Minooka Flighted Invitational - 2013-09-21
Channahon Park, Channahon, IL
Flight 1 Boys Three Mile Run
===========================================================
Name Yr Team Time
-----------------------------------------------------------
1 zach dale JR Conant 14:46.00
2 Zack Smith SR Downers Grove North 14:52.00
3 Lucas Hoffert JR Yorkville High Schoo 14:57.00
4 Deivi Tahiraj SR Mather (Chicago) 15:23.00
5 Will Giroux SR Lockport High School 15:38.00
6 Jimmy Funteas JR WillowbrookHS 15:46.00
7 Brady Bobbitt JR Marmion Academy 15:51.00
8 Gabe Ceballos JR Minooka 16:08.00
9 John Chomiak SO Lincoln Way North 16:14.00
10 Vince Arata JR Lyons 16:16.00
11 Johnny Principato SR Plainfield Central 16:19.00
12 Jack Sebok SO Plainfield North 16:26.00
13 Jeff Chan SR Lisle High School 16:41.00
14 Phil Kulpinski SR Victor J Andrew High 17:05.00
15 Koffivi Vonor JR Moline High School 17:33.00
16 Lucas Heatherington SR Lemont High School 17:48.00
17 Steve Ngo JR Whitney Young 18:04.00
Flight 2 Boys Three Mile Run
===========================================================
Name Yr Team Time
-----------------------------------------------------------
1 Ryan Clevenger JR Downers Grove North 15:04.00
2 Joe Singleton SR Glenbard South 15:22.00
3 nolan tweedy SR Yorkville High Schoo 15:30.00
4 Zade Kurdieh SR Mather (Chicago) 15:39.00
5 Ethan Young SR Marmion Academy 15:55.00
6 Keefe Mulligan JR Lyons 16:11.00
7 Kristian Hernandez SR Lockport High School 16:11.00
8 Zach Gray SR Moline High School 16:15.00
9 Luke Buhe SR Lincoln Way North 16:16.00
10 rob smolik SR Conant 16:19.00
11 Henry Bugajski JR Minooka 16:45.00
12 Luke Caron SR WillowbrookHS 16:45.00
13 Drew Gallagher SR Plainfield Central 16:57.00
14 Robert Thurman JR Plainfield North 17:13.00
15 Adam Morrison JR Providence Catholic 17:18.00
16 Scotty Zajac SO Victor J Andrew High 17:21.00
17 Evan Ganzer JR Lemont High School 17:26.00
18 Marc Harvery FR Whitney Young 17:35.00
19 Adam Resendez SR Lisle High School 18:06.00
Flight 3 Boys Three Mile Run
===========================================================
Name Yr Team Time
-----------------------------------------------------------
1 shu sultan JR Conant 16:00.00
2 Marc Mathy SR Downers Grove North 16:05.00
3 Dontel Payne SR Mather (Chicago) 16:17.00
4 Joe Meade SR Glenbard South 16:18.00
5 Zach Szczesniak JR Lyons 16:19.00
6 Eric Lifka SR Marmion Academy 16:23.00
7 trevor wills SO Yorkville High Schoo 16:27.00
8 Chris Fojtik SR Lockport High School 16:33.00
9 Timothy Knobloch SO Moline High School 16:42.00
10 Ian Mayster SR Lincoln Way North 16:57.00
11 Ethan Milles SO Minooka 17:19.00
12 Robert Medina SR Plainfield Central 17:26.00
13 Ben Wolendowski JR Plainfield North 17:31.00
14 Andrew Kramer SR Lemont High School 17:47.00
15 Mitch Sharkey JR Providence Catholic 17:49.00
16 Nick Turek SR WillowbrookHS 18:01.00
17 Nick Baxter SO Whitney Young 18:46.00
18 Brad Bulfin SR Victor J Andrew High 19:06.00
Flight 4 Boys Three Mile Run
===========================================================
Name Yr Team Time
-----------------------------------------------------------
1 Claudio Flores SR Mather (Chicago) 16:03.00
2 Joel Almodovar JR Conant 16:18.00
3 Zac Christensen JR Downers Grove North 16:20.00
4 Timmy Riordan SR Marmion Academy 16:29.00
5 Alex Lima JR Lyons 16:29.00
6 Alexx Nauman FR Yorkville High Schoo 16:36.00
7 Mark Diamond JR Lockport High School 16:37.00
8 Nick Niendorf JR Lincoln Way North 16:46.00
9 Ben Ubert JR Minooka 16:46.00
10 Michael Davis JR Providence Catholic 16:47.00
11 Mike King SO Glenbard South 16:48.00
12 Tim Schrank JR Plainfield North 17:42.00
13 Zack Sebek SO Whitney Young 17:53.00
14 Tommy King JR WillowbrookHS 17:55.00
15 Devyn Haseltine JR Victor J Andrew High 18:11.00
16 Conner Brandt JR Lemont High School 18:38.00
17 Tyler Segroves JR Plainfield Central 18:42.00
Flight 5 Boys Three Mile Run
===========================================================
Name Yr Team Time
-----------------------------------------------------------
1 Jack Diamond JR Downers Grove North 16:14.00
2 chris serrano SO Conant 16:18.00
3 Andrew Burroughs SO Marmion Academy 16:24.00
4 Dom Zona SR Lyons 16:28.00
5 Thor Hester SO Yorkville High Schoo 16:38.00
6 Mark Harris SO Lincoln Way North 17:04.00
7 Kyle Swanson SR Minooka 17:07.00
8 Matthew Carter JR Mather (Chicago) 17:18.00
9 Kevin Berenschot SO Glenbard South 17:25.00
10 Jake Nord JR Moline High School 17:37.00
11 Vincent Ceropski SR Lockport High School 17:40.00
12 Dan Gibson SO Plainfield North 17:49.00
13 Mike Grossmayer JR Providence Catholic 18:13.00
14 Dan Vallejo SR Victor J Andrew High 18:17.00
15 Will Unseth SR WillowbrookHS 18:25.00
16 Andrew Trick JR Lemont High School 18:33.00
17 Johnny Enright JR Plainfield Central 18:43.00
18 Augustine Berry FR Whitney Young 19:02.00
Flight 6 Boys Three Mile Run
===========================================================
Name Yr Team Time
-----------------------------------------------------------
1 james janczy JR Conant 16:15.00
2 Bruce Tamlin JR Downers Grove North 16:21.00
3 Paul Bancroft JR Marmion Academy 16:39.00
4 Jacob Langan JR Lyons 16:39.00
5 Noah Healy FR Lincoln Way North 16:52.00
6 Caleb Piszczek SR Yorkville High Schoo 16:58.00
7 Hunter May FR Plainfield North 17:06.00
8 Matt Sak SO Minooka 17:10.00
9 Isa Haji FR Mather (Chicago) 17:10.00
10 Mike Higgins SO Providence Catholic 17:16.00
11 Jake Barr SR Moline High School 17:21.00
12 Ibrahim Jawad JR Glenbard South 17:24.00
13 Adrian Walkosz SR Lockport High School 17:55.00
14 Ed Garner IV SR WillowbrookHS 18:14.00
15 Peter DeBiase SR Lemont High School 18:14.00
16 Eric Bjurstrom SR Plainfield Central 18:39.00
17 Ryan Wilder SR Victor J Andrew High 18:51.00
18 Matthew Patrick JR Whitney Young 19:07.00
Flight 7 Boys Three Mile Run
===========================================================
Name Yr Team Time
-----------------------------------------------------------
1 Charlie Zimmer FR Marmion Academy 16:26.00
2 dominick demore JR Conant 16:28.00
3 Joe Carter JR Downers Grove North 16:45.00
4 Jacob Firrantello SO Yorkville High Schoo 16:45.00
5 Miguel Lomeli SO Minooka 16:47.00
6 Graham Hartoonian SR Lyons 16:48.00
7 Hilliard Ricardo SR Glenbard South 17:01.00
8 Oneal Nugent SO Mather (Chicago) 17:29.00
9 Rob Harrington JR Lincoln Way North 17:41.00
10 Kevin Rezek JR WillowbrookHS 17:53.00
11 Zach Keefe JR Lockport High School 18:12.00
12 Chris Konicki SO Lemont High School 18:20.00
13 Jack Doyle SR Providence Catholic 18:22.00
14 John Conley JR Plainfield North 18:24.00
15 Bryce Poston SO Moline High School 18:25.00
16 Jake Hunter JR Plainfield Central 18:44.00
17 Tyce Bruuresma FR Whitney Young 19:05.00
18 Brad Breiner SR Victor J Andrew High 19:24.00