	fr	 
114	(> 7)	200	Brent Meilman	Deerfield HS	21:48.5	7:16/M	fr	 
115	(> 7)	351	Gabe Beutel	Grayslake North HS	21:49.7	7:16/M	so	 
116	60	614	Steven Alvarez	Round Lake HS	21:51.1	7:17/M	fr	 
117	(> 7)	185	Zack Greco	Deerfield HS	21:54.8	7:18/M	fr	 
118	(> 7)	365	Sam Larkin	Grayslake North HS	21:56.5	7:19/M	fr	 
119	(> 7)	637	Cristian Hidrogo	Round Lake HS	21:57.1	7:19/M	so	 
120	61	792	Anthony Schonter	Zion-Benton Twp. HS	21:57.1	7:19/M	fr	 
121	(> 7)	189	Thomas Hu	Deerfield HS	21:58.1	7:19/M	fr	 
122	62	483	Jorge Halek	Lakes Community HS	21:58.7	7:19/M	sr	 
123	(> 7)	356	Gabe Cope	Grayslake North HS	22:01.2	7:20/M	sr	 
124	(> 7)	650	Juan Sanchez	Round Lake HS	22:06.0	7:22/M	jr	 
125	(> 7)	115	Hans Vandenheuval	Adlai E. Stevenson HS	22:07.6	7:22/M	jr	 
126	(> 7)	348	Kelechi Akalaonu	Grayslake North HS	22:07.9	7:22/M	fr	 
127	(> 7)	86	Jordan Pine	Adlai E. Stevenson HS	22:08.9	7:23/M	so	 
128	63	719	Eli Wurster	Wauconda HS	22:12.7	7:24/M	jr	 
129	(> 7)	118	Matt Walsh	Adlai E. Stevenson HS	22:12.8	7:24/M	jr	 
130	(> 7)	116	Vaishakh Vinod Kumar	Adlai E. Stevenson HS	22:13.4	7:24/M	jr	 
131	(> 7)	188	Israel Hernandez	Deerfield HS	22:15.5	7:25/M	jr	 
132	(> 7)	578	Ashrith Kanala	Mundelein HS	22:24.8	7:28/M	fr	 
133	(> 7)	361	Bryce Folger	Grayslake North HS	22:25.5	7:28/M	fr	 
134	(> 7)	91	Spencer Robieson	Adlai E. Stevenson HS	22:26.2	7:29/M	jr	 
135	(> 7)	64	Jacob Imyak	Adlai E. Stevenson HS	22:27.0	7:29/M	sr	 
136	(> 7)	496	Jacob Mueller	Lakes Community HS	22:27.9	7:29/M	fr	 
137	(> 7)	562	Andrew Brizzell	Mundelein HS	22:29.1	7:30/M	fr	 
138	(> 7)	317	Miles Pletcher	Grayslake Central HS	22:29.7	7:30/M	so	 
139	64	772	Alexis Arenas	Zion-Benton Twp. HS	22:31.5	7:30/M	so	 
140	65	776	Jaime Enrique-Acosta	Zion-Benton Twp. HS	22:31.5	7:30/M	so	 
141	(> 7)	493	Colin Monge	Lakes Community HS	22:32.5	7:31/M	fr	 
142	(> 7)	183	Mark Goldenberg	Deerfield HS	22:32.8	7:31/M	fr	 
143	(> 7)	173	Daniel Chertow	Deerfield HS	22:32.9	7:31/M	jr	 
144	(> 7)	199	Zach Luke	Deerfield HS	22:35.1	7:32/M	fr	 
145	(> 7)	103	Paul Shin	Adlai E. Stevenson HS	22:38.4	7:33/M	so	 
146	(> 7)	59	Parker Guercio	Adlai E. Stevenson HS	22:39.7	7:33/M	fr	 
147	(> 7)	788	Nathaniel Rivera	Zion-Benton Twp. HS	22:41.1	7:34/M	fr	 
148	(> 7)	624	Frankie Chavarria	Round Lake HS	22:44.5	7:35/M	sr	 
149	(> 7)	296	Otto Bankson	Grayslake Central HS	22:48.9	7:36/M	fr	 
150	66	735	Kevin Gallindo	Waukegan HS	22:51.2	7:37/M	jr	 
151	(> 7)	315	George Palmer	Grayslake Central HS	22:51.9	7:37/M	fr	 
152	(> 7)	491	Riley Menges	Lakes Community HS	22:52.3	7:37/M	jr	 
153	(> 7)	299	Brigham Cieslak	Grayslake Central HS	22:53.8	7:38/M	so	 
154	(> 7)	644	Tobias Rosalis	Round Lake HS	22:54.9	7:38/M	jr	 
155	(> 7)	480	Daniel Gfesser	Lakes Community HS	22:57.3	7:39/M	fr	 
156	(> 7)	621	Jorge Bello	Round Lake HS	23:00.1	7:40/M	jr	 
157	(> 7)	502	Jay Seiflow	Lakes Community HS	23:00.9	7:40/M	fr	 
158	(> 7)	630	Eddie Garcia	Round Lake HS	23:07.3	7:42/M	fr	 
159	(> 7)	371	Jack Reinwald	Grayslake North HS	23:09.7	7:43/M	so	 
160	(> 7)	632	Brian Gonzalez	Round Lake HS	23:13.2	7:44/M	so	 
161	67	738	Leonardo Morales	Waukegan HS	23:16.8	7:45/M	sr	 
162	(> 7)	106	Parker Sorenson	Adlai E. Stevenson HS	23:18.2	7:46/M	fr	 
163	68	720	Andrew Zalewski	Wauconda HS	23:18.2	7:46/M	so	 
164	(> 7)	201	Tyler Nagelbach	Deerfield HS	23:19.4	7:46/M	fr	 
165	69	246	Josh Delgado	Grant HS	23:21.0	7:47/M	fr	 
166	(> 7)	78	Aidan Medina	Adlai E. Stevenson HS	23:22.1	7:47/M	fr	 
167	70	249	Jeremiah Heersche	Grant HS	23:23.5	7:48/M	fr	 
168	71	718	Hunter Thompson	Wauconda HS	23:23.7	7:48/M	jr	 
169	(> 7)	622	Jesus Camacho	Round Lake HS	23:25.7	7:48/M	sr	 
170	72	733	Noel Figueroa	Waukegan HS	23:28.0	7:49/M	jr	 
171	(> 7)	306	Tommy Jakubowski	Grayslake Central HS	23:29.2	7:50/M	so	 
172	(> 7)	100	Sam Shen	Adlai E. Stevenson HS	23:29.6	7:50/M	so	 
173	(> 7)	293	Jeremy Adams	Grayslake Central HS	23:30.5	7:50/M	so	 
174	(> 7)	213	Jeremy Rosenblum	Deerfield HS	23:34.1	7:51/M	fr	 
175	(> 7)	704	Josef Gerle	Wauconda HS	23:35.2	7:52/M	fr	 
176	(> 7)	379	Kevin Zowaski	Grayslake North HS	23:36.0	7:52/M	fr	 
177	(> 7)	48	John-Erik Bruchman	Adlai E. Stevenson HS	23:36.7	7:52/M	jr	 
178	(> 7)	615	Juan Amador	Round Lake HS	23:40.6	7:53/M	so	 
179	(> 7)	124	Richard Yin	Adlai E. Stevenson HS	23:42.5	7:54/M	so	 
180	(> 7)	654	Joseph Tucher	Round Lake HS	23:46.6	7:55/M	fr	 
181	(> 7)	369	Devang Patel	Grayslake North HS	23:52.5	7:57/M	sr	 
182	(> 7)	219	Ben Spiegel	Deerfield HS	23:57.6	7:59/M	fr	 
183	(> 7)	62	Mark Hardy	Adlai E. Stevenson HS	24:01.0	8:00/M	jr	 
184	(> 7)	224	Reid Wilson	Deerfield HS	24:05.8	8:02/M	fr	 
185	(> 7)	642	Arturo Perea	Round Lake HS	24:10.1	8:03/M	so	 
186	(> 7)	569	Dylan Debord	Mundelein HS	24:12.8	8:04/M	so	 
187	(> 7)	790	Aredm Sarkisian	Zion-Benton Twp. HS	24:15.9	8:05/M	fr	 
188	(> 7)	89	Ryan Present	Adlai E. Stevenson HS	24:17.1	8:06/M	so	 
189	(> 7)	70	Cian Kelleher	Adlai E. Stevenson HS	24:20.6	8:07/M	jr	 
190	(> 7)	700	Nate Brown	Wauconda HS	24:20.8	8:07/M	so	 
191	(> 7)	324	Luke Steinbeck	Grayslake Central HS	24:25.4	8:08/M	so	 
192	(> 7)	297	Calvin Bloede	Grayslake Central HS	24:25.5	8:08/M	fr	 
193	(> 7)	789	Hornilo San Ramon	Zion-Benton Twp. HS	24:27.7	8:09/M	fr	 
194	73	255	Jonathan Schriver	Grant HS	24:40.4	8:13/M	sr	 
195	(> 7)	579	Michael Keegan	Mundelein HS	24:42.3	8:14/M	so	 
196	(> 7)	60	Spencer Guercio	Adlai E. Stevenson HS	24:43.3	8:14/M	sr	 
197	(> 7)	495	Jimmy Mroczka	Lakes Community HS	24:47.9	8:16/M	fr	 
198	(> 7)	487	Drew Knuettel	Lakes Community HS	25:01.3	8:20/M	fr	 
199	(> 7)	577	Stephan Hurley	Mundelein HS	25:07.9	8:22/M	so	 
200	(> 7)	648	Jose Sanchez	Round Lake HS	25:10.8	8:23/M	jr	 

201	(> 7)	304	Bryan Hall	Grayslake Central HS	25:23.0	8:28/M	jr	 
202	(> 7)	477	Cade Empen	Lakes Community HS	25:30.0	8:30/M	fr	 
203	(> 7)	488	Adrian Kupiec	Lakes Community HS	25:32.1	8:31/M	fr	 
204	(> 7)	216	Drew Shore	Deerfield HS	25:39.6	8:33/M	fr	 
205	(> 7)	634	Gabe Hernandez	Round Lake HS	25:51.2	8:37/M	so	 
206	(> 7)	221	Trey Symonanis	Deerfield HS	25:51.5	8:37/M	fr	 
207	(> 7)	490	Jack Lindner	Lakes Community HS	26:17.2	8:46/M	fr	 
208	(> 7)	484	Ian Halterman	Lakes Community HS	26:20.3	8:47/M	fr	 
209	74	260	Keegan Williams	Grant HS	26:55.6	8:58/M	jr	 
210	(> 7)	303	Antonio Gonzales	Grayslake Central HS	26:59.9	9:00/M	fr	 
211	75	258	Tyler Teague	Grant HS	27:11.9	9:04/M	jr	 
212	(> 7)	378	Dj Zeman	Grayslake North HS	27:14.7	9:05/M	fr	 
213	(> 7)	567	Noah Colon	Mundelein HS	27:19.4	9:06/M	so	 
214	(> 7)	196	Asher Kriegel	Deerfield HS	27:41.8	9:14/M	fr	 
215	(> 7)	714	Tommy O'Brien	Wauconda HS	27:42.4	9:14/M	sr	 
216	76	732	Alexander Atwaters	Waukegan HS	27:46.7	9:15/M	fr	 
217	(> 7)	355	Zach Chamberlain	Grayslake North HS	28:14.6	9:25/M	so	 
218	(> 7)	122	Daniel Wulf	Adlai E. Stevenson HS	28:24.0	9:28/M	so	 
219	(> 7)	253	Trey Romig	Grant HS	28:59.2	9:40/M	so	 
220	(> 7)	85	Poojan Palawai	Adlai E. Stevenson HS	29:04.8	9:41/M	jr	 
221	(> 7)	168	Max Bolon	Deerfield HS	29:19.6	9:46/M	fr	 
222	(> 7)	636	Nick Hernandez	Round Lake HS	29:48.3	9:56/M	sr	 
223	(> 7)	787	Alex Requena	Zion-Benton Twp. HS	29:56.8	9:59/M	fr	 
224	(> 7)	565	Vikram Chandramouli	Mundelein HS	31:31.4	10:30/M	fr	 
225	(> 7)	212	Cameron Rich	Deerfield HS	34:54.9	11:38/M	fr	 
226	(> 7)	358	Bradley Drummer	Grayslake North HS	37:14.7	12:25/M	so