Frosh/Soph Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Luke McMiller 9 Chicago (DePaul College P 11.93
2 Stephen Brown 9 Fenwick 11.97
3 Moustafa St. Clair 10 Chicago (De La Salle) 11.98
4 Johntez Harris 9 Chicago (Mt. Carmel) 11.99
5 Malcolm Bevans 10 Chicago (St. Ignatius Col 12.04
6 Enzo Derosa 9 Chicago (Mt. Carmel) 12.05
7 Dane Pardridge 9 Marmion Academy 12.19
8 Adrian Williams, Jr. 9 St. Laurence 12.21
9 Austin Cabanban 9 Loyola Academy 12.27
9 Austin Smiley 10 Chicago (Leo) 12.27
11 Marcus Ray 9 Chicago (Leo) 12.27
12 Jaali Parkers 10 Chicago (Mt. Carmel) 12.39
13 Tavion Gamblin 9 Chicago (Leo) 12.46
14 Emmanuel Akela 9 Loyola Academy 12.47
15 Nikolas Norton 9 Chicago (St. Rita) 12.51
16 Julian Sibley 10 Chicago (De La Salle) 12.64
17 Wariyo Jarso 9 Loyola Academy 12.75
18 Rosston Bickhaus 9 Marmion Academy 12.77
19 Rudy Marmol 10 St. Laurence 12.97
20 Khary Shaw 9 Chicago (Brother Rice) 13.03
21 Dom Evans 9 New Lenox (Providence Cat 13.05
22 Alex Piet 9 New Lenox (Providence Cat 13.15
23 De'Shawn Hodges 9 St. Laurence 13.25
24 Mateo Cubas 9 Chicago (St. Ignatius Col 13.30
25 Warren Kinney 9 St. Laurence 13.55
26 Pat Conroy 11 Chicago (Brother Rice) 13.66
27 Emiliano Arana 9 New Lenox (Providence Cat 13.66
28 Brendon Baxtrom 9 Chicago (St. Rita) 13.81
29 Matthew Kattner 9 Chicago (DePaul College P 13.83
30 Bradley Orzada 9 Loyola Academy 14.16
31 Jackson McAleer-Forte 10 Fenwick 14.53
32 Andy Macias 10 Chicago (St. Ignatius Col 14.71
33 Geo Palazzolo 10 Chicago (Brother Rice) 14.99
34 Quinn Crockling 9 Chicago (St. Rita) 15.25
35 Lachard Reasnover 9 Chicago (De La Salle) 15.36
36 Nathaniel Tena 10 Marmion Academy 15.49
37 Shane Zisk 10 Marmion Academy 16.50
38 Patrick Hicks 9 Chicago (St. Ignatius Col 16.64
Jacob Mejino 10 Fenwick NT
Aaron Holton 10 Chicago (DePaul College P NT
Kelley Kahari 9 Chicago (De La Salle) NT
Kenenna Odeluga 10 Chicago (Mt. Carmel) NT
Kaleb Brown 9 Chicago (St. Rita) DNS
Jacgue Walls 9 Fenwick NT
Dakota Straight 10 New Lenox (Providence Cat NT
Dean Lullo 10 Chicago (Brother Rice) NT
Frosh/Soph Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Stephen Brown 9 Fenwick 23.74
2 Enzo Derosa 9 Chicago (Mt. Carmel) 24.02
3 Moustafa St. Clair 10 Chicago (De La Salle) 24.02
4 Nehemiah Ray 10 Chicago (Brother Rice) 24.21
5 Sultan Lugboso 10 Chicago (St. Ignatius Col 24.32
6 Luke McMiller 9 Chicago (DePaul College P 24.55
7 Austin Cabanban 9 Loyola Academy 24.57
8 Adrian Williams, Jr. 9 St. Laurence 24.58
9 Marcus Ray 9 Chicago (Leo) 24.72
10 Mike Alvarado 10 New Lenox (Providence Cat 24.79
11 Ben Perry 10 Chicago (Mt. Carmel) 24.98
12 Johntez Harris 9 Chicago (Mt. Carmel) 24.99
13 Nick Wilson 10 Marmion Academy 24.99
14 Ralph Beltran 9 St. Laurence 25.07
15 Emmanuel Akela 9 Loyola Academy 25.32
16 Rosston Bickhaus 9 Marmion Academy 25.36
17 Austin Smiley 10 Chicago (Leo) 25.42
18 Tavion Gamblin 9 Chicago (Leo) 25.63
19 Kahlil Blakes 10 Chicago (Leo) 25.67
20 Wariyo Jarso 9 Loyola Academy 25.77
21 Tristan Burtner 10 Marmion Academy 26.24
22 Lucca Kessler 10 New Lenox (Providence Cat 26.36
23 Mark Williams 9 Chicago (St. Ignatius Col 26.45
24 Steve Morgan 9 Fenwick 26.47
25 Devon Shortt 9 Fenwick 26.56
26 Rudy Marmol 10 St. Laurence 26.79
27 Mateo Cubas 9 Chicago (St. Ignatius Col 27.05
28 Dom Evans 9 New Lenox (Providence Cat 27.27
29 Brendon Baxtrom 9 Chicago (St. Rita) 27.51
30 Pat Conroy 11 Chicago (Brother Rice) 27.68
31 Matthew Kattner 9 Chicago (DePaul College P 27.83
32 Michael Bucolo 9 Fenwick 28.36
33 Jett Yuen 10 Chicago (St. Ignatius Col 28.43
34 Dylan Cooney 9 Chicago (St. Rita) 28.46
35 Geo Palazzolo 10 Chicago (Brother Rice) 30.28
36 Lachard Reasnover 9 Chicago (De La Salle) 31.65
Jalani Walters 9 Chicago (Mt. Carmel) NT
Quinn Crockling 9 Chicago (St. Rita) NT
Jalen Hoard 10 St. Laurence NT
Kaleb Brown 9 Chicago (St. Rita) DNS
Rafael Barrera 9 Marmion Academy NT
Aaron Holton 10 Chicago (DePaul College P NT
Sirr Sprowles 9 Chicago (De La Salle) NT
Ryan Leider 9 Loyola Academy NT
Khary Shaw 9 Chicago (Brother Rice) NT
Frosh/Soph Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nehemiah Ray 10 Chicago (Brother Rice) 52.89
2 Austin Cabanban 9 Loyola Academy 53.30
3 Ryan Leider 9 Loyola Academy 54.13
4 Rich'ard Coleman 10 Chicago (Leo) 54.89
5 Ian Hopkins 10 Chicago (De La Salle) 54.90
6 Chinedum Iloegbunam 10 Chicago (Mt. Carmel) 54.95
7 Jaden Blake 10 Chicago (De La Salle) 55.80
8 Josh Caceres 10 Marmion Academy 55.83
9 Jackson Burroughs 9 Marmion Academy 55.91
10 Emilio Dillon 10 Fenwick 56.74
11 Damien Rhoden 10 St. Laurence 56.86
12 Billy Veugelur 9 Chicago (St. Rita) 57.13
13 Michael Manzella 10 St. Laurence 58.24
14 Carlos Banks 9 Chicago (Mt. Carmel) 58.95
15 Derrick Whaley 9 Chicago (Mt. Carmel) 59.11
16 Kerry Maxey 10 Chicago (Mt. Carmel) 59.35
17 Tadhg Scanlon 9 Chicago (St. Rita) 1:00.99
18 Kevin Ruddy 9 New Lenox (Providence Cat 1:01.04
19 Jack Molloy 9 Chicago (St. Ignatius Col 1:01.58
20 Adrian Quintana 9 Marmion Academy 1:01.86
21 Seichi Shinozaki 9 Loyola Academy 1:02.10
22 Julius Mendoza 10 St. Laurence 1:02.28
23 Emiliano Arana 9 New Lenox (Providence Cat 1:02.54
24 DeShawn Parker 9 St. Laurence 1:03.32
25 Severo Enriquez 10 Chicago (St. Ignatius Col 1:04.00
26 Maximus Almheim 9 Chicago (DePaul College P 1:04.22
27 Ronnie Bistry 10 Chicago (DePaul College P 1:05.23
28 Emmet Filbin 10 Fenwick 1:05.57
29 Ryan Cleary 9 Chicago (St. Ignatius Col 1:06.38
30 Adam Ciecierski 10 Chicago (St. Ignatius Col 1:07.12
31 Quinn Crockling 9 Chicago (St. Rita) 1:11.86
32 Kelley Kahari 9 Chicago (De La Salle) 1:13.35
33 Ben Mehalic 9 Marmion Academy 1:14.44
Wariyo Jarso 9 Loyola Academy NT
Pat Carney 9 Chicago (Brother Rice) DNS
Jason DiGiovanni 9 New Lenox (Providence Cat NT
Joe Hladik 10 Chicago (Brother Rice) DNS
Joshua Carey 10 Chicago (Leo) DNS
Aaron Vaughn 9 New Lenox (Providence Cat NT
Andres Gallegos-Valencia 10 Fenwick NT
Sean Maloney 9 Chicago (Brother Rice) DNS
Sirr Sprowles 9 Chicago (De La Salle) NT
Kaleb Brown 9 Chicago (St. Rita) NT
James Davis 10 Chicago (Leo) NT
Joey Schultz 10 Fenwick NT
Kahlil Blakes 10 Chicago (Leo) NT
Frosh/Soph Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Werner 9 Loyola Academy 2:03.12
2 Spencer Dzyacky 10 Loyola Academy 2:03.66
3 Mikey Corcoran 10 Chicago (Brother Rice) 2:04.28
4 Seichi Shinozaki 9 Loyola Academy 2:06.44
5 Liam Brennan 10 Loyola Academy 2:07.53
6 Nick Kiley 9 Chicago (St. Ignatius Col 2:09.13
7 Damien Rhoden 10 St. Laurence 2:13.03
8 Joe Fuchser 10 Marmion Academy 2:14.68
9 Salavador Aguilar 10 Fenwick 2:16.48
10 DeShawn Parker 9 St. Laurence 2:18.08
11 Gavin Hougo 10 Chicago (St. Ignatius Col 2:18.32
12 Kevin Freeman 10 Chicago (St. Ignatius Col 2:19.90
13 Niraj Abraham 9 Marmion Academy 2:20.00
14 Clyde Whiting 10 Chicago (Leo) 2:20.79
15 Carl Luckas 9 Fenwick 2:21.13
16 Trent Norberg 10 Chicago (DePaul College P 2:21.45
17 Ethan Castette 9 Chicago (DePaul College P 2:21.58
18 Johnathon Mahomes 9 Fenwick 2:26.38
19 Chase Pitre 9 Chicago (De La Salle) 2:26.53
20 Jack Schokora 9 Marmion Academy 2:27.28
21 Thomas Rooney 10 Chicago (St. Rita) 2:28.80
22 Nico Carrera 9 Marmion Academy 2:34.14
23 Dylan Cooney 9 Chicago (St. Rita) 2:34.38
24 James Beeson 10 New Lenox (Providence Cat 2:35.71
25 Nathan Little 9 New Lenox (Providence Cat 2:36.75
26 Aidan Milkavich 10 New Lenox (Providence Cat 2:36.88
27 Victor Torres-Reyes 10 Chicago (DePaul College P 2:39.87
28 Orlando Martinez 9 Chicago (DePaul College P 2:40.59
29 Bryson Mangnum 10 Chicago (Mt. Carmel) 2:41.86
30 Barron Waller 10 New Lenox (Providence Cat 2:46.09
Onye Egvuna 9 Chicago (Mt. Carmel) NT
Will Jancewicz 9 Fenwick NT
Rich'ard Coleman 10 Chicago (Leo) NT
Roh Bhattal 9 St. Laurence NT
Brody Hanlon 9 Chicago (St. Ignatius Col NT
Edward Harris 10 Chicago (Leo) NT
Tadhg Scanlon 9 Chicago (St. Rita) NT
Damen Ward 10 Chicago (Leo) NT
Daniel Miller 10 Chicago (Mt. Carmel) NT
Danny Bracewell 9 Chicago (Mt. Carmel) NT
Frosh/Soph Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Werner 9 Loyola Academy 4:41.31
2 Spencer Dzyacky 10 Loyola Academy 4:44.75
3 Eddie Burke 10 Chicago (Brother Rice) 4:46.40
4 Cameron Matejka 10 Loyola Academy 4:46.73
5 Jack Garrigus 10 Loyola Academy 4:48.43
6 Liam Linnen 10 Chicago (St. Ignatius Col 4:50.06
7 Colin Linnen 10 Chicago (St. Ignatius Col 4:54.19
8 Kevin Hogan 10 Chicago (St. Ignatius Col 4:54.75
9 Anthony Standish 10 Marmion Academy 4:57.06
10 Matt Quattrocchi 10 Chicago (Brother Rice) 5:00.34
11 Declan Glaysher 9 Chicago (St. Ignatius Col 5:03.00
12 Joe Fuchser 10 Marmion Academy 5:06.10
13 Niraj Abraham 9 Marmion Academy 5:11.80
14 Saul Garcia 10 Chicago (St. Rita) 5:17.18
15 Brock O'Neill 10 New Lenox (Providence Cat 5:25.45
16 Matt Hickey 10 Fenwick 5:29.23
17 Tommy Nettleton 9 Fenwick 5:31.70
18 Kevin Lynch 10 Chicago (Brother Rice) 5:37.39
19 Chase Pitre 9 Chicago (De La Salle) 5:39.80
20 Connor Melean 9 Chicago (Brother Rice) 5:44.76
21 Joshua Carey 10 Chicago (Leo) 5:52.30
22 Nathan Little 9 New Lenox (Providence Cat 5:54.26
23 Charlie Babbo 9 Fenwick 5:59.70
24 Nate Huggins 10 Marmion Academy 6:00.16
25 Aidan Milkavich 10 New Lenox (Providence Cat 6:10.79
26 Mikel Garza 9 St. Laurence 6:20.65
Lee O'Bryan 9 Fenwick NT
Elias Cahue 9 St. Laurence NT
Tristan Gonzales 9 St. Laurence NT
Frosh/Soph Boys 1 Mile Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Michael LaSusa 10 Chicago (St. Ignatius Col 5:16.11
2 AJ Meyers 9 Chicago (St. Ignatius Col 5:21.35
3 Thomas Johnson 10 Chicago (St. Ignatius Col 5:24.21
4 Ted Schmiedeler 9 Chicago (St. Ignatius Col 5:25.45
5 Ryan Nugent 9 Loyola Academy 5:34.34
6 Samuel Monterola 9 Loyola Academy 5:34.59
7 Aidan Dorn 10 Chicago (St. Ignatius Col 5:36.11
8 Carlin Kyhl 10 Chicago (St. Ignatius Col 5:36.31
9 Vincent Muggli 10 Loyola Academy 5:39.50
10 Leo Novy 9 Chicago (St. Ignatius Col 5:41.67
11 Sean McNally 9 Chicago (Brother Rice) 6:00.06
12 Ben O'Bryan 10 Fenwick 6:04.63
13 Benjamin Rewers 10 Chicago (St. Ignatius Col 6:31.65
14 Colin Langrill 9 Loyola Academy 6:34.91
15 Foley Hayes 9 Loyola Academy 6:49.18
16 David Riordan 9 Loyola Academy 7:15.17
Dan Corpus 10 Chicago (Brother Rice) NT
Thomas Whelan 9 Loyola Academy NT
Aidan Simon 9 Loyola Academy NT
Daniel Riordan 10 Loyola Academy NT
Bradley Orzada 9 Loyola Academy NT
Daniel Mitchell 9 Loyola Academy NT
Christopher Meyers 10 Chicago (St. Ignatius Col NT
Casey Gibbons 9 Loyola Academy NT
Peter Scheidt 9 Loyola Academy NT
Frosh/Soph Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eddie Burke 10 Chicago (Brother Rice) 10:31.75
2 Michael Solmos 10 Loyola Academy 10:37.31
3 Brian Moore 9 Chicago (St. Ignatius Col 10:38.67
4 Leo Stanton 10 Loyola Academy 10:41.83
5 Brock O'Neill 10 New Lenox (Providence Cat 11:03.67
6 Theo Conroy 9 Chicago (St. Ignatius Col 11:05.07
7 Daniel Riordan 10 Loyola Academy 11:07.88
8 Henry Gilbert 9 Chicago (St. Ignatius Col 11:09.59
9 Saul Garcia 10 Chicago (St. Rita) 11:10.00
10 Connor Fitzpatrick 10 Chicago (St. Ignatius Col 11:12.06
11 Zach Daley 9 Fenwick 14:13.13
12 Ryan Bennett 10 Marmion Academy 14:16.09
13 Jack Finnell 9 Chicago (Brother Rice) 14:32.34
14 Finley Huggins 9 Fenwick 14:45.44
15 Peter Scheidt 9 Loyola Academy 15:23.09
16 Jack Prangle 9 Fenwick 16:06.54
Matt Quattrocchi 10 Chicago (Brother Rice) NT
Connor Melean 9 Chicago (Brother Rice) DNS
Frosh/Soph Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chalen Jack 10 Loyola Academy 16.88
2 Pierre Miller 10 Chicago (Leo) 16.93
3 Erich Heinz 10 Loyola Academy 18.01
4 Rory Henry 10 Marmion Academy 19.11
5 Jaden Armetta 9 Chicago (St. Ignatius Col 19.19
6 Drew Grabacki 10 Marmion Academy 19.24
7 Andrew Kozlowski 9 Marmion Academy 20.05
8 Dan Zapata 10 Chicago (Brother Rice) 20.15
9 James Baumhardt 10 New Lenox (Providence Cat 20.57
10 Myles Smith 9 Chicago (Mt. Carmel) 21.41
11 Julius Mendoza 10 St. Laurence 21.56
12 Ryan Ondracek 9 New Lenox (Providence Cat 21.98
13 Christian Ramirez 10 Chicago (De La Salle) 22.36
14 Joshua Chancellor 9 Chicago (De La Salle) 22.36
15 Owen Moran 9 New Lenox (Providence Cat 22.86
Jacoby Eatman 9 Chicago (Mt. Carmel) NT
Jonas Capek 9 Fenwick NT
Emiliano Arana 9 New Lenox (Providence Cat NT
Frosh/Soph Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pierre Miller 10 Chicago (Leo) 43.48
2 Chalen Jack 10 Loyola Academy 44.53
3 Zach Kiley 9 Chicago (St. Ignatius Col 44.83
4 Drew Grabacki 10 Marmion Academy 46.49
5 Jaden Armetta 9 Chicago (St. Ignatius Col 46.81
6 Erich Heinz 10 Loyola Academy 47.65
7 Rory Henry 10 Marmion Academy 49.05
8 Nicholas Stafford 9 New Lenox (Providence Cat 49.28
9 Andrew Kozlowski 9 Marmion Academy 50.05
10 James Baumhardt 10 New Lenox (Providence Cat 50.70
11 John Engels 9 Marmion Academy 50.78
12 Dan Zapata 10 Chicago (Brother Rice) 50.99
13 Myles Smith 9 Chicago (Mt. Carmel) 51.38
14 Joshua Chancellor 9 Chicago (De La Salle) 52.29
15 Owen Moran 9 New Lenox (Providence Cat 52.73
16 Ryan Ondracek 9 New Lenox (Providence Cat 54.76
17 Christian Ramirez 10 Chicago (De La Salle) 55.90
18 Ian Hopkins 10 Chicago (De La Salle) 1:06.49
Jonas Capek 9 Fenwick NT
Quinn Coleman 9 Loyola Academy NT
Frosh/Soph Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chicago (Mt. Carmel) 44.99
Enzo DerosaBen PerryJohntez HarrisKenenna Odeluga
2 Marmion Academy 46.38
Josh CaceresDane PardridgeRosston BickhausJackson Burroughs
3 Loyola Academy 46.71
Emmanuel AkelaRyan LeiderSeichi ShinozakiLiam Brennan
4 Chicago (Leo) 46.83
Kahlil BlakesTavion GamblinMarcus RayAustin Smiley
5 St. Laurence 46.94
De'Shawn HodgesRalphie BeltranRudy MarmolAdrian Williams, Jr.
6 Chicago (Brother Rice) 47.93
Khary ShawNehemiah RaySean MaloneyAdrian Campos
7 Fenwick 48.98
Patryk DabrowskiDevon ShorttJacgue WallsSteve Morgan
8 Chicago (St. Ignatius College Prep) 57.22
Ryan ClearySevero EnriquezPatrick HicksAdam Ciecierski
New Lenox (Providence Catholic) DNF
Mike AlvaradoDom EvansAaron VaughnLucca Kessler
Chicago (De La Salle) NT
Ian HopkinsLachard ReasnoverJulian SibleyMoustafa St. Clair
Frosh/Soph Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chicago (Mt. Carmel) 1:35.68
Enzo DerosaBen PerryJohntez HarrisJalani Walters
2 Marmion Academy 1:38.70
Rosston BickhausDane PardridgeJackson BurroughsNick Wilson
3 Loyola Academy 1:39.04
Emmanuel AkelaAndrew EmersonWariyo JarsoRoger Simon
4 New Lenox (Providence Catholic) 1:41.06
Dakota StraightMike AlvaradoDom EvansAlex Piet
5 Chicago (Brother Rice) 1:41.97
Khary ShawAdrian CamposPat CarneySean Maloney
6 Chicago (St. Ignatius College Prep) 1:41.97
Sultan LugbosoMalcolm BevansMark WilliamsCole Hougo
7 St. Laurence 1:43.76
Sal FloresJalen HoardWarren KinneyDe'Shawn Hodges
8 Fenwick 1:43.99
Stephen BrownJacgue WallsJonas CapekDevon Shortt
Frosh/Soph Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chicago (Leo) 3:43.48
Pierre MillerDamen WardEdward HarrisRich'ard Coleman
2 Chicago (St. Ignatius College Prep) 3:49.22
Nick KileyZach KileyKevin FreemanSamuel Hansen
3 Chicago (Mt. Carmel) 3:51.60
Daniel MillerDerrick WhaleyJustin FitzgeraldKerry Maxey
4 Loyola Academy 3:51.62
Seichi ShinozakiRyan LeiderAustin CabanbanSpencer Werner
5 Chicago (Brother Rice) 3:52.30
Adrian CamposMikey CorcoranSean MaloneyPat Carney
6 Marmion Academy 3:57.24
Josh CaceresDane PardridgeDrew GrabackiJackson Burroughs
7 New Lenox (Providence Catholic) 4:00.96
Jason DiGiovanniDakota StraightAaron VaughnOwen Moran
8 Fenwick 4:02.25
Joey SchultzLee O'BryanEmilio DillonPatryk Dabrowski
9 St. Laurence 4:09.88
Ralphie BeltranDamien RhodenAdrian WilliamsMichael Manzella
10 Chicago (St. Rita) 4:13.68
Billy VeugelurThomas RooneyTadhg ScanlonBrendon Baxtrom
11 Chicago (DePaul College Prep) 4:24.96
Ronnie BistryVictor Torres-ReyesMaximus AlmheimOrlando Martinez
Frosh/Soph Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chicago (Leo) 8:58.55
Rich'ard ColemanEdward HarrisClyde WhitingDamen Ward
2 Loyola Academy 8:59.42
Joshua HoltgreiveAidan SimonJohn PhillipsCasey Gibbons
3 Marmion Academy 9:05.37
Niraj AbrahamJack SchokoraJoe FuchserAnthony Standish
4 Chicago (St. Ignatius College Prep) 9:05.89
Brody HanlonKevin FreemanGavin HougoColin Linnen
5 Fenwick 9:37.11
Salavador AguilarLee O'BryanWill JancewiczJoey Schultz
6 Chicago (Mt. Carmel) 9:53.98
Carlos BanksDaniel MillerOnye EgvunaChinedum Iloegbunam
7 Chicago (St. Rita) 10:02.53
Thomas RooneyDylan CooneyBilly VeugelurTadhg Scanlon
8 New Lenox (Providence Catholic) 10:29.53
Nathan LittleAidan MilkavichJames BeesonKevin Ruddy
Chicago (Brother Rice) NT
Joe HladikMatt QuattrocchiKevin LynchMikey Corcoran
Frosh/Soph Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jameson Geers 10 New Lenox (Providence Cat 44-00.75
2 Damaurius Stewart 10 St. Laurence 38-10.75
3 Owen Mathes 10 Loyola Academy 37-09.50
4 Louie Conn 10 Chicago (Brother Rice) 37-04.50
4 Julius Lujano 9 Chicago (Brother Rice) 37-04.50
6 Justin Klonoski 10 Loyola Academy 37-03.00
7 Bryce Langkan 9 Marmion Academy 37-00.00
8 Max Makowski 9 Loyola Academy 36-04.00
9 Jerred Durian 9 Marmion Academy 35-04.00
Frosh/Soph Boys Shot Put Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jameson Geers 10 New Lenox (Providence Cat 44-00.75
2 Damaurius Stewart 10 St. Laurence 38-10.75
3 Owen Mathes 10 Loyola Academy 37-11.50
4 Louie Conn 10 Chicago (Brother Rice) 37-09.50
5 Julius Lujano 9 Chicago (Brother Rice) 37-04.50
6 Justin Klonoski 10 Loyola Academy 37-03.00
7 Bryce Langkan 9 Marmion Academy 37-00.00
8 Max Makowski 9 Loyola Academy 36-03.50
9 Jerred Durian 9 Marmion Academy 35-04.00
10 Omaru Konneh 10 Loyola Academy 35-03.00
11 Damian Lassak 9 Chicago (St. Ignatius Col 33-08.50
12 John Tobin 9 Chicago (Mt. Carmel) 32-08.75
13 Matthew Kattner 9 Chicago (DePaul College P 32-00.75
14 Fank Herman 10 Chicago (Brother Rice) 31-03.50
15 Adam Jostes 9 New Lenox (Providence Cat 30-09.00
15 Trent Norberg 10 Chicago (DePaul College P 30-09.00
17 Matt Harris 9 Marmion Academy 30-04.00
18 Brian Basulto 10 Fenwick 24-02.50
19 Manuel Harris 9 Chicago (Brother Rice) 24-00.00
20 Chris Haleas 9 Chicago (St. Ignatius Col 23-08.75
21 Robert Thornton 10 Chicago (De La Salle) 21-07.00
Clydon Tare 10 Fenwick ND
George Campos 9 Marmion Academy NM
Brendan O'Toole 10 Fenwick ND
Elliot Lewis 9 Chicago (Mt. Carmel) ND
Cullen McTigue 10 Fenwick NM
Devin Ramadurai 10 New Lenox (Providence Cat NM
Peter Kontonis 9 New Lenox (Providence Cat ND
Frosh/Soph Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryce Langkan 9 Marmion Academy 114-07.00
2 Peter Kontonis 9 New Lenox (Providence Cat 109-01.00
4 Jameson Geers 10 New Lenox (Providence Cat 108-00.00
5 Justin Klonoski 10 Loyola Academy 98-07.00
6 Adam Jostes 9 New Lenox (Providence Cat 95-08.00
8 Dan Coxworth 10 Marmion Academy 94-11.00
3 Omaru Konneh 10 Loyola Academy 94-10.00
9 Connor Walls 10 Chicago (St. Ignatius Col 94-05.00
7 Trent Norberg 10 Chicago (DePaul College P 93-04.00
Frosh/Soph Boys Discus Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryce Langkan 9 Marmion Academy 114-07.00
2 Jameson Geers 10 New Lenox (Providence Cat 108-00.00
3 Peter Kontonis 9 New Lenox (Providence Cat 106-01.00
4 Justin Klonoski 10 Loyola Academy 98-07.00
5 Adam Jostes 9 New Lenox (Providence Cat 95-08.00
6 Dan Coxworth 10 Marmion Academy 94-11.00
7 Omaru Konneh 10 Loyola Academy 94-10.00
8 Connor Walls 10 Chicago (St. Ignatius Col 94-05.00
9 Trent Norberg 10 Chicago (DePaul College P 93-04.00
10 Joe Spaitis 10 Chicago (Brother Rice) 90-01.00
11 Julius Lujano 9 Chicago (Brother Rice) 89-00.00
12 Jerred Durian 9 Marmion Academy 88-00.00
13 Jimmy Redmond 10 New Lenox (Providence Cat 85-10.00
14 Max Makowski 9 Loyola Academy 84-11.00
15 Owen Mathes 10 Loyola Academy 83-01.00
16 Damaurius Stewart 10 St. Laurence 80-02.00
17 Cullen McTigue 10 Fenwick 78-01.00
18 Edgar Garcia 10 Chicago (Brother Rice) 74-04.00
19 Damian Lassak 9 Chicago (St. Ignatius Col 74-02.00
20 Liam Devine 10 Marmion Academy 72-00.00
21 Matthew Kattner 9 Chicago (DePaul College P 71-09.00
22 Chris Haleas 9 Chicago (St. Ignatius Col 49-09.00
23 Robert Thornton 10 Chicago (De La Salle) 45-08.00
24 Brian Basulto 10 Fenwick 45-04.00
Louie Conn 10 Chicago (Brother Rice) ND
Elliot Lewis 9 Chicago (Mt. Carmel) ND
Brendan O'Toole 10 Fenwick ND
Clydon Tare 10 Fenwick ND
Frosh/Soph Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darius Wilson 10 St. Laurence 5-10.00
2 Aaron Wofford 10 St. Laurence 5-08.00
3 Derrick Whaley 9 Chicago (Mt. Carmel) 5-06.00
4 John Engels 9 Marmion Academy 5-04.00
5 Andrew Kozlowski 9 Marmion Academy 5-04.00
6 Samuel Hansen 9 Chicago (St. Ignatius Col 5-04.00
7 Roger Simon 9 Loyola Academy 5-02.00
8 Quinn Coleman 9 Loyola Academy 5-02.00
9 Jason DiGiovanni 9 New Lenox (Providence Cat 5-02.00
9 Sultan Lugboso 10 Chicago (St. Ignatius Col 5-02.00
11 Joshua Chancellor 9 Chicago (De La Salle) 4-10.00
11 Ian Ortega 9 Marmion Academy 4-10.00
11 Kolby Miller 10 Chicago (Mt. Carmel) 4-10.00
14 Andrew Emerson 10 Loyola Academy 4-10.00
Jake Johnson 9 Loyola Academy NH
EJ Nwagwu 9 Chicago (St. Rita) NH
Owen Moran 9 New Lenox (Providence Cat NH
Ernesto Carlton 9 Marmion Academy NH
Frosh/Soph Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mike Alvarado 10 New Lenox (Providence Cat 11-00.00
2 Jaden Blake 10 Chicago (De La Salle) 11-00.00
3 Zach Kiley 9 Chicago (St. Ignatius Col 10-06.00
4 Dakota Straight 10 New Lenox (Providence Cat 9-00.00
5 Tyler Hoeft 9 Marmion Academy 8-06.00
6 Pat Ashbrook 10 Marmion Academy 8-06.00
7 Sean Burden 9 Loyola Academy 8-00.00
8 Sultan Lugboso 10 Chicago (St. Ignatius Col 8-00.00
9 Samuel Hansen 9 Chicago (St. Ignatius Col 7-06.00
9 Erich Heinz 10 Loyola Academy 7-06.00
10 Ian Hopkins 10 Chicago (De La Salle) 7-06.00
10 Nathan Little 9 New Lenox (Providence Cat 7-06.00
13 Liam Hand 9 Loyola Academy 7-00.00
13 Emiliano Arana 9 New Lenox (Providence Cat 7-00.00
13 Michael Giamarusti 10 Loyola Academy 7-00.00
Nick Kiley 9 Chicago (St. Ignatius Col NH
Frosh/Soph Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malcolm Bevans 10 Chicago (St. Ignatius Col 21-08.50
2 Keith McBee 10 St. Laurence 19-02.50
3 Dacaril Dorsey 10 Chicago (Leo) 18-04.50
4 Austin Smiley 10 Chicago (Leo) 18-03.00
4 Aaron Wofford 10 St. Laurence 18-03.00
6 Moustafa St. Clair 10 Chicago (De La Salle) 18-02.00
7 Derrick Whaley 9 Chicago (Mt. Carmel) 17-09.00
8 Darius Wilson 10 St. Laurence 17-08.00
9 Kent Waller 10 Marmion Academy 17-06.00
Frosh/Soph Boys Long Jump Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malcolm Bevans 10 Chicago (St. Ignatius Col 21-08.50
2 Keith McBee 10 St. Laurence 19-02.50
3 Dacaril Dorsey 10 Chicago (Leo) 18-04.50
4 Aaron Wofford 10 St. Laurence 18-03.00
4 Austin Smiley 10 Chicago (Leo) 18-03.00
6 Moustafa St. Clair 10 Chicago (De La Salle) 18-02.00
7 Derrick Whaley 9 Chicago (Mt. Carmel) 17-09.00
8 Darius Wilson 10 St. Laurence 17-08.00
9 Kent Waller 10 Marmion Academy 17-06.00
10 Kolby Miller 10 Chicago (Mt. Carmel) 17-04.00
11 Hayden Karner 9 Marmion Academy 16-06.50
12 Quinn Coleman 9 Loyola Academy 16-03.00
13 Jett Yuen 10 Chicago (St. Ignatius Col 16-01.00
14 Ryan Susanto 9 Loyola Academy 16-00.50
15 Nico Carrera 9 Marmion Academy 16-00.00
16 Cole Hougo 10 Chicago (St. Ignatius Col 15-10.50
17 Julian Sibley 10 Chicago (De La Salle) 15-09.00
18 DeShawn Parker 9 St. Laurence 15-08.50
19 Justin Fitzgerald 10 Chicago (Mt. Carmel) 15-07.50
20 Alex Piet 9 New Lenox (Providence Cat 14-04.00
Ernesto Carlton 9 Marmion Academy ND
Andrew Emerson 10 Loyola Academy ND
Jaali Parkers 10 Chicago (Mt. Carmel) ND
Kaleb Brown 9 Chicago (St. Rita) ND
Alejandro Lazos 9 Fenwick ND
Roger Simon 9 Loyola Academy ND
Lachard Reasnover 9 Chicago (De La Salle) ND
Trent Norberg 10 Chicago (DePaul College P ND
Sam Champs 9 Chicago (St. Rita) ND
Jacgue Walls 9 Fenwick NM
EJ Nwagwu 9 Chicago (St. Rita) ND
Frosh/Soph Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malcolm Bevans 10 Chicago (St. Ignatius Col 43-00.00
2 Dacaril Dorsey 10 Chicago (Leo) 41-09.00
3 Aaron Wofford 10 St. Laurence 39-07.00
4 Ben Perry 10 Chicago (Mt. Carmel) 38-05.25
5 Jameson Geers 10 New Lenox (Providence Cat 38-00.00
6 Adrian Williams, Jr. 9 St. Laurence 37-06.00
7 Keith McBee 10 St. Laurence 37-05.00
8 Zach Kiley 9 Chicago (St. Ignatius Col 36-09.50
9 Kent Waller 10 Marmion Academy 36-01.00
Frosh/Soph Boys Triple Jump Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malcolm Bevans 10 Chicago (St. Ignatius Col 43-00.00
2 Dacaril Dorsey 10 Chicago (Leo) 41-09.00
3 Aaron Wofford 10 St. Laurence 39-07.00
4 Ben Perry 10 Chicago (Mt. Carmel) 38-05.25
5 Jameson Geers 10 New Lenox (Providence Cat 38-00.00
6 Adrian Williams, Jr. 9 St. Laurence 37-06.00
7 Keith McBee 10 St. Laurence 37-05.00
8 Zach Kiley 9 Chicago (St. Ignatius Col 36-09.50
9 Kent Waller 10 Marmion Academy 36-01.00
10 Kevin Ruddy 9 New Lenox (Providence Cat 35-05.25
11 Andrew Emerson 10 Loyola Academy 34-08.75
12 Samuel Hansen 9 Chicago (St. Ignatius Col 34-08.00
13 Cole Hougo 10 Chicago (St. Ignatius Col 34-02.00
14 Adrian Campos 10 Chicago (Brother Rice) 33-09.00
15 Ryan Susanto 9 Loyola Academy 32-10.00
16 Quinn Coleman 9 Loyola Academy 32-08.50
17 Hayden Karner 9 Marmion Academy 32-08.00
18 Nicholas Stafford 9 New Lenox (Providence Cat 30-04.00
19 Nico Carrera 9 Marmion Academy 30-01.25
20 Barron Waller 10 New Lenox (Providence Cat 29-07.75
21 Jacoby Eatman 9 Chicago (Mt. Carmel) 24-00.50
Brandon Basulto 10 Fenwick NM
Ernesto Carlton 9 Marmion Academy ND
Adam Lenczowski 9 Loyola Academy ND