Girls 100 Meter Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Greuel, Julia SO Teutopolis 14.39
2 Gann, Ashton FR Paris 14.81
3 Boggs, Brianne FR Effingham 14.89
4 Holman, Kathryn FR Newton 15.26
5 Brown, Shayanne FR Paris 15.46
6 Hadra, Courtney FR Newton 15.54
7 Hetzler, Kelsey SO Robinson 15.61
8 Mikeworth, Jordan SO Robinson 15.99
Girls 100 Meter - Preliminaries Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Gann, Ashton FR Paris 14.88
2 Hetzler, Kelsey SO Robinson 15.35
3 Holman, Kathryn FR Newton 15.42
4 Mikeworth, Jordan SO Robinson 15.77
5 Miller, Sydney FR Effingham 16.58
Girls 100 Meter - Preliminaries Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Greuel, Julia SO Teutopolis 14.31
2 Boggs, Brianne FR Effingham 14.76
3 Brown, Shayanne FR Paris 15.43
4 Hadra, Courtney FR Newton 15.45
Girls 200 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Beard, Sydney FR Robinson 29.97
2 Greuel, Julia SO Teutopolis 30.46
3 Longwell, Bayleigh FR Effingham 30.64
4 Gower, Lexi SO Robinson 31.54
5 Gann, Ashton FR Paris 32.98
6 Coffin, Ashtin FR Newton 32.99
7 Smithenry, Stacey SO Newton 33.53
8 Fox, Lauren SO Effingham 33.68
Girls 400 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Callaway, Courtney SO Robinson 1:09.15
2 Ochs, Veronica FR Newton 1:09.16
3 Wessel, Elle SO Teutopolis 1:14.09
4 Bruner, Shelby SO Robinson 1:18.01
5 Pitcher, Karoline SO Newton 1:19.84
6 Kersey, Alissa FR Effingham 1:23.01
7 Durbin, Emily SO Effingham 1:27.70
8 Johnson, Cali FR Teutopolis 1:37.54
Girls 800 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Callaway, Courtney SO Robinson 2:43.92
2 Monnet, Alexis FR Effingham 2:49.61
3 Repking, Emma SO Teutopolis 2:55.67
4 Cox, Karissa FR Newton 2:56.34
5 Wells, Abby FR Paris 2:56.87
6 Pike, Hannah FR Effingham 3:01.57
7 Kingery, Hannah SO Teutopolis 3:23.06
8 Kite, Alli SO Robinson 3:24.61
-- Bruner, Shelby SO Robinson NT
Girls 1600 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Monnet, Alexis FR Effingham 6:57.73
2 Geier, Madelyn FR Newton 6:59.25
3 Keppy, Breezy FR Paris 7:12.82
4 Malone, Sabrina FR Robinson 7:23.93
5 Jansen, Lyndsey SO Teutopolis 7:25.33
6 Kingery, Hannah SO Teutopolis 7:59.91
7 Homan, Nichole FR Effingham 9:07.35
-- Brown, Taylor FR Newton NT
Girls 100m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Wessel, Elle SO Teutopolis 17.46
2 Beard, Sydney FR Robinson 17.47
3 Koester, Megan FR Teutopolis 18.41
4 Webb, Carly SO Newton 18.47
5 Wolf, Mykala FR Robinson 19.11
6 Smithenry, Stacey SO Newton 19.24
7 Brown, Shayanne FR Paris 20.37
Girls 100m Hurdles Preliminaries
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Wessel, Elle SO Teutopolis 17.46
2 Beard, Sydney FR Robinson 17.47
3 Webb, Carly SO Newton 18.41
4 Wolf, Mykala FR Robinson 18.47
5 Koester, Megan FR Teutopolis 19.11
6 Smithenry, Stacey SO Newton 19.24
7 Brown, Shayanne FR Paris 20.37
Girls 300m Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Childress, Kalee SO Robinson 53.78
2 Webb, Carly SO Newton 56.54
3 Probst, Lauren FR Newton 58.20
4 Koester, Megan FR Teutopolis 1:00.26
5 Greuel, Julia SO Teutopolis 1:01.77
6 Ellis, Olivia FR Paris 1:06.91
7 Kite, Alli SO Robinson 1:18.09
Girls 4 x 100 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Effingham 'A' 57.41
Boggs, Habing, Webster, Longwell
2 Robinson 'A' 57.61
Mikeworth, Goff, Gower, Beard, Correll
3 Newton 'A' 58.20
Holman, Cox, Smithenry, Probst
4 Teutopolis 'A' 60.00
Funneman, Hoene, Johnson, Walker, Schwinke, Willey, Breer, Hartke
Girls 4 x 200 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Robinson 'A' 2:00.24
Childress, Gower, Goff, Beard, Mikeworth, Kite
2 Effingham 'A' 2:01.67
Boggs, Habing, Webster, Longwell
3 Teutopolis 'A' 2:03.31
Jansen, Johnson, Koester, Schwinke, Funneman, Hartke, Walker, Hoene
4 Paris 'A' 2:05.70
Gann, Brown, Walker, Keppy, Ellis, Wells
5 Newton 'A' 2:05.71
Holman, Hammock, Coffin, Probst
Girls 4 x 400 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Teutopolis 'A' 4:48.02
Hartke, Repking, Wessel, Schwinke, Jansen, Niemerg, Kingery, Walker
2 Effingham 'A' 4:56.99
Pike, Lopez, Habing, Webster
3 Robinson 'A' 4:58.63
Callaway, Goff, Bruner, Gower, Childress
4 Paris 'A' 5:09.05
Wells, Brown, Walker, Ellis, Gann, Keppy
5 Newton 'A' 5:16.53
Webb, Pitcher, Holman, Ochs
Girls 4 x 800 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Paris 'A' 12:21.70
Ellis, Walker, Keppy, Wells, Brown, Gann
2 Newton 'A' 12:30.51
Brown, Geier, Cox, Ochs
3 Teutopolis 'A' 13:07.70
Jansen, Kingery, Breer, Niemerg, Repking, Walker, Hoene, Hartke
Girls High Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Hartke, Anna SO Teutopolis 5-0
2 Webb, Carly SO Newton 4-6.01
3 Wolf, Mykala FR Robinson 4-6
-- Smithenry, Stacey SO Newton NH
-- Ramey, Chandler SO Effingham NH
-- Niemerg, Hanna FR Teutopolis NH
Girls Long Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Mikeworth, Jordan SO Robinson 13-8.5
2 Goff, Josie FR Robinson 13-6.5
3 Greuel, Julia SO Teutopolis 13-6
4 Johnson, Cali FR Teutopolis 13-2.5
5 Coffin, Ashtin FR Newton 12-7
6 Walker, Drew FR Paris 12-5.5
7 Keppy, Breezy FR Paris 11-11
8 Webster, Sidney FR Effingham 11-7.5
9 Geier, Madelyn FR Newton 10-10
-- Boggs, Brianne FR Effingham ND
Girls Triple Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Hartke, Anna SO Teutopolis 29-5
2 Gower, Lexi SO Robinson 28-7
3 Probst, Lauren FR Newton 28-4.5
4 Pike, Hannah FR Effingham 27-11
5 Ellis, Olivia FR Paris 25-5
6 Pitcher, Karoline SO Newton 21-3.5
-- Koester, Megan FR Teutopolis ND
Girls Shot Put
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Hoene, Christy FR Teutopolis 31-3.5
2 Hammock, Shaniah SO Newton 29-5.5
3 Keeler, Emily SO Robinson 29-5.5
4 Willey, Sarah FR Teutopolis 27-3
5 Hartrich, Grace FR Newton 26-6
6 Johnson, Miranda SO Effingham 19-7.5
Girls Discus
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Hadra, Courtney FR Newton 96-7
2 Willey, Sarah FR Teutopolis 86-9
3 Hartrich, Grace FR Newton 79-2
4 Keeler, Emily SO Robinson 78-3
5 Hoene, Christy FR Teutopolis 72-2
6 Johnson, Miranda SO Effingham 53-4
Boys 100 Meter Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Blagrave, Garrett SO Robinson 11.62
2 Bierman, Mitch FR Newton 11.95
3 Smith, Michael FR Mattoon 12.15
4 Dhom, Brycen SO Newton 12.47
5 McGregor, Daryl FR Effingham 12.60
6 Hose, Ethan SO Robinson 12.63
7 Mette, Blake FR Teutopolis 12.68
8 Rice, Garrett SO Mattoon 12.70
Boys 100 Meter - Preliminaries Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Blagrave, Garrett SO Robinson 11.77
2 Dhom, Brycen SO Newton 12.19
3 McGregor, Daryl FR Effingham 12.26
4 Rice, Garrett SO Mattoon 12.30
5 Hose, Ethan SO Robinson 12.82
Boys 100 Meter - Preliminaries Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bierman, Mitch FR Newton 11.83
2 Smith, Michael FR Mattoon 11.97
3 Mette, Blake FR Teutopolis 12.63
4 Bushue, Colton FR Effingham 13.50
5 Funneman, Matt FR Teutopolis 17.10
Boys 200 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Blagrave, Garrett SO Robinson 23.63
2 Bierman, Mitch FR Newton 24.63
3 Hose, Ethan SO Robinson 25.45
4 McGregor, Daryl FR Effingham 25.90
5 Smith, Konour FR Mattoon 26.00
6 Mette, Blake FR Teutopolis 26.62
7 Rice, Garrett SO Mattoon 26.87
Boys 200 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bushue, Colton FR Effingham 28.30
2 Jansen, Cole FR Teutopolis 30.24
3 Angel, Colten FR Newton 31.67
Boys 400 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stone, Joseph FR Newton 54.36
2 Bopp, Parker SO Robinson 55.43
3 King, Kieth FR Newton 55.78
4 Homann, Tyler FR Effingham 57.13
5 Baker, Kolbee FR Effingham 57.32
6 Smith, Ethan SO Mattoon 57.90
7 Morrison, Remington FR Mattoon 58.82
Boys 400 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bushue, Braydan FR Teutopolis 59.73
2 Wente, Richard SO Teutopolis 1:01.67
3 Douglas, Skylar SO Robinson 1:07.47
Boys 800 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stone, Joseph FR Newton 2:06.72
2 Wright, Joey FR Robinson 2:08.73
3 Osley, Charles SO Mattoon 2:10.85
4 Siner, Patrick SO Effingham 2:14.33
5 Epperson, Austen FR Mattoon 2:16.17
6 Pearcy, Trent FR Effingham 2:21.86
7 Deters, Kyle SO Teutopolis 2:24.09
8 Hewing, Wyatt SO Teutopolis 2:24.34
9 Koebele, Michael FR Newton 2:24.53
10 Johnson, Kirk JR Newton 2:25.71
Boys 1600 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Treadway, Henry SO Robinson 4:50.26
2 Donaldson, Jacob FR Effingham 4:51.89
3 Isley, Scott SO Teutopolis 5:04.62
4 Pinkston, Gordon FR Robinson 5:09.34
5 Prior, Gavin FR Mattoon 5:34.84
6 Thompson, David FR Mattoon 5:34.89
7 Tennison, Noah SO Robinson 5:48.77
8 Pearcy, Trent FR Effingham 6:02.26
9 Stark, Grant SO Newton 6:10.12
10 Litzleman, Ty FR Newton 6:20.15
11 Hartke, Garrett FR Teutopolis 6:28.39
12 Kocher, Dawson FR Newton 6:54.53
Boys 110m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Hecht, Collin SO Effingham 16.87
2 Blievernicht, Noah SO Teutopolis 17.02
3 Apple, Kiel FR Newton 18.29
4 Bushue, Jacob FR Effingham 18.66
5 Logan, Jace FR Robinson 19.43
6 Jefferies, Drake FR Mattoon 20.63
7 Sanders, Layne SO Mattoon 21.88
Boys 110m Hurdles Preliminaries
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Hecht, Collin SO Effingham 16.87
2 Blievernicht, Noah SO Teutopolis 17.02
3 Apple, Kiel FR Newton 18.29
4 Bushue, Jacob FR Effingham 18.66
5 Logan, Jace FR Robinson 19.43
6 Jefferies, Drake FR Mattoon 20.63
7 Sanders, Layne SO Mattoon 21.88
-- Hays, Garrett SO Robinson NT
Boys 300m Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Blievernicht, Noah SO Teutopolis 46.25
2 Apple, Kiel FR Newton 46.78
3 Vasquez, Drew SO Effingham 47.03
4 Logan, Jace FR Robinson 48.47
5 Bushue, Jacob FR Effingham 48.92
6 Hays, Garrett SO Robinson 49.05
7 Sanders, Layne SO Mattoon 51.91
8 Luce, Griffen FR Mattoon 58.70
Boys 4 x 100 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Robinson 'A' 47.31
Hose, Martin, McDonald, Blagrave, Bopp
2 Mattoon 'A' 47.75
Smith, Smith, Smith, Morrison
3 Newton 'A' 47.76
Wittgan, McCrillis, King, Dhom, Stone, Bierman
4 Effingham 'A' 48.18
Hecht, Baker, McGregor, Zerrusen, Bushue, Nieman
5 Teutopolis 'A' 54.17
Hardiek, Wente, McWhorter, Prather
Boys 4 x 200 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Robinson 'A' 1:38.67
Hose, Martin, McDonald, Blagrave
2 Effingham 'A' 1:39.14
Hecht, Zerrusen, Nieman, McGregor
3 Mattoon 'A' 1:42.12
Uphoff, Smith, Batana, Smith
4 Newton 'A' 1:46.16
Bierman, McCrillis, Wittgan, Dhom, Angel, Apple
5 Teutopolis 'A' 1:54.85
Jansen, Hardiek, Willenborg, Pruemer
Boys 4 x 400 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Newton 'A' 3:44.83
Dhom, King, McCrillis, Wittgan, Johnson, Stone
2 Robinson 'A' 3:48.10
Bopp, Hays, Wright, Tennison, Treadway
3 Mattoon 'A' 3:54.97
Morrison, Smith, Batana, Epperson
4 Teutopolis 'A' 4:17.56
Hardiek, Wente, McWhorter, Prather
-- Effingham 'A' NT
Homann, Baker, Sotelo, Bushue
Boys 4 x 800 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Robinson 'A' 9:10.64
Wright, Treadway, Pinkston, Tennison
2 Mattoon 'A' 9:39.79
Donaldson, Epperson, Eastin, Osley
3 Teutopolis 'A' 9:52.50
Hewing, Blievernicht, Deters, Sudkamp
4 Newton 'A' 10:31.83
Johnson, Litzleman, Koebele, Ochs, Angel, Stark
Boys High Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Smith, Konour FR Mattoon 5-8.02
2 Mette, Blake FR Teutopolis 5-8
3 Jefferies, Drake FR Mattoon 5-6
4 Gengeler, Nate SO Effingham 5-4.01000000000001
5 King, Kieth FR Newton 5-4
Boys Long Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Smith, Michael FR Mattoon 19-7.5
2 Bopp, Parker SO Robinson 18-10
3 Nieman, Joe SO Effingham 17-9
4 Bierman, Mitch FR Newton 17-8
5 Bushue, Braydan FR Teutopolis 16-6
6 Sudkamp, Ben SO Teutopolis 16-3.5
7 McDonald, Duncan SO Robinson 16-1
8 Sotelo, Roberto FR Effingham 15-0
9 Batana, Alex FR Mattoon 14-6.5
-- Ashbaugh, Austin SO Effingham ND
-- McCrillis, Daniel SO Newton ND
Boys Triple Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Jefferies, Drake FR Mattoon 37-3
2 Hays, Garrett SO Robinson 37-3
3 Stephens, Dalton FR Mattoon 37-2
4 Nieman, Joe SO Effingham 37-1
5 McDonald, Duncan SO Robinson 33-1.5
6 Wittgan, Kaleb SO Newton 33-0
7 Bushue, Braydan FR Teutopolis 32-0
8 Wente, Richard SO Teutopolis 29-3
9 Koebele, Michael FR Newton 26-8
Boys Shot Put
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Cartright, Nicholas FR Newton 36-6.5
2 Goodwin, Justin SO Robinson 35-4.5
3 Tegeler, Drew FR Effingham 33-4.5
4 Dawkins, Brenden FR Effingham 31-5
5 Colbert, Bryson SO Mattoon 30-9.5
6 Hayes, Landon FR Robinson 30-1
7 Spour, Travis FR Teutopolis 28-6.5
8 Deters, John FR Teutopolis 27-7
9 Beadles, Brewster SO Mattoon 26-0
10 Hartke, Damien FR Newton 25-2
Boys Discus
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Cartright, Nicholas FR Newton 111-9
2 Pruemer, Collin SO Teutopolis 98-4
3 Dawkins, Brenden FR Effingham 96-1
4 Martin, Slater SO Robinson 96-1
5 Beadles, Brewster SO Mattoon 93-7
6 Pruemer, Bryce SO Teutopolis 85-2
7 Hayes, Landon FR Robinson 82-5
8 Hull, Chance FR Effingham 80-8
9 Hartke, Damien FR Newton 70-3
10 Colbert, Bryson SO Mattoon 66-1