Elite Performances
70 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
1600 Meter Run Finals | 5:00.97 | Claire Hamilton | Naperville (North) |
1600 Meter Run Finals | 5:10.43 | Hannah Ricci | Naperville (North) |
1600 Meter Run Finals | 5:14.58 | Sara Atkins | Wheaton-Warrenville South |
1600 Meter Run Finals | 5:16.15 | Cassandra Tsagaris | Aurora (Waubonsie Valley) |
3200 Meter Run Finals | 10:43.18 | Sarah Schmitt | Naperville (North) |
3200 Meter Run Finals | 10:44.26 | Alex Morris | Naperville (North) |
3200 Meter Run Finals | 11:09.21 | Allison Mcgrath | Wheaton-Warrenville South |
3200 Meter Run Finals | 11:35.10 | Laurel Moneysmith | Wheaton-Warrenville South |
3200 Meter Run Finals | 11:36.83 | Kayla Glowacki | Naperville (North) |
3200 Meter Run Finals | 11:40.92 | Alana Austin | Naperville (Central) |
3200 Meter Run Finals | 11:42.05 | Katie North | Aurora (Metea Valley) |
3200 Meter Run Finals | 11:44.03 | Ashley Heidenrich | Aurora (Waubonsie Valley) |
3200 Meter Run Finals | 11:45.55 | Sarah Riser | Naperville (Neuqua Valley) |
400 Meter Dash Finals | 59.25 | MiKenna Robinson | Naperville (Neuqua Valley) |
4x200 Meter Relay Finals | 1:45.55 | Relay Team | Naperville (North) |
4x200 Meter Relay Finals | 1:48.54 | Relay Team | Naperville (Neuqua Valley) |
4x400 Meter Relay Finals | 4:06.04 | Relay Team | Naperville (Neuqua Valley) |
4x400 Meter Relay Finals | 4:06.10 | Relay Team | Naperville (North) |
4x800 Meter Relay Finals | 9:27.78 | Relay Team | Naperville (North) |
4x800 Meter Relay Finals | 9:54.42 | Relay Team | Naperville (Central) |
55 Meter Hurdles Finals | 8.46 | Halle Bieber | Naperville (North) |
55 Meter Dash Finals | 7.39 | Rikki Stevenson | Aurora (Waubonsie Valley) |
800 Meter Run Finals | 2:19.77 | Claire Hill | Naperville (North) |
800 Meter Run Finals | 2:19.82 | Nicki Cast | Aurora (Metea Valley) |
800 Meter Run Finals | 2:20.91 | Sara Atkins | Wheaton-Warrenville South |
800 Meter Run Finals | 2:21.06 | Gabby Champion | Naperville (North) |
High Jump Finals | 5-1 (1.55m) | Tikia Harris | Naperville (Central) |
Long Jump Finals | 18-0.25 (5.49m) | Isabelle Kennedy | Roselle (Lake Park) |
Shot Put Finals | 40-4.75 (12.31m) | Brooklyne Wilson | Aurora (Waubonsie Valley) |
Shot Put Finals | 44-0 (13.41m) | Courtney Morgan | Aurora (Metea Valley) |
Triple Jump Finals | 37-5.5 (11.42m) | Isabelle Kennedy | Roselle (Lake Park) |
Triple Jump Finals | 38-0 (11.58m) | Camie Robinson | Aurora (Waubonsie Valley) |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
1600 Meter Run Finals | 4:19.86 | Jake Mceneaney | Naperville (Neuqua Valley) |
1600 Meter Run Finals | 4:20.39 | Josh Mollway | Naperville (Neuqua Valley) |
200 Meter Dash Finals | 22.87 | Jaquere Williams | Naperville (Neuqua Valley) |
3200 Meter Run Finals | 9:23.58 | Jackson Jett | Naperville (Neuqua Valley) |
3200 Meter Run Finals | 9:28.18 | Zachary Kinne | Naperville (Neuqua Valley) |
3200 Meter Run Finals | 9:39.99 | Justin Ostrem | Wheaton (North) |
3200 Meter Run Finals | 9:42.19 | Scott Maison | Wheaton-Warrenville South |
3200 Meter Run Finals | 9:43.04 | John Keys | Wheaton-Warrenville South |
3200 Meter Run Finals | 9:45.95 | Ralph Papa | Aurora (Metea Valley) |
400 Meter Dash Finals | 50.65 | Isaiah Robinson | Naperville (Neuqua Valley) |
4x200 Meter Relay Finals | 1:32.30 | Relay Team | Wheaton-Warrenville South |
4x200 Meter Relay Finals | 1:32.52 | Relay Team | Naperville (Neuqua Valley) |
4x200 Meter Relay Finals | 1:32.86 | Relay Team | Aurora (Metea Valley) |
4x200 Meter Relay Finals | 1:33.70 | Relay Team | Carol Stream (Glenbard North) |
4x400 Meter Relay Finals | 3:28.33 | Relay Team | Naperville (Neuqua Valley) |
4x400 Meter Relay Finals | 3:29.96 | Relay Team | Naperville (North) |
4x400 Meter Relay Finals | 3:30.54 | Relay Team | Wheaton-Warrenville South |
4x400 Meter Relay Finals | 3:30.71 | Relay Team | Wheaton (North) |
4x800 Meter Relay Finals | 8:14.38 | Relay Team | Naperville (Neuqua Valley) |
4x800 Meter Relay Finals | 8:20.11 | Relay Team | Naperville (North) |
55 Meter Hurdles Finals | 7.67 | Jace James | Carol Stream (Glenbard North) |
55 Meter Hurdles Finals | 7.74 | Paris Miller | Carol Stream (Glenbard North) |
55 Meter Dash Finals | 6.46 | Alonzo Taylor-Jones | Aurora (Metea Valley) |
55 Meter Dash Finals | 6.59 | Tre'von Petty | Aurora (Waubonsie Valley) |
55 Meter Dash Finals | 6.59 | Haneef Spikener | Aurora (Waubonsie Valley) |
800 Meter Run Finals | 1:58.63 | Wesley York | Aurora (Waubonsie Valley) |
800 Meter Run Finals | 1:59.32 | Joey Simon | Wheaton (North) |
800 Meter Run Finals | 1:59.33 | Kyle Thompson | Wheaton-Warrenville South |
800 Meter Run Finals | 1:59.91 | Peter Villanova | Naperville (Central) |
High Jump Finals | 6-1 (1.85m) | Jace James | Carol Stream (Glenbard North) |
High Jump Finals | 6-1 (1.85m) | Dillon Yates | Naperville (Neuqua Valley) |
High Jump Finals | 6-3 (1.9m) | Erik Stubner | Wheaton-Warrenville South |
High Jump Finals | 6-5 (1.96m) | Kristoffer Heniz | Naperville (North) |
Pole Vault Finals | 14-7 (4.44m) | Ethan Koval | Roselle (Lake Park) |
Pole Vault Finals | 14-7 (4.44m) | Tom Paprocki | Roselle (Lake Park) |
Pole Vault Finals | 14-7 (4.44m) | David Bradley | Wheaton (North) |
Pole Vault Finals | 15-1 (4597.4m) | Tom Ansiel | Wheaton-Warrenville South |
Shot Put Finals | 57-3.25 (17.46m) | Chago Basso | Roselle (Lake Park) |