Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noah Shapiro 11 Glenview (Glenbrook South 11.05
2 Chris Tchibozo 12 Evanston (Twp.) 11.22
3 Afandi Oraelosi 12 Evanston (Twp.) 11.37
4 Kelechi Nwokenkwo 12 Northbrook (Glenbrook Nor 11.39
5 Aidan Blom 12 Winnetka (New Trier) 11.58
6 Tommy Dillon 12 Park Ridge (Maine South) 11.63
7 Ari Skolnik 12 Winnetka (New Trier) 11.85
8 Jordan Rizov 11 Skokie (Niles West) 11.93
9 John Haskos 11 Skokie (Niles West) 12.06
10 Joseph Sauk 12 Northbrook (Glenbrook Nor 12.57
Nathan Shapiro 11 Glenview (Glenbrook South DNS
Frosh/Soph Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kacper Kot 9 Skokie (Niles West) 11.61
2 Jinwoo Jung 10 Skokie (Niles West) 11.82
3 Mateus Alkhas 10 Glenview (Glenbrook South 11.86
4 Caleb Jung 10 Glenview (Glenbrook South 11.88
5 Charlie Blankstein 10 Winnetka (New Trier) 11.92
6 Emmett Robinson 9 Evanston (Twp.) 11.99
7 Liam Ryan 10 Winnetka (New Trier) 12.31
8 Alex Matsumoto 9 Northbrook (Glenbrook Nor 12.37
9 Stefan Pavlovich 9 Northbrook (Glenbrook Nor 12.68
10 Keith McCarthy 10 Park Ridge (Maine South) 12.73
Andres Pinto 10 Park Ridge (Maine South) DNS
Skyler Lee 10 Evanston (Twp.) DNS
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matt Lungu 12 Winnetka (New Trier) 21.90
2 Chris Tchibozo 12 Evanston (Twp.) 22.17
3 Noah Shapiro 11 Glenview (Glenbrook South 22.24
4 Afandi Oraelosi 12 Evanston (Twp.) 22.49
5 Mike Sajenko 11 Park Ridge (Maine South) 22.96
6 Sean Vibhatasilpin 10 Winnetka (New Trier) 23.08
7 Kelechi Nwokenkwo 12 Northbrook (Glenbrook Nor 23.15
8 Aiden Degabli 12 Northbrook (Glenbrook Nor 23.67
9 Jordan Rizov 11 Skokie (Niles West) 24.07
10 John Haskos 11 Skokie (Niles West) 24.23
Nathan Shapiro 11 Glenview (Glenbrook South DNS
Carter Collins 11 Park Ridge (Maine South) DNS
Frosh/Soph Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caden Pfister 10 Winnetka (New Trier) 23.71
2 Jimmy Gurgone 10 Park Ridge (Maine South) 23.89
3 Bryan Hufano 10 Skokie (Niles West) 24.13
4 Emmett Robinson 9 Evanston (Twp.) 24.53
5 Austin Hurst 10 Glenview (Glenbrook South 24.83
6 Alex Matsumoto 9 Northbrook (Glenbrook Nor 24.98
7 Caleb Jung 10 Glenview (Glenbrook South 25.12
8 Jovanny Garcia 10 Skokie (Niles West) 25.30
9 Jordan Bloom 9 Winnetka (New Trier) 25.57
10 Graham Gottschild 9 Northbrook (Glenbrook Nor 26.03
Andres Pinto 10 Park Ridge (Maine South) DNS
Skyler Lee 10 Evanston (Twp.) DNS
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Nathan Shapiro 11 Glenview (Glenbrook South 22.6h
Artie Schleizer 12 Glenview (Glenbrook South 24.1h
Noah Collins 11 Glenview (Glenbrook South 24.3h
Ben Freidinger 10 Glenview (Glenbrook South 24.3h
Frosh/Soph Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Brady Clark 10 Glenview (Glenbrook South 24.5h
Mateus Alkhas 10 Glenview (Glenbrook South 24.6h
Austin Hurst 10 Glenview (Glenbrook South 25.3h
Brandon Isaacs 10 Glenview (Glenbrook South 26.4h
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Graham Paterson 12 Northbrook (Glenbrook Nor 50.40
2 Chris Tchibozo 12 Evanston (Twp.) 50.94
3 George Dornan 12 Glenview (Glenbrook South 51.35
4 Ebaad Siddiqui 12 Skokie (Niles West) 51.82
5 Ben Yoder 12 Winnetka (New Trier) 53.52
6 Kevin Thomas 12 Evanston (Twp.) 53.59
7 Max Nauman 11 Skokie (Niles West) 53.91
8 Will Saltzman 12 Winnetka (New Trier) 55.52
9 Alex Krull 12 Northbrook (Glenbrook Nor 57.38
10 Tommy Locascio 11 Park Ridge (Maine South) 58.17
11 Jaden Dias 11 Glenview (Glenbrook South 58.18
Frosh/Soph Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brian Pekala 10 Northbrook (Glenbrook Nor 54.66
2 Evan Polak 10 Skokie (Niles West) 55.86
3 TJ Bechtold 10 Park Ridge (Maine South) 56.51
4 Nathan Sever 10 Northbrook (Glenbrook Nor 57.64
5 Charlie Dohr 10 Park Ridge (Maine South) 58.19
6 Oliver Hassard 9 Evanston (Twp.) 58.23
7 Gio Canalia 10 Glenview (Glenbrook South 58.27
8 Jack Qualkenbush 9 Glenview (Glenbrook South 58.61
9 Gavin Reger 10 Winnetka (New Trier) 1:00.24
10 Nicholas Majcher 9 Skokie (Niles West) 1:02.51
11 Jordan Bloom 9 Winnetka (New Trier) 1:04.45
Emmett Robinson 9 Evanston (Twp.) DNS
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 George Dornan 12 Glenview (Glenbrook South 50.4h
1 Brian Hiltebrand 11 Glenview (Glenbrook South 52.1h
1 Ryan Schaefer 10 Glenview (Glenbrook South 52.1h
1 Artie Schleizer 12 Glenview (Glenbrook South 56.0h
Frosh/Soph Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Brady Clark 10 Glenview (Glenbrook South 58.9h
Brandon Isaacs 10 Glenview (Glenbrook South 59.3h
Jefferson Wei 9 Glenview (Glenbrook South 60.1h
Andy Ordway 9 Glenview (Glenbrook South 61.3h
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brian Hiltebrand 11 Glenview (Glenbrook South 2:00.91
2 Patrick Jamieson 11 Winnetka (New Trier) 2:02.04
3 Essay Tolosa 11 Evanston (Twp.) 2:04.24
4 Nick Redstone 12 Northbrook (Glenbrook Nor 2:06.26
5 Blake Deger 11 Winnetka (New Trier) 2:06.66
6 Dylan Eyler 11 Evanston (Twp.) 2:07.23
7 Michael Jerva 11 Glenview (Glenbrook South 2:07.90
8 Sam Rubiinstein 11 Northbrook (Glenbrook Nor 2:10.23
9 Jorge Jiminez 12 Park Ridge (Maine South) 2:10.86
10 Thomas Magdaleno 11 Skokie (Niles West) 2:15.98
11 Ali Karatas 11 Skokie (Niles West) 2:21.85
Frosh/Soph Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 John Ihrke 9 Northbrook (Glenbrook Nor 2:06.66
2 William Huddleston 10 Park Ridge (Maine South) 2:06.72
3 Dominick Parrillo 10 Park Ridge (Maine South) 2:14.56
4 Jack Kleinschmit 9 Evanston (Twp.) 2:15.80
5 Charlie Bakos 10 Winnetka (New Trier) 2:16.75
6 Warren Emerson 10 Evanston (Twp.) 2:18.83
7 Nick Goebel 9 Winnetka (New Trier) 2:22.12
8 Tobias Galson 9 Skokie (Niles West) 2:22.54
9 Vincent Wu 10 Skokie (Niles West) 2:22.72
10 Jan Jedynak 9 Glenview (Glenbrook South 2:24.39
11 Brandon Mesirow 10 Northbrook (Glenbrook Nor 2:25.28
Sanjeev Gorla 10 Glenview (Glenbrook South DNS
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Harrison Wollney 12 Glenview (Glenbrook South 2:08.8h
Matthew Penne 11 Glenview (Glenbrook South 2:13.9h
Lucas Houser 11 Glenview (Glenbrook South 2:14.0h
Matthew Klonecki 11 Glenview (Glenbrook South 2:14.5h
Frosh/Soph Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Sanjeev Gorla 10 Glenview (Glenbrook South 2:25.2h
Andy Carrillo 10 Glenview (Glenbrook South 2:31.9h
Luke Chavez 9 Glenview (Glenbrook South 2:33.1h
Jack Olson 10 Glenview (Glenbrook South 2:34.6h
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Falk 11 Winnetka (New Trier) 4:25.01
2 Matt Cull 12 Park Ridge (Maine South) 4:26.27
3 George Cahill 11 Winnetka (New Trier) 4:27.70
4 Eamon Brady 12 Park Ridge (Maine South) 4:33.30
5 Nick Ihrke 12 Northbrook (Glenbrook Nor 4:43.87
6 Bora Celiknal 11 Skokie (Niles West) 4:50.89
7 Ellis Allen 12 Evanston (Twp.) 4:54.34
8 Michael Westfall 11 Glenview (Glenbrook South 4:55.15
9 James Hiltebrand 10 Glenview (Glenbrook South 4:55.87
10 Dean Kousiounelos 12 Northbrook (Glenbrook Nor 4:56.56
11 Sam Bennett 11 Evanston (Twp.) 5:00.01
12 Jack Wernecke 11 Skokie (Niles West) 5:09.69
Frosh/Soph Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Atticus Miller 9 Winnetka (New Trier) 4:46.25
2 Oscar Dueno-Alda 10 Winnetka (New Trier) 4:47.67
3 Luca Arcuri 10 Park Ridge (Maine South) 4:52.08
4 Alex Wille 10 Park Ridge (Maine South) 5:00.73
5 Graham Hetzler 10 Northbrook (Glenbrook Nor 5:01.95
6 William Lande 10 Skokie (Niles West) 5:05.16
7 Henry O'Malley 9 Evanston (Twp.) 5:07.42
8 Jefferson Wei 9 Glenview (Glenbrook South 5:08.99
9 Sam Knezevich 9 Glenview (Glenbrook South 5:20.59
10 Albert Ruehlman 10 Skokie (Niles West) 5:32.49
11 Michael Bilous 10 Northbrook (Glenbrook Nor 6:11.02
Luke Ng 12 Evanston (Twp.) DNS
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Charlie Siebert 12 Winnetka (New Trier) 9:36.64
2 Matt Coyle 12 Park Ridge (Maine South) 9:44.01
3 Cody Slutzky 12 Glenview (Glenbrook South 10:21.72
4 Andrew Flynn 12 Winnetka (New Trier) 10:25.23
5 Jayson Stamm 11 Glenview (Glenbrook South 10:28.93
6 Ellis Allen 12 Evanston (Twp.) 10:56.14
7 Solomon Greene 11 Evanston (Twp.) 11:06.56
8 Daniel Weaver 12 Northbrook (Glenbrook Nor 11:17.62
9 Branden Chi 11 Northbrook (Glenbrook Nor 11:21.31
10 Ethan Suh 12 Skokie (Niles West) 11:35.21
11 Anthony Raciti 11 Skokie (Niles West) 12:37.94
Frosh/Soph Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joseph Karlesky 10 Park Ridge (Maine South) 10:07.11
2 Luke Pravecek 10 Park Ridge (Maine South) 10:08.47
3 Henry O'Malley 9 Evanston (Twp.) 10:22.74
4 Gabe Nosek 10 Winnetka (New Trier) 10:26.72
5 Andrew Hepner 10 Winnetka (New Trier) 10:44.65
6 Andy Ordway 9 Glenview (Glenbrook South 11:12.22
7 Matthew Rubin 9 Northbrook (Glenbrook Nor 11:47.89
8 Ryan Gershowitz 9 Glenview (Glenbrook South 12:00.55
9 Daniel Thannert 9 Skokie (Niles West) 12:13.04
10 Adam Rosenthal 9 Northbrook (Glenbrook Nor 13:15.42
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kalil Johnson 12 Evanston (Twp.) 14.30
2 Aaron Hutchins 12 Evanston (Twp.) 15.86
3 Ari Skolnik 12 Winnetka (New Trier) 16.07
4 Max Szul 12 Park Ridge (Maine South) 16.34
5 Tyler Hurst 12 Glenview (Glenbrook South 16.73
6 Faheem Patel 12 Skokie (Niles West) 17.25
7 Drake Marquez 12 Northbrook (Glenbrook Nor 18.52
8 Kaden Liska 12 Northbrook (Glenbrook Nor 18.72
9 Clark Lay 11 Park Ridge (Maine South) 18.75
Will Terry 12 Winnetka (New Trier) DNS
Sam Burns 11 Skokie (Niles West) DNS
Frosh/Soph Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evan Siegel 10 Evanston (Twp.) 16.50
2 Chris Rodriguez 9 Skokie (Niles West) 17.14
3 Mac Roth 10 Northbrook (Glenbrook Nor 18.75
4 Matthew Icho 10 Skokie (Niles West) 18.88
5 Elijah Gualtier 9 Evanston (Twp.) 19.93
6 David Keefe 10 Northbrook (Glenbrook Nor 20.01
7 John Clark 9 Winnetka (New Trier) 22.69
8 Jacob Stolyar 10 Winnetka (New Trier) 25.34
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kalil Johnson 12 Evanston (Twp.) 38.60
2 Ryan Schaefer 10 Glenview (Glenbrook South 41.39
3 Aaron Hutchins 12 Evanston (Twp.) 42.24
4 Jaden Buettner 11 Winnetka (New Trier) 43.15
5 Tyler Hurst 12 Glenview (Glenbrook South 43.69
6 Max Szul 12 Park Ridge (Maine South) 43.93
7 Nathan Rosca 12 Skokie (Niles West) 44.22
8 Kaden Liska 12 Northbrook (Glenbrook Nor 45.47
9 Jacob Kalinovskiy 11 Northbrook (Glenbrook Nor 46.47
10 Michael Lopez 11 Winnetka (New Trier) 48.29
11 Clark Lay 11 Park Ridge (Maine South) 48.56
Sam Burns 11 Skokie (Niles West) DNS
Frosh/Soph Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evan Siegel 10 Evanston (Twp.) 43.83
2 Konrad Trzazek 9 Park Ridge (Maine South) 45.03
3 Eddie Roman 10 Evanston (Twp.) 46.04
4 Matthew Icho 10 Skokie (Niles West) 46.90
5 Chris Rodriguez 9 Skokie (Niles West) 47.29
6 Mac Roth 10 Northbrook (Glenbrook Nor 48.29
7 John Clark 9 Winnetka (New Trier) 56.45
John Schueler 10 Northbrook (Glenbrook Nor DNS
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Skokie (Niles West) 43.50
Asher AndrewUbaydullah KromwellPaul SackmanShmouel Sackman
2 Glenview (Glenbrook South) 43.75
Zach GoldsteinGeorge DornanNathan ShapiroNoah Shapiro
3 Park Ridge (Maine South) 44.57
Mike SajenkoCarter CollinsJoe DellumoTommy Dillon
4 Northbrook (Glenbrook North) 45.73
Kelechi NwokenkwoLucas TanCharles SchultAiden Degabli
5 Winnetka (New Trier) 45.76
Aidan BlomAri SkolnikSean VibhatasilpinDaniel Greiner
Evanston (Twp.) DQ
Jeremiah SchwartzChris TchibozoAfandi OraelosiKalil Johnson
Frosh/Soph Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Evanston (Twp.) 46.42
Jordan CrumptonEmmett RobinsonCaleb LiebermanSkyler Lee
2 Winnetka (New Trier) 46.51
Noah NemerovskiJacob StolyarJacob HirshCaden Pfister
3 Glenview (Glenbrook South) 46.64
Brandon IsaacsBrady ClarkAustin HurstMateus Alkhas
4 Skokie (Niles West) 46.82
Bryan HufanoJinwoo JungBrandon YuenKacper Kot
5 Park Ridge (Maine South) 47.14
Andres PintoKeith McCarthyMike TaylorCarlo Ferina
6 Northbrook (Glenbrook North) 48.57
Ryan KangBrian PekalaKyle JosephStefan Pavlovich
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Winnetka (New Trier) 1:32.08
Sean VibhatasilpinAidan BlomJack BrewerMatt Lungu
2 Skokie (Niles West) 1:32.42
Ubaydullah KromwellAsher AndrewPaul SackmanShmouel Sackman
3 Evanston (Twp.) 1:33.74
Afandi OraelosiBoaz LiebermanKhaleil GumbsBernard Jones
4 Glenview (Glenbrook South) 1:34.10
Noah CollinsArtie SchleizerBen FreidingerTyler Hurst
5 Park Ridge (Maine South) 1:35.04
Carter CollinsNeil MeerJoe DellumoMike Sajenko
6 Northbrook (Glenbrook North) 1:38.75
Max MorrisJoseph SaukLucas TanCharles Schult
Frosh/Soph Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Evanston (Twp.) 1:37.82
Jordan CrumptonSkyler LeeCaleb LiebermanZemar Johnson
2 Winnetka (New Trier) 1:38.42
Noah NemerovskiJacob StolyarJordan BloomCaden Pfister
3 Skokie (Niles West) 1:40.27
Brandon YuenJinwoo JungKacper KotBryan Hufano
4 Glenview (Glenbrook South) 1:41.11
Brandon IsaacsBrady ClarkAustin HurstMateus Alkhas
5 Park Ridge (Maine South) 1:41.15
Mike TaylorJackson MagadJimmy GurgoneSam Cohen
Northbrook (Glenbrook North) DQ
Ryan KangKyle JosephRyan WilsonAlex Matsumoto
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Glenview (Glenbrook South) 3:33.00
Ryan SchaeferMichael JervaBrian HiltebrandGeorge Dornan
2 Skokie (Niles West) 3:33.41
Max NaumanEbaad SiddiquiPaul SackmanZachary Cheuk
3 Evanston (Twp.) 3:34.33
Kevin ThomasBoaz LiebermanKalil JohnsonDaniel Goes
4 Northbrook (Glenbrook North) 3:37.58
Nick RedstoneJosh StolyarovCharles SchultGraham Paterson
5 Winnetka (New Trier) 3:42.80
Matt LunguBen YoderDrew DucklerJack Brewer
Park Ridge (Maine South) DNS
Tommy LocascioNeil MeerJJ JiminezMatt Cull
Frosh/Soph Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Evanston (Twp.) 3:47.42
Jordan CrumptonCaleb LiebermanOliver HassardEvan Siegel
2 Park Ridge (Maine South) 3:49.03
William HuddlestonCharlie DohrSam CohenTJ Bechtold
3 Northbrook (Glenbrook North) 3:50.40
Brian PekalaNathan SeverStefan PavlovichJohn Ihrke
4 Skokie (Niles West) 3:53.62
Evan PolakGabriel FilipczukNicholas MajcherSamuel Lee
5 Winnetka (New Trier) 4:01.44
Atticus MillerGavin RegerOscar Dueno-AldaNoah Nemerovski
6 Glenview (Glenbrook South) 4:02.25
Brady ClarkBrandon IsaacsJefferson WeiAndy Ordway
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Winnetka (New Trier) 8:32.43
Jack MichelNick FalkBen KeenanLincoln Crowe
2 Skokie (Niles West) 8:43.78
Bora CeliknalThomas MagdalenoMax NaumanMatthew Carey
3 Evanston (Twp.) 8:48.29
Sam BennettCormac SchliesmannOwen BriggmanJohn Leibforth
4 Northbrook (Glenbrook North) 8:59.48
Nathan HetzlerJosh StolyarovNathan StolyarovCharles Martin
5 Glenview (Glenbrook South) 9:01.25
Lucas HouserMatthew KloneckiMatthew PenneHarrison Wollney
6 Park Ridge (Maine South) 10:13.67
Liam FoleyAnthony DatiMohammed BaasimGiovanni Serio
Frosh/Soph Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Winnetka (New Trier) 9:07.42
Sam WertsLuke FinchJames FlynnSchuyler Cox
2 Northbrook (Glenbrook North) 9:30.11
Dominic AuriemmaMac RothJoseph ConsidineDaniel Xiang
3 Park Ridge (Maine South) 9:41.52
Kyungsoo ChonConnor FoleyLiam CharleyOwen Charley
4 Glenview (Glenbrook South) 10:16.76
Jack OlsonLuke ChavezAndy CarilloSanjeev Gorla
Skokie (Niles West) DQ
Evan PolakSamuel LeeTobias GalsonGabriel Filipczuk
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Faut 12 Glenview (Glenbrook South 17.08m
2 Tim Russell 11 Evanston (Twp.) 13.38m
3 Thomas McDonnell 12 Glenview (Glenbrook South 13.04m
4 John McGregor 11 Winnetka (New Trier) 12.17m
5 Foahd Masad 12 Skokie (Niles West) 12.09m
6 Mario Oliva 11 Park Ridge (Maine South) 11.72m
7 Hunter Michalski 12 Park Ridge (Maine South) 11.11m
8 Justin Tharayil 11 Evanston (Twp.) 10.84m
9 James Gardella 11 Winnetka (New Trier) 10.83m
10 Andrew Marasco 11 Northbrook (Glenbrook Nor 10.78m
11 Alex Giambrone 11 Northbrook (Glenbrook Nor 9.95m
12 Liam Hennessy 11 Skokie (Niles West) 9.01m
Frosh/Soph Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ioan Dechev 10 Park Ridge (Maine South) 10.27m
2 Spencer Dow 10 Park Ridge (Maine South) 10.00m
3 Kyle Pambah 10 Northbrook (Glenbrook Nor 9.93m
4 Brian Farley 10 Skokie (Niles West) 9.71m
5 Nick Cottick 10 Northbrook (Glenbrook Nor 9.70m
6 Oliver Hassard 9 Evanston (Twp.) 8.91m
7 Phoenix Moses-Rosenthal 10 Winnetka (New Trier) 8.89m
8 Ethan Kanarowski 10 Glenview (Glenbrook South 8.87m
9 Gianni Vlahos 9 Winnetka (New Trier) 7.78m
Kamil Gobcewicz 9 Glenview (Glenbrook South DNS
Richard Williams 10 Skokie (Niles West) FOUL
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Faut 12 Glenview (Glenbrook South 51.10m
2 Tim Russell 11 Evanston (Twp.) 39.49m
3 Thomas McDonnell 12 Glenview (Glenbrook South 37.45m
4 Foahd Masad 12 Skokie (Niles West) 35.98m
5 Chris Bulwa 12 Winnetka (New Trier) 35.44m
6 Alex Giambrone 11 Northbrook (Glenbrook Nor 33.34m
7 Hunter Michalski 12 Park Ridge (Maine South) 32.98m
8 Andrew Marasco 11 Northbrook (Glenbrook Nor 29.77m
9 John McGregor 11 Winnetka (New Trier) 29.18m
10 Liam Hennessy 11 Skokie (Niles West) 26.70m
11 Justin Tharayil 11 Evanston (Twp.) 25.95m
12 Mario Oliva 11 Park Ridge (Maine South) 23.52m
Frosh/Soph Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Dow 10 Park Ridge (Maine South) 33.60m
2 Zemar Johnson 10 Evanston (Twp.) 32.59m
3 Ioan Dechev 10 Park Ridge (Maine South) 28.53m
4 Nick Cottick 10 Northbrook (Glenbrook Nor 28.03m
5 Kyle Pambah 10 Northbrook (Glenbrook Nor 27.96m
6 Braeden Manogura 10 Skokie (Niles West) 24.19m
7 Richard Williams 10 Skokie (Niles West) 24.11m
8 Phoenix Moses-Rosenthal 10 Winnetka (New Trier) 23.45m
9 Tev Logli 9 Glenview (Glenbrook South 20.74m
10 Gianni Vlahos 9 Winnetka (New Trier) 18.23m
Ethan Kanarowski 10 Glenview (Glenbrook South DNS
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matt Cless 11 Evanston (Twp.) 1.92m
2 Noah Shapiro 11 Glenview (Glenbrook South 1.87m
3 Shmouel Sackman 12 Skokie (Niles West) 1.77m
4 Justin Tharayil 11 Evanston (Twp.) 1.77m
5 Artie Schleizer 12 Glenview (Glenbrook South 1.77m
6 Griffin Harris 11 Winnetka (New Trier) 1.67m
John Mulligan 11 Winnetka (New Trier) NH
Ayman Jaddi 12 Skokie (Niles West) NH
Michael Gliane 12 Northbrook (Glenbrook Nor DNS
Frosh/Soph Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brendan Crosson 10 Park Ridge (Maine South) 1.73m
2 Matthew Icho 10 Skokie (Niles West) 1.68m
3 Graham Gottschild 9 Northbrook (Glenbrook Nor 1.62m
4 Jaden Welch-Jani 10 Glenview (Glenbrook South 1.62m
5 Matt Barney 9 Glenview (Glenbrook South 1.57m
6 Zemar Johnson 10 Evanston (Twp.) 1.57m
7 Mike Mizwicki 9 Park Ridge (Maine South) 1.57m
8 Karol Chmielewski 9 Skokie (Niles West) 1.52m
9 Ian Brown 10 Winnetka (New Trier) 1.52m
9 Griffin Sudler 10 Winnetka (New Trier) 1.52m
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tommy Dillon 12 Park Ridge (Maine South) 4.17m
2 Andrew Chookaszian 12 Winnetka (New Trier) 3.86m
3 Noah Haley 12 Park Ridge (Maine South) 3.40m
3 Connor McHugh 12 Northbrook (Glenbrook Nor 3.40m
5 Elie Nassif 11 Glenview (Glenbrook South 3.40m
6 Wyatt Wellehan 10 Winnetka (New Trier) 3.10m
7 Iquoc Tran 12 Skokie (Niles West) 2.95m
7 Zakariya Rizvi 11 Skokie (Niles West) 2.95m
Shae Nenadov 11 Northbrook (Glenbrook Nor NH
Frosh/Soph Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Seth Snower 10 Winnetka (New Trier) 2.95m
2 Samuel Lee 10 Skokie (Niles West) 2.79m
3 Jan Gawin 9 Skokie (Niles West) 2.64m
4 Mateus Alkhas 10 Glenview (Glenbrook South 2.49m
4 Owen Rusche 10 Winnetka (New Trier) 2.49m
4 Nareg Sarrafian 10 Northbrook (Glenbrook Nor 2.49m
7 Baasit Nadeem 10 Northbrook (Glenbrook Nor 2.49m
8 Patrick Moran 10 Glenview (Glenbrook South 2.49m
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Schaefer 10 Glenview (Glenbrook South 6.61m
2 John Sassan 12 Park Ridge (Maine South) 6.57m
3 Paul Sackman 12 Skokie (Niles West) 6.45m
4 Aiden Degabli 12 Northbrook (Glenbrook Nor 6.23m
5 Ubaydullah Kromwell 12 Skokie (Niles West) 6.10m
6 Nathan Shapiro 11 Glenview (Glenbrook South 6.07m
7 Matt Lungu 12 Winnetka (New Trier) 6.06m
8 Mike Sajenko 11 Park Ridge (Maine South) 6.05m
9 Jalen James 11 Evanston (Twp.) 6.02m
10 Kelechi Nwokenkwo 12 Northbrook (Glenbrook Nor 5.80m
11 Jeremiah Schwartz 9 Evanston (Twp.) 5.46m
Will Terry 12 Winnetka (New Trier) DNS
Frosh/Soph Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noah Nemerovski 10 Winnetka (New Trier) 5.88m
2 Austin Hurst 10 Glenview (Glenbrook South 5.73m
3 Caden Pfister 10 Winnetka (New Trier) 5.61m
4 Sam Cohen 9 Park Ridge (Maine South) 5.52m
5 Caleb Jung 10 Glenview (Glenbrook South 5.40m
6 Jackson Magad 10 Park Ridge (Maine South) 5.29m
7 Bryan Hufano 10 Skokie (Niles West) 4.77m
8 Sky Elliott 10 Northbrook (Glenbrook Nor 4.60m
Alexander Gabriel 10 Northbrook (Glenbrook Nor DNS
Kacper Kot 9 Skokie (Niles West) DNS
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Stefan West 12 Glenview (Glenbrook South 13.27m
2 Matt Cless 11 Evanston (Twp.) 13.09m
3 Aiden Degabli 12 Northbrook (Glenbrook Nor 12.93m
4 John Sassan 12 Park Ridge (Maine South) 12.66m
5 Julian Weber 11 Evanston (Twp.) 12.62m
6 Lucas Tan 12 Northbrook (Glenbrook Nor 12.24m
7 Ben Freidinger 10 Glenview (Glenbrook South 12.20m
8 Danny Mathew 12 Skokie (Niles West) 12.11m
9 Charlie Frenzel 12 Winnetka (New Trier) 11.57m
10 Greg Vitanovec 12 Winnetka (New Trier) 11.52m
11 Max Szul 12 Park Ridge (Maine South) 11.24m
12 Andrew Mikos 11 Skokie (Niles West) 11.08m
Frosh/Soph Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karol Chmielewski 9 Skokie (Niles West) 11.87m
2 Griffin Sudler 10 Winnetka (New Trier) 11.72m
3 Brendan Crosson 10 Park Ridge (Maine South) 10.73m
4 Ian Brown 10 Winnetka (New Trier) 10.60m
5 Trevor Bowles 9 Northbrook (Glenbrook Nor 10.38m
6 Chris Pisani 10 Park Ridge (Maine South) 10.10m
7 Sky Elliott 10 Northbrook (Glenbrook Nor 9.94m
8 Matt Nugent 10 Glenview (Glenbrook South 9.32m
Jake Johnson 9 Glenview (Glenbrook South DNS
Matthew Icho 10 Skokie (Niles West) DNS