Joliet (West) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.39 | SB | Ariana Short | 7th | Finals H1 | Class A |
13.48 | Jazmyn Hosey | 1st | Finals H1 | Class C | |
13.54 | SB | Aliece Holmes | 4th | Finals H1 | Class B |
200 Meter Dash | |||||
27.76 | SB | Aliece Holmes | 1st | Finals H1 | Class C |
27.90 | Shyasia Baker | 7th | Finals H1 | Class A | |
29.44 | SB | Jazmyn Hosey | 12th | Finals H1 | Class B |
400 Meter Dash | |||||
1:01.20 | SB | Ariana Short | 6th | Finals H1 | Class A |
1:05.06 | SB | Tia Dillon | 5th | Finals H1 | Class B |
1:08.27 | SB | Leah Combs | 4th | Finals H1 | Class C |
800 Meter Run | |||||
2:32.24 | SB | Isabella Betlejeski | 8th | Finals H1 | Class A |
2:40.73 | SB | Leticia Castillo | 8th | Finals H1 | Class B |
2:41.16 | SB | Marina Rico | 9th | Finals H1 | Class C |
1600 Meter Run | |||||
5:49.30 | SB | Ashley Lang | 11th | Finals H1 | Class A |
5:56.67 | SB | Yesenia Suarez | 5th | Finals H1 | Class B |
6:03.90 | SB | Madison Kasprisin | 7th | Finals H1 | Class C |
3200 Meter Run | |||||
12:21.37 | SB | Ashley Lang | 8th | Finals H1 | Class A |
13:13.41 | SB | Madison Kasprisin | 9th | Finals H1 | Class B |
13:34.20 | SB | Nurczyk Erica | 6th | Finals H1 | Class C |
100 Meter Hurdles | |||||
16.16 | SB | Lataydra Thompson | 2nd | Finals H1 | Class A |
16.87 | Daiyana Young | 1st | Finals H1 | Class B | |
19.06 | SB | Maria Slaboszewski | 5th | Finals H1 | Class C |
300 Meter Hurdles | |||||
52.03 | Daiyana Young | 8th | Finals H1 | Class A | |
52.54 | SB | Felicity Jones | 5th | Finals H1 | Class B |
4x100 Meter Relay | |||||
49.63 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Class A | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.60 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Class A | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:20.57 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Class A |
4x800 Meter Relay | |||||
10:33.80 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Class A | |
High Jump | |||||
4-9 (1.45m) | Tiara Johnson | 5th | Finals H1 | Class A | |
4-5 (1.35m) | SB | Petaine Ahonto | 2nd | Finals H1 | Class C |
Long Jump | |||||
18-0 (5.49m) | SB | Melzina Johnson | 1st | Finals H1 | Class A |
15-4 (4.67m) | SB | Niyah Tucker | 3rd | Finals H1 | Class B |
14-4 (4.37m) | Ladayja White | 4th | Finals H1 | Class C | |
Triple Jump | |||||
33-10 (10.31m) | SB | Tiara Johnson | 3rd | Finals H1 | Class A |
31-2 (9.5m) | SB | Lashawn Stubblefield | 2nd | Finals H1 | Class C |
30-10 (9.4m) | SB | Kayla Shelby | 7th | Finals H1 | Class B |
Pole Vault | |||||
9-6 (2.9m) | SB | Katie Gibson | 5th | Finals H1 | Class A |
6-6 (1.98m) | SB | Peyton Charley | 7th | Finals H1 | Class C |
Discus | |||||
82-9 (25.22m) | SB | Katelyn Steg | 8th | Finals H1 | Class B |
81-2 (24.74m) | Ruby Williams | 11th | Finals H1 | Class A | |
75-6 (23.01m) | SB | Joycelyn Kimak | 6th | Finals H1 | Class C |
Shot Put | |||||
35-1 (10.69m) | SB | Corrie Marshall | 7th | Finals H1 | Class A |
28-8 (8.74m) | SB | Jordan Landerman | 8th | Finals H1 | Class C |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
55.33 | SB | Bene Anighoro | 5th | Finals H1 | Class C |