Varsity - A Boys 100 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Courtney Lindsey 12 Rock Island 10.68
2 Jalon Benson 10 Machesney Park (Harlem) 11.10
3 Seth Sottos 11 Alleman 11.20
4 Immanuel Bailey 10 Moline 11.40
5 Travis Griffith 12 East Moline (United) 11.48
6 Jojo Jackson 12 Ottawa (Twp.) 11.56
7 Kobe Ramirez 11 Galesburg 11.74
Varsity - B Boys 100 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carlon Steward 12 Rock Island 11.22
2 Steven Lessi 12 Galesburg 11.56
3 Kamrone McCallister 12 Machesney Park (Harlem) 11.86
4 Jesse Desilva 12 East Moline (United) 11.86
5 Eli Suastegui 11 Moline 11.92
6 Harley Stillwell 12 Ottawa (Twp.) 12.20
7 Gavin Baker 11 Alleman 12.40
8 Garret Poepsel 9 East Peoria 12.78
Varsity - C Boys 100 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malique Wilson 11 Moline 11.54
2 Devon McIntosh 12 Galesburg 11.58
3 Darrell Woodson 9 Rock Island 11.77
4 Evan Martinez 11 East Moline (United) 12.02
5 Kain Schott 12 Ottawa (Twp.) 12.23
6 Ian Snider 9 Alleman 12.36
7 Damarian Stark 11 Machesney Park (Harlem) 12.50
8 Josh Allen 9 East Peoria 12.78
Varsity - A Boys 200 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Courtney Lindsey 12 Rock Island 21.94
2 Jalon Benson 10 Machesney Park (Harlem) 23.14
3 Fred Henderson 11 Moline 23.24
4 John Huntley 12 Alleman 23.37
5 Travis Griffith 12 East Moline (United) 23.58
6 Jojo Jackson 12 Ottawa (Twp.) 23.65
7 Devon McIntosh 12 Galesburg 23.77
Varsity - B Boys 200 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carlon Steward 12 Rock Island 22.80
2 Seth Sottos 11 Alleman 22.93
3 Steven Lessi 12 Galesburg 23.67
4 Chase Kwinski 9 Moline 24.50
5 Jesse Desilva 12 East Moline (United) 24.80
6 Cameron Mosley Machesney Park (Harlem) 25.21
7 Brock Berns 10 East Peoria 25.69
Bryant Morgan 12 Ottawa (Twp.) DNS
Varsity - C Boys 200 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Corneille Logo 12 Alleman 23.61
2 Jabari Rogers 11 Moline 23.71
3 Sebastian Gonzalez 12 Machesney Park (Harlem) 24.03
4 Kobe Ramirez 11 Galesburg 24.03
5 Darrell Woodson 9 Rock Island 24.24
6 Colin O'Donnell 10 East Moline (United) 24.59
7 Lester Massey 9 East Peoria 29.98
Colyn Gustafson 10 Ottawa (Twp.) DNS
Varsity - A Boys 400 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carlon Steward 12 Rock Island 52.26
2 John Huntley 12 Alleman 52.27
3 Javen Harris 11 Moline 54.70
4 Colton Garcia 12 East Moline (United) 54.73
5 Blake Warfield 11 Galesburg 57.66
6 Austin Hart 11 East Peoria 58.62
7 Trey Hall 9 Machesney Park (Harlem) 59.84
Jojo Jackson 12 Ottawa (Twp.) DNS
Varsity - B Boys 400 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Corneille Logo 12 Alleman 55.18
2 Alanio Reese 10 Moline 55.44
3 Trey Heinz 9 East Moline (United) 55.61
4 Jalil Gay 12 Rock Island 56.04
5 Gerard Remmes 10 Galesburg 57.69
6 Tristan Carlson 11 Machesney Park (Harlem) 59.47
7 Donnie Vanwinkle 11 East Peoria 1:04.27
8 Keegan Landers 11 Ottawa (Twp.) 1:05.85
Varsity - C Boys 400 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zidain Sterling 10 Moline 55.50
2 Samson Shukuru 9 Rock Island 55.74
3 Ondrej Lopuch 12 East Moline (United) 56.31
4 Killian Ahern 10 Alleman 58.24
5 Armando Jimenez 9 Galesburg 59.32
6 Noah Kirby 9 East Peoria 1:02.89
7 Cameron Bottum 11 Machesney Park (Harlem) 1:03.72
Sam Atwood 11 Ottawa (Twp.) DNS
Varsity - A Boys 800 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dalton Martin 12 East Moline (United) 2:10.98
2 Michael Gille 12 Machesney Park (Harlem) 2:11.37
3 Caden Wilson 11 Galesburg 2:15.16
4 Ben Weaver 12 Alleman 2:17.99
5 Gregg Layer 12 Moline 2:21.94
Varsity - B Boys 800 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 James Wright 10 East Moline (United) 2:07.10
2 Aaron Burrows 11 Galesburg 2:08.69
3 Parker Smith 11 Alleman 2:14.07
4 Bryce Johnson 11 Moline 2:15.98
5 Wonmen Vah 11 Rock Island 2:17.97
6 Cameron Pryor 10 Machesney Park (Harlem) 2:30.43
7 Noah Taylor 11 Ottawa (Twp.) 2:31.01
Varsity - C Boys 800 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pierre Azar 11 Alleman 2:14.87
2 Roberto Munoz-Gonzalez 10 East Moline (United) 2:15.53
3 Miguel Ceja 10 Galesburg 2:18.81
4 Tyler Petersen 9 Moline 2:20.96
5 Jacob Wyers 10 Rock Island 2:25.85
6 Nick Greenland Fr Machesney Park (Harlem) 2:33.51
Varsity - A Boys 1600 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Smith 12 Alleman 4:39.49
2 Dalton Martin 12 East Moline (United) 4:44.40
3 Brady Johnson 12 Machesney Park (Harlem) 4:53.03
4 Aaron Burrows 11 Galesburg 4:53.38
5 Tim Wolf 10 Moline 4:56.71
6 Mark Skaggs 12 East Peoria 4:57.87
Varsity - B Boys 1600 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sam Procopio 11 Machesney Park (Harlem) 4:54.47
2 Aaron Mickelson 11 Alleman 4:56.73
3 James Wright 10 East Moline (United) 4:57.49
4 Jackson McClellan 9 Moline 4:59.23
5 Keaton Vandel 9 East Peoria 4:59.83
6 Noah Blakley 11 Ottawa (Twp.) 5:04.51
7 Caden Wilson 11 Galesburg 5:12.61
8 Donovan Garro 9 Rock Island 5:28.09
Varsity - C Boys 1600 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shane Paladino 12 Machesney Park (Harlem) 5:06.27
2 Kolby Miller 10 East Peoria 5:08.63
3 Mason Martinez 10 Galesburg 5:09.52
4 Michael Aumuller 11 Moline 5:10.88
5 Roberto Munoz-Gonzalez 10 East Moline (United) 5:25.36
6 Mitchell Grizzle 11 Rock Island 5:26.13
Diego Portillo 9 Alleman DNS
Varsity - A Boys 3200 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Smith 12 Alleman 9:55.95
2 Mark Skaggs 12 East Peoria 10:13.16
3 Andrew Ellison 12 Moline 10:29.93
4 Mark Frenster 11 Galesburg 11:10.65
5 Drew Klatt 12 Ottawa (Twp.) 11:15.53
6 Luis Cortes 12 East Moline (United) 11:25.27
7 Ben Ewald 10 Machesney Park (Harlem) 11:31.01
Varsity - B Boys 3200 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aaron Mickelson 11 Alleman 10:38.67
2 Ryan Lodico 12 Moline 11:07.54
3 Kolby Miller 10 East Peoria 11:14.12
4 Brady Marocco 10 Machesney Park (Harlem) 11:24.81
5 Ben Rhodes 10 East Moline (United) 11:35.17
6 Ben Cermak 10 Galesburg 11:52.57
7 Donovan Garro 9 Rock Island 12:04.75
Varsity - C Boys 3200 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Michael Aumuller 11 Moline 11:21.39
2 David Perian 12 Machesney Park (Harlem) 11:36.26
3 Darren Manion 11 East Moline (United) 11:44.71
4 Caleb Alt 9 East Peoria 11:44.71
5 Ryan Nash 9 Galesburg 11:59.37
6 Aminia Mashimango 10 Rock Island 12:12.82
Diego Portillo 9 Alleman SCR
Varsity - A Boys 110m Hurdles A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Ngo 11 Machesney Park (Harlem) 15.43
2 Michail Sudberry 12 Rock Island 15.44
3 Jason Moore 12 Moline 15.83
4 Justin Griser 12 East Moline (United) 16.65
Varsity - B Boys 110m Hurdles B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Taylor 11 Rock Island 17.11
2 Jared McGee 11 Machesney Park (Harlem) 17.83
3 Demetrius Pulley 11 Galesburg 19.07
4 Jon Moore 12 Moline 19.34
5 Caleb Stone 11 East Moline (United) 19.75
6 Ulices Perez 10 Ottawa (Twp.) 19.88
Varsity - C Boys 110m Hurdles C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ray Wiese 12 Moline 17.59
2 Kevin Agbaglo 12 East Moline (United) 17.75
3 Leo Ruiz 10 Machesney Park (Harlem) 18.12
4 Donnie Vanwinkle 11 East Peoria 19.32
5 Alexander Harvey 9 Galesburg 19.46
6 Johnnie Teague 9 Rock Island 19.48
7 Bryant Morgan 12 Ottawa (Twp.) 20.35
Varsity - A Boys 300m Hurdles A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Michail Sudberry 12 Rock Island 42.95
2 Jon Moore 12 Moline 43.56
3 Kevin Agbaglo 12 East Moline (United) 46.00
4 Nick Ngo 11 Machesney Park (Harlem) 46.17
5 Ulices Perez 10 Ottawa (Twp.) 50.02
Varsity - B Boys 300m Hurdles B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Taylor 11 Rock Island 44.59
2 Jason Moore 12 Moline 45.66
3 Caleb Stone 11 East Moline (United) 45.71
4 Jared McGee 11 Machesney Park (Harlem) 46.01
5 Alexander Harvey 9 Galesburg 47.37
6 Noah Blunt 12 Alleman 50.30
7 Bryant Morgan 12 Ottawa (Twp.) 1:03.69
Varsity - C Boys 300m Hurdles C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alfonzo Cruz 12 Moline 45.08
2 Leo Ruiz 10 Machesney Park (Harlem) 46.64
3 Demetrius Pulley 11 Galesburg 48.07
4 Johnny Walsh 9 Ottawa (Twp.) 48.86
5 Richard Amegnram 10 East Moline (United) 49.06
6 Parker Smith 11 Alleman 49.69
7 Johnnie Teague 9 Rock Island 51.00
Varsity - A Boys 4x100m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rock Island 43.92
Courtney LindseyCarlon StewardMichail SudberryDarrell Woodson
2 Machesney Park (Harlem) 45.59
Jalon BensonMason LeaichHakkan StormJabbar Anderson
3 Galesburg 45.72
Kobe RamirezDevon McIntoshQuantrell PolkSteven Lessi
4 East Moline (United) 45.84
Jacob BodeenJesse DesilvaTravis GriffithZach Cagle
5 Moline 46.16
Eli SuasteguiMalique WilsonDevontae TaylorJabari Rogers
6 Ottawa (Twp.) 47.81
Kain SchottJojo JacksonHarley StillwellEthen Harsted
7 Alleman 49.73
Josh TimmNoah EwersGannon EthingtonBreaden Gusse
Varsity - A Boys 4x200m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Moline 1:33.67
Marcelius WilliamsonImmanuel BaileyFred HendersonJabari Rogers
2 Machesney Park (Harlem) 1:35.80
Jabbar AndersonJalon BensonSebastian GonzalezMason Leaich
3 Rock Island 1:35.82
Courtney LindseyMarriyon RogersAlex KlumbDarrell Woodson
4 East Moline (United) 1:37.29
Jacob BodeenJesse DesilvaEvan MartinezTravis Griffith
5 Galesburg 1:37.33
Steven LessiQuantrell PolkJustis GatsonDevon McIntosh
6 Alleman 1:39.29
Gavin BakerJosh TimmSeth SottosBreaden Gusse
7 Ottawa (Twp.) 1:42.78
Kain SchottColyn GustafsonHarley StillwellKekoa Gross
Varsity - A Boys 4x400m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Moline 3:39.00
Marcelius WilliamsonJaven HarrisAlanio ReeseImmanuel Bailey
2 East Moline (United) 3:42.73
Colton GarciaTrey HeinzMason LaudOndrej Lopuch
3 Machesney Park (Harlem) 3:46.26
Tristan CarlsonMichael GilleSebastian GonzalezMason Leaich
4 Rock Island 3:48.56
Ziggy EzekieliSamson ShukuruMichail SudberryJalil Gay
5 Galesburg 4:01.14
Joel BizauArmando JimenezGerard RemmesBlake Warfield
6 Alleman 4:08.74
Killian AhernGavin BakerJonathan FernandezDanny McLaughlin
7 Ottawa (Twp.) 4:18.21
Kekoa GrossKeegan LandersJohnny WalshHarley Stillwell
Varsity - A Boys 4x800m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Galesburg 8:59.14
Aaron BurrowsMiguel CejaAlex BuchenCaden Wilson
2 East Moline (United) 9:01.18
Trey HeinzColton GarciaMason LaudOndrej Lopuch
3 Machesney Park (Harlem) 9:12.63
Tristan CarlsonMichael GilleBrady JohnsonShane Paladino
4 Moline 9:30.86
Tim WolfJackson McClellanJon HuttonJustin Kuffler
5 Alleman 10:00.41
Joe WeaverEthan JohnsonChandler NewcombPierre Azar
6 Rock Island 10:06.09
Jacob WyersIgnacio ConchaAustin MeirhaegheMitchell Grizzle
Varsity - A Boys 1600m Sprint Medley Relay A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Machesney Park (Harlem) 3:48.51
Mason LeaichTristan CarlsonJabbar AndersonJalon Benson
2 Alleman 3:51.17
Seth SottosGavin BakerJohn HuntleyBen Weaver
3 Moline 4:03.88
Chase KwinskiDevontae TaylorAlfonzo CruzBryce Johnson
4 Ottawa (Twp.) 4:10.70
Ulices PerezColyn GustafsonJohnny WalshNoah Taylor
5 Rock Island 4:12.84
Alex KlumbMarriyon RogersSamson ShukuruWonmen Vah
6 Galesburg 4:13.89
Deshawn SimmonsJustis GatsonBlake WarfieldGerard Remmes
7 East Moline (United) 4:22.92
Kevin AgbagloCaleb StoneJason SmithIvan Poon
Varsity - A Boys Shot Put A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Xavier Wickersham 12 East Moline (United) 50-03.50
2 Javontae Rush 12 Rock Island 49-06.00
3 Jake McKenna 12 Machesney Park (Harlem) 48-11.00
4 Chandler Dilworth 11 Moline 48-09.00
5 Cristian Cabrera 12 Galesburg 45-10.00
6 Brenon Wilson 12 Alleman 44-02.00
7 Issac Jung 12 Ottawa (Twp.) 41-10.00
8 Josh Orr 10 East Peoria 38-06.50
Varsity - B Boys Shot Put B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 DeAngelo Horne 12 Rock Island 41-03.50
2 Ryan Brackett 12 Galesburg 40-06.00
3 Patrick Stroup 10 Machesney Park (Harlem) 40-03.25
4 Slaten Swords 12 Ottawa (Twp.) 39-10.50
5 Alex Jaramillo 11 Alleman 39-07.00
6 Zion Ducksworth 11 East Moline (United) 39-01.00
7 Patrick Pray 10 Moline 38-06.25
8 Nick Bryant 12 East Peoria 34-03.00
Varsity - C Boys Shot Put C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 David Fajardo 12 East Moline (United) 43-08.00
2 Jarod Kannar 12 Machesney Park (Harlem) 41-10.00
3 El Denton 9 Alleman 39-07.00
4 Drew Walker 12 Ottawa (Twp.) 39-03.00
5 Tavion Brooks 12 Rock Island 38-11.00
6 Adrian Wallace 11 Galesburg 38-07.00
7 Josh Menees 11 East Peoria 38-06.00
8 Benjamin Duenas 10 Moline 38-03.00
Varsity - A Boys Discus A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Xavier Wickersham 12 East Moline (United) 149-05
2 Jarod Kannar 12 Machesney Park (Harlem) 137-01
3 Javontae Rush 12 Rock Island 134-04
4 Ryan Brackett 12 Galesburg 132-08
5 Chandler Dilworth 11 Moline 123-05
6 Brenon Wilson 12 Alleman 118-03
7 Josh Menees 11 East Peoria 97-07
Slaten Swords 12 Ottawa (Twp.) SCR
Varsity - B Boys Discus B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zion Ducksworth 11 East Moline (United) 141-05
2 Blake McKillup 11 Rock Island 135-01
3 Jake McKenna 12 Machesney Park (Harlem) 123-02
4 Alex Jaramillo 11 Alleman 117-02
5 Issac Jung 12 Ottawa (Twp.) 112-01
6 Cristian Cabrera 12 Galesburg 109-11
7 Patrick Pray 10 Moline 107-08
8 Josh Orr 10 East Peoria 91-03
Varsity - C Boys Discus C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hunter Lange 11 Machesney Park (Harlem) 114-09
2 Benjamin Duenas 10 Moline 103-11
3 Braeden Battin 12 East Moline (United) 100-00
4 Jacob Carl 12 Galesburg 98-09
5 El Denton 9 Alleman 88-11
6 Jacob Ovanic 10 Ottawa (Twp.) 82-03
7 Grant Osborn 11 Rock Island 78-10
8 Austin Evangelist 10 East Peoria 74-10
Varsity - A Boys High Jump A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justin Griser 12 East Moline (United) 6-02.00
2 Sebastian Gonzalez 12 Machesney Park (Harlem) 6-00.00
3 Jalil Gay 12 Rock Island 5-06.00
4 Dewon Pulley 11 Galesburg 5-04.00
5 Killian Ahern 10 Alleman 5-02.00
Jon Moore 12 Moline SCR
Varsity - B Boys High Jump B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Francis 12 East Moline (United) 6-02.00
2 Marcelius Williamson 11 Moline 6-00.00
3 Cameron Bottum 11 Machesney Park (Harlem) 5-06.00
4 Keegan Landers 11 Ottawa (Twp.) 5-04.00
5 Demetrius Pulley 11 Galesburg 5-02.00
6 Marriyon Rogers 9 Rock Island 5-02.00
Max Contreras 10 Alleman SCR
Varsity - C Boys High Jump C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Mojica 10 East Moline (United) 5-06.00
2 Justis Gatson 10 Galesburg 5-04.00
3 Zidain Sterling 10 Moline 5-02.00
4 Ian Washam 11 Rock Island 5-00.00
5 Kekoa Gross 11 Ottawa (Twp.) 4-10.00
Jaheim Chatman 9 Machesney Park (Harlem) SCR
Varsity - A Boys Pole Vault A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethen Harsted 12 Ottawa (Twp.) 13-00.00
2 Logan Francis 12 East Moline (United) 12-06.00
3 Jacob Rossmiller 12 Moline 10-06.00
Nick Ngo 11 Machesney Park (Harlem) NH
Varsity - B Boys Pole Vault B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trae Geyer 10 Moline 10-06.00
2 Amonte Ulmer 11 Ottawa (Twp.) 9-00.00
3 Ryan Stapf 11 East Moline (United) 8-06.00
Addison Randazzo 10 Machesney Park (Harlem) NH
Varsity - C Boys Pole Vault C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Mojica 10 East Moline (United) 10-00.00
2 Edgar Rosales 12 Moline 9-06.00
3 Marcos Serna 11 Ottawa (Twp.) 8-00.00
Brandon Singmouangthong 9 Machesney Park (Harlem) NH
Jeremy Lancour 12 Rock Island NH
Varsity - A Boys Long Jump A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Francis 12 East Moline (United) 20-07.50
2 Quantrell Polk 12 Galesburg 20-02.00
3 Chase Kwinski 9 Moline 19-06.50
4 Killian Ahern 10 Alleman 19-01.00
5 Ziggy Ezekieli 11 Rock Island 18-09.00
6 Amonte Ulmer 11 Ottawa (Twp.) 17-01.50
7 Kamrone McCallister 12 Machesney Park (Harlem) 14-09.50
Varsity - B Boys Long Jump B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Stanley Nounkounon 12 East Moline (United) 19-03.00
2 Corneille Logo 12 Alleman 19-01.50
3 Peter Kimba 10 Rock Island 18-10.00
4 Kobe Ramirez 11 Galesburg 18-05.50
5 Damarian Stark 11 Machesney Park (Harlem) 17-11.00
6 Fred Henderson 11 Moline 17-06.00
7 Kain Schott 12 Ottawa (Twp.) 16-03.00
Jerome Wilson 9 East Peoria SCR
Varsity - C Boys Long Jump C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Deante Pulley 11 Galesburg 18-04.50
2 Gadi Ntirandekura 9 Rock Island 17-08.00
3 Henoc Houedou 11 East Moline (United) 17-06.50
4 Breaden Gusse 9 Alleman 17-03.00
5 Leo Ruiz 10 Machesney Park (Harlem) 16-06.00
6 Bryant Morgan 12 Ottawa (Twp.) 16-03.00
7 Trey Lamphier Moline 15-04.00
Varsity - A Boys Triple Jump A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Peter Kimba 10 Rock Island 40-08.00
2 Chase Kwinski 9 Moline 40-03.50
3 Corneille Logo 12 Alleman 39-11.50
4 Deante Pulley 11 Galesburg 39-01.00
5 Nick Ngo 11 Machesney Park (Harlem) 38-06.00
Henoc Houedou 11 East Moline (United) SCR
Ulices Perez 10 Ottawa (Twp.) ND
Varsity - B Boys Triple Jump B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordan Vesey 12 Rock Island 38-11.00
2 Maurice Greene 11 Galesburg 38-10.00
3 Clovis Kenese 11 Moline 37-06.00
4 Justin Griser 12 East Moline (United) 36-02.00
5 Jared McGee 11 Machesney Park (Harlem) 35-03.00
6 Kyle Haerle 11 Ottawa (Twp.) 35-00.00
Varsity - C Boys Triple Jump C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carthon Booker 11 Moline 38-01.00
2 Stanley Nounkounon 12 East Moline (United) 36-11.00
3 Dewon Pulley 11 Galesburg 36-08.00
4 Gadi Ntirandekura 9 Rock Island 36-01.00
5 Tristan Carlson 11 Machesney Park (Harlem) 31-10.50
6 Kevin Hughes 10 Alleman 29-03.00
Sam Atwood 11 Ottawa (Twp.) SCR
Varsity - A Girls 100 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mykedra Craig 12 Rock Island 12.48
2 Erin Long 12 Sterling 12.52
3 Megan Pittington 11 Moline 12.63
4 Azlynn Sherrod-Butler 12 East Moline (United) 12.93
5 Mykaila Gentry-Humphrey 11 Wheaton Warrenville South 12.98
6 Katie Dietmeier 12 Machesney Park (Harlem) 13.41
7 LeChar Morgan 9 Galesburg 13.63
8 Geneva Blunt 10 Alleman 13.77
Varsity - B Girls 100 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Davionna Hearn 9 Rock Island 12.93
2 Sabrina Holliday 9 Moline 13.13
3 Sierra Schaffer 11 Machesney Park (Harlem) 13.37
4 Rainbow Allen 11 Sterling 13.39
5 Jayda Brown 12 East Moline (United) 13.46
6 Arlian Brannon-Sibley 9 Galesburg 14.00
7 Ariana Miller 12 Wheaton Warrenville South 14.03
8 Dana Egan 9 Alleman 14.70
Varsity - C Girls 100 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Arianna Gabriel 11 Rock Island 13.00
2 Hannah Tran 11 Wheaton Warrenville South 13.28
3 Sierra Marshall 9 Moline 13.40
4 Iman Adam 10 East Moline (United) 13.61
5 Adalynn Hawkins 9 Sterling 13.86
6 Lynleigh Schram 9 Alleman 13.98
7 Brittany McClain 9 Galesburg 14.00
8 Maleah Lewis 10 Machesney Park (Harlem) 15.24
Varsity - A Girls 200 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mykedra Craig 12 Rock Island 26.15
2 Erin Long 12 Sterling 26.37
3 Megan Pittington 11 Moline 26.83
4 Katie Dietmeier 12 Machesney Park (Harlem) 28.81
5 Jayda Brown 12 East Moline (United) 28.92
6 Mikaela De Leon 11 Wheaton Warrenville South 29.09
7 Arlian Brannon-Sibley 9 Galesburg 29.60
8 Geneva Blunt 10 Alleman 29.94
Varsity - B Girls 200 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jade Hunter 9 East Moline (United) 27.14
2 Rainbow Allen 11 Sterling 27.50
3 Joniaa Ballard 11 Rock Island 27.83
4 Sierra Marshall 9 Moline 28.40
5 Annie Rafferty 9 Alleman 28.51
6 Brittany McClain 9 Galesburg 29.27
7 Katie LaRue 12 Machesney Park (Harlem) 30.29
8 Margaret Ristine 9 Wheaton Warrenville South 30.69
Varsity - C Girls 200 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Stanita Zulu 11 Rock Island 28.04
2 Adalynn Hawkins 9 Sterling 29.35
3 Armonie Revis 9 Galesburg 29.86
4 Chloe Williams 9 Machesney Park (Harlem) 30.05
5 Dana Egan 9 Alleman 30.40
6 Ailish Osborne 10 Wheaton Warrenville South 30.66
Angels Eubanks 10 Moline DNS
Davi Patterson 9 East Moline (United) DNS
Varsity - A Girls 400 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Megan Pittington 11 Moline 1:02.13
2 Jenna Holze 12 Wheaton Warrenville South 1:02.23
3 Klaire Boisvert 12 Machesney Park (Harlem) 1:04.23
4 Davionna Hearn 9 Rock Island 1:05.52
5 Erin Long 12 Sterling 1:06.16
6 Tiara Pendleton 10 Galesburg 1:11.42
7 Jayda Brown 12 East Moline (United) 1:13.54
8 Sarah Braden 10 Alleman 1:18.21
Varsity - B Girls 400 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Samantha Poglitsch 9 Wheaton Warrenville South 1:02.42
2 Katelyn Grell 11 Sterling 1:05.53
3 Adzo Koumedi 11 East Moline (United) 1:05.84
4 Ali Garcia 10 Moline 1:08.69
5 Dyashia Colvin 12 Rock Island 1:09.42
6 Tessa Appelgren 9 Machesney Park (Harlem) 1:10.70
7 Libby Campbell 9 Galesburg 1:12.28
8 Paige Newcomb 9 Alleman 1:16.29
Varsity - C Girls 400 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hannah Mobarak 9 Sterling 1:05.14
2 Arianna Gabriel 11 Rock Island 1:06.76
3 Haley Ansiel 10 Wheaton Warrenville South 1:06.98
4 Jennifer Motcho 9 East Moline (United) 1:08.82
5 Tamara Snedon 10 Galesburg 1:12.92
6 Chloe Williams 9 Machesney Park (Harlem) 1:13.40
7 Claire Eaton 10 Moline 1:16.72
8 Grace Moore 10 Alleman 1:17.43
Varsity - A Girls 400 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
2 Kelly Kibler 12 Wheaton Warrenville South 1:06.1h
Varsity - A Girls 800 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Samantha Poglitsch 9 Wheaton Warrenville South 2:22.25
2 Breanna Sheldon 11 Machesney Park (Harlem) 2:26.14
3 Jade Ford 12 Rock Island 2:32.40
4 Ella Darrow 9 Alleman 2:34.89
5 Lily Knobloch 11 Moline 2:42.39
6 Ricar Mends 12 East Moline (United) 2:42.51
7 Madilyn Barnhart 10 Sterling 2:48.72
8 Claire Robinson 11 Galesburg 2:55.77
Varsity - B Girls 800 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kelly Kibler 12 Wheaton Warrenville South 2:32.29
2 Faith Procopio 9 Machesney Park (Harlem) 2:33.72
3 Analya Sedano 9 East Moline (United) 2:35.27
4 Grace Palmer 10 Galesburg 2:49.89
5 Madison Bland 10 Sterling 2:49.91
6 Miranda Carlson 9 Moline 2:54.93
7 Brianna Waller 9 Alleman 2:58.10
8 JaNaysia Phiilips 11 Rock Island 3:00.29
Varsity - C Girls 800 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jennifer Schaeffer 11 Wheaton Warrenville South 2:32.99
2 Taylor Darif 11 Machesney Park (Harlem) 2:38.32
3 Madisyn Nicklaus 10 Sterling 2:39.81
4 Savannah Hampton 12 Moline 2:48.18
5 Emma Hawkinson 10 Galesburg 2:51.91
6 Zoe Cervantes 10 East Moline (United) 2:53.07
7 Brooke McKeown 10 Alleman 2:55.66
Nora Sierra 9 Rock Island DNS
Varsity - A Girls 1600 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Kulkarni 11 Wheaton Warrenville South 5:22.18
2 Addie Pulley 12 Alleman 5:36.03
3 Breanna Sheldon 11 Machesney Park (Harlem) 5:43.66
4 Lexi Herr 12 Galesburg 5:46.83
5 Jade Ford 12 Rock Island 5:54.92
6 Emily Lopez 10 Moline 6:08.54
7 Brinley Rodgers 10 East Moline (United) 6:12.32
8 Mika Martinez 9 Sterling 6:16.28
Varsity - B Girls 1600 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Laurel Moneysmith 11 Wheaton Warrenville South 5:30.52
2 Alyssa Kuehne 10 Machesney Park (Harlem) 5:48.25
3 Analya Sedano 9 East Moline (United) 5:55.95
4 Emma St. George 10 Galesburg 5:57.08
5 Alexandra Cajigal 11 Alleman 6:08.35
6 Jenna Truesdell 11 Sterling 6:10.65
7 Deborah Arul 10 Moline 6:14.77
JaNaysia Phiilips 11 Rock Island DNF
Varsity - C Girls 1600 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
2 Maria Rucoba 10 Wheaton Warrenville South 5:41.70
3 Alexis Kuehne 10 Machesney Park (Harlem) 5:52.00
4 Kiliegh Burge 9 Moline 6:14.14
5 Alicia Lopez 11 East Moline (United) 6:14.82
6 Grace Palmer 10 Galesburg 6:20.96
7 Aaliyah Gaffey 10 Sterling 6:22.96
8 Ruby Grijaiva 11 Rock Island 7:28.92
Varsity - A Girls 3200 Meters A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaitlyn Nenninger 10 Wheaton Warrenville South 11:58.72
2 Alexandra Cajigal 11 Alleman 12:48.98
3 Brinley Rodgers 10 East Moline (United) 12:49.77
4 Mika Martinez 9 Sterling 12:51.20
5 Katie Perkins 10 Machesney Park (Harlem) 12:53.49
6 Kiliegh Burge 9 Moline 13:04.32
Lexi Herr 12 Galesburg SCR
Varsity - B Girls 3200 Meters B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maria Rucoba 10 Wheaton Warrenville South 12:08.18
2 Emily Lopez 10 Moline 13:12.70
3 Mercedes Cox 10 Machesney Park (Harlem) 13:51.99
4 Aaliyah Gaffey 10 Sterling 14:02.32
5 Emma Hawkinson 10 Galesburg 14:27.34
6 Grace Moore 10 Alleman 14:36.44
Varsity - C Girls 3200 Meters C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rachel Nordmark 9 Wheaton Warrenville South 13:02.78
2 Miranda Dooley 11 Machesney Park (Harlem) 14:28.67
3 Amanda Wilson 9 Galesburg 14:56.21
4 Brynlee Wolfe 10 Sterling 15:34.71
5 Gracie Nations 9 Moline 16:46.81
Brianna Waller 9 Alleman SCR
Varsity - A Girls 100m Hurdles A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chloe Fare 10 Machesney Park (Harlem) 15.59
2 Ariana Miller 12 Wheaton Warrenville South 16.39
3 E'Dereka Newsone 12 Rock Island 17.16
4 Mickayla Biagini 11 Moline 17.87
5 Katie Rochholz 9 Alleman 21.19
Emily Meinert 12 Galesburg DNS
Azlynn Sherrod-Butler 12 East Moline (United) DQ
Samantha Hibbard 11 Sterling DNF
Varsity - B Girls 100m Hurdles B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tegan Rehn 10 Galesburg 16.47
2 Olivia Lewis 11 Machesney Park (Harlem) 16.61
3 Claire Haas 11 Wheaton Warrenville South 16.75
4 Katelynn Trobaugh 10 Sterling 17.31
5 Audrey Lamphier 9 Moline 17.33
6 Raneisa Herbert 10 East Moline (United) 17.90
7 Natalia Gabriel 9 Rock Island 18.52
8 Madilynn Klauer 10 Alleman 19.75
Varsity - C Girls 100m Hurdles C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mikaela De Leon 11 Wheaton Warrenville South 17.39
2 Alysse Parker 12 Rock Island 17.47
3 Tambryn Hecox 12 Machesney Park (Harlem) 17.74
4 Lilah Lopez 12 Sterling 18.46
5 Maddie Eaton 12 Moline 19.27
6 McKenna Keith 10 East Moline (United) 21.77
Clare Phares 10 Alleman DQ
Varsity - A Girls 300m Hurdles A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claire Haas 11 Wheaton Warrenville South 48.12
2 E'Dereka Newsone 12 Rock Island 49.07
3 Emily Meinert 12 Galesburg 49.21
4 Chloe Fare 10 Machesney Park (Harlem) 50.47
5 Azlynn Sherrod-Butler 12 East Moline (United) 52.75
6 Lily Knobloch 11 Moline 53.86
Samantha Hibbard 11 Sterling DNS
Katie Rochholz 9 Alleman DNS
Varsity - B Girls 300m Hurdles B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tambryn Hecox 12 Machesney Park (Harlem) 51.23
2 Tegan Rehn 10 Galesburg 51.26
3 Mickayla Biagini 11 Moline 51.44
4 Raneisa Herbert 10 East Moline (United) 51.94
5 Mikaela De Leon 11 Wheaton Warrenville South 53.63
6 Lilah Lopez 12 Sterling 54.56
7 Madilynn Klauer 10 Alleman 58.39
Natalia Gabriel 9 Rock Island DNS
Varsity - C Girls 300m Hurdles C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Allison Montoya 10 Machesney Park (Harlem) 51.61
2 Audrey Lamphier 9 Moline 52.91
3 Katelynn Trobaugh 10 Sterling 55.28
4 Alivia Wright 9 Rock Island 59.95
5 Ayana Sancen 9 East Moline (United) 1:01.34
6 Hayley Hoffman 10 Alleman 1:06.22
Khalia Mullin 9 Wheaton Warrenville South DQ
Varsity - A Girls 4x100m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rock Island 50.68
E'Dereka NewsoneDavionna HearnDyashia ColvinMykedra Craig
2 Wheaton Warrenville South 52.45
Mykaila Gentry-HumphreyMelissa MarcheschiAriana MillerHannah Tran
3 East Moline (United) 52.56
Azlynn Sherrod-ButlerJayda BrownGisma AdamIman Adam
4 Machesney Park (Harlem) 52.60
Anayah MooreKatie DietmeierTamari StamperSierra Schaffer
5 Alleman 52.62
Natika WoodsTori ThomasKiah O'NealGabbi Loiz
6 Moline 52.88
Sierra MarshallSabrina HollidayBralee TriceMegan Pittington
7 Sterling 52.95
Rainbow AllenSamantha HibbardSerena VaughnHannah Mobarak
8 Galesburg 53.14
Arlian Brannon-SibleySydney BoydLeChar MorganEmily Meinert
Varsity - A Girls 4x200m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rock Island 1:50.78
Joniaa BallardDavionna HearnDyashia ColvinMykedra Craig
2 Galesburg 1:51.48
Sydney BoydEmily MeinertLeChar MorganChelsea Stevenson
3 Alleman 1:52.01
Tori ThomasGabbi LoizKiah O'NealNatika Woods
4 Wheaton Warrenville South 1:52.73
Mikaela CooperMykaila Gentry-HumphreyKolby HaynesMelissa Marcheschi
5 Moline 1:55.09
Angels EubanksJurnee RodgersBralee TriceSabrina Holliday
6 Machesney Park (Harlem) 1:56.35
Anayah MooreTamari StamperKatie LaRueOlivia Lewis
7 Sterling 1:57.64
Serena VaughnZoe RyanSamantha SmithAdalynn Hawkins
8 East Moline (United) 2:02.71
Iman AdamDavi PattersonRayJonna WilliamsNevaeh Pegg
Varsity - A Girls 4x400m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Galesburg 4:18.11
Emmie KershChelsea StevensonEmily MeinertLeChar Morgan
2 Wheaton Warrenville South 4:19.66
Mikaela CooperJenna HolzeKaitlyn NenningerSamantha Poglitsch
3 Machesney Park (Harlem) 4:22.67
Chloe FareKlaire BoisvertTambryn HecoxAllison Montoya
4 Rock Island 4:30.98
Jayla HathornE'Dereka NewsoneDyashia ColvinJade Ford
5 Sterling 4:35.04
Katelyn GrellMadilyn BarnhartMadison BlandSamantha Smith
6 East Moline (United) 4:40.77
Adzo KoumediGisma AdamAnalya SedanoRicar Mends
7 Moline 4:55.56
Miranda CarlsonGrace SheltonMia BurrillLauren Brahm
Alleman SCR
Natika WoodsAnnie RaffertyBrooke McKeownElla Darrow
Varsity - A Girls 4x800m A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Wheaton Warrenville South 10:24.10
Haley AnsielMikaela CooperLaurel MoneysmithJennifer Schaeffer
2 Machesney Park (Harlem) 10:37.80
Alyssa KuehneFaith ProcopioTaylor DarifAlexis Kuehne
3 Sterling 10:56.15
Katelyn GrellJenna TruesdellMadilyn BarnhartMadisyn Nicklaus
4 Galesburg 10:57.84
Lexi HerrChelsea StevensonEmma St. GeorgeEmmie Kersh
5 Moline 11:23.82
Lily KnoblochMiranda CarlsonLauren BrahmDeborah Arul
6 East Moline (United) 11:40.44
Zoe CervantesAlicia LopezMaddy MorrowRicar Mends
7 Rock Island 12:34.01
Nora SierraShewitt GafoPaitent JabbahZariah Cade
8 Alleman 12:37.30
Sarah BradenLily BeardsleyMolly AhernBrianna Waller
Varsity - A Girls 1600m Sprint Medley Relay A
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Machesney Park (Harlem) 4:33.07
Chloe FareKatie DietmeierTambryn HecoxKlaire Boisvert
2 Wheaton Warrenville South 4:39.60
Abby HentzKelly KiblerSarah KulkarniAilish Osborne
3 Alleman 4:45.27
Lynleigh SchramAnnie RaffertyBrooke McKeownElla Darrow
4 Rock Island 4:56.19
Joniaa BallardDyashia ColvinJayla HathornJade Ford
5 Sterling 4:59.88
Lilah LopezSerena VaughnMadison BlandZoe Ryan
6 Galesburg 5:01.43
Emmie KershLibby CampbellBrittany McClainClaire Robinson
7 Moline 5:12.78
Jurnee RodgersTamera DixonGrace SheltonSavannah Hampton
8 East Moline (United) 5:35.51
Raneisa HerbertRayJonna WilliamsAyana SancenJennifer Motcho
Varsity - A Girls Shot Put A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tonjalaya Yarbar 12 Wheaton Warrenville South 37-06.00
2 Catie Daily 11 Machesney Park (Harlem) 36-01.00
3 Daija Range 11 Galesburg 34-10.00
4 Julie Glenn 10 Moline 34-03.00
5 Ali VanDeHeede 11 Alleman 32-06.00
6 Natalie Davis 11 East Moline (United) 32-05.00
7 Akira Tanton 12 Sterling 31-06.00
8 MarCeisha Jackson 11 Rock Island 30-05.50
Varsity - B Girls Shot Put B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Whiteside 11 Wheaton Warrenville South 32-11.50
2 Bailey Gorgal 11 Alleman 32-07.50
3 Anika Campbell 11 East Moline (United) 30-05.75
4 Aulana Muhammad 11 Machesney Park (Harlem) 29-00.00
5 Cearra Hickman 9 Rock Island 27-06.50
6 Habeebah Badmos 10 Moline 26-11.50
7 Samantha Spaulding 11 Sterling 25-08.00
8 Katelyn Engle 9 Galesburg 24-05.50
Varsity - C Girls Shot Put C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Naomi Cross 10 Wheaton Warrenville South 32-08.00
2 Katie Suhr 9 Machesney Park (Harlem) 26-05.00
3 Sydney Bowling 10 Alleman 26-03.00
4 Julia Hoffman 11 Sterling 26-02.00
5 Abigail Tossou 9 Moline 25-06.00
6 Valerie Holland 9 Rock Island 23-06.00
7 Gabbie Gutierez 9 Galesburg 23-04.00
8 Alexis Hubbard 12 East Moline (United) 22-05.00
Varsity - A Girls Discus A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Catie Daily 11 Machesney Park (Harlem) 132-09
2 Ali VanDeHeede 11 Alleman 106-07
3 Natalie Davis 11 East Moline (United) 102-05
4 Aziza Malow 12 Wheaton Warrenville South 96-05
5 Julie Glenn 10 Moline 96-03
6 Akira Tanton 12 Sterling 75-02
7 Leah Schisler 9 Galesburg 66-01
8 Valerie Holland 9 Rock Island 60-09
Varsity - B Girls Discus B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tonjalaya Yarbar 12 Wheaton Warrenville South 99-10
2 MarCeisha Jackson 11 Rock Island 92-05
3 Kaitlyn Hohol 10 Machesney Park (Harlem) 89-11
4 Emma Beardsley 11 Alleman 86-11
5 Anika Campbell 11 East Moline (United) 70-06
6 Habeebah Badmos 10 Moline 69-07
7 Katelyn Engle 9 Galesburg 69-02
8 Saryn Seeley 10 Sterling 53-06
Varsity - C Girls Discus C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Whiteside 11 Wheaton Warrenville South 90-07.75
2 Cearra Hickman 9 Rock Island 86-11
3 Sydney Bowling 10 Alleman 72-02
4 Kristen Brahm 9 Moline 69-03
5 Katie Suhr 9 Machesney Park (Harlem) 67-07.75
6 Catelyn Rhodes 12 East Moline (United) 63-07
7 Julia Hoffman 11 Sterling 58-00.50
8 Ajonie Baker 9 Galesburg 53-08
Varsity - A Girls High Jump A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kiah O'Neal 11 Alleman 5-02.00
2 Hannah Huppenbauer 12 Galesburg 5-00.00
3 Macie Gebhardt 9 Sterling 4-10.00
4 Jade Hunter 9 East Moline (United) 4-10.00
4 Melissa Marcheschi 10 Wheaton Warrenville South 4-10.00
6 Allisyn Blaser 12 Moline 4-06.00
Sadie Primm 10 Machesney Park (Harlem) SCR
TaNyah Nimmers 9 Rock Island SCR
Varsity - B Girls High Jump B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabbi Loiz 11 Alleman 5-00.00
2 Tiara Pendleton 10 Galesburg 5-00.00
3 Abbie Howard 12 Rock Island 4-08.00
4 Jozlyn Garcia 12 Sterling 4-08.00
5 Katherine Weber 9 Wheaton Warrenville South 4-06.00
6 Adiana Charleston 12 East Moline (United) 4-02.00
6 Mickayla Biagini 11 Moline 4-02.00
Daralynn Perez 10 Machesney Park (Harlem) SCR
Varsity - C Girls High Jump C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anayah Moore 12 Machesney Park (Harlem) 4-08.00
2 Grace Sheldon 9 Alleman 4-06.00
3 Katelynn Trobaugh 10 Sterling 4-06.00
4 Libby Campbell 9 Galesburg 4-04.00
4 Valerie Holland 9 Rock Island 4-04.00
6 Claire Haas 11 Wheaton Warrenville South 4-04.00
6 Grace Shelton 9 Moline 4-04.00
8 Cami Campbell 9 East Moline (United) 4-02.00
Varsity - A Girls Pole Vault A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tori Thomas 9 Alleman 10-00.00
2 Reagan Cejka 11 Machesney Park (Harlem) 8-00.00
3 Zaina Rumbolz 11 Sterling 7-06.00
3 Addie Sanders 12 Moline 7-06.00
Sydney Kulkarni 11 Wheaton Warrenville South NH
Kylee Homan 11 Rock Island NH
Varsity - B Girls Pole Vault B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alyssa Klauer 12 Alleman 8-00.00
2 Natalia Gabriel 9 Rock Island 8-00.00
3 Jada Cooper 11 Machesney Park (Harlem) 7-06.00
4 Taylor Puglisi 10 Moline 7-00.00
Katherine Weber 9 Wheaton Warrenville South NH
Rainbow Allen 11 Sterling NH
Varsity - C Girls Pole Vault C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Geneva Blunt 10 Alleman 7-06.00
2 Cameron Blystone 10 Machesney Park (Harlem) 7-00.00
3 Alexia Robinson 12 Rock Island 6-06.00
3 Zoe Ryan 12 Sterling 6-06.00
3 Lily Knobloch 11 Moline 6-06.00
Julia Severtsgaard 10 East Moline (United) NH
Margaret Ristine 9 Wheaton Warrenville South NH
Varsity - A Girls Long Jump A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Erin Long 12 Sterling 16-07.50
2 Olivia Lewis 11 Machesney Park (Harlem) 16-04.50
3 Jycole Pugh 12 Rock Island 15-11.50
4 Sydney Boyd 12 Galesburg 15-07.00
5 Jade Hunter 9 East Moline (United) 14-09.50
6 Allisyn Blaser 12 Moline 14-05.50
7 Gabbi Loiz 11 Alleman 14-02.00
8 Ariana Miller 12 Wheaton Warrenville South 12-03.00
Varsity - B Girls Long Jump B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sierra Schaffer 11 Machesney Park (Harlem) 14-09.00
2 Audrey Lamphier 9 Moline 14-01.00
3 Brittany McClain 9 Galesburg 14-00.00
4 Samantha Smith 10 Sterling 13-07.50
5 Lynleigh Schram 9 Alleman 13-07.50
6 Stanita Zulu 11 Rock Island 13-06.50
7 Adzo Koumedi 11 East Moline (United) 13-03.00
8 Khalia Mullin 9 Wheaton Warrenville South 11-10.00
Varsity - C Girls Long Jump C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anayah Moore 12 Machesney Park (Harlem) 14-07.50
2 Adalynn Hawkins 9 Sterling 13-10.00
3 Sierra Marshall 9 Moline 13-07.00
4 Abby Hentz 11 Wheaton Warrenville South 13-04.25
5 Alysse Parker 12 Rock Island 13-03.00
6 Tamara Snedon 10 Galesburg 12-02.00
7 Davi Patterson 9 East Moline (United) 11-10.50
Paige Newcomb 9 Alleman ND
Varsity - A Girls Triple Jump A
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Lewis 11 Machesney Park (Harlem) 35-05.00
2 Sydney Boyd 12 Galesburg 33-08.00
3 Jycole Pugh 12 Rock Island 32-06.50
4 Hannah Tran 11 Wheaton Warrenville South 32-04.50
5 Annie Rafferty 9 Alleman 31-04.50
6 Hannah Thiele 12 Moline 30-04.00
7 Samantha Smith 10 Sterling 29-11.50
8 Adzo Koumedi 11 East Moline (United) 29-06.50
Varsity - B Girls Triple Jump B
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sierra Schaffer 11 Machesney Park (Harlem) 31-07.00
2 McKensie Fortner 11 Moline 31-04.00
3 Katherine Weber 9 Wheaton Warrenville South 31-00.00
4 Jade Hunter 9 East Moline (United) 30-05.00
5 Sofia Rumbolz 9 Sterling 29-11.00
6 Alivia Wright 9 Rock Island 27-10.00
7 Ava Reynolds 10 Alleman 26-08.00
8 Tamara Snedon 10 Galesburg 26-05.50
Varsity - C Girls Triple Jump C
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tamari Stamper 11 Machesney Park (Harlem) 32-04.00
2 Abby Hentz 11 Wheaton Warrenville South 30-00.00
3 Bralee Trice 9 Moline 29-10.75
4 Tiara Pendleton 10 Galesburg 29-02.00
5 Cashmir Pulliam 11 Rock Island 28-09.50
6 Hannah Mobarak 9 Sterling 27-00.50
7 Hayley Hoffman 10 Alleman 26-08.50
8 Cami Campbell 9 East Moline (United) 26-08.00