Elite Performances

38 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
1600 Meter Run Finals 4:41.73 Allison Ince Normal Community High School
1600 Meter Run Finals 4:45.48 Marianne Mihas Chicago Latin High School
1600 Meter Run Finals 4:45.66 Mia Cochran Unattached - PA
1600 Meter Run Finals 4:45.94 Mary Grace Hegberg St. Viator High School
1600 Meter Run Finals 4:46.20 Ava Parekh Chicago Latin High School
1600 Meter Run Finals 4:48.59 Rachel Forsyth Purple Track Club
1600 Meter Run Finals 4:49.08 Sophia Kennedy Park Tudor High School
1600 Meter Run Finals 4:50.06 Arianne Olson Holland West Ottawa
1600 Meter Run Finals 4:50.09 Annie Christie Carmel High School
1600 Meter Run Finals 4:59.76 Breanna Stuart Canyon
1600 Meter Run Finals 5:01.42 Catie Mccabe Hinsdale Central High School
1600 Meter Run Finals 5:01.54 Sarah Forsyth Purple Track Club
1600 Meter Run Finals 5:07.77 Sylvie Sanok Dufallo Purple Track Club
1600 Meter Run Finals 5:08.31 Evelyn Hett Jones College Prep
1600 Meter Run Finals 5:08.86 Caroline Schoen Homewood-Flossmoor High School
1600 Meter Run Finals 5:08.87 Emily Cooper Purple Track Club
1600 Meter Run Finals 5:09.97 Jordyn Miller Mundelein High School
1600 Meter Run Finals 5:11.18 Julia Wolke Christian Liberty Academy
200 Meter Dash Finals 24.65 Ramiah Elliott Indiana Storm Track Club
3200 Meter Run Finals 10:02.25 Audrey Dadamio Birmingham Seaholm
3200 Meter Run Finals 10:03.72 Josephine Welin Oak Park-River Forest
3200 Meter Run Finals 10:16.73 Ava Parekh Chicago Latin High School
3200 Meter Run Finals 10:17.38 Mary Grace Hegberg St. Viator High School
3200 Meter Run Finals 10:17.84 Mia Cochran Unattached - PA
3200 Meter Run Finals 10:27.72 Arianne Olson Holland West Ottawa
3200 Meter Run Finals 10:46.60 Annie Christie Carmel High School
3200 Meter Run Finals 10:49.26 Caroline Schoen Homewood-Flossmoor High School
3200 Meter Run Finals 10:49.49 Elia Ton-That Chicago United Youth Performance (CYUP)
3200 Meter Run Finals 10:56.85 Allison Ince Normal Community High School
3200 Meter Run Finals 11:03.14 Breanna Stuart Canyon
3200 Meter Run Finals 11:07.04 Lexi Affolter St. Ignatius College Prep High School
3200 Meter Run Finals 11:10.03 Evelyn Hett Jones College Prep
800 Meter Run Finals 2:08.30 Bronwyn Patterson CHAMPION SPEED DEVELOPMENT
800 Meter Run Finals 2:18.86 Jordyn Miller Mundelein High School
Pole Vault Finals 11-5.75 Lillianna Ifft Bloomington High School
Pole Vault Finals 12-6 Windsor Roberts Tri-Valley High School
Pole Vault Finals 13-0 Tori Thomas Rock Island Alleman High School
Shot Put Finals 37-8 Alice Mihas Chicago Latin High School