RaceTab 3 by MileSplit Registered to: David Everett, Milesplit.Com
St. Ignatius vs. Lane - 2013-04-03
St. Ignatius HS, Chicago, IL
Girls 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Hannah Cohn 9 Chicago (St. 12.3
2 Cydney Anderson 11 Chicago (St. 12.4
3 Imani Davis 9 Chicago (Lan 13.4
4 Lauren Peterson 12 Chicago (St. 14.3
5 Michell Lewandowski 12 Chicago (St. 14.7
6 Ellen Richkus 11 Chicago (St. 15.4
Girls 200 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Madlen Karnatz 12 Chicago (St. 26.8
2 Sabrina Mendoza 11 Chicago (Lan 28.2
3 Hallie Gross 10 Chicago (St. 28.9
4 Diarra Brooks 11 Chicago (Lan 29.2
5 Fiona McMahon 11 Chicago (St. 30.3
6 Patrice Evans 11 Chicago (St. 34.9
7 Ellen Richkus 11 Chicago (St. 35.4
Girls 400 Meter Dash
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Hannah Cohn 9 Chicago (St. 1:01.2h
2 Sabrina Mendoza 11 Chicago (Lan 1:04.3h
3 Fiona McMahon 11 Chicago (St. 1:08.4h
4 Hallie Gross 10 Chicago (St. 1:09.2h
5 Hilary Martinez 10 Chicago (Lan 1:09.9h
6 Cydney Anderson 11 Chicago (St. 1:10.2h
7 Diarra Brooks 11 Chicago (Lan 1:10.5h
8 Julia Mangan 11 Chicago (St. 1:11.1h
9 Ellen Richkus 11 Chicago (St. 1:20.5h
Girls 800 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Alexis Jakubowski 10 Chicago (St. 2:25.1h
2 Veronica Boswell 12 Chicago (St. 2:28.6h
3 Imani Davis 9 Chicago (Lan 2:31.1h
4 Cara Zadeik 11 Chicago (St. 2:33.1h
5 Mary McNulty 11 Chicago (St. 2:33.5h
6 Cailin Considine 10 Chicago (Lan 2:35.3h
7 Maria Lagowska 11 Chicago (Lan 2:42.0h
8 Anna Lagattuta 10 Chicago (Lan 2:50.2h
9 Samantha Marsh 10 Chicago (Lan 2:55.2h
10 Kate Shanahan 11 Chicago (St. 2:59.5h
11 Elizabeth Simon 12 Chicago (St. 3:03.6h
12 Alexandra Browne 11 Chicago (St. 3:14.3h
Girls 1600 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Maggie Connolly 10 Chicago (St. 5:51.4h
2 Kirstyn Ruiz 11 Chicago (St. 5:53.2h
3 Sarah Devitt 12 Chicago (St. 5:54.9h
4 Fanni Mora 12 Chicago (Lan 6:12.3h
5 Clarissa Frayn 12 Chicago (Lan 6:27.3h
6 Ana Meza 12 Chicago (Lan 6:37.8h
7 Saaniya Ahmed 11 Chicago (Lan 7:29.6h
Girls 3200 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Breana Sepulveda 11 Chicago (Lan 13:04.5h
2 Kelly Tran 9 Chicago (Lan 13:22.2h
3 Elise King 10 Chicago (Lan 13:48.1h
4 Julia Troszczynska 9 Chicago (Lan 13:56.0h
5 Melissa Bergendahl 10 Chicago (Lan 14:09.8h
6 Tabatha Sotomayor 9 Chicago (Lan 14:11.4h
7 Jenna Helffrich 9 Chicago (Lan 14:25.3h
8 Klea Kahari 9 Chicago (Lan 14:42.9h
9 Almasa Krvavac 9 Chicago (Lan 14:56.1h
10 Alex Espinosa 11 Chicago (Lan 15:13.1h
11 Orly Genin 9 Chicago (Lan 15:14.9h
12 Gabriela Kurek 10 Chicago (Lan 16:10.5h
Girls 100 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Madlen Karnatz 12 Chicago (St. 16.2
2 Elizabeth Dongas 12 Chicago (Lan 19.5
3 Andjela Cirko 11 Chicago (St. 20.3
Girls 300 Meter Hurdles
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Madlen Karnatz 12 Chicago (St. 48.4h
2 Elizabeth Dongas 12 Chicago (Lan 50.3h
3 Leanna Brown 12 Chicago (St. 54.1h
4 Andjela Cirko 11 Chicago (St. 55.1h
Girls 4x100 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (St. A 52.5h
Girls 4x200 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (St. A 2:06.0h
2 Chicago (Lane) A 2:24.7h
3 Chicago (St. B 4:21.0h
Girls 4x400 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (Lane) A 4:33.9h
2 Chicago (Lane) B 4:49.0h
Girls 4x800 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (St. A 11:17.9h
2 Chicago (Lane) A 11:39.8h
Girls High Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Madlen Karnatz 12 Chicago (St. 4-08.00
2 Leanna Brown 12 Chicago (St. 4-06.00
Girls Pole Vault
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Michell Lewandowski 12 Chicago (St. 7-00.00
Girls Long Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Cydney Anderson 11 Chicago (St. 14-10.00 NWI
Girls Triple Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Leanna Brown 12 Chicago (St. 31-00.00 NWI
2 Christina Braxton 11 Chicago (St. 27-04.50 NWI
3 Zahar Patrick 11 Chicago (St. 27-04.00 NWI
Girls Shot Put
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Jaleesa Whitmore 12 Chicago (Lan 32-0.50
2 Jenal Ortiz 11 Chicago (Lan 31-01.00
3 Alana Lawton 12 Chicago (St. 27-07.00
4 Cristina Hernandez 12 Chicago (St. 24-02.00
5 Zahar Patrick 11 Chicago (St. 21-03.00
6 Anastasia Saavedra 11 Chicago (Lan 20-06.00
7 Patrice Evans 11 Chicago (St. 19-01.00
Girls Discus Throw
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Cristina Hernandez 12 Chicago (St. 75-09
2 Jenal Ortiz 11 Chicago (Lan 75-07
3 Fiona McMahon 11 Chicago (St. 64-06
4 Alana Lawton 12 Chicago (St. 63-07
5 Jaleesa Whitmore 12 Chicago (Lan 55-03
6 Patrice Evans 11 Chicago (St. 54-04
7 Zahar Patrick 11 Chicago (St. 51-03
8 Anastasia Saavedra 11 Chicago (Lan 38-07
Boys 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Tyler Pierce 11 Chicago (Lan 11.7
2 Ajiri Obaebor 11 Chicago (St. 11.8
3 Andrew Eady 12 Chicago (St. 12.0
4 David Molina 11 Chicago (Lan 12.3
4 Saul Barragan 11 Chicago (Lan 12.3
6 Simba Covington 12 Chicago (St. 12.4
6 Enyi Asonye 11 Chicago (St. 12.4
8 Carlton Smith 12 Chicago (Lan 12.6
8 PJ Oweimrin 12 Chicago (Lan 12.6
10 Christopher Lutzow 12 Chicago (Lan 12.7
11 Victor Gonzalez 11 Chicago (Lan 13.0
12 Bruno Dacanay 11 Chicago (St. 13.1
13 Nico D'Amico 12 Chicago (St. 13.2
14 Michael Lawani 12 Chicago (St. 13.3
15 Ivan Santiago 11 Chicago (Lan 13.6
16 Nicholas Fox 11 Chicago (St. 13.9
17 Yordanos Goshu 11 Chicago (Lan 14.0
18 Ben Vega 12 Chicago (Lan 14.3
19 Oscar Florentino 11 Chicago (Lan 14.9
20 Thomas Zemen 12 Chicago (Lan 15.1
Boys 200 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Bobby Kurek 12 Chicago (Lan 24.4
2 Simba Covington 12 Chicago (St. 26.0
3 Carlton Smith 12 Chicago (Lan 26.4
4 Ian Donovan 11 Chicago (St. 27.2
5 Daniel DeGryse 11 Chicago (Lan 27.6
6 David Ngo 10 Chicago (Lan 28.2
7 Yordanos Goshu 11 Chicago (Lan 28.8
Boys 400 Meter Dash
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Antonio Abreu 12 Chicago (Lan 50.7h
2 Pavlo Hutsalyuk 10 Chicago (Lan 52.4h
3 Andrew Eady 12 Chicago (St. 53.9h
4 Celso Ramos 11 Chicago (Lan 54.1h
5 Sam Zepeda 11 Chicago (Lan 56.3h
6 Sean Stevens 11 Chicago (St. 56.8h
7 Paul Kevorkian 11 Chicago (Lan 57.8h
8 Jorge Alvardo 12 Chicago (Lan 1:00.8h
9 PJ Oweimrin 12 Chicago (Lan 1:01.7h
10 Victor Gonzalez 11 Chicago (Lan 1:04.8h
11 Joseph Arcilla 11 Chicago (Lan 1:05.7h
12 Dante Bonilla 11 Chicago (Lan 1:08.1h
13 Octavio Pena 11 Chicago (Lan 1:11.3h
Boys 800 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Jonathan Vara 11 Chicago (Lan 2:00.1h
2 Marcelo Burbano 12 Chicago (Lan 2:00.7h
3 Andrew Reardon 12 Chicago (St. 2:05.6h
4 Christian Badillo 10 Chicago (Lan 2:07.1h
5 Andrew Salinas 11 Chicago (St. 2:19.3h
6 John Devitt 11 Chicago (St. 2:20.6h
7 Lucas Virella 11 Chicago (Lan 2:27.2h
Boys 1600 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Andrew Weber 10 Chicago (St. 4:43.9h
2 Mansur Soeleman 12 Chicago (Lan 4:48.6h
3 Brian Santino 10 Chicago (St. 4:53.3h
4 Brandon Zimny-Schmitt 12 Chicago (Lan 4:58.9h
5 Dennis McArdle 11 Chicago (Lan 5:05.4h
6 Sultan Haji 12 Chicago (Lan 5:07.0h
7 Bernardo Vargas 11 Chicago (Lan 5:13.3h
8 Luke Clohisy 11 Chicago (Lan 5:14.4h
Boys 3200 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Oswaldo Lorenzana 11 Chicago (Lan 10:15.2h
2 David Schmieg 11 Chicago (Lan 10:28.4h
3 Sultan Haji 12 Chicago (Lan 10:34.0h
4 Matthew Haak 11 Chicago (Lan 10:35.1h
5 Matthew Heffernan 12 Chicago (St. 10:45.8h
6 Miles Strong-Austin 11 Chicago (Lan 11:00.0h
7 Patrick Manglano 11 Chicago (St. 11:04.9h
8 Dennis McArdle 11 Chicago (Lan 11:05.4h
9 Bernardo Vargas 11 Chicago (Lan 11:18.0h
10 Tim Hatzopolous 12 Chicago (St. 11:21.3h
11 Adalberto Aviles 11 Chicago (Lan 11:21.6h
12 Luke Clohisy 11 Chicago (Lan 11:30.0h
13 Wil Hughes 11 Chicago (St. 11:42.2h
14 George Sotos 10 Chicago (Lan 12:03.8h
15 Michael Angel 11 Chicago (Lan 12:17.9h
Boys 110 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Chris Hawkins 11 Chicago (St. 15.4
2 Maciej Markiewicz 11 Chicago (Lan 16.6
3 Alex Pincsak 10 Chicago (Lan 17.0
4 Rashaan Castillo 11 Chicago (St. 24.6
Boys 300 Meter Hurdles
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Maciej Markiewicz 11 Chicago (Lan 43.1h
2 Alex Pincsak 10 Chicago (Lan 46.2h
3 Tyler Pierce 11 Chicago (Lan 49.1h
Boys 4x100 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (Lane) A 44.7h
2 Chicago (St. A 49.4h
Boys 4x200 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (Lane) A 1:38.5h
2 Chicago (St. A 1:51.3h
Boys 4x400 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (Lane) A 3:40.8h
2 Chicago (St. A 4:10.0h
Boys 4x800 Meter Relay
=========================================================
Team Time
---------------------------------------------------------
1 Chicago (St. A 9:16.6h
2 Chicago (Lane) A 9:17.2h
Boys High Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Bobby Kurek 12 Chicago (Lan 5-06.00
2 Mickey Smith 11 Chicago (St. 5-00.00
Boys Pole Vault
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Elliot Gibson 12 Chicago (St. 12-00.00
2 Jason Gutierrez 12 Chicago (Lan 11-06.00
3 Emmett Boyle 11 Chicago (St. 11-00.00
4 Mickey Smith 11 Chicago (St. 10-06.00
5 Albert Villanueva 11 Chicago (Lan 7-06.00
Boys Triple Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Chris Hawkins 11 Chicago (St. 40-04.00 NWI
2 Enyi Asonye 11 Chicago (St. 34-02.50 NWI
Boys Shot Put
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Bobby Kurek 12 Chicago (Lan 43-09.00
2 Abraham Deleon 12 Chicago (Lan 40-10.00
3 Marcos Moreno 11 Chicago (Lan 35-11.00
4 Taylor Weathers 12 Chicago (Lan 35-09.00
4 Miguel Hernandez 12 Chicago (Lan 35-09.00
6 Matt Belavic 11 Chicago (St. 35-05.00
7 Timothy Doody 11 Chicago (St. 35-02.00
8 Ivan Dilnyy 12 Chicago (St. 35-00.00
9 Richard Podkowski 11 Chicago (St. 34-01.00
10 Luciano Gonzalez 12 Chicago (Lan 33-07.00
11 Timothy Pinner 12 Chicago (Lan 33-05.00
12 Joseph Loch 11 Chicago (Lan 31-08.00
13 Christopher Orange 11 Chicago (Lan 31-01.00
14 Nick Brumfield 11 Chicago (St. 25-09.00
15 Irv Bello 11 Chicago (St. 25-07.00
16 Ahmet Reiz 11 Chicago (Lan 23-08.00
Boys Discus Throw
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Timothy Pinner 12 Chicago (Lan 124-11
2 Bobby Kurek 12 Chicago (Lan 111-03
3 Abraham Deleon 12 Chicago (Lan 97-08
4 Matt Belavic 11 Chicago (St. 96-00
5 Timothy Doody 11 Chicago (St. 94-05
6 Ivan Dilnyy 12 Chicago (St. 92-04
7 Taylor Weathers 12 Chicago (Lan 87-09
8 Miguel Hernandez 12 Chicago (Lan 78-07
9 Luciano Gonzalez 12 Chicago (Lan 76-08
10 Richard Podkowski 11 Chicago (St. 76-07
11 Marcos Moreno 11 Chicago (Lan 71-07
12 Irv Bello 11 Chicago (St. 65-02
13 Joseph Loch 11 Chicago (Lan 63-09
14 Nick Brumfield 11 Chicago (St. 56-04
Boys Long Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Wind
--------------------------------------------------------------------
1 Chris Hawkins 11 Chicago (St. 19-03.50 NWI
2 Joseph Bavone 12 Chicago (Lan 16-01.00 NWI
3 Enyi Asonye 11 Chicago (St. 15-10.50 NWI
4 PJ Oweimrin 12 Chicago (Lan 15-04.00 NWI
5 Rashaan Castillo 11 Chicago (St. 14-08.50 NWI
6 Bruno Dacanay 11 Chicago (St. 14-04.50 NWI
7 Nico D'Amico 12 Chicago (St. 14-04.00 NWI