Loading
MileSplit Illinois
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
DVC Girls Outdoor Championships 2018
May 3, 2018
Wheaton Warrenville South High School
Wheaton, IL
Hosted by
Wheaton-Warrenville South
Meet History
Records
Meet
Venue
Meet Records
Back
High School Boys
High School Girls
Venue Records
Back
High School Boys
High School Girls
Past Meets
2022-05-05
2017-05-04
2017-05-04
2016-05-05
2015-05-07
2014-05-08
2013-05-02
2012-05-03
Home
Results
Teams
Elite Performances
Standard
Gold
Silver
Meet Results
31
performances met the
MileSplit US Second Team standard
.
HS Girls
Mark
Athlete
Team
1600 Meter Run Finals
4:59.96
Sarah Schmitt
Naperville (North)
1600 Meter Run Finals
5:09.27
Samantha Poglitsch
Wheaton-Warrenville South
1600 Meter Run Finals
5:12.25
Corinna Pena
Naperville (Neuqua Valley)
300 Meter Hurdles Finals
43.85
Halle Bieber
Naperville (North)
3200 Meter Run Finals
10:45.23
Alex Morris
Naperville (North)
3200 Meter Run Finals
10:56.81
Corinna Pena
Naperville (Neuqua Valley)
3200 Meter Run Finals
11:15.58
Hannah Ricci
Naperville (North)
3200 Meter Run Finals
11:15.73
Laurel Moneysmith
Wheaton-Warrenville South
4x800 Meter Relay Finals
9:36.67
Relay Team
Wheaton-Warrenville South
4x800 Meter Relay Finals
9:39.06
Relay Team
Naperville (Central)
800 Meter Run Finals
2:16.08
MiKenna Robinson
Naperville (Neuqua Valley)
800 Meter Run Finals
2:16.36
Claire Hill
Naperville (North)
Discus Finals
120-9 (36.8m)
Maya Risden
Roselle (Lake Park)
Discus Finals
122-0 (37.19m)
Sarah Wastek
Naperville (North)
Discus Finals
123-6 (37.64m)
Dominika Baranska
Roselle (Lake Park)
Discus Finals
126-3 (38.48m)
Stephanie Montenegro
Roselle (Lake Park)
Discus Finals
128-9 (39.24m)
Jasmine Stokes
Carol Stream (Glenbard North)
High Jump Finals
5-5 (1.65m)
Tikia Harris
Naperville (Central)
Long Jump Finals
17-6.75 (5.35m)
Saffilla Allie
Naperville (North)
Long Jump Finals
17-6.75 (5.35m)
Isabelle Kennedy
Roselle (Lake Park)
Long Jump Finals
17-7.5 (5.37m)
Cami Robinson
Aurora (Waubonsie Valley)
Long Jump Finals
17-8.5 (5.4m)
Jessica Gbor
Wheaton (North)
Long Jump Finals
17-8.75 (5.4m)
Andie Granskog
Roselle (Lake Park)
Long Jump Finals
18-2.25 (5.54m)
Riley Ammenhauser
Naperville (Neuqua Valley)
Pole Vault Finals
11-6 (3.51m)
Kelly Zehnder
Roselle (Lake Park)
Shot Put Finals
37-4.5 (11.39m)
Jasmine Stokes
Carol Stream (Glenbard North)
Shot Put Finals
38-6.25 (11.74m)
Sarah Wastek
Naperville (North)
Shot Put Finals
41-11.75 (12.8m)
Stephanie Montenegro
Roselle (Lake Park)
Triple Jump Finals
37-6 (11.43m)
Cami Robinson
Aurora (Waubonsie Valley)
Triple Jump Finals
38-8 (11.79m)
Isabelle Kennedy
Roselle (Lake Park)
Triple Jump Finals
39-0 (11.89m)
Riley Ammenhauser
Naperville (Neuqua Valley)