Mens Results
55 Meter Dash Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jamal Safo 6.48a PR Crete (C.-Monee)
2. 12 Joe Otchere 6.63a SR Romeoville
3. 10 Brailyn Johnson 6.65a PR St. Laurence
4. 12 Tori Clinton 6.65a PR St. Laurence
5. 12 Moses Biosah 6.68a PR Proviso East
6. 12 Sam Snell 6.73a PR Amos Alonzo Stagg
7. 12 Deonte Bryant 6.75a PR Proviso East
8. 11 John Thigpen 6.77a PR Crete (C.-Monee)
9. 11 Damonta Taylor 6.82a PR Cahokia
10. - Justin Clark 6.84a PR Oswego (East)
11. - Eddie Blackwell 6.85a PR Roselle (Lake Park)
12. 12 Michael Jennings 6.87a PR Amos Alonzo Stagg
13. 12 Larry Reed 6.89a SR Grayslake (Central)
14. 12 Brandon Walters 6.90a PR Bolingbrook
15. 12 Mason Bronson 6.90a PR Metea Valley
16. 10 Richard Alvarez 6.93a PR Chicago (Payton)
17. - Ceddrick Richardson 6.99a PR Calumet City (Thornt...
18. 11 Darreon West 7.01a PR Cahokia
19. 12 Elly Lawson 7.02a PR Metea Valley
20. 10 Jayden Lambert 7.04a PR Downers Grove (South)
21. 11 Damian Berry 7.06a SR Calumet City (Thornt...
22. 12 Chris Kerwin 7.06a PR Romeoville
23. 11 Omar Obershan 7.10a SR Oswego (East)
24. 12 Nathan Medow 7.10a SR Chicago (Payton)
25. 11 Adrian Newell 7.12a PR Rockford (East)
26. 11 Max Martinez 7.12a SR Grayslake (Central)
27. - Rashon Murff 7.21a PR Downers Grove (South)
28. 11 Aaron Smith 7.37a PR Rockford (East)
30. 12 Jonathon Cu 7.47a SR Glenbard South
31. 12 Brandon Cousins 7.50a PR Chicago (Lindblom)
32. 10 Matt Deitch 7.64a PR Glenbard South
33. 12 Jordan Pringle 8.30a Bolingbrook
55 Meter Dash Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Tayveon Lake 6.89a PR Rockford (East)
2. 10 Kejuan Stamps 6.95a PR Romeoville
3. 9 Eden Sweeney 6.98a PR Metea Valley
4. 10 Ryan Dial 6.98a PR Oswego (East)
5. 10 Camari Johnson 6.99a PR Crete (C.-Monee)
6. - Avion Liddell 7.00a PR Cahokia
7. 10 Tomas Sagartz 7.05a PR Grayslake (Central)
8. 9 Charles Berry 7.08a PR Rockford (East)
9. 10 Richmond Baah 7.11a PR Downers Grove (South)
10. 9 Nate Thomas 7.12a PR St. Laurence
11. 9 Jaden Elmore 7.15a PR Bolingbrook
12. 10 TJ Burnett 7.17a PR Glenbard South
13. - Justin Esposito 7.18a PR Downers Grove (South)
14. So Devon Lee 7.19a PR Proviso East
15. - Jermarion Darough 7.20a PR Cahokia
16. 10 Ethan Richardson 7.21a PR Grayslake (Central)
17. - David Brooks 7.23a PR Bolingbrook
18. - Keith Butler 7.24a PR Crete (C.-Monee)
19. - Zoye Harden 7.27a PR Oswego (East)
20. So Willie Rouse 7.30a PR Proviso East
21. - Brendon Sledge 7.34a PR Calumet City (Thornt...
22. 10 Jayden Green 7.35a SR Romeoville
23. - Elijah Looper 7.38a PR Chicago (Lindblom)
24. 10 Brian Griffin 7.41a PR Metea Valley
25. - Mark Alvarez 7.45a PR Chicago (Payton)
26. 9 Wilson Buckley 7.59a PR St. Laurence
27. 10 Joe Walker 7.65a PR Glenbard South
28. - Justin Quijano 7.92a PR Calumet City (Thornt...
29. - Rajee Bey-Moore 8.04a PR Chicago (Lindblom)
30. - Adam Musa 8.07a PR Amos Alonzo Stagg
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jamal Safo 22.91a PR Crete (C.-Monee)
2. 11 Joshua Bruce 23.08a PR Oswego (East)
3. 12 Matthew Hamer 23.11a PR St. Laurence
4. 12 Joe Otchere 23.21a SR Romeoville
5. 10 Richard Alvarez 23.71a PR Chicago (Payton)
6. 12 Sam Snell 23.75a PR Amos Alonzo Stagg
7. 11 Darreon West 23.98a PR Cahokia
8. 12 Brandon Walters 24.41a Bolingbrook
9. 12 Larry Reed 24.48a Grayslake (Central)
10. - Corey Mason 24.50a PR Proviso East
11. 11 Jalen Echols 24.70a PR Crete (C.-Monee)
12. 11 Damonta Taylor 24.72a SR Cahokia
13. 12 Deriek Lawless 24.72a PR Calumet City (Thornt...
14. 12 Michael Jennings 25.20a PR Amos Alonzo Stagg
15. 11 Max Martinez 25.24a SR Grayslake (Central)
16. 12 Josh Metoyer 25.73a PR Roselle (Lake Park)
17. 12 Brendan Collins 25.94a SR St. Laurence
18. 11 Isaiah Rynders 25.99a Rockford (East)
19. - Ceddrick Richardson 26.15a PR Calumet City (Thornt...
20. 11 Jacob Mejia 26.22a PR Metea Valley
21. - Connor Pettigrew 26.25a PR Glenbard South
22. 11 Robert Khalil 26.37a PR Downers Grove (South)
23. - Eddie Blackwell 26.47a PR Roselle (Lake Park)
24. 12 Olatunji Osobamiro 26.60a PR Metea Valley
25. 11 Jeremy Earnst 27.24a SR Glenbard South
26. 11 Tommie Cassel 27.85a PR Rockford (East)
200 Meters Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Richard Villarreal 24.45a PR Bolingbrook
2. 10 Ryan Dial 24.46a PR Oswego (East)
3. 11 Tayveon Lake 24.49a PR Rockford (East)
4. 10 Kieon Battle 25.11a SR Oswego (East)
5. 10 Richmond Baah 25.20a PR Downers Grove (South)
6. 9 Jacquille Brown 25.35a PR Romeoville
7. 10 Tomas Sagartz 25.47a Grayslake (Central)
8. So Devon Lee 25.54a PR Proviso East
9. - Tyreese Johnson 25.72a PR Crete (C.-Monee)
10. 10 Josh Rivers 25.82a PR Bolingbrook
11. - Tom Macas 25.87a PR Downers Grove (South)
12. - Jermarion Darough 26.12a PR Cahokia
13. - Avion Liddell 26.27a PR Cahokia
14. 10 Eric Ortiz 26.28a PR Romeoville
15. 10 TJ Burnett 26.30a SR Glenbard South
16. 10 Michael Vega-Forte 26.35a PR Grayslake (Central)
17. 9 Ryan Kelly 26.45a PR Metea Valley
18. 10 Sricharan Sanakkayala 26.50a PR Metea Valley
19. - Vincent King 27.33a PR Crete (C.-Monee)
20. - Brandan Wimbley 27.38a PR Calumet City (Thornt...
21. 9 Rudy Marmol 27.50a PR St. Laurence
22. - James Taylor 27.61a PR Chicago (Lindblom)
23. - Kylen Hendersen 28.49a PR Glenbard South
24. 9 Charles Berry 28.60a PR Rockford (East)
25. 10 Antwaan Bryant 28.99a SR St. Laurence
26. - Malik Gamlde 29.09a PR Calumet City (Thornt...
27. - Immanuel Enriquez 29.29a PR Amos Alonzo Stagg
28. - Amir Henderson 29.86a PR Chicago (Lindblom)
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Brendan Turner 51.77a PR Bolingbrook
2. 12 Colin Dwyer 51.77a PR St. Laurence
3. 12 Moses Biosah 52.25a PR Proviso East
4. 11 Damonta Taylor 53.11a SR Cahokia
5. 12 Sam Snell 53.26a SR Amos Alonzo Stagg
6. 12 Gordon Martin 54.34a PR Bolingbrook
7. 10 Richard Alvarez 54.47a PR Chicago (Payton)
8. 11 Jacoby Jones 54.94a PR Romeoville
9. - Eriq Fandrey 55.01a PR Romeoville
10. 11 Darreon West 55.31a PR Cahokia
11. 12 Larry Reed 55.32a SR Grayslake (Central)
12. 12 Jose Lagunas 55.38a PR Downers Grove (South)
13. 12 Ethan Winternheimer 55.49a SR Rockford (East)
14. 10 Trevon Buchanan 55.87a PR Chicago (Lindblom)
15. 12 Abdulrahman Mohsin 56.01a SR Amos Alonzo Stagg
16. - Nick Boissiere 56.24a PR Oswego (East)
17. 12 Ethan Williams 56.49a PR Metea Valley
18. - Joshua Cave 56.59a PR Oswego (East)
19. 11 Henry Mora 56.77a SR Downers Grove (South)
20. 11 Victor Cameron 57.51a PR Crete (C.-Monee)
21. 11 Joshua Yama 57.67a PR Chicago (Mather)
22. 12 Edmund Verven 57.71a PR Roselle (Lake Park)
23. 12 Sean Baldwin 57.81a SR Crete (C.-Monee)
24. 11 AlfONSO Hernandez 58.06a PR Proviso East
25. 12 Jonqueze Adams 58.21a PR Rockford (East)
26. 11 Max Martinez 58.39a SR Grayslake (Central)
27. 12 Prithvi Bandaru 59.18a SR Metea Valley
28. 11 Will Werner 59.56a PR Glenbard South
29. 12 Christian Alvarado 1:01.65a SR Calumet City (Thornt...
30. - Jaime Zepeda 1:02.14a PR Roselle (Lake Park)
31. 10 Matt Deitch 1:02.92a PR Glenbard South
400 Meters Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Zarion Penn 55.16a PR Crete (C.-Monee)
2. - Colin Daniels 55.56a PR Crete (C.-Monee)
3. 10 Deonte Samuel 55.61a PR Oswego (East)
4. 10 Kamil Bartoszek 56.44a PR Amos Alonzo Stagg
5. 10 Christian Stephens 56.96a PR Romeoville
6. 10 George Yurkovic 57.27a PR Oswego (East)
7. - Joey De La Rosa 57.30a PR Romeoville
8. 10 Griffin Casella 58.11a PR Downers Grove (South)
9. 9 Ryan Kelly 59.14a PR Metea Valley
10. 10 Martin Tolentino 59.89a PR St. Laurence
11. 10 Deaja Phipps 1:00.19a PR Cahokia
12. 9 Damian Makowski 1:00.49a PR Grayslake (Central)
13. - Elijah Williams 1:00.93a PR Chicago (Lindblom)
14. - Qeveon Osbourne 1:01.44a PR Downers Grove (South)
15. 9 Jacob Banka 1:02.29a PR Rockford (East)
16. - Malachi Williams 1:02.68a PR Chicago (Lindblom)
17. 9 Michael Manzella 1:03.28a PR St. Laurence
18. 10 Mit Patel 1:03.57a PR Grayslake (Central)
19. 10 Treavis Ray 1:04.02a PR Calumet City (Thornt...
20. 9 Addison Edwards 1:04.54a PR Metea Valley
21. 10 Colin Hughes 1:05.46a PR Glenbard South
22. - Omar Quarram 1:06.86a PR Glenbard South
23. - Mohammad Darwish 1:07.64a PR Amos Alonzo Stagg
24. 9 Jyaire Sago 1:07.95a PR Rockford (East)
25. 9 Andrew Shi 1:08.79a PR Chicago (Payton)
26. 10 Christian Carpio 1:09.03a PR Chicago (Payton)
27. - Joshua McNeely 1:14.23a PR Calumet City (Thornt...
28. - Jostin Intriago 1:14.25a PR Chicago (Mather)
29. - Anas Hirsi 1:19.48a PR Chicago (Mather)
600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Charles Schafer 1:27.17a PR Metea Valley
2. 11 Eddie Siuda 1:27.97a Downers Grove (South)
3. 12 Donte Love 1:28.80a PR Proviso East
4. 12 Chase Nimee 1:28.84a PR Oswego (East)
5. 12 Jerome Seebeck 1:30.53a PR Chicago (Payton)
6. 12 Miguel Rodriguez 1:30.58a PR Chicago (Mather)
7. 11 Matthew Corso 1:30.64a PR Metea Valley
8. 12 Jacob Cypret 1:35.23a PR Rockford (East)
9. 12 Elvis Quiroz 1:35.43a PR Romeoville
10. 11 Brock Royle 1:35.82a PR Downers Grove (South)
11. 11 Roman Tovar 1:36.61a PR Grayslake (Central)
12. 12 Jonathan Chan 1:37.15a PR Oswego (East)
13. 11 AJ Lehman 1:38.04a PR Grayslake (Central)
14. - Adam Berrahou 1:39.03a PR Chicago (Mather)
15. - Aarion Avant 1:39.56a PR Crete (C.-Monee)
16. 12 Kyle Madura 1:40.04a PR Amos Alonzo Stagg
17. 11 Alfredo Najera 1:40.06a PR Glenbard South
18. 11 Adrian Herrera 1:40.31a PR Calumet City (Thornt...
19. 12 Imani Holloway 1:40.37a SR Crete (C.-Monee)
20. Jr Jaden Smith 1:40.83a PR Proviso East
21. - Eduardo Fugelcia 1:43.16a PR Romeoville
22. 11 Kyle Barbalic 1:44.53a PR Amos Alonzo Stagg
23. - Anwar Holland 1:44.63a PR Chicago (Lindblom)
24. - Billy Middleton 1:44.84a PR Calumet City (Thornt...
25. 11 Julian Marquez 1:49.65a PR St. Laurence
26. 10 Aidan McCarthy 2:10.81a PR St. Laurence
--- 12 John Crispo DNF Chicago (Payton)
600 Meters Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Noah Styczen 1:32.79a PR Grayslake (Central)
2. 9 Mohammed Abrar 1:34.76a PR Metea Valley
3. Fr Camilo Medina 1:35.33a PR Proviso East
4. 10 Davion Harris 1:35.35a PR Grayslake (Central)
5. - Josh Atlas 1:36.97a PR Downers Grove (South)
6. 10 Christian White 1:39.08a PR St. Laurence
7. 10 Edwin Svoboda 1:39.59a PR Glenbard South
8. - Nick Novotny 1:42.30a PR Downers Grove (South)
9. 10 Max Mogilner 1:43.34a PR Chicago (Payton)
10. - Andrew Ledford 1:43.85a PR Glenbard South
11. 10 Steven Li 1:45.43a PR Chicago (Payton)
12. - Luisse Iringan 1:46.28a PR Amos Alonzo Stagg
13. 10 Treavis Ray 1:46.50a SR Calumet City (Thornt...
14. 10 Danny Loza 1:46.73a PR Romeoville
15. - Nathan Brischetto 1:47.77a PR Oswego (East)
16. 9 Parker Champion 1:48.40a PR Metea Valley
17. 9 Valente Lara 1:50.37a PR St. Laurence
18. 10 Akshad Pai 1:50.52a PR Oswego (East)
19. 9 Damian Vongdeng 1:56.74a PR Rockford (East)
20. - Freddie Tavera 2:02.06a PR Amos Alonzo Stagg
21. - Tyrek Mahomes 2:02.93a PR Chicago (Lindblom)
22. - Khalid Elyoussoufi 2:05.51a PR Chicago (Mather)
23. 10 Daniel Rivera 2:07.71a PR Chicago (Mather)
24. - Isaiah Tucker 2:16.00a PR Calumet City (Thornt...
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Matthew Marchbanks 2:02.06a PR Chicago (Payton)
2. Jr Jamonte Flowers 2:04.88a PR Proviso East
3. 11 Noah Friske 2:05.90a PR Rockford (East)
4. 12 Stephen Pipilas 2:07.11a PR Downers Grove (South)
5. 12 Jevon Stephenson 2:08.08a SR Calumet City (Thornt...
6. 12 Matthew Aleck 2:08.36a PR Amos Alonzo Stagg
7. 12 Liam Fonseca 2:11.27a SR Oswego (East)
8. 11 Elantae Humphrey 2:11.68a PR Crete (C.-Monee)
9. 12 Imani Holloway 2:11.84a PR Crete (C.-Monee)
10. 11 Ben Vogeler 2:13.75a PR Grayslake (Central)
11. 12 Chris Luz 2:14.09a PR Oswego (East)
12. 11 Grant Wright 2:14.64a PR Amos Alonzo Stagg
13. 12 Ryan Gage 2:15.55a SR Downers Grove (South)
14. 12 Jonathan Irby 2:16.52a SR Metea Valley
15. 12 Matt Tumbarello 2:18.32a SR Roselle (Lake Park)
16. 12 Victor Bedoya 2:21.13a PR Bolingbrook
17. 11 Axel Flores 2:21.63a PR Calumet City (Thornt...
18. 11 Alfredo Najera 2:22.35a PR Glenbard South
19. 11 Cody Medina 2:24.01a PR Grayslake (Central)
20. 11 Prue Thomas 2:24.13a PR Bolingbrook
21. 10 Jack Murphy 2:24.20a SR Roselle (Lake Park)
22. - Nate Newson 2:24.68a PR Metea Valley
23. 10 Simon Huffman-Gottschling 2:24.88a PR Chicago (Payton)
24. 11 Donovan Davis 2:26.81a PR Proviso East
25. 11 Liam McCarthy 2:33.27a PR St. Laurence
26. - Marco Serrano 2:35.44a PR Chicago (Mather)
27. 11 Justin Vollmuth 2:36.30a PR Romeoville
28. 11 Robert Mark 2:36.45a PR Romeoville
29. 11 Julian Marquez 2:37.94a St. Laurence
30. - Roberto Caraveo 2:39.19a PR Chicago (Lindblom)
800 Meters Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Fr Camilo Medina 2:09.94a PR Proviso East
2. 10 Daylen Fortson 2:12.17a PR Cahokia
3. 10 Christian Gambotz 2:15.47a PR Amos Alonzo Stagg
4. 10 Josephin Ndjebe 2:15.76a PR Rockford (East)
5. 9 Ethan Pekkarinen 2:17.32a PR Metea Valley
6. - Brian Freeman 2:18.60a PR Crete (C.-Monee)
7. 10 Krishna Vasudev 2:18.64a PR Metea Valley
8. - Peter Rokowski 2:21.13a PR Amos Alonzo Stagg
9. 10 Aidan Rodriguez 2:21.31a PR Oswego (East)
10. 10 Leonard Curtis 2:21.58a PR Rockford (East)
11. 9 Sushil Suresh 2:22.07a PR Grayslake (Central)
12. - Daniel Bekkouche 2:22.62a PR Chicago (Mather)
13. - Ben Tunney 2:24.42a PR Downers Grove (South)
14. 10 Adam Noon 2:25.20a PR Oswego (East)
15. - Sam Hudec 2:28.88a PR Downers Grove (South)
16. 9 Victor Woszczak 2:32.59a PR Chicago (Payton)
17. - Jacob Mack 2:33.19a PR Glenbard South
18. - Chad Jennings 2:34.01a PR Cahokia
19. 9 Nathan Sanborn 2:35.22a PR Grayslake (Central)
20. 10 Frankie Frulla 2:35.25a PR Glenbard South
21. 10 Ethan Pehler 2:38.03a PR St. Laurence
22. 10 Zach Vanderslice 2:41.16a PR Chicago (Payton)
23. 10 Antonio Loaiza 2:41.70a PR St. Laurence
24. - Justin Aves 2:42.05a PR Chicago (Mather)
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Stephen Pipilas 4:31.86a SR Downers Grove (South)
2. 12 Akhil Ghosh 4:34.17a Downers Grove (South)
3. 11 Michael Varzino 4:39.15a PR Metea Valley
4. 12 Ralph Papa 4:39.61a SR Metea Valley
5. 12 Eli Minsky 4:40.34a Grayslake (Central)
6. 12 Audiel Perez 4:40.82a PR Chicago (Mather)
7. 10 Brad Wiggins 4:44.78a PR Oswego (East)
8. 12 Matthew Marchbanks 4:51.64a SR Chicago (Payton)
9. 12 Colin Kirkham 4:51.84a SR Roselle (Lake Park)
10. 10 Luke Wentz 4:52.09a PR Oswego (East)
11. 11 Fernando Gonzalez 4:53.66a PR Chicago (Mather)
12. 12 Dan Ford 4:55.38a SR Romeoville
13. 12 Joshua Beyler 4:56.24a SR Bolingbrook
14. 12 Arij Najeeb 4:59.48a SR Bolingbrook
15. 12 Criddell Clarke 5:05.28a SR Calumet City (Thornt...
16. 12 Jeffrey Aguirre 5:14.27a PR Chicago (Payton)
17. 11 Manuel Buendia 5:17.32a PR Romeoville
18. 10 Jack Murphy 5:18.11a SR Roselle (Lake Park)
19. 11 Czar Carson 5:19.91a PR Chicago (Lindblom)
20. 11 Olin Ortiz 5:20.54a PR Crete (C.-Monee)
21. 11 Matthew Droessler 5:23.87a PR Grayslake (Central)
22. 11 Manuel Salinas 5:27.53a PR Calumet City (Thornt...
23. 12 Tyler Sowl 5:27.59a PR Glenbard South
24. - Jaylon Russell 5:29.27a PR Crete (C.-Monee)
25. - Brycen Cousins 5:48.41a PR Chicago (Lindblom)
1600 Meters Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Heriberto Alvarez 4:57.24a PR Oswego (East)
2. 10 Owen Aaberg 4:59.10a Grayslake (Central)
3. 10 Aidan O'Leary 4:59.76a PR Amos Alonzo Stagg
4. 10 Benjamin Skibbe 5:06.42a PR Downers Grove (South)
5. 10 John Norris 5:06.92a SR Downers Grove (South)
6. 10 Randall Kohout 5:07.33a PR Metea Valley
7. 10 Jonathan Garcia 5:08.47a SR Proviso East
8. 9 Matthew Balas 5:15.54a PR Bolingbrook
9. 10 Adael Jaimes-Sotelo 5:15.83a PR Calumet City (Thornt...
10. 10 Ryan Schiltz 5:17.38a PR Oswego (East)
11. 10 Austin MacClure 5:21.44a PR Glenbard South
12. 10 Jack Klein 5:22.17a PR Metea Valley
13. 9 Chase Pruett 5:23.36a PR Romeoville
14. 9 Jameson Huge 5:24.84a PR Chicago (Payton)
15. 10 Tyler Kalebic 5:30.68a PR Glenbard South
16. 10 Colin Hobart 5:33.70a PR Amos Alonzo Stagg
17. - Wilmer Bardales 5:39.22a PR Chicago (Mather)
18. 10 Craig Hundley 5:40.07a Grayslake (Central)
19. - Jacob Mack 5:46.10a PR Crete (C.-Monee)
20. 10 David Junio 5:54.26a PR Romeoville
21. - Raymundo Cornalla 6:04.56a PR Chicago (Mather)
22. - Breiyan Hester 6:04.96a PR Calumet City (Thornt...
23. 10 Ethan Pehler 6:22.86a SR St. Laurence
24. 10 Antonio Loaiza 6:25.13a SR St. Laurence
25. 10 Angel Gonzalez 6:26.09a Bolingbrook
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Eddie Siuda 9:39.51a PR Downers Grove (South)
2. 12 Matthew Blanco 9:49.37a SR Oswego (East)
3. 12 Rokas Gudinavicius 10:00.76a PR Metea Valley
4. 10 Matthew Sullivan 10:17.20a PR Chicago (Payton)
5. 10 Zach Rose 10:21.13a SR Chicago (Payton)
6. 12 Colin Kirkham 10:22.88a SR Roselle (Lake Park)
7. 11 James Weigel 10:26.72a SR Downers Grove (South)
8. 12 Derek Roberts 10:37.14a PR Metea Valley
9. 12 Criddell Clarke 10:41.60a PR Calumet City (Thornt...
10. 12 Lukas Wolf 10:52.58a PR Oswego (East)
11. 12 Eugene Ranallo 10:54.01a PR Roselle (Lake Park)
12. 11 John Doherty 10:57.27a PR Amos Alonzo Stagg
13. 11 Prue Thomas 11:12.05a PR Bolingbrook
14. 11 Jonathan Garcia 11:28.35a PR Chicago (Lindblom)
15. 12 Ahmed Salahadin 11:28.43a PR Chicago (Mather)
16. 12 Thomas Rocha 11:29.67a PR Romeoville
17. 11 Justin Parmer 12:29.30a PR Grayslake (Central)
18. 11 Kevin Swarts 12:42.70a PR Romeoville
19. 11 Cesar Cruz 12:50.43a SR Calumet City (Thornt...
20. - Hassan Ahmed 13:50.75a PR Chicago (Mather)
3200 Meters Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Owen Aaberg 10:28.25a PR Grayslake (Central)
2. 10 Nick Bozarth 10:36.97a PR Oswego (East)
3. - Nick Henz 10:42.05a PR Oswego (East)
4. 10 John Heneghan 10:46.09a PR Downers Grove (South)
5. 10 Canyon Stage 10:54.19a PR Downers Grove (South)
6. - Breiyan Hester 11:47.93a PR Calumet City (Thornt...
7. 10 Adael Jaimes-Sotelo 11:49.81a PR Calumet City (Thornt...
8. - Nicholas Tsiones 12:04.26a PR Amos Alonzo Stagg
9. 9 Andrew Shi 12:11.22a PR Chicago (Payton)
10. 10 Christian Carpio 12:24.59a PR Chicago (Payton)
11. 9 Josh Kamuda 12:36.33a PR Romeoville
12. 10 Drew Coyle 12:36.35a PR Metea Valley
13. 10 Ryan Malloy 12:36.73a PR Metea Valley
14. 10 Logan Spaulding 12:48.42a SR Grayslake (Central)
15. - Micah Booth 13:52.53a PR Bolingbrook
55m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Victor Cameron 7.73a PR Crete (C.-Monee)
2. 12 Kunmi Olatunde 8.45a PR Bolingbrook
3. 12 Daytwone Burge 8.49a PR Romeoville
4. 12 Jose Lagunas 8.58a PR Downers Grove (South)
5. 11 Michael Wrocenski 8.59a PR Roselle (Lake Park)
6. 12 Ethan Williams 8.66a SR Metea Valley
7. 10 Aidan McCarthy 8.72a PR St. Laurence
8. 10 John Neer 8.80a PR Downers Grove (South)
9. 11 Keylen Williams 8.88a PR Oswego (East)
10. 11 Stevan Plavsic 8.89a SR Glenbard South
11. 12 Donovan Melson 8.90a SR Calumet City (Thornt...
12. 12 Jerome Seebeck 8.95a SR Chicago (Payton)
13. 11 Vincent Weaver 8.97a PR Amos Alonzo Stagg
14. 12 Prithvi Bandaru 9.12a SR Metea Valley
15. 12 Kyle Johnson 9.12a SR Oswego (East)
16. 12 Alex Saunders 9.14a PR St. Laurence
17. 11 Jalen Brown 9.16a PR Calumet City (Thornt...
18. 10 Dishann Russell 9.56a SR Roselle (Lake Park)
19. 11 Decari Benford 9.58a PR Rockford (East)
20. 11 Sujith Saju 9.66a PR Amos Alonzo Stagg
21. 11 Austin Walkington 9.70a PR Grayslake (Central)
22. 10 Mit Patel 9.73a PR Grayslake (Central)
23. 11 Charles Whorton 10.77a PR Rockford (East)
24. 11 Julian Lalvani 11.85a SR Glenbard South
55m Hurdles - 39" Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Steven Harris 8.63a PR Cahokia
2. 10 Noah Styczen 8.81a PR Grayslake (Central)
3. 10 Tyler Rehbock 8.93a PR Romeoville
4. 10 Christian Stephens 9.18a PR Romeoville
5. 10 Luke Matyska 9.33a PR Oswego (East)
6. 9 Damian Makowski 9.51a PR Grayslake (Central)
7. - John Clingen 9.83a PR Glenbard South
8. 9 Deyvion Mallory 10.66a PR Bolingbrook
9. - Nate Koonce 10.70a PR Bolingbrook
10. 10 Nick Newson 10.82a PR Metea Valley
11. - Justin Quijano 11.04a PR Calumet City (Thornt...
12. - Dre McGrew 11.07a PR Downers Grove (South)
13. - Immanuel Enriquez 11.30a PR Amos Alonzo Stagg
14. 10 Kamil Bartoszek 11.30a PR Amos Alonzo Stagg
15. 9 Raunak Magesh 11.37a PR Metea Valley
16. 10 Max Reichek 11.37a SR Chicago (Payton)
--- 10 Jack Meyer FS Downers Grove (South)
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Jalen Echols 1:33.24a Crete (C.-Monee)
2 Matthew Hamer 1:34.87a St. Laurence
3 Joe Otchere 1:36.07a Romeoville
4 Mason Bronson 1:37.83a Metea Valley
5 Omar Obershan 1:38.92a Oswego (East)
6 David Hardwick 1:38.99a Roselle (Lake Park)
7 Troy Blaylock 1:39.05a Proviso East
8 Adams Jonquez 1:39.85a Rockford (East)
9 Jefferson Adeolu 1:39.89a Calumet City (Thornt...
10 Peder Harvey 1:42.85a Grayslake (Central)
11 Michael Zima 1:43.12a Glenbard South
12 Robert Khalil 1:44.21a Downers Grove (South)
13 Chris Nunez 1:45.28a Amos Alonzo Stagg
4x200m Relay Frosh/Soph - Finals
PL YR - Mark Team
1. Enoch Antwi 1:38.67a Romeoville
2 Kieon Battle 1:39.04a Oswego (East)
3 Steven Harris 1:40.16a Cahokia
4 Tomas Sagartz 1:40.80a Grayslake (Central)
5 Eden Sweeney 1:41.22a Metea Valley
6 Jai'el Blackmon 1:42.92a St. Laurence
7 DJ Rhodes 1:43.21a Downers Grove (South)
8 Camari Johnson 1:43.42a Crete (C.-Monee)
9 Max Reichek 1:47.33a Chicago (Payton)
10 Willie Rouse 1:47.56a Proviso East
11 Kylen Hendersen 1:47.89a Glenbard South
12 Rajee Bey-Moore 1:53.60a Chicago (Lindblom)
13 Ramy Gharib 1:59.33a Amos Alonzo Stagg
--- Brendon Sledge
Brandan Wimbley
Justin Quijano
Malik Gamlde DQ Calumet City (Thornt...
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Moses Biosah 3:32.52a Proviso East
2 Damon Stewart 3:40.02a St. Laurence
3 Charles Schafer 3:41.84a Metea Valley
4 Eriq Fandrey 3:42.83a Romeoville
5 Jefferson Adeolu 3:44.27a Calumet City (Thornt...
6 Sammy Assil 3:45.54a Crete (C.-Monee)
7 Ryan Gage 3:47.47a Downers Grove (South)
8 Alec Verven 3:48.99a Roselle (Lake Park)
9 Joshua Cave 3:50.75a Oswego (East)
10 Miguel Rodriguez 3:53.68a Chicago (Mather)
11 AJ Lehman 3:54.36a Grayslake (Central)
12 Sujith Saju 3:57.40a Amos Alonzo Stagg
13 Michael Zima 3:57.78a Glenbard South
14 Isaiag McKinney 4:00.25a Rockford (East)
15 John Crispo 4:04.48a Chicago (Payton)
16 Trevon Buchanan 4:09.98a Chicago (Lindblom)
4x400m Relay Frosh/Soph - Finals
PL YR - Mark Team
1. Steven Harris 3:44.50a Cahokia
2 George Yurkovic 3:46.62a Oswego (East)
3 Christian Stephens 3:53.68a Romeoville
4 Zarion Penn 3:56.03a Crete (C.-Monee)
5 Ethan Richardson 3:57.24a Grayslake (Central)
6 Jack Meyer 3:58.86a Downers Grove (South)
7 Brian Griffin 4:03.29a Metea Valley
8 Juan Lopez 4:05.66a Proviso East
9 Brandon Wilson 4:10.89a St. Laurence
10 Ramy Gharib 4:11.55a Amos Alonzo Stagg
11 John Clingen 4:14.24a Glenbard South
12 Malik Gamlde 4:17.67a Calumet City (Thornt...
13 Raymundo Cornalla 4:18.16a Chicago (Mather)
14 Zach Vanderslice 4:24.02a Chicago (Payton)
15 Elijah Williams 4:28.68a Chicago (Lindblom)
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Colin Dunn 8:32.66a Downers Grove (South)
2 Chris Luz 8:37.79a Oswego (East)
3 Eli Minsky 8:51.96a Grayslake (Central)
4 Joseph Balas 8:55.83a Bolingbrook
5 Dan Ford 9:03.93a Romeoville
6 Criddell Clarke 9:06.33a Calumet City (Thornt...
7 Justin Hobart 9:08.01a Amos Alonzo Stagg
8 Kyle Dube 9:21.51a Metea Valley
9 AlfONSO Hernandez 9:35.96a Proviso East
10 Paul Kim 9:39.77a Chicago (Mather)
11 Olin Ortiz 9:53.29a Crete (C.-Monee)
12 Trevon Buchanan 9:55.78a Chicago (Lindblom)
13 Jeffrey Aguirre 10:00.11a Chicago (Payton)
4x800m Relay Frosh/Soph - Finals
PL YR - Mark Team
1. Benjamin Skibbe 9:09.42a Downers Grove (South)
2 Mohammed Abrar 9:22.33a Metea Valley
3 Edwin Svoboda 9:27.00a Glenbard South
4 Daylen Fortson 9:28.96a Cahokia
5 Jameson Huge 9:44.67a Chicago (Payton)
6 Adam Noon 9:49.87a Oswego (East)
7 Luisse Iringan 10:30.33a Amos Alonzo Stagg
8 Alec Cornelio 10:33.23a Grayslake (Central)
9 Erick Lozano 10:40.65a Proviso East
10 Khalid Elyoussoufi 12:26.82a Chicago (Mather)
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Amiri Buchanan 50-08.00 PR Romeoville
2. 10 Shawn Lee 46-04.00 PR Downers Grove (South)
3. 11 Jack Chum 46-03.00 PR Grayslake (Central)
4. 12 Max Campbell 44-11.00 SR Grayslake (Central)
5. - Delarius Rodgers 44-05.00 PR Cahokia
6. 11 Cole Paulline 43-06.00 PR Metea Valley
7. 11 Joe Quirk 42-06.00 PR Romeoville
8. 11 Maxwell Foster 41-11.00 Downers Grove (South)
9. 12 Jason Bauis 41-01.00 PR Rockford (East)
10. 11 Preston Beth 39-10.00 PR Oswego (East)
11. 12 Kyle Ecker 39-08.00 St. Laurence
12. - Andrew Rukujzo 36-09.50 PR Amos Alonzo Stagg
13. 12 Gabe Woszczak 36-06.50 PR Chicago (Payton)
14. 11 Antonio Hilliard 36-01.00 PR Glenbard South
15. 11 John Madison 36-00.00 PR Glenbard South
16. 11 Muhammad Kamel 35-11.00 PR Amos Alonzo Stagg
17. 11 Francisco Velazquez 35-05.00 PR Bolingbrook
18. 11 Christian Matias 35-02.00 SR Oswego (East)
19. 11 DeMarea McIntosh 35-01.00 PR Crete (C.-Monee)
19. 11 Damien Arredondo 35-01.00 PR Metea Valley
21. - Patrick Branham-Dorsey 34-09.00 PR Calumet City (Thornt...
22. 12 Raymond Diaz 33-09.00 PR Chicago (Payton)
23. - Najee Tubbs 33-05.00 PR St. Laurence
24. 12 Efren Calvillo 32-07.00 PR Bolingbrook
25. - Riley Rosser 31-05.00 PR Rockford (East)
26. - Elliott Taylor III 29-05.00 PR Calumet City (Thornt...
Shot Put - 12lb Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Donte Reed 40-02.50 PR St. Laurence
2. - Sharrod Molex 39-02.50 PR Downers Grove (South)
3. 10 Jon-Edward Stokes 37-11.50 PR Chicago (Payton)
4. 10 Myron Lewis 37-11.00 PR St. Laurence
5. 9 Marcus Mittelstadt 37-08.50 PR Grayslake (Central)
6. 10 Charlie Provo 37-01.50 PR Grayslake (Central)
7. 10 Bartek Mrowca 36-01.50 PR Amos Alonzo Stagg
8. 10 Harison Bajramovic 34-05.00 PR Chicago (Payton)
9. 10 Christopher Matias 34-02.00 PR Oswego (East)
10. 10 Treshawn Lewis 33-01.00 SR Calumet City (Thornt...
11. 10 Nick Mears 32-04.50 Downers Grove (South)
12. - Hykeem Harper 31-07.50 PR Crete (C.-Monee)
13. 10 Praise Osinloye 30-11.50 SR Romeoville
14. 10 Lucas Bauman 29-09.00 PR Bolingbrook
15. - Justus Jackson 29-05.00 PR Calumet City (Thornt...
16. - Austin Haton 28-10.50 PR Crete (C.-Monee)
17. 10 Brandon White 28-08.00 PR Romeoville
18. - Brandon Eubanks 28-04.00 PR Oswego (East)
19. 10 Rory Steffan 27-06.00 PR Amos Alonzo Stagg
20. 9 Johnathan Wachter 26-11.50 PR Metea Valley
21. 10 Angel Paz 25-05.00 PR Bolingbrook
22. 9 Andrew Lee 22-05.50 PR Metea Valley
--- 10 William Hale FOUL Proviso East
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. - Stefan Baldwin 6-06.00 PR Crete (C.-Monee)
2. 11 Keylen Williams 6-04.00 PR Oswego (East)
3. 11 Savon Cameron 6-02.00 PR Calumet City (Thornt...
4. 12 Sean Baldwin 6-00.00 PR Crete (C.-Monee)
5. 12 Chris Kerwin 5-10.00 PR Romeoville
6. 12 Teddy Terek 5-10.00 PR Oswego (East)
7. 12 Kofi Ansere 5-08.00 SR Bolingbrook
7. 12 Brian Federico 5-08.00 SR Grayslake (Central)
7. 11 Stevan Plavsic 5-08.00 SR Glenbard South
7. 11 Pryce Giwa-Osagie 5-08.00 Metea Valley
11. - Anthony Galindo 5-04.00 PR Downers Grove (South)
11. 10 Matt Deitch 5-04.00 PR Glenbard South
11. 12 Donte Love 5-04.00 PR Proviso East
11. 12 Justin Liburd 5-04.00 PR Bolingbrook
15. 11 Jacoby Jones 5-02.00 PR Romeoville
15. 10 Donte Reed 5-02.00 PR St. Laurence
15. 11 Jackson Wallis 5-02.00 PR Grayslake (Central)
15. - Adontice Warren-weatherspoon 5-02.00 PR Calumet City (Thornt...
High Jump Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jordan Watts 6-01.00 PR Rockford (East)
2. - Colin Daniels 5-10.00 PR Crete (C.-Monee)
3. 10 Calvin Johnson 5-06.00 SR Crete (C.-Monee)
3. 10 Josh Rivers 5-06.00 Bolingbrook
4. 10 Nick Mallon 5-06.00 PR Grayslake (Central)
4. 10 Jayden Green 5-06.00 PR Romeoville
6. 10 Kejuan Stamps 5-06.00 PR Romeoville
6. 10 Jack Meyer 5-06.00 PR Downers Grove (South)
9. - Isaiah Tyler 5-04.00 PR Proviso East
10. 10 Brendan Doyle 5-02.00 SR Downers Grove (South)
11. - Julian Verdin 4-10.00 PR Amos Alonzo Stagg
12. 10 Pradyumna Chintalapalli 4-08.00 PR Metea Valley
--- 9 Addison Edwards NH Metea Valley
--- So Robert Hunter NH Proviso East
--- 10 Mit Patel NH Grayslake (Central)
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jamal Safo 22-04.50 PR Crete (C.-Monee)
2. 12 Tori Clinton 22-02.25 PR St. Laurence
3. 10 Jayden Lambert 21-06.25 Downers Grove (South)
4. 12 Alex Saunders 21-05.25 PR St. Laurence
5. 11 Andra Ward 21-01.00 PR Cahokia
6. 12 Xavier Jones 21-00.00 PR Romeoville
7. 12 Deriek Lawless 20-07.75 PR Calumet City (Thornt...
8. 11 Jalen Echols 20-07.25 SR Crete (C.-Monee)
9. 11 Damian Berry 20-05.75 PR Calumet City (Thornt...
10. 12 Josh Metoyer 20-04.75 PR Roselle (Lake Park)
11. 12 Sir Muhammad 19-09.00 PR Romeoville
12. 11 Temi Osobamiro 19-08.25 SR Metea Valley
13. 12 Brian Federico 19-05.00 Grayslake (Central)
13. - Corey Mason 19-05.00 PR Proviso East
15. 11 Jeremy Earnst 19-03.50 SR Glenbard South
16. 12 Isaiag McKinney 19-02.25 SR Rockford (East)
17. - Rashon Murff 19-01.50 PR Downers Grove (South)
18. 11 Nikola Maric 19-00.00 Metea Valley
19. - Justin Clark 18-05.00 PR Oswego (East)
19. 11 Hakeem Jones 18-05.00 PR Oswego (East)
21. 11 Alec Steiger 18-04.00 PR Glenbard South
22. 12 Melanio Tangonan 18-02.50 SR Amos Alonzo Stagg
22. 11 Dartavious Brown 18-02.50 PR Cahokia
22. 12 Keyunta Patterson 18-02.50 PR Bolingbrook
25. 12 Nathan Medow 17-04.00 SR Chicago (Payton)
26. 12 Parker Troy 17-03.00 SR Grayslake (Central)
27. 10 Devin Allison 16-10.00 Bolingbrook
28. - Marlon Akendengue 14-07.25 PR Amos Alonzo Stagg
Long Jump Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Brailyn Johnson 20-05.00 PR St. Laurence
2. 10 Enoch Antwi 19-09.00 PR Romeoville
3. 10 Jordan Watts 19-04.00 PR Rockford (East)
4. 10 Calvin Johnson 18-10.00 SR Crete (C.-Monee)
5. 9 Eden Sweeney 18-05.75 PR Metea Valley
6. 10 Ethan Richardson 18-05.00 Grayslake (Central)
7. - Isaiah Tyler 18-03.75 PR Proviso East
8. 9 Ryan Kelly 18-01.00 PR Metea Valley
9. 10 Josh Diamantos 17-11.50 Downers Grove (South)
10. - Jermarion Darough 17-11.00 PR Cahokia
11. 10 Adedotun Adelabu 17-08.75 PR Romeoville
12. 10 Jayden Deshazer 17-03.75 PR Downers Grove (South)
13. - Malik Gamlde 16-05.00 PR Calumet City (Thornt...
14. - Vincent King 16-04.50 PR Crete (C.-Monee)
15. - Julian Verdin 16-02.00 PR Amos Alonzo Stagg
16. 9 Andy Rubio 15-07.75 Grayslake (Central)
17. 10 Kieon Battle 14-11.50 PR Oswego (East)
18. 10 Tavion Black 14-09.00 PR Cahokia
19. 10 Orion Miller 13-09.50 PR Glenbard South
20. So Willie Rouse 13-08.25 PR Proviso East
21. - Omar Quarram 13-06.50 PR Glenbard South
22. - Xavier Tamayo 12-09.00 PR Amos Alonzo Stagg
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Andra Ward 46-00.00 Cahokia
2. 12 Xavier Jones 44-05.25 PR Romeoville
3. 11 Savon Cameron 42-09.00 PR Calumet City (Thornt...
4. 12 Donovan Melson 42-08.00 PR Calumet City (Thornt...
5. 12 Alex Saunders 42-07.00 PR St. Laurence
6. 11 Dartavious Brown 42-00.00 Cahokia
7. 12 Tori Clinton 41-07.00 PR St. Laurence
8. 10 Jayden Lambert 41-06.00 Downers Grove (South)
9. 11 Victor Cameron 41-05.00 PR Crete (C.-Monee)
10. 12 Sir Muhammad 41-02.50 SR Romeoville
11. 11 Temi Osobamiro 40-05.00 SR Metea Valley
12. 12 William Deshazer 39-05.00 Downers Grove (South)
13. 11 Hakeem Jones 39-03.00 PR Oswego (East)
14. - Nick Boissiere 39-00.00 PR Oswego (East)
15. 12 Lean Nepomuceno 38-08.00 Bolingbrook
15. 12 Troy Blaylock 38-08.00 PR Proviso East
17. 12 Kofi Ansere 38-07.00 PR Bolingbrook
18. 11 Earl Jamora 38-01.00 SR Grayslake (Central)
19. 11 Jake Lehman 35-07.00 Grayslake (Central)
20. 11 Joel Washington 35-06.00 PR Glenbard South
21. 12 Olatunji Osobamiro 35-04.50 PR Metea Valley
22. 12 Melanio Tangonan 33-10.00 SR Amos Alonzo Stagg
23. - Connor Pettigrew 32-05.00 PR Glenbard South
--- 12 Khylen Birt FOUL Crete (C.-Monee)
Triple Jump Frosh/Soph - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Enoch Antwi 40-10.00 SR Romeoville
2. 10 Kieon Battle 40-03.00 PR Oswego (East)
3. 10 Calvin Johnson 39-04.00 PR Crete (C.-Monee)
4. 10 Adedotun Adelabu 37-06.50 PR Romeoville
5. 10 Jayden Deshazer 37-01.50 PR Downers Grove (South)
6. 10 Josh Diamantos 37-00.50 Downers Grove (South)
7. 10 Deaja Phipps 34-08.50 PR Cahokia
8. 10 Mit Patel 34-05.00 Grayslake (Central)
9. 9 Andy Rubio 32-09.50 PR Grayslake (Central)
10. - John Pook 32-08.50 PR Glenbard South
11. 10 Brian Griffin 32-06.00 PR Metea Valley
12. 9 Addison Edwards 31-03.75 PR Metea Valley
13. - Hykeem Harper 31-01.00 PR Crete (C.-Monee)
14. 10 Orion Miller 28-10.00 PR Glenbard South
15. - Xavier Tamayo 21-02.00 PR Amos Alonzo Stagg
--- So Robert Hunter ND Proviso East