Mens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Zach Vancil 11.44 Biggsville (West Cen...
2. 12 Hunter Flesner 11.68 Payson-Seymour
3. 12 Alger Saldana 11.84 Camp Point (Central)
4. 11 Blake Coan 12.02 Warsaw
5. 10 Justin Rossmiller 12.18 Camp Point (Central)
6. 9 Dae'Sean Campbell 12.36 Quincy
7. 11 Ethan Wolf 12.56 Liberty
8. 11 Thomas Winstead 12.69 Mendon (Unity)
9. 9 Brock Bigger 12.77 Biggsville (West Cen...
10. 11 Jacob Gillis 12.90 Winchester
11. 9 Anthony Chavez 12.95 Beardstown
12. 12 Kwaid Bawden 13.06 Warsaw
13. 11 Joseph Mukeba 13.38 Beardstown
14. 9 Eric Doane 13.67 Liberty
15. 9 Daryl Summers 14.06 Quincy
16. 10 Blake Wolf 14.26 Payson-Seymour
17. 10 Cole Cornwell 14.45 Mendon (Unity)
9 Jordan Kyles NT Quincy
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Zach Vancil 23.66 Biggsville (West Cen...
2. 12 Alger Saldana 23.91 Camp Point (Central)
3. 11 Blake Coan 24.43 Warsaw
4. 9 Louie Hughes 24.83 Warsaw
5. 11 Ethan Wolf 25.18 Liberty
6. 10 Justin Rossmiller 25.38 Camp Point (Central)
7. 9 Chase Powell 26.43 Mendon (Unity)
8. 10 Luke Arnold 26.72 Biggsville (West Cen...
9. 10 Lucus Holtschlag 26.94 Payson-Seymour
10. 11 Joseph Mukeba 26.99 Beardstown
11. 12 Luke Mittermeyer 27.18 Mendon (Unity)
12. 12 Jacob Grubb 27.37 Winchester
13. 9 Connor Pigg 27.58 Quincy
14. 9 Anthony Chavez 28.14 Beardstown
15. 9 Eric Doane 28.56 Liberty
16. 12 Thomas Cooper 28.91 Winchester
17. 9 Maximilian Koetters 29.09 Quincy
18. 10 Blake Wolf 29.23 Payson-Seymour
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Zach Vancil 53.15 Biggsville (West Cen...
2. 11 Eric Rodriguez 54.19 Beardstown
3. 10 Justin Rossmiller 55.22 Camp Point (Central)
4. 10 DeAngelo Seay 55.95 Liberty
5. 11 Lucas Sprague 59.80 Winchester
6. 9 Cordin Tallcott 1:00.10 Mendon (Unity)
7. 9 Andrew Harris 1:01.50 Warsaw
8. 12 McQuade Jackson 1:03.26 Beardstown
9. 9 Maurice Silas 1:05.45 Quincy
10. 12 Grant Farmer 1:05.69 Mendon (Unity)
11. 9 Zach Willis 1:11.10 Warsaw
12. 9 Daryl Summers 1:16.04 Quincy
13. 9 Bryan Wade 1:18.13 Winchester
11 Sklyer Walton NT Biggsville (West Cen...
12 Hunter Flesner NT Payson-Seymour
11 Shalico Thompson NT Camp Point (Central)
9 Koby Craft NT Liberty
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Serge Kasanga 2:10.32 Beardstown
2. 10 Logan Waid 2:15.84 Liberty
3. 11 Will Lucie 2:19.20 Warsaw
4. 9 Taylor Klusmeyer 2:22.64 Mendon (Unity)
5. 9 Isaac Noble 2:25.87 Warsaw
6. 11 Sklyer Walton 2:27.37 Biggsville (West Cen...
7. 9 Nick Alston 2:27.59 Quincy
8. 11 Esteban Martinez 2:35.73 Beardstown
9. 10 Nathen Rossiter 2:36.62 Camp Point (Central)
10. 10 Jake Keppner 2:42.40 Camp Point (Central)
11. 9 Bransyn Lewis 2:42.72 Payson-Seymour
12. 10 Nathan Pilkington 2:46.36 Mendon (Unity)
13. 9 Jace Garner 2:46.58 Biggsville (West Cen...
10 Reed Tate NT Liberty
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Marcus Blair 5:01.11 Beardstown
2. 9 Freeman Shoemaker 5:05.39 Biggsville (West Cen...
3. 10 Reed Tate 5:07.21 Liberty
4. 10 Wyatt Wollaston 5:07.55 Quincy
5. 12 Chase Kirchner 5:09.17 Warsaw
6. 10 Logan Waid 5:17.17 Liberty
7. 9 Dalton Ellingboe 5:24.74 Warsaw
8. 10 John Cramsey 5:39.07 Camp Point (Central)
9. 12 Logan Young 6:12.01 Winchester
10. 11 Christian Estrella 6:24.40 Beardstown
11. 11 Dillan Whitehead 6:25.18 Mendon (Unity)
10 Nathen Rossiter NT Camp Point (Central)
10 Cory Miller NT Mendon (Unity)
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Reed Tate 10:48.25 Liberty
2. 9 Freeman Shoemaker 10:52.53 Biggsville (West Cen...
3. 9 Dalton Ellingboe 10:58.72 Warsaw
4. 10 Wyatt Wollaston 11:12.25 Quincy
5. 10 John Cramsey 11:24.76 Camp Point (Central)
6. 9 Michael Pratt 11:33.40 Mendon (Unity)
7. 10 Edgar Cortes 11:36.00 Beardstown
8. 9 Miguel Barrajas 12:11.18 Beardstown
9. 12 Michael McCarty 13:26.73 Warsaw
10. 9 Justin Bole 14:36.91 Biggsville (West Cen...
11 Brady Cook NT Liberty
10 Cory Miller NT Mendon (Unity)
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1. 9 Isaac Riddle 18.28 Beardstown
2. 11 Dyllan Bonk 18.89 Camp Point (Central)
3. 10 Nick Nagel 19.07 Warsaw
4. 12 Derrick Crenshaw 19.27 Camp Point (Central)
5. 9 Zach Thurman 21.51 Warsaw
6. 10 Juan Diaz 22.34 Beardstown
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1. 11 Chance Cooper 44.61 Warsaw
2. 9 Isaac Riddle 46.32 Beardstown
3. 9 Jacob May 46.53 Liberty
4. 10 Brock Johnson 49.79 Camp Point (Central)
5. 10 Luke Arnold 50.01 Biggsville (West Cen...
6. 10 Juan Diaz 53.11 Beardstown
7. 11 Tyler Boewe 53.62 Payson-Seymour
8. 9 Jacob Koehler 54.16 Payson-Seymour
10 Nick Nagel NT Warsaw
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 45.65 Camp Point (Central)
2. - 47.44 Warsaw
3. - 48.35 Liberty
4. - 50.77 Quincy
5. - 51.71 Winchester
6. - 57.35 Mendon (Unity)
Hunter Flesner
Aidan Zanger
Lucus Holtschlag
Jacob Koehler DQ Payson-Seymour
Anthony Chavez
Bryan Salazar
Richard Zamora
Isaac Riddle DQ Beardstown
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1. - 1:38.20 Warsaw
2. - 1:38.54 Camp Point (Central)
3. - 1:43.97 Liberty
4. - 1:46.02 Beardstown
5. - 1:46.52 Mendon (Unity)
6. - 1:49.62 Winchester
7. - 1:56.64 Payson-Seymour
8. - 2:00.46 Quincy
Relay Team NT Payson-Seymour
Justin Rossmiller
Alger Saldana
Rylan Scheiter
Shalico Thompson NT Camp Point (Central)
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 3:41.24 Warsaw
2. - 3:43.44 Beardstown
3. - 3:55.28 Camp Point (Central)
4. - 4:00.65 Payson-Seymour
5. - 4:03.21 Liberty
6. - 4:05.30 Mendon (Unity)
7. - 4:47.39 Quincy
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1. - 8:49.99 Beardstown
2. - 9:03.61 Warsaw
3. - 10:35.23 Camp Point (Central)
Connor Klingele
Brady Cook
Lucas Booher
Shane Ormond NT Liberty
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1. 9 Andy Bird 41-06.00 Warsaw
2. 10 Jordan Sells 39-05.50 Biggsville (West Cen...
3. 10 Blake Fisher 37-00.00 Camp Point (Central)
4. 12 Logan Young 34-11.00 Winchester
5. 12 Joby Arnold 34-08.25 Biggsville (West Cen...
6. 10 Brady Haschmeyer 33-02.00 Camp Point (Central)
7. 11 Irvink Ronquillo 32-04.50 Beardstown
8. 11 Dayton Lord 32-00.00 Payson-Seymour
9. 10 Dawson Lubbert 31-08.75 Quincy
10. 9 Bryan Wade 31-06.75 Winchester
11. 9 Masen Blakemore 30-11.00 Quincy
12. 10 Bryson Grist 30-03.50 Liberty
13. 10 Dylan Cornwell 28-07.75 Mendon (Unity)
14. 11 Thomas Winstead 27-11.50 Mendon (Unity)
15. 11 Josh Grant 26-11.00 Beardstown
16. 9 Aidan Zanger 26-06.50 Payson-Seymour
17. 9 Jens Petersen 25-05.25 Warsaw
12 Connor Klingele ND Liberty
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1. 9 Brock Bigger 141-08 Biggsville (West Cen...
2. 9 Andy Bird 114-04 Warsaw
3. 12 Logan Young 109-10 Winchester
4. 10 Jordan Sells 109-10 Biggsville (West Cen...
5. 11 Tyler Boewe 109-01 Payson-Seymour
6. 10 Bryson Grist 95-06 Liberty
7. 9 Alec Stevenson 93-02 Quincy
8. 10 Blake Fisher 89-05 Camp Point (Central)
9. 10 Michael Don 88-11 Quincy
10. 11 Josh Grant 86-09 Beardstown
11. 10 Brady Haschmeyer 85-07 Camp Point (Central)
12. 10 Dylan Cornwell 79-01 Mendon (Unity)
13. 9 Bryan Wade 78-07 Winchester
14. 11 Dayton Lord 72-04 Payson-Seymour
15. 9 Cordin Tallcott 60-11 Mendon (Unity)
16. 10 Cody McClain 58-06 Warsaw
17. 11 Alesander Rodriguez 58-01 Beardstown
12 Connor Klingele ND Liberty
X High Jump - Varsity - Finals
1. 11 Shalico Thompson 5-06.00 Camp Point (Central)
2. 10 Luke Arnold 5-04.00 Biggsville (West Cen...
3. 12 Derrick Crenshaw 5-02.00 Camp Point (Central)
4. 10 Sean Justice 5-00.00 Mendon (Unity)
5. 9 Avery Wilson 4-10.25 Quincy
6. 10 Trevor Sandidge 4-10.00 Warsaw
7. 9 Isaac Noble 4-08.00 Warsaw
7. 9 Aaron Young 4-08.00 Quincy
7. 10 Serge Kasanga 4-08.00 Beardstown
10. 10 Juan Diaz 4-06.00 Beardstown
10. 9 Jace Garner 4-06.00 Biggsville (West Cen...
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Alger Saldana 20-10.50 Camp Point (Central)
2. 11 Dyllan Bonk 18-00.50 Camp Point (Central)
3. 9 Brock Bigger 17-09.50 Biggsville (West Cen...
4. 9 Dae'Sean Campbell 15-09.50 Quincy
5. 9 Ryan Adams 15-05.00 Warsaw
6. 11 Tony Canton 15-00.50 Beardstown
7. 11 Lucas Sprague 14-08.00 Winchester
8. 12 Grant Farmer 14-07.00 Mendon (Unity)
9. 9 Bransyn Lewis 13-11.50 Payson-Seymour
10. 9 Jordan Payne 13-02.00 Mendon (Unity)
11. 9 Justin Bole 13-01.00 Biggsville (West Cen...
12. 9 Jeremiah Warinner 9-08.50 Warsaw
9 Brice Krohe ND Beardstown
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 10 Brock Johnson 35-07.00 Camp Point (Central)
2. 12 Marcus Blair 35-02.00 Beardstown
3. 9 Maurice Silas 34-00.00 Quincy
4. 11 Sklyer Walton 33-10.00 Biggsville (West Cen...
5. 9 Isaac Riddle 33-03.00 Beardstown
6. 12 Kwaid Bawden 33-00.00 Warsaw
7. 9 Taylor Klusmeyer 32-08.00 Mendon (Unity)
8. 9 Drake Ellingboe 28-04.00 Warsaw
12 Alger Saldana ND Camp Point (Central)
Womens Results
X Girls 100 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Zakila Wiskirchen 12.86 Camp Point (Central)
2. 9 Kamryn Flesner 13.43 Payson-Seymour
3. 11 Brekken Flesner 13.64 Payson-Seymour
4. 10 Kaylee Kuhn 13.83 Mendon (Unity)
5. 12 Taylor Link 14.05 Biggsville (West Cen...
6. 9 Dante Hoover 14.33 Winchester
7. 11 Ali Link 14.49 Biggsville (West Cen...
8. 11 Madelyn Hyer 14.68 Liberty
9. 10 Tiara Edwards 14.72 Quincy
10. 12 Kylie Hull 14.85 Mendon (Unity)
11. 10 Sharlene Trinidad 15.10 Quincy
12. 11 Oakley Henze 15.35 Warsaw
13. 9 Karina Trujillo 15.70 Beardstown
14. 9 Whitnee Blake 15.87 Beardstown
15. 10 Samantha Metternich 17.09 Warsaw
9 Amber Breeden NT Camp Point (Central)
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Zakila Wiskirchen 26.02 Camp Point (Central)
2. 9 Kamryn Flesner 27.73 Payson-Seymour
3. 11 Brekken Flesner 28.40 Payson-Seymour
4. 10 Kaylee Kuhn 28.61 Mendon (Unity)
5. 11 Emily Krawl 29.13 Winchester
6. 9 Aleishka Ramirez 29.79 Beardstown
7. 9 Hailey Simons 30.02 Quincy
8. 12 Melissa Walquist 30.21 Winchester
9. 10 Sharlene Trinidad 31.55 Quincy
10. 9 Leah Reither 31.77 Beardstown
11. 10 Allison O'Dell 33.14 Warsaw
12. 11 Maria Warinner 33.96 Warsaw
9 Katie Conry NT Mendon (Unity)
9 Amber Breeden NT Camp Point (Central)
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Emily Krawl 1:04.89 Winchester
2. 10 Blair Genenbacher 1:07.25 Liberty
3. 9 Allison Morgan 1:07.45 Warsaw
4. 11 Becky Lucas 1:08.97 Liberty
5. 9 Erica Cramm 1:09.46 Mendon (Unity)
6. 12 Melissa Walquist 1:09.66 Winchester
7. 9 Brooke Ennis 1:13.78 Camp Point (Central)
8. 9 Kelli Patterson 1:16.12 Quincy
9. 10 Cortney Powell 1:18.77 Camp Point (Central)
10. 11 Grecia Zabala 1:18.98 Beardstown
11. 10 Brooklynn Hilgenbrink 1:24.00 Quincy
9 McKenzee Perry NT Beardstown
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Katie Vogler 2:36.05 Quincy
2. 9 Maddie Lashmett 2:40.23 Winchester
3. 10 Katelyn Obert 2:41.83 Liberty
4. 9 Christen Balzer 2:43.16 Liberty
5. 11 Taylor Towery 2:51.34 Beardstown
6. 12 Emily Foote 2:56.77 Camp Point (Central)
7. 10 Nikita Berger 3:04.13 Mendon (Unity)
8. 10 Allison O'Dell 3:06.44 Warsaw
9. 9 Teresa Chaidez 3:19.50 Beardstown
10. 11 Kaniah Harvey 3:29.20 Payson-Seymour
11. 10 Tina Quach 3:36.63 Quincy
10 Lexi Beasley NT Camp Point (Central)
9 Brooke Ennis NT Camp Point (Central)
9 Megan Adams NT Mendon (Unity)
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Megan Lee 5:50.04 Camp Point (Central)
2. 10 Charly Wollaston 5:56.31 Quincy
3. 10 Megan Barry 5:58.85 Liberty
4. 11 Jacki Graham 6:06.03 Liberty
5. 9 Emily Lucie 6:13.55 Warsaw
6. 11 Taylor Towery 6:13.85 Beardstown
7. 12 Ariel Clough 6:51.22 Warsaw
8. 10 Nikita Berger 7:10.85 Mendon (Unity)
9. 9 Teresa Chaidez 7:18.79 Beardstown
10. 11 Kaniah Harvey 7:55.81 Payson-Seymour
11. 12 Leah Cockerill 8:58.21 Winchester
12 Shelbi Bowman NT Camp Point (Central)
9 Megan Adams NT Mendon (Unity)
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Megan Lee 12:37.02 Camp Point (Central)
2. 11 Jacki Graham 13:02.73 Liberty
3. 10 Megan Barry 13:32.94 Liberty
4. 11 Kylie Ellingboe 15:35.17 Warsaw
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1. 12 Melanie Eilers 16.31 Camp Point (Central)
2. 9 Lauren Glick 17.17 Camp Point (Central)
3. 11 Kayden Miller 17.85 Mendon (Unity)
4. 10 Skyler McKay 18.16 Warsaw
5. 10 Jayde McGraw 18.50 Payson-Seymour
6. 12 Tori Elliott 18.92 Winchester
7. 10 Sadye Butler 21.75 Payson-Seymour
8. 11 Maria Warinner 23.22 Warsaw
9. 11 Mady Albers 28.06 Winchester
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1. 12 Melanie Eilers 50.11 Camp Point (Central)
2. 9 Lauren Glick 50.32 Camp Point (Central)
3. 11 Kayden Miller 54.24 Mendon (Unity)
4. 10 Skyler McKay 54.80 Warsaw
5. 12 Tori Elliott 56.08 Winchester
6. 10 Jayde McGraw 56.50 Payson-Seymour
7. 10 Rachel Cooper 1:00.13 Payson-Seymour
8. 11 Maria Warinner 1:03.51 Warsaw
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 53.15 Camp Point (Central)
2. - 55.08 Winchester
3. - 55.38 Payson-Seymour
4. - 56.82 Biggsville (West Cen...
5. - 57.50 Quincy
6. - 57.73 Warsaw
7. - 58.67 Beardstown
Relay Team NT Beardstown
Relay Team NT Beardstown
Relay Team NT Beardstown
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1. - 1:58.65 Mendon (Unity)
2. - 2:03.24 Payson-Seymour
3. - 2:03.66 Warsaw
4. - 2:06.58 Beardstown
5. - 2:09.47 Quincy
Lexi Beasley
Brooke Ennis
Cortney Powell
Kyla Stotts NT Camp Point (Central)
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 4:32.67 Liberty
2. - 4:37.19 Winchester
3. - 4:43.53 Mendon (Unity)
4. - 4:50.71 Warsaw
5. - 5:00.53 Camp Point (Central)
6. - 5:06.51 Beardstown
7. - 5:20.79 Quincy
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1. - 10:47.86 Liberty
2. - 12:00.19 Warsaw
3. - 12:53.24 Camp Point (Central)
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1. 10 Mazi Walker 34-00.50 Winchester
2. 11 Madelyn Hyer 31-02.00 Liberty
3. 11 Lydia Likes 29-05.00 Camp Point (Central)
4. 12 Karlie Johnson 28-03.50 Warsaw
4. 10 Olivia Gibbs 28-03.50 Warsaw
6. 12 Melissa Walquist 27-09.00 Winchester
7. 10 Kyra White 27-00.00 Quincy
8. 10 Cassie Link 25-07.00 Biggsville (West Cen...
9. 9 Megan Johannessen 24-07.50 Quincy
10. 11 Jacki Graham 24-01.25 Liberty
11. 9 Erica Cramm 23-05.50 Mendon (Unity)
12. 9 Jacqueline Guilavogui 21-04.00 Beardstown
13. 9 Alexis Baaker 16-07.00 Beardstown
10 Ronni Holtschlag ND Camp Point (Central)
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1. 10 Mazi Walker 98-07 Winchester
2. 12 Melissa Walquist 90-05 Winchester
3. 11 Lydia Likes 79-04 Camp Point (Central)
4. 11 Madelyn Hyer 73-02 Liberty
5. 9 Hailey Simons 72-06 Quincy
6. 10 Cassie Link 72-05 Biggsville (West Cen...
7. 9 Erica Cramm 63-07 Mendon (Unity)
8. 10 Olivia Gibbs 58-04 Warsaw
9. 10 Olivia Gross 56-09 Quincy
10. 12 Brooke Wiewel 50-11 Liberty
11. 9 Katrinna Hudson 43-01 Warsaw
12. 10 Nikita Berger 36-08 Mendon (Unity)
10 Ronni Holtschlag ND Camp Point (Central)
X High Jump - Varsity - Finals
1. 11 Kayden Miller 5-00.00 Mendon (Unity)
2. 12 Kayla Stillwell 4-00.00 Quincy
11 Taylor Towery NH Beardstown
10 Haley Johnson NH Quincy
12 Brooke Wiewel NH Liberty
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 10 Kaylee Kuhn 15-01.50 Mendon (Unity)
2. 12 Melanie Eilers 15-01.00 Camp Point (Central)
3. 11 Kendra Spiker 14-07.00 Biggsville (West Cen...
4. 9 Lauren Glick 14-06.00 Camp Point (Central)
5. 11 Becky Lucas 13-10.00 Liberty
6. 9 Maddie Lashmett 13-08.00 Winchester
7. 9 Katie Vogler 12-10.50 Quincy
8. 10 Kelsey Rees 12-06.50 Payson-Seymour
9. 9 Katie Conry 12-02.50 Mendon (Unity)
10. 11 Regan Carlock 12-00.00 Beardstown
11. 9 Karina Trujillo 11-09.50 Beardstown
12. 10 Sadye Butler 11-08.00 Payson-Seymour
13. 10 Talya Lovell 10-08.00 Biggsville (West Cen...
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Kylie Hull 29-05.00 Mendon (Unity)
2. 12 Kayla Stillwell 29-03.00 Quincy
3. 12 Ariel Clough 28-06.00 Warsaw
4. 10 Kelsey Rees 28-02.00 Payson-Seymour
5. 11 Regan Carlock 27-06.00 Beardstown
6. 9 Alexis Baaker 25-06.25 Beardstown
10 Cortney Powell ND Camp Point (Central)
9 Amber Breeden ND Camp Point (Central)
10 Haley Johnson ND Quincy