Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kayla Carpenter 12 Evergreen Park 12.5h
2 Tia Walker 11 Evergreen Park 12.7h
3 Jada Cork 9 Oak Lawn (Richards) 13.2hPR
4 Sapphira Caruthers 11 Tinley Park 13.3hPR
5 Ashley Harris 12 Eisenhower 13.4hPR
6 Nikki Carter 12 Shepard 13.5hSR
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tiera Robinson-Jones 11 Evergreen Park 25.6h
2 Jada Cork 9 Oak Lawn (Richards) 27.4hPR
3 Keylin Vallejo 10 Burbank (Reavis) 28.0hPR
3 Tasia Lenon 11 Tinley Park 28.0hSR
5 Ailyn Gallardo 12 Eisenhower 28.1hPR
6 Casey McMurray 11 Oak Forest 28.4hPR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tiera Robinson-Jones 11 Evergreen Park 1:00.5hPR
2 Diane Ramirez 10 Burbank (Reavis) 1:03.2hPR
3 Ashley Charles 9 Oak Lawn (Richards) 1:04.4hPR
4 Nadia Roberts 11 Burbank (Reavis) 1:05.2h
5 Cassia Washington 10 Shepard 1:05.6hSR
6 Skylar Gibbs 10 Oak Forest 1:06.4hPR
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Cummings 11 Oak Forest 2:42.1hSR
3 Grace Huneck 12 Evergreen Park 2:51.1h
4 Peyton Nielsen 12 Oak Forest 2:52.5hSR
5 Corrin Smith 9 Burbank (Reavis) 2:53.7hPR
6 Isabella Alatore 9 Eisenhower 3:01.9h
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Allison Ramsey 11 Oak Forest 5:37.6hPR
2 Anna Kovats 12 Tinley Park 5:56.9h
3 Ariana Martinez 9 Evergreen Park 5:57.6h
4 Kate McGovern 11 Shepard 6:19.0hSR
5 Johnna Baniewicz 11 Burbank (Reavis) 6:24.4h
6 Alyssa Carrillo 9 Burbank (Reavis) 6:32.6h
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madzia Myrda 12 Shepard 13:36.2hSR
2 Sabeen Barakat 10 Oak Forest 14:39.6hPR
3 Vanessa Rodriguez 11 Eisenhower 14:45.6h
4 Pam Sanchez 10 Burbank (Reavis) 14:49.0hSR
5 Haleigh Martin 10 Oak Forest 15:39.4hPR
6 Sandra Marquez 11 Burbank (Reavis) 15:49.2h
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Autumn Jones 10 Tinley Park 17.3hPR
2 Chloe Sader 11 Evergreen Park 17.9h
3 Trine Gomez 12 Burbank (Reavis) 18.4hSR
4 Sanain Miller 10 Oak Lawn (Richards) 18.7hPR
5 Yasmin Gonzalez 12 Burbank (Reavis) 18.8hSR
6 Donnie Betts 12 Shepard 20.7h
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chloe Sader 11 Evergreen Park 49.8hSR
2 Desiree Lyttle 11 Tinley Park 50.7hSR
3 Brook Davis 12 Tinley Park 51.0hPR
4 Ryhane Saadi 9 Burbank (Reavis) 57.2hPR
5 Corrin Smith 9 Burbank (Reavis) 58.2hPR
6 Ashley Baugh 11 Oak Forest 58.8hPR
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Evergreen Park 49.4h
2 Tinley Park 52.1h
3 Shepard 53.1h
4 Eisenhower 53.2h
5 Oak Lawn (Richards) 54.4h
6 Burbank (Reavis) 57.9h
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Evergreen Park 1:50.5h
2 Tinley Park 1:52.2h
3 Shepard 1:53.9h
4 Eisenhower 1:55.5h
5 Oak Lawn (Richards) 1:57.4h
6 Burbank (Reavis) 2:01.3h
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Evergreen Park 4:29.9h
2 Shepard 4:31.8h
3 Burbank (Reavis) 4:40.2h
4 Oak Lawn (Richards) 5:04.3h
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Evergreen Park 10:42.9h
2 Shepard 10:59.9h
3 Eisenhower 11:46.2h
4 Burbank (Reavis) 12:08.0h
5 Oak Forest 12:10.3h
6 Oak Lawn (Richards) 12:58.3h
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rebecca Beltran 12 Tinley Park 34-01.00
2 Madison Simpson 11 Burbank (Reavis) 32-10.00
3 Kacey Mitchell 11 Oak Forest 32-03.50PR
4 Celestte Velazquez 11 Shepard 31-11.00PR
5 Diamonique Wallace 12 Oak Forest 31-09.00PR
6 Kyla Smith 11 Evergreen Park 31-08.50
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rebecca Beltran 12 Tinley Park 122-10PR
2 Nicole Walsh 11 Shepard 104-06
3 Kyla Smith 11 Evergreen Park 103-07
4 Jade Smith 12 Evergreen Park 102-10
5 Madison Simpson 11 Burbank (Reavis) 96-00
6 Brianna Robinson 12 Eisenhower 77-10
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karolina Stachon 11 Burbank (Reavis) 5-00.00PR
2 Heidi Burke 10 Evergreen Park 4-10.00
3 Autumn Jones 10 Tinley Park 4-08.00
4 Nadia Roberts 11 Burbank (Reavis) 4-06.10
5 Akirah Fort 9 Evergreen Park 4-06.00
6 Sanain Miller 10 Oak Lawn (Richards) 4-04.00PR
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mariah Lynch 12 Shepard 17-05.51PR
2 Karolina Stachon 11 Burbank (Reavis) 17-05.50PR
3 Briana Parker 12 Evergreen Park 16-09.51
4 Tia Walker 11 Evergreen Park 16-09.50
5 Aniyah Mason 9 Shepard 15-10.00
6 Leilani Mathews 12 Oak Lawn (Richards) 15-09.00PR
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tiera Robinson-Jones 11 Evergreen Park 39-02.00PR
2 Mariah Lynch 12 Shepard 35-05.50PR
3 Brigitte Kozak 12 Oak Forest 33-04.50PR
4 Karolina Stachon 11 Burbank (Reavis) 33-03.00
5 Taylor Price 11 Oak Forest 33-01.50SR
6 Akirah Fort 9 Evergreen Park 32-07.00PR