Don Gooden Invitational

Mendota, IL

Complete Results

Boys  100 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Baumbach, Dylan           SO Sandwich                     12.95 
2     Hurd, Micah               SO Fieldcrest                   13.51 
3     Denton, Caleb             JR Byron                        13.85 
4     Jaquet, Luke              SO Fieldcrest                   14.56 
5     Castaneda, Alex           FR Hall                         14.91 


Boys  100 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Robinson, Lewis           JR Kewanee                      12.68 
2     Hockings, AJ              JR Bureau Valley                12.91 
3     Malcaban, Deshawn         JR Kewanee                      12.93 
4     Bumphrey, Bryce           SR Wethersfield                 13.01 
5     Tuthill, Riley            SR Wethersfield                 13.03 
6     Kaupp, Connor             SR El Paso-Gridley              13.24 
7     Milligan, Andrew          JR Somonauk                     13.26 
8     O'Rourke, Zach            SR Amboy                        14.13 


Boys  100 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Torri, Austin             SO St. Bede                     12.64 
2     Joyce, Liam               SR Harvard                      12.72 
3     Peterson, Caje            SR Bureau Valley                12.87 
4     Naffziger , Daniel        SO Princeton                    13.12 
5     McLean, Ryan              JR Pecatonica-Durand            13.46 
6     Stranberg, Alek           FR Byron                        14.36 
7     Manning, Mason            FR Pecatonica-Durand            14.74 


Boys  100 Meter 	 	 Section #4
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Schenck, Brett            JR Princeton                    11.59 
2     Walk, Marshall            FR Hall                         12.09 
3     Sandoval, Eddy            SO Mendota                      12.35 
4     Serrano, Adrian           SR Harvard                      12.39 
5     Brittingham, Robert       FR Amboy                        12.85 
6     Ruiz, Ethan               JR Mendota                      12.87 
7     Gabrys, Noah              FR Somonauk                     13.04 


Boys  200 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Peterson, Caje            SR Bureau Valley                25.90 
2     Lidinsky, Nick            FR Sandwich                     26.95 
3     Lowry, Mason              FR El Paso-Gridley              28.09 
4     Denton, Caleb             JR Byron                        28.39 
5     Walzer, Hunter            SO Amboy                        28.97 
6     King, Riley               SO Hall                         29.19 


Boys  200 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Hurd, Micah               SO Fieldcrest                   25.54 
2     Torri, Austin             SO St. Bede                     25.89 
3     Vargas, Caleb             FR El Paso-Gridley              26.55 
4     Laube, Connor             SR Sandwich                     26.69 
5     Peck, Bryer               SO Fieldcrest                   27.05 
6     Gray, Naseem              FR Mendota                      27.15 
7     Sarff, Caleb              JR Amboy                        27.24 
8     Burry, Blake                 Pecatonica-Durand            32.61 


Boys  200 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Walk, Marshall            FR Hall                         24.74 
2     Malcaban, Deshawn         JR Kewanee                      25.59 
3     Naffziger , Daniel        SO Princeton                    26.24 
4     Israel, Jeremiah          SO Kewanee                      26.57 
5     McLean, Ryan              JR Pecatonica-Durand            27.11 
6     Gabrys, Noah              FR Somonauk                     27.32 
7     Samuels, Julian           FR Wethersfield                 27.97 


Boys  200 Meter 	 	 Section #4
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Schenck, Brett            JR Princeton                    23.51 
2     Whitford, Kendile         JR Bureau Valley                24.80 
3     Serrano, Adrian           SR Harvard                      24.85 
4     Sandoval, Eddy            SO Mendota                      24.91 
5     Joyce, Liam               SR Harvard                      25.30 
6     Zaeske, Matt              SR Somonauk                     25.56 
7     Fortener, Ethan           SO Byron                        27.23 


Boys  400 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     O'Rourke, Zach            SR Amboy                      1:04.96 
2     Zaeske, Ryan              SO Somonauk                   1:08.62 
3     Barth, Kaden              FR El Paso-Gridley            1:10.22 


Boys  400 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Whitten, Connor           SR Hall                         57.16 
2     Stranberg, Alek           FR Byron                      1:00.33 
3     Clark, Austin             SR Harvard                    1:01.15 
4     Bohms, Reece              FR Princeton                  1:03.34 
5     Gochanour, Andrew         FR Fieldcrest                 1:05.39 
6     VanWassenhove, Owen       JR Kewanee                    1:08.79 


Boys  400 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Hurd, Micah               SO Fieldcrest                   54.68 
2     Wetzel, Eli               SR Kewanee                      55.77 
3     DeJong, Brandon           JR Hall                         57.20 
4     Patino, Jonathan          JR Mendota                      58.55 
5     Fortener, Ethan           SO Byron                        59.86 
6     Millam, Dominic           SO Pecatonica-Durand            59.87 
7     Grey, Drew                SO Princeton                  1:02.67 


Boys  400 Meter 	 	 Section #4
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Buresh, Ben               JR Wethersfield                 51.90 
2     Hasty, Jonathon           SR El Paso-Gridley              53.65 
3     Baumbach, Dylan           SO Sandwich                     53.95 
4     Whitford, Kendile         JR Bureau Valley                54.34 
5     Sager, Max                SO Pecatonica-Durand            54.87 
6     Moore, Payton             SO Bureau Valley                57.36 


Boys  800 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Cobb, Jacob               SR Harvard                    2:18.10 
2     Butler, Brady             JR Sandwich                   2:18.27 
3     Dallen, Jacob             JR Sandwich                   2:28.46 
4     Edwall, Ryan              SO St. Bede                   2:29.22 
5     Batten, Devan             FR Bureau Valley              2:30.15 
6     Davis , Carter            JR Kewanee                    2:31.23 
7     Zaeske, Ryan              SO Somonauk                   2:31.63 
8     Arndt, Blayze             SO Fieldcrest                 2:32.25 
9     Sanchez, Bryan            FR Kewanee                    2:32.62 
10    Morse, Dustyn             SR Fieldcrest                 2:37.71 
11    Parochetti, Zeben         SO Hall                       2:40.93 
12    Deckard, kaden            FR Pecatonica-Durand          2:50.94 
13    Jackson, Brandon          SO Hinckley-Big Rock          2:52.92 
14    Torri, Nathan             FR Hall                       2:55.12 


Boys  800 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Sarver, Chase             SR Byron                      2:02.28 
2     Ludy, Adam                SR El Paso-Gridley            2:04.14 
3     Chada, Tanner             SR Hinckley-Big Rock          2:05.97 
4     Zaeske, Matt              SR Somonauk                   2:07.42 
5     Stamberger, Thomas        SO Amboy                      2:07.69 
6     Stricker, Reid            SO Harvard                    2:12.41 
7     Patino, Jonathan          JR Mendota                    2:15.93 
8     Early, Austin             FR Wethersfield               2:15.96 
9     Nelson, Colin             JR Princeton                  2:16.50 
10    Bitting, Kurt             JR Bureau Valley              2:19.37 
11    Lang, Curt                SO St. Bede                   2:20.67 
12    Smith, Noah               SO El Paso-Gridley            2:22.04 
13    Peacock, Luke             FR Princeton                  2:22.32 
14    Pearson, Jonah            JR Byron                      2:38.82 


Boys  1600 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Wiesenhofer, Andy         FR Fieldcrest                 5:32.13 
2     Kellogg, Mason            FR Sandwich                   5:33.35 
3     Juarez, Miguel            FR Harvard                    5:34.05 
4     Catton, Austin            JR Bureau Valley              5:34.46 
5     Kirk, Ethan               FR Byron                      5:36.32 
6     Hand, Hunter              JR Kewanee                    5:42.44 
7     Molln, Thomas             JR Amboy                      5:43.66 
8     Sandoval, Jose            FR Mendota                    5:46.58 
9     Banister, Jared           FR Somonauk                   5:47.78 
10    Sanchez, Bryan            FR Kewanee                    5:49.06 
11    Charlet, Jared            SO Wethersfield               5:52.41 
12    Hargrove, Jeremiah        FR Somonauk                   5:53.47 
13    Hester, Caleb             FR Sandwich                   5:59.99 
14    Jackson, Brandon          SO Hinckley-Big Rock          6:57.33 


Boys  1600 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Chada, Tanner             SR Hinckley-Big Rock          4:46.61 
2     Layden, Andy              SR El Paso-Gridley            4:53.47 
3     Halvorsen, Bo             SO El Paso-Gridley            4:59.56 
4     Schmidt, Westley          JR Hall                       4:59.76 
5     Stamberger, Thomas        SO Amboy                      5:00.19 
6     Hunt, Nolan               JR Princeton                  5:05.14 
7     Early, Austin             FR Wethersfield               5:08.08 
8     Loftus, Brent             SR Princeton                  5:15.76 
9     Mercado, Miguel           SR Harvard                    5:19.18 
10    McKay, Mitchell           SR Fieldcrest                 5:22.58 
11    Funfsinn, Carter          SR St. Bede                   5:25.62 
12    Hernandez, Anthony        FR St. Bede                   5:25.67 
13    Sierens, Bradley          JR Bureau Valley              5:28.84 
14    Yanez, Daniel             FR Hall                       5:49.56 


Boys  3200 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Waszak, John              SO Somonauk                  11:23.02 
2     Forbeck, Dillion          SO Princeton                 12:15.46 
3     Sanchez, Samuel           FR Harvard                   12:22.77 
4     Yanez, Daniel             FR Hall                      12:32.09 
5     Gochanour, Connor         FR Fieldcrest                12:37.71 
6     Alongi, joey              FR Pecatonica-Durand         12:53.46 
7     Hernandez, Isaac          JR Kewanee                   13:05.17 
8     Griffin, Trevor           SO Bureau Valley             13:37.72 
9     Crouch, Eli               FR Princeton                 14:09.04 
10    Mosley, Cody              FR Wethersfield              15:38.03 


Boys  3200 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Schmidt, Westley          JR Hall                      10:52.27 
2     Ingalsbe, Matt            FR El Paso-Gridley           11:16.83 
3     Funfsinn, Carter          SR St. Bede                  11:19.48 
4     Bushert, Will             SO El Paso-Gridley           11:21.53 
5     Pichardo, Jason           SO Harvard                   11:29.71 
6     Hernandez, Anthony        FR St. Bede                  11:44.24 
7     Zhina, Andres             SR Fieldcrest                11:46.26 
8     Catton, Austin            JR Bureau Valley             11:47.16 
9     Kirk, Ethan               FR Byron                     12:04.58 
10    Molln, Thomas             JR Amboy                     12:14.59 


Boys  110 Meter Hurdles 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Smith, Logan              SO El Paso-Gridley              20.39 
2     Norman, Austin            FR Amboy                        21.00 
3     Peck, Bryer               SO Fieldcrest                   22.50 
4     Wirth, Jacob              JR Bureau Valley                23.70 


Boys  110 Meter Hurdles 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Brunoehler, Samuel        JR Sandwich                     18.46 
2     Randa, Seth               JR Sandwich                     19.45 
3     Stonecipher, Andrew       JR Somonauk                     20.72 
4     O'Sadnick, Preston        JR Mendota                      20.95 
5     Castillo, Carlos          JR Harvard                      21.07 
6     Martin, Riley             SO Pecatonica-Durand            21.48 
7     Nolan, Tim                SO Kewanee                      22.33 
8     Bauch, Drake              SO Pecatonica-Durand            22.82 


Boys  110 Meter Hurdles 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Janssen , Blake           SR Princeton                    17.67 
2     Serna, Saul               FR Kewanee                      17.99 
3     Moncelle, Alan            SR El Paso-Gridley              18.71 
4     Edgcomb, Nick             SR Hall                         18.82 
5     Schoff, Hunter            SR Bureau Valley                19.06 
6     Bohms, Zach               JR Princeton                    19.81 


Boys  300 Meter Hurdles 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Martin, Riley             SO Pecatonica-Durand            51.34 
2     Nolan, Tim                SO Kewanee                      54.93 
3     Norman, Austin            FR Amboy                        56.86 
4     Enriquez, Christopher     SR Hall                         58.88 
5     Jaquet, Luke              SO Fieldcrest                 1:03.45 


Boys  300 Meter Hurdles 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Bohms, Zach               JR Princeton                    46.95 
2     Smith, Logan              SO El Paso-Gridley              47.82 
3     Castillo, Carlos          JR Harvard                      48.72 
4     Goner, Duayne             SR Byron                        48.72 
5     Fisher, John              SO Wethersfield                 48.95 
6     O'Sadnick, Preston        JR Mendota                      49.12 
7     Stonecipher, Andrew       JR Somonauk                     50.62 
8     Bauch, Drake              SO Pecatonica-Durand            50.95 


Boys  300 Meter Hurdles 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Fortener, Zack            SR Byron                        42.33 
2     Serna, Saul               FR Kewanee                      43.96 
3     Brunoehler, Samuel        JR Sandwich                     45.18 
4     Eames, Travis             JR Amboy                        45.57 
5     Schoff, Hunter            SR Bureau Valley                46.25 
6     Randa, Seth               JR Sandwich                     46.43 
7     Janssen , Blake           SR Princeton                    47.15 
8     Moncelle, Alan            SR El Paso-Gridley              48.02 


Boys  4 x 100 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Harvard 'A'                                      47.06 
      Serrano, Pena, Flores, Joyce 
2    Sandwich 'A'                                     47.41 
      Lidinsky, Pinkowski, Baumbach, Brunoehler 
3    Kewanee 'A'                                      48.01 
      Malcaban, Robinson, Israel, Serna 
4    Amboy 'A'                                        48.38 
      Eames, Sarff, Lundquist, Brittingham 
5    Somonauk 'A'                                     50.31 
      Eaton, Stonecipher, Milligan, Gabrys 


Boys  4 x 100 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Princeton 'A'                                    45.06 
      Naffziger, Wetsel, Janssen, Schenck 
2    Wethersfield 'A'                                 46.78 
      Bumphrey, Tuthill, Ponce, Buresh 
3    El Paso-Gridley 'A'                              46.85 
      Kaupp, Vargas, Kiefer, Hasty 
4    Bureau Valley 'A'                                47.60 
      Hockings, Schoff, Peterson, Schoff 
5    Hall 'A'                                         47.68 
      DeJong, Walk, Edgcomb, Burcham 
6    Mendota 'A'                                      47.75 
      Gray, Lipe, Ruiz, Sandoval 
7    Byron 'A'                                        48.43 
      Rexroad, Ditmars, Bradford, Fortener 
8    Pecatonica-Durand 'A'                            50.45 
      Lichtfuss, Hunt, Hunt, Manning 


Boys  4 x 200 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Amboy 'A'                                      1:43.21 
      Eames, Sarff, Patrick, Brittingham 
2    Kewanee 'A'                                    1:43.98 
      Alvarado, Nolan, Prescott, Israel 
3    El Paso-Gridley 'A'                            1:51.89 
      Vargas, Lowe, Buster, Lowry 
4    Fieldcrest 'A'                                 1:53.64 
      Peck, Peck, Gochanour, Morse 
--   
      Hurtado, Castaneda, Becket, King 


Boys  4 x 200 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Mendota 'A'                                    1:40.03 
      Gray, Lipe, Ruiz, Sandoval 
2    Wethersfield 'A'                               1:40.08 
      Bryan, Bumphrey, Ponce, Davis 
3    Bureau Valley 'A'                              1:42.54 
      Wirth, Schoff, Peterson, Barnett 
4    Harvard 'A'                                    1:42.99 
      Serrano, Mercado, Flores, Joyce 
5    Byron 'A'                                      1:43.05 
      Rexroad, Ditmars, Bradford, Fortener 
6    Somonauk 'A'                                   1:53.32 
      Anthenat, Banister, Olson, Gabrys 
--   
      Lichtfuss, Hunt, Hunt, Manning 
--   
      Naffziger, Ebner, Tate, Schenck 


Boys  4 x 400 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Harvard 'A'                                    3:58.80 
      Stricker, Gonzales, Mercado, Cobb 
2    Fieldcrest 'A'                                 4:00.22 
      Hurd, McKay, Gochanour, Zhina 
3    St. Bede 'A'                                   4:09.91 
      Gensler, Lang, Funfsinn, Hernandez 
4    Somonauk 'A'                                   4:15.37 
      Zaeske, Eaton, Sampson, Zaeske 
5    Hall 'A'                                       4:18.45 
      Enriquez, Whitten, Yanez, Schmidt 


Boys  4 x 400 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Byron 'A'                                      3:39.94 
      Fortener, Johnson, Chernick, Sarver 
2    Wethersfield 'A'                               3:44.80 
      Buresh, Fisher, Ponce, Bryan 
3    Sandwich 'A'                                   3:46.66 
      Baumbach, Butler, Butler, Randa 
4    Bureau Valley 'A'                              3:47.70 
      Barnett, Bitting, Nugent, Moore 
5    Princeton 'A'                                  4:00.64 
      Tate, Ebner, Grey, Nelson 
6    Pecatonica-Durand 'A'                          4:07.38 
      Sager, Gann, Millam, Carlson 


Boys  4 x 800 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Byron 'A'                                      8:31.92 
      Sarver, Johnson, Chernick, Fortener 
2    El Paso-Gridley 'A'                            9:05.46 
      Layden, Ludy, Halvorsen, Smith 
3    Princeton 'A'                                  9:11.26 
      Hunt, Peacock, Loftus, Nelson 
4    Bureau Valley 'A'                              9:25.08 
      Whitford, Bitting, Batten, Sierens 
5    Harvard 'A'                                    9:31.63 
      Stricker, Cobb, Juarez, Mercado 
6    Wethersfield 'A'                               9:34.23 
      
7    Fieldcrest 'A'                                 9:37.47 
      McKay, Gochanour, Gochanour, Peck 
8    Pecatonica-Durand 'A'                          9:56.59 
      Sager, Gann, Deckard, Carlson 
9    Hall 'A'                                      10:12.94 
      Parochetti, Enriquez, Yanez, Schmidt 
--   
      Lang, Edwall, Hernandez, Funfsinn 


Boys  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Serna, Saul               FR Kewanee                        6-4 
2     Sisler, Lucus             SR Princeton                      6-1 
3     Goner, Duayne             SR Byron                         5-11 
4     Edgcomb, Nick             SR Hall                           5-9 
5     Otterbach, Eli            JR Mendota                        5-9 
6     Wetzel, Eli               SR Kewanee                        5-7 
7     Nugent, Mac               FR Bureau Valley                  5-5 
8     Butler, Brett             JR Sandwich                       5-3 
9     Barth, Kaden              FR El Paso-Gridley                5-1 
10    Carlson, Austin           FR Pecatonica-Durand              5-1 


Boys  Pole Vault 	 	 
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Schoff, Hunter            SR Bureau Valley                 12-6 
2     Tuthill, Riley            SR Wethersfield                  11-0 
3     Grundman, Eli             SO Princeton                     10-0 
4     Bradford, Jacob           SR Byron                          9-6 
5     Samuels, Julian           FR Wethersfield                   9-6 
6     Barnett, Kale             SO Bureau Valley                  9-6 
7     Robleto, Ezequiel         SR Kewanee                        9-6 
8     Katzel, Trent             JR Sandwich                       9-0 
9     Hand, Hunter              JR Kewanee                        7-6 
10    Pearson, Jonah            JR Byron                          7-6 
11    Hunt, Nolan               JR Princeton                      7-6 
12    Moncelle, Alan            SR El Paso-Gridley                7-0 


Boys  Long Jump 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Fortener, Ethan           SO Byron                         19-0 
2     Brunoehler, Samuel        JR Sandwich                     18-10 
3     Nugent, Mac               FR Bureau Valley                17-11 
4     Bradford, Jacob           SR Byron                        17-11 
5     Walzer, Hunter            SO Amboy                         17-6 
6     Clark, Austin             SR Harvard                       17-1 
7     Ebner, Jakob              SO Princeton                     17-1 
8     Overocker, Nate           JR Fieldcrest                   16-11 
9     Flores, Cipriano          SR Harvard                       16-5 
10    Gray, Naseem              FR Mendota                       15-9 
11    Jaquet, Luke              SO Fieldcrest                    15-0 
12    Manning, Caden            SO Pecatonica-Durand             14-1 


Boys  Long Jump 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Buresh, Ben               JR Wethersfield                 21-11 
2     Robinson, Lewis           JR Kewanee                       21-5 
3     Kiefer, Lukas             JR El Paso-Gridley               20-3 
4     Moore, Payton             SO Bureau Valley                 20-2 
5     Davis, Kyle               SR Wethersfield                  19-6 
6     Pfau, Austin              SR Somonauk                      19-2 
7     Vargas, Caleb             FR El Paso-Gridley               18-4 
8     Bohms, Zach               JR Princeton                     18-4 
9     Pinkowski, Max            JR Sandwich                      18-3 
10    Hunt, Brice               SR Pecatonica-Durand            17-11 
11    DeJong, Brandon           JR Hall                         17-10 
12    Malcaban, Deshawn         JR Kewanee                       17-8 
13    Lipe, Austin              SR Mendota                       17-5 


Boys  Triple Jump 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Robinson, Lewis           JR Kewanee                       39-1 
2     Overocker, Nate           JR Fieldcrest                 38-10.5 
3     Fortener, Zack            SR Byron                       37-1.5 
4     DeJong, Brandon           JR Hall                        37-1.5 
5     Hunt, Rahim               SR Pecatonica-Durand           35-5.5 
6     Castillo, Carlos          JR Harvard                    35-1.25 
7     Sauer, Carson             FR Kewanee                     32-6.5 
8     Manning, Mason            FR Pecatonica-Durand             29-3 


Boys  Triple Jump 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Pinkowski, Max            JR Sandwich                    41-1.5 
2     Pfau, Austin              SR Somonauk                      41-0 
3     Bryan, Alex               SR Wethersfield                  40-0 
4     Hunt, Nolan               JR Princeton                  39-10.5 
5     Bohms, Zach               JR Princeton                  38-10.5 
6     Lipe, Austin              SR Mendota                       38-4 
7     Moore, Payton             SO Bureau Valley               38-2.5 
8     Bumphrey, Bryce           SR Wethersfield                37-9.5 
9     Edgcomb, Nick             SR Hall                          37-6 
10    Bacher, Kyle                 Byron                         29-0 


Boys  Shot Put 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Stremlau, Cole            FR Mendota                       36-2 
2     Bane, Sam                 SR Fieldcrest                  35-7.5 
3     Godina, Juan              FR Mendota                     34-4.5 
4     Breyne, Daniel            SR Fieldcrest                    30-7 
5     Flanagan, Wil             JR Amboy                       29-4.5 
6     Maercker, Corey           SR Hinckley-Big Rock           28-9.5 
7     Tripp, David              JR Somonauk                      28-7 
8     Enriquez, Erik            SO Hall                          28-2 
9     Scheller, Blake           SO Hinckley-Big Rock             23-6 


Boys  Shot Put 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Manning, Michael          SR St. Bede                    43-1.5 
2     Hornsby, Anthony          SO El Paso-Gridley             39-6.5 
3     Franklin, Levi            JR Sandwich                   38-10.5 
4     Jenkin, Kirk              SR Wethersfield                  37-7 
5     Roberts, Brandon          SR Harvard                     36-4.5 
6     Davis , Carter            JR Kewanee                       35-5 
7     Crowe, Xavier             FR Kewanee                     35-0.5 
8     Christian, Dawson         JR Byron                         34-5 
9     Eshelmen, Lee             SR Bureau Valley               34-0.5 
10    Degner, Trey              SR Pecatonica-Durand            32-10 
11    Evans, Preston            JR Wethersfield                32-9.5 


Boys  Shot Put 	 	 Flight #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Koch, Nathan              SR Pecatonica-Durand             47-2 
2     Emmerson, Bret            SR Princeton                     46-0 
3     Wetsel, Austin            SR Princeton                   45-5.5 
4     Murphy, Derek             JR Sandwich                      45-0 
5     Jenkins, Ethan            SR El Paso-Gridley               44-0 
6     Burcham, Simon            SR Hall                          43-1 
7     Hunter, Kyle              JR Amboy                         42-0 
8     Lynch, John               SR Harvard                     39-3.5 
9     Green, Joe                SO Bureau Valley                 38-1 
10    Olson, Bailey             SR Somonauk                    29-8.5 
11    Wiegman, Hayden           SR Byron                         28-8 


Boys  Discus 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Maercker, Corey           SR Hinckley-Big Rock            101-7 
2     Sauer, Carson             FR Kewanee                       95-4 
3     Steilow, Evan             JR Mendota                       92-8 
4     McCutcheon, Michael       JR Hall                          82-5 
5     Scheller, Blake           SO Hinckley-Big Rock             77-7 
6     Breland, Coby             JR Hall                         73-10 
7     Seal, Jordan              SO El Paso-Gridley              70-11 
8     Tripp, David              JR Somonauk                      56-7 
9     Sontag, Mac               SR Fieldcrest                    51-3 


Boys  Discus 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Becker, Brady             SO Amboy                        127-0 
2     Pyka, Jonathan            JR Sandwich                    122-11 
3     Lynch, John               SR Harvard                      122-2 
4     Lundquist, Austin         JR Amboy                        122-0 
5     Franklin, Levi            JR Sandwich                     120-1 
6     Alepra, David             JR Wethersfield                 108-5 
7     Christian, Dawson         JR Byron                        107-0 
8     Evans, Preston            JR Wethersfield                  99-2 
9     Israel, Jeremiah          SO Kewanee                      96-10 
10    Barth, Steven             SR Harvard                       95-6 
11    Stremlau, Cole            FR Mendota                       83-1 


Boys  Discus 	 	 Flight #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Trosper, Billy            SR Byron                        149-4 
2     Youngren, Colton          SR Princeton                    138-5 
3     Schoff, Daniel            JR Bureau Valley                132-4 
4     Manning, Michael          SR St. Bede                     128-8 
5     Emmerson, Bret            SR Princeton                   126-11 
6     Koch, Nathan              SR Pecatonica-Durand            121-5 
7     Degner, Trey              SR Pecatonica-Durand            120-1 
8     Jenkins, Ethan            SR El Paso-Gridley              116-8 
9     Bane, Sam                 SR Fieldcrest                   107-2 
10    Eshelmen, Lee             SR Bureau Valley                 89-5 

Girls  100 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Parkhouse, Makenna        SO El Paso-Gridley              14.55 
2     Johnson, Genniveve        SO Princeton                    16.28 
3     Bailey, Cassandra         FR Harvard                      16.50 
4     Lay, Taylor               SO Annawan                      16.55 
5     Foster, Aleesha           JR Princeton                    16.70 


Girls  100 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Padgett, Rachel           SO Hall                         15.50 
2     Hood, Ellen               FR Fieldcrest                   15.54 
3     Luciani, Aja              JR Annawan                      15.72 
4     Coons, Kelly              JR Fieldcrest                   15.89 
5     Guerrero, Olivia          SO Byron                        16.40 
6     Morton, Anna              SR St. Bede                     16.67 
7     Kowalczyk, Lian           FR Somonauk                     18.91 


Girls  100 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Motter, Abby              SO Mendota                      15.04 
2     Foley, Emma               SR Mendota                      15.58 
3     Vidito, Raeghan           FR Somonauk                     15.83 
4     Crofton, Jessica          SR Kewanee                      15.91 
5     McKee, Mara               SO Pecatonica-Durand            16.01 
6     Pankratz, Trinity         SO Sandwich                     16.31 
7     Brock, Kylie              FR Kewanee                      16.35 
8     Batista, Ana              SR Pecatonica-Durand            16.61 


Girls  100 Meter 	 	 Section #4
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Konneck, Carly            FR Bureau Valley                14.29 
2     Quinn, Madi               SR Hall                         14.38 
3     Mungia, Marissa           SR Bureau Valley                14.43 
4     Corcoran, Sidney          FR Amboy                        14.54 
5     Knecht, Jadie             FR St. Bede                     14.74 
6     Corkran, Ralee            SO Byron                        14.96 
7     Staton, Aubrey            JR El Paso-Gridley              15.26 
8     McGregory, Shannon        SR Sandwich                     15.53 


Girls  200 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Batista, Mina             FR Pecatonica-Durand            32.48 
2     Schertz, Casey            SR Princeton                    33.73 
3     Croasdale, Sarah          FR Hall                         34.21 
4     Vellander, Kaitlin        JR Pecatonica-Durand            34.68 
5     Turner, Kennedy           FR Byron                        34.75 
6     Park, Nevada              FR Fieldcrest                   35.78 


Girls  200 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Evans, Briana             SO El Paso-Gridley              31.03 
2     Hessenberger, Phalen      SO Mendota                      31.04 
3     Zintak, Jade              FR Somonauk                     31.83 
4     Mortimer, Kylee           SO Harvard                      32.23 
5     Gayden, Noel              SO Byron                        32.83 
6     Zintak, Zoe               JR Somonauk                     32.94 
7     Haszler, Grace            FR Fieldcrest                   33.48 
8     Heberer, Jules            FR Annawan                      34.61 


Girls  200 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Ness, Sarah               SO Sandwich                     29.32 
2     Knecht, Jadie             FR St. Bede                     29.52 
3     Corcoran, Sidney          FR Amboy                        29.59 
4     Postula, Anna             SO St. Bede                     30.60 
5     Pelayo, Cynthia           SR Harvard                      31.15 
6     McGregory, Shannon        SR Sandwich                     32.51 
7     Shafer, Alyson            FR Kewanee                      32.57 


Girls  200 Meter 	 	 Section #4
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Harrod, Audrey            SR Hinckley-Big Rock            28.11 
2     Mead, Lydia               SO Princeton                    28.89 
3     Mungia, Marissa           SR Bureau Valley                29.07 
4     Konneck, Carly            FR Bureau Valley                29.26 
5     Hamalle, Kaelyn           JR Hall                         29.34 
6     Crowe, Iesha              JR Kewanee                      29.91 
7     Zinke, Kylee              SR Mendota                      30.96 


Girls  400 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Mungia, Kaitlin           SO Bureau Valley              1:11.42 
2     Linnig, Payton            SO St. Bede                   1:14.26 
3     Sanchez, Edith            FR Harvard                    1:16.63 
4     White, Sydney             FR Fieldcrest                 1:17.73 
5     Kolber, Darlyn            JR Kewanee                    1:18.88 
6     Thatcher, Taylor          FR Somonauk                   1:25.82 
7     Rushani, Yllzana          SO Somonauk                   1:27.95 
8     Hillery, Maddie           SO Pecatonica-Durand          1:35.93 


Girls  400 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     White, Leah               FR Fieldcrest                 1:10.48 
2     Bell, Kaylee              FR Byron                      1:11.18 
3     Bohm, Molly               FR Bureau Valley              1:11.27 
4     Cattani, Teanna           FR Hall                       1:12.82 
5     Reid, Julia               FR El Paso-Gridley            1:13.38 
6     Gustafson, Cara           SR Sandwich                   1:13.43 
7     Decker, Hayley            SR Pecatonica-Durand          1:23.01 


Girls  400 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Harrod, Audrey            SR Hinckley-Big Rock          1:01.00 
2     Mead, Lydia               SO Princeton                  1:03.32 
3     Althaus, Ashley           FR Amboy                      1:03.76 
4     Dawson, Maddie            JR Sandwich                   1:03.77 
5     Hamalle, Kaelyn           JR Hall                       1:04.74 
6     Corcoran, Cassidy         JR Amboy                      1:05.38 


Girls  800 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Fordham, Emily            SO Bureau Valley              2:56.41 
2     Ludy, Hannah              FR El Paso-Gridley            2:57.65 
3     White, Sydney             FR Fieldcrest                 2:59.53 
4     Hildreth, MIa             JR Byron                      3:01.08 
5     Mecardo, Maria            JR Harvard                    3:03.09 
6     Schertz, Casey            SR Princeton                  3:04.64 
7     Eisman, Skylar            SR Pecatonica-Durand          3:11.73 
8     Diaz, Esmeralda           SO Kewanee                    3:17.80 
9     Thatcher, Taylor          FR Somonauk                   3:22.54 
10    Rothermel, Celia          SO Pecatonica-Durand          3:25.08 
11    Johnson, Dalin            FR Somonauk                   3:37.91 
12    Brooks, Cheyenne          JR Byron                      3:53.70 


Girls  800 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Harrod, Audrey            SR Hinckley-Big Rock          2:22.81 
2     Schiera, Kayla            JR Sandwich                   2:30.35 
3     Hosto, Erin               SR Amboy                      2:34.84 
4     Weers, Claire             SR Fieldcrest                 2:38.85 
5     Parente, Jenna            SO Hall                       2:43.20 
6     Ortgeisen, Kaitlyn        SO Amboy                      2:44.33 
7     Gomez, Rachel             SO Annawan                    2:44.35 
8     Moreno, Amelia            SR Hall                       2:44.62 
9     Fuch, Marisa              SR Sandwich                   2:45.94 
10    Nichols, Lexi             FR Annawan                    2:45.95 
11    Nugent, Nataleigh         JR Bureau Valley              2:48.66 
12    Robleto, Leilani          SO Kewanee                    3:22.92 


Girls  1600 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Kelly, Allison            FR El Paso-Gridley            6:23.69 
2     Williams, Heather         SR Bureau Valley              6:29.95 
3     Orwig, Elizabeth          FR Princeton                  6:45.13 
4     Austin, Kayla             SO Harvard                    6:54.34 
5     Endress, Megan            SO El Paso-Gridley            6:55.64 
6     Hendrix, Chiara           FR Annawan                    7:11.89 
7     McQueary, McKenzie        FR Byron                      7:13.81 
8     Monti, Katie              FR Fieldcrest                 7:16.38 
9     Thorp, Lanay              FR Kewanee                    8:19.50 


Girls  1600 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Schiera, Kayla            JR Sandwich                   5:39.02 
2     Weidner, Haley            JR Bureau Valley              5:44.79 
3     Ramsey, Kirstie           SR Annawan                    5:55.92 
4     Grady, Megan              SR Amboy                      6:01.48 
5     Vaessen, Margaret         FR Amboy                      6:14.01 
6     Parente, Jenna            SO Hall                       6:15.16 
7     Mitchell, Cheyann         SO Sandwich                   6:27.55 
8     Cuthbertson, Kaylene      SR Pecatonica-Durand          6:44.40 


Girls  3200 Meter 	 	 
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Weidner, Haley            JR Bureau Valley             12:10.28 
2     Grady, Megan              SR Amboy                     12:21.25 
3     Hildreth, Emma            SR Byron                     12:40.70 
4     Johnson, Whitney          SO Annawan                   12:41.68 
5     Reid, Julia               FR El Paso-Gridley           12:54.01 
6     Boyle, Kelynn             SO Amboy                     13:52.72 
7     Schug, Sarah              JR El Paso-Gridley           14:03.01 
8     Williams, Hannah          SO Bureau Valley             14:45.37 
9     Pellant, Savannah         JR Pecatonica-Durand         15:12.89 
10    Nimrick, Kaleigh          JR Annawan                   15:33.59 
11    Aldana, Kaylee            SR Fieldcrest                16:06.77 
12    Tetrick, Christina        JR Sandwich                  16:25.69 
13    Mundt, Taylor             SO Byron                     16:42.73 


Girls  100 Meter Hurdles 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Ness, Sarah               SO Sandwich                     19.18 
2     Schultz, Isabel           SO Sandwich                     20.47 
3     Olson, Kayli              SO Fieldcrest                   22.35 


Girls  100 Meter Hurdles 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Towne, Kaylee             SR Bureau Valley                19.17 
2     Webster, Lexi             JR Kewanee                      19.72 
3     Heberer, Jules            FR Annawan                      20.69 
4     Morrow, Madison           FR Bureau Valley                20.74 
5     Zintak, Jade              FR Somonauk                     20.79 
6     Streitmatter, Brie        JR Fieldcrest                   23.82 


Girls  100 Meter Hurdles 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Quinn, Madi               SR Hall                         17.43 
2     Schlipf, Kaylynn          JR El Paso-Gridley              17.59 
3     Vaultonburg, Tamya        JR Byron                        17.61 
4     Feeney, Gracie            SR El Paso-Gridley              17.83 
5     Biers, Mari               SR Mendota                      19.31 
6     MUnd, Logan               SR Pecatonica-Durand            19.68 
7     Linnig, Payton            SO St. Bede                     20.28 
8     Hager, Kirsten            JR Annawan                      20.55 


Girls  300 Meter Hurdles 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Towne, Kaylee             SR Bureau Valley                56.22 
2     Woodyard, Autumn          FR Sandwich                     57.91 
3     Webster, Lexi             JR Kewanee                      59.49 
4     Savitch, Gertie           SO Hall                       1:02.86 


Girls  300 Meter Hurdles 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1     Feeney, Gracie            SR El Paso-Gridley              48.71 
2     Vaultonburg, Tamya        JR Byron                        50.21 
3     Biers, Mari               SR Mendota                      50.30 
4     Parkhouse, Makenna        SO El Paso-Gridley              51.35 
5     Quinn, Madi               SR Hall                         53.13 
6     MUnd, Logan               SR Pecatonica-Durand            53.80 
7     Schultz, Isabel           SO Sandwich                     57.42 
8     Hager, Kirsten            JR Annawan                      57.54 


Girls  4 x 100 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Hall 'A'                                         58.10 
      Padgett, Lusietto, Savitch, Croasdale 
2    Annawan 'A'                                    1:00.30 
      Lay, Luciani, Lambert, Hager 
3    Princeton 'A'                                  1:04.50 
      Wilhelm, Borg, Hochstatter, Cain 
4    Fieldcrest 'A'                                 1:05.00 
      Haszler, Hood, Knight, Dennis 
--   
      Guerrero, Gayden, Williams, Williams 


Girls  4 x 100 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Bureau Valley 'A'                                52.59 
      Endress, Kennedy, Mungia, Konneck 
2    El Paso-Gridley 'A'                              52.77 
      Feeney, Betts, Morrison, Schlipf 
3    Sandwich 'A'                                     54.51 
      Ness, Rivera, Fuchs, Dawson 
4    St. Bede 'A'                                     54.98 
      Postula, Cattani, Eustice, Knecht 
5    Mendota 'A'                                      55.03 
      Biers, Zinke, Foley, Motter 
6    Harvard 'A'                                      55.49 
      Hill, Mortimer, Pasillas, Pelayo 
7    Kewanee 'A'                                      56.63 
      Crofton, Shafer, Bond, Crowe 
8    Pecatonica-Durand 'A'                            58.26 
      Batista, Batista, Kalina, Proctor 


Girls  4 x 200 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Fieldcrest 'A'                                 2:01.30 
      White, Landino, Olson, Weers 
2    Pecatonica-Durand 'A'                          2:04.75 
      Marquardt, Kalina, Braun, Gonzalez 
3    Hall 'A'                                       2:06.19 
      Padgett, Lusietto, Savitch, Shilkuski 
4    Princeton 'A'                                  2:07.24 
      Wilhelm, Borg, Hochstatter, Cain 
5    Annawan 'A'                                    2:07.70 
      Lay, Heberer, Lambert, Luciani 


Girls  4 x 200 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Amboy 'A'                                      1:53.74 
      Corcoran, Corcoran, Althaus, Pankhurst 
2    Bureau Valley 'A'                              1:54.69 
      Endress, Moreland, Mungia, Kennedy 
3    El Paso-Gridley 'A'                            1:55.56 
      Morrison, Schlipf, Betts, Schertz 
4    Byron 'A'                                      1:56.43 
      Vaultonburg, Stoddard, Cancilliere, Corkran 
5    Mendota 'A'                                    1:58.62 
      Motter, Zinke, Foley, Hessenberger 
6    Kewanee 'A'                                    2:00.62 
      Crofton, Shafer, Bond, Crowe 
7    St. Bede 'A'                                   2:00.90 
      Knecht, Eustice, Morton, Postula 
8    Sandwich 'A'                                   2:01.30 
      Ness, Rivera, Fuchs, Schultz 


Girls  4 x 400 Relay 	 	 Section #1
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Byron 'A'                                      5:03.15 
      Bell, Cancilliere, Williams, Bridgeland 
2    Kewanee 'A'                                    5:13.41 
      Brock, Damron, Alejandre, Jackson 
3    Harvard 'A'                                    5:13.78 
      Hill, Mecardo, Sanchez, Austin 


Girls  4 x 400 Relay 	 	 Section #2
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Amboy 'A'                                      4:21.81 
      Corcoran, Althaus, Foster, Pankhurst 
2    El Paso-Gridley 'A'                            4:23.90 
      Baker, Parkhouse, Morrison, Feeney 
3    Sandwich 'A'                                   4:29.34 
      Dawson, Fuch, Fuchs, Schiera 
4    Annawan 'A'                                    4:34.63 
      Gomez, Nichols, Johnson, Ramsey 
5    Bureau Valley 'A'                              4:43.02 
      Endress, Moreland, Weidner, Kennedy 
6    Fieldcrest 'A'                                 4:43.23 
      Weers, Landino, Olson, White 
7    Hall 'A'                                       4:49.02 
      Moreno, Cattani, Parente, Padgett 
8    Pecatonica-Durand 'A'                          5:08.01 
      Marquardt, Proctor, Braun, Gonzalez 


Girls  4 x 800 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Amboy 'A'                                     10:43.69 
      Grady, Hosto, Ortgeisen, Vaessen 
2    Annawan 'A'                                   10:54.10 
      Gomez, Nichols, Johnson, Ramsey 
3    Sandwich 'A'                                  11:04.91 
      Schiera, Fuch, Mueller, Mitchell 
4    Bureau Valley 'A'                             11:14.17 
      Nugent, Backer, Williams, Weidner 
5    Fieldcrest 'A'                                11:16.17 
      White, Landino, White, Weers 
6    Hall 'A'                                      11:45.38 
      Moreno, Cattani, Parente, Croasdale 
7    El Paso-Gridley 'A'                           11:57.81 
      Allen, Endress, Reilly, Kelly 
8    Byron 'A'                                     12:03.88 
      Pearson, McQueary, Hildreth, Bridgeland 
9    Pecatonica-Durand 'A'                         12:36.48 
      Eisman, Braun, Rothermel, Cuthbertson 
10   Kewanee 'A'                                   13:19.11 
      Robleto, Meyer, Diaz, Thorp 


Girls  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Saucedo, Olivia           SR Hinckley-Big Rock              5-3 
2     Crowe, Iesha              JR Kewanee                        5-1 
3     Lusietto, Jenna           SR Hall                           4-9 
4     Proctor, Hannah           FR Pecatonica-Durand              4-9 
5     Kalina, Katelyn           JR Pecatonica-Durand              4-9 
6     Schimmer, Lauren          SO Mendota                        4-9 
7     Lowery, Sophia            FR El Paso-Gridley                4-9 
8     Hessenberger, Phalen      SO Mendota                        4-7 
9     Postula, Anna             SO St. Bede                       4-5 
10    Davies, Elizabeth         JR Harvard                        4-5 
11    Knight, Alexandria        FR Fieldcrest                     4-5 
12    Rivera, Ezbeydy           JR Sandwich                       4-3 


Girls  Pole Vault 	 	 
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Quinn, Madi               SR Hall                          11-0 
2     Stoddard, Faith           SR Byron                          8-6 
3     Pasillas, Mica            SR Harvard                        7-6 
4     Hager, Kirsten            JR Annawan                        7-6 
5     Mortimer, Kylee           SO Harvard                        7-0 
6     McKee, Mara               SO Pecatonica-Durand              7-0 
7     Kruse, Laini              SR Bureau Valley                  7-0 
8     Schertz, Jaycie           SO El Paso-Gridley                6-6 
9     Vellander, Kaitlin        JR Pecatonica-Durand              6-6 


Girls  Long Jump 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Corcoran, Sidney          FR Amboy                         14-4 
2     Fuch, Marisa              SR Sandwich                      13-8 
3     Cable, Emma               SR Annawan                       13-6 
4     Zintak, Zoe               JR Somonauk                      13-5 
5     Jackson , D'hnae          JR Kewanee                       13-2 
6     Hood, Ellen               FR Fieldcrest                    12-5 
7     Damron, Gracey            FR Kewanee                       12-3 
8     Lambert, Sydney           FR Annawan                       12-3 
9     Schultz, Isabel           SO Sandwich                      12-2 
10    Johnson, Genniveve        SO Princeton                     12-0 
11    Streitmatter, Brie        JR Fieldcrest                    11-9 


Girls  Long Jump 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Pankhurst, Katelynn       SR Amboy                        16-11 
2     Cain, Kendra              SO Princeton                     16-8 
3     Hamalle, Kaelyn           JR Hall                          16-5 
4     Giordano, Lauren          SR St. Bede                      16-0 
5     Moreland, Addison         JR Bureau Valley                15-10 
6     Corkran, Ralee            SO Byron                         15-7 
7     Pelayo, Cynthia           SR Harvard                       15-0 
8     Biers, Mari               SR Mendota                      14-11 
9     Konneck, Carly            FR Bureau Valley                 14-7 
10    MUnd, Logan               SR Pecatonica-Durand             14-4 
11    Hessenberger, Phalen      SO Mendota                       14-3 
12    Savitch, Gertie           SO Hall                          13-4 
13    Marquardt, Kaitlyn        SR Pecatonica-Durand             13-2 


Girls  Triple Jump 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Schimmer, Lauren          SO Mendota                     30-3.5 
2     Hill, Hailey              FR Harvard                     30-0.5 
3     Decker, Hayley            SR Pecatonica-Durand           29-9.5 
4     Shafer, Alyson            FR Kewanee                     27-5.5 
5     Lay, Taylor               SO Annawan                       27-2 
6     Lambert, Sydney           FR Annawan                     26-1.5 
7     Hillery, Maddie           SO Pecatonica-Durand             25-1 


Girls  Triple Jump 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Hamalle, Kaelyn           JR Hall                       33-10.5 
2     Phalen, Abby              SO Mendota                       32-3 
3     Rivera, Ezbeydy           JR Sandwich                      32-3 
4     Moreland, Addison         JR Bureau Valley                 31-9 
5     Endress, Marissa          SO Bureau Valley               31-3.5 
6     Pankhurst, Katelynn       SR Amboy                         31-0 
7     Cancilliere, Mattelyn     JR Byron                         30-6 
8     Pelayo, Cynthia           SR Harvard                     30-0.5 
9     Lusietto, Jenna           SR Hall                        27-1.5 


Girls  Shot Put 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Barnes, Jane              SO St. Bede                      26-4 
2     Rarick, Payton            SO El Paso-Gridley             25-7.5 
3     Nelson, Maddisen          SR Byron                       24-2.5 
4     Jaquez, Destiny           FR Annawan                     23-4.5 
5     Schultz, Faith            SO Sandwich                      22-8 
6     Freriks, Emily            SR Hinckley-Big Rock          21-10.5 
7     Coons, Kelly              JR Fieldcrest                    20-0 
8     Baker, Zada               FR Fieldcrest                    19-1 


Girls  Shot Put 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Cook, Courtney            SR St. Bede                     27-10 
2     Grieff, Sara              JR Princeton                     27-4 
3     Alejos, Alexis            SO Hall                        26-5.5 
4     Perez, Gabby              FR Annawan                     26-2.5 
5     Hicks, Allison            SR Amboy                         26-1 
6     Shilkuski, Kaleigh        SO Hall                          25-7 
7     Oliver, Tia               SO Kewanee                     25-3.5 
8     Davies, Elizabeth         JR Harvard                       24-3 
9     Jozsa, Anna               SO Pecatonica-Durand           23-3.5 


Girls  Shot Put 	 	 Flight #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Robinson, Maddie          SR Sandwich                      36-7 
2     Barnett, Saige            SO Bureau Valley               35-4.5 
3     Jacobs, Lexie             SR Bureau Valley               34-1.5 
4     Bagby, Kortney            SR El Paso-Gridley               33-2 
5     Damron, Maddy             JR Kewanee                      29-11 
6     Mathieu, Arynn            SO Byron                         29-0 
7     Wiegert, Jennie           SR Pecatonica-Durand           28-8.5 
8     Cain, Kendra              SO Princeton                     27-5 


Girls  Discus 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Freriks, Emily            SR Hinckley-Big Rock             62-7 
2     Oliver, Tia               SO Kewanee                      61-10 
3     Schultz, Faith            SO Sandwich                      57-3 
4     Miller, Maggie            SO Annawan                       55-5 
5     Perez, Gabby              FR Annawan                       48-0 
6     Dennis, Sydney            FR Fieldcrest                    45-1 


Girls  Discus 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Cook, Courtney            SR St. Bede                      84-7 
2     Hicks, Allison            SR Amboy                         84-5 
3     Bagby, Kortney            SR El Paso-Gridley              82-11 
4     Rarick, Payton            SO El Paso-Gridley               82-0 
5     Barnes, Jane              SO St. Bede                      78-5 
6     Wilhelm, Mikayla          JR Princeton                     70-9 
7     Jozsa, Anna               SO Pecatonica-Durand            63-11 
8     Coons, Kelly              JR Fieldcrest                    58-7 


Girls  Discus 	 	 Flight #3
======================================================================
      Athlete                   Yr Team                           Mark
======================================================================
1     Barnett, Saige            SO Bureau Valley                107-8 
2     Jacobs, Lexie             SR Bureau Valley                 98-1 
3     Robinson, Maddie          SR Sandwich                      98-1 
4     Shilkuski, Kaleigh        SO Hall                          90-0 
5     Damron, Maddy             JR Kewanee                       87-8 
6     Grieff, Sara              JR Princeton                     75-9 
7     Alejos, Alexis            SO Hall                          69-9 
8     Wiegert, Jennie           SR Pecatonica-Durand             62-2